MF - Olk-Pr 8/2019 Schůze MS Přerov 16. 8. 2019

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, Odbor OlK - administrativni, PMS Prerov

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí všichni a přispívají členové a registrovaní příznivci místního sdružení (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět
Jaromir.Horky
Místní předsednictvo
Profese: Student práv, MU Brno
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 184 poděkování

MF - Olk-Pr 8/2019 Schůze MS Přerov 16. 8. 2019

Příspěvek od Jaromir.Horky » 26 črc 2019, 13:09

Ahoj,

tímto si dovoluji vyhlásit příští schůzi na pátek 16. srpna od 18.00
Místo konání: Salónek restaurace pivovaru ZUBR

Program schůze navrhuji následovně:
1. Reporty ze schůzi koalice, kraje, zastupitelstva
2. Zájemci o členství
3. Přijímání nových členů
4. Materiály na srpnové zastupitelstvo
6. Pirátské listy
7. Živá ulice
8. Senátní volby
9. Nábor nových členů
10. Diskuse, různé

Pokud není nikdo proti, schůze je tímto řádně oznámena a vyhlášena.

Pro změnu programu nebo zařazení dalších bodů, se prosím zapojte do diskuze v tomto vláknu. Díky ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvek:
Martin.Svadlenka
Předseda MS Přerov, krajská mediální spojka Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Jaromir.Horky
Místní předsednictvo

Re: MF - Olk-Pr 8/2019 Schůze MS Přerov 16. 8. 2019

Příspěvek od Jaromir.Horky » 26 črc 2019, 13:29

Schůze veřejně vyhlášena zde
Předseda MS Přerov, krajská mediální spojka Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Jaromir.Horky
Místní předsednictvo

Příspěvek od Jaromir.Horky » 14 srp 2019, 15:03

Požádal mě o vystoupení na schůzi Tomáš Pejpek z ProOl. Dorazí v 18.00 a chce poreferovat proč je dobré jít do krajských voleb v koalici. Na bod krajské volby, který bude projednáván v uzavřeném jednání již nebude.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvek:
Martin.Svadlenka
Něco o mně

Jitka.Majerova
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: Studentka dentální hygieny
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Příspěvek od Jitka.Majerova » 17 srp 2019, 20:11

Zápis ze schůze zde:
OFFTOPICProgram schůze navrhuji následovně:
1. Vystoupení ProOlomouc
2. Reporty ze schůzí koalice, kraje, zastupitelstva (přehodit)
3. Zájemci o členství
4. Přijímání nových členů
5. Materiály na srpnové zastupitelstvo
6. Pirátské listy
7. Živá ulice, úklid
8. Senátní volby
9. Nábor nových členů
10. krajské volby
11. Diskuse, různé

Přítomní příznivci: Pavel Ondrůj, Vlastimil Špajs, Petr Stoklásek, Natálie Zindlerová, Tereza Hoblová
Přítomní členové: Jaromír Horký, Jitka Majerová, David Hošek (přítomen online), Martin Švadlenka, Jaroslav Krejčí, Petr Chmelař
Přítomní hosté: Tomáš Pejpek

Zahájení schůze: 18:14

1. Vystoupení ProOlomouc
Tomáš Pejpek:
Přijel jsem do Přerova ze dvou důvodů, probíhají námluvy s ostatními stranami a my jsme si u nás říkali, že bychom chtěli objet kraj a seznámit se s vámi v jednotlivých městech a chceme mluvit s celou členskou základnou a ne jen se šéfy. I vzhledem do budoucna, si myslím, že je fajn se poznat, protože se tady budeme asi potkávat. Jsme uskupení, které vzniklo na politických kauzách (Šantovka tower..) a vycházeli jsme ze skupiny architektů a historiků, v těch prvních volbách jsme chtěli vytvořit takovou alternativní platformu (Piráti, Zelení, nezávislí). Teďka jsme o fous druhá strana z opozice nejlepší. Teď poměrně intenzivně spolupracuje v opozici se STAN v rámci povolební koalice. Do rozhovorů dřívějších o koalici jsme vstupovali, kdy ještě nebyli Piráti a STAN tak moc emancipovaní. Nakonec jsme šli v takových dvou bloků a je to v pohodě. Možná je teď absurdní, že tu lobuji za velkou koalici, ale sledujeme spolu s ostatními (STAN či KDU) situaci a máme pocit, že není čas vyčkávat, ale uspět na tom kraji. Nechceme pořád sedět v opozici. Měli jsme možnost jít do koalice s ANO s ODS, ale to by byla smrt, ale nejsme úplně vyhranění a možná bychom s jedním z těch subjektů i šli, ale spíše do počtu. Z našeho pohledu je to pořád demokratický segment a je teď vytlačený i v té celostátní politice i v kraji (zdravotnictví). V kraji máme proti vám slabou voličskou podporu, ale dali bychom ji rádi ve prospěch koalice (STAN, KDU, Piráti).
Jaromír Horký:
Zeptám se, i kdybychom porazili ANO, tak proč by se oni pak nemohli spojit s něčím hnědým či červeným…
Tomáš Pejpek: Kdyby se to podařilo, já si myslím, že to má smysl, protože s ODS se dá jednat (je to nějaká politika) Já nevím, jestli STAN nešli raději třeba do koalice s vámi nebo spíš KDU. Myslím si, že většina děje je, že spíš bude ta velká koalice a čím bude větší subjekt, tak ta koalici bude mít větší sílu vyjednávání.
Jaromír: Pro voliče to je slátanina šesti stran a bude to antibabiš a ten na tom postaví kampaň, že je chudáček
Tomáš: Já si myslím, že kvalitní program dokážete sestavit.
Martin Švadlenka: To neříkáme. Pro nás je podstatné to, že víme že Zelení, když jdou s KDU tak je KDU překroužkují (ty koaliční partnery). Měli tam jistotu, že tam budou všichni, střídali to, ale žádný ze Zelených tam nesedí.
Tomáš: Tak STAN se toho možná taky bojí, nevím, jestli tak jako vy…
Martin: Víme, že se to dá ošetřit třeba koaličními smlouvami, třeba já osobně si myslím, že dobře sestavená povolební koalice je lepší i pro voliče než předvolební. Je to jeden z úhlu pohledů.
Tomáš: Myslím si, že u vás jsou voliči ti chytřejší. Vytvoření takového silného subjektu, který by působil konzistentně, tak může být zajímavý pro nějakou část voličů, kteří by třeba o tom neuvažovali předtím.
Martin: Aktivizuje to voliče ANO, kteří nechodí úplně ke všem volbám (kraj, senát, eurovolby), takže hlasitá polnice ještě před volbama aktivizuje spíš nepřítele než naše voliče. U nás ten volič si může říct do takového slepence, mám k těm volbám vůbec jít? Ta zpráva od nás není tak silná, jak kterou tím vyšleme k opozičním voličům.
Martin: Tak ten Babiš má spíš vždy tak kolem 30 % a asi to nebude stoupat. Pokud ta koalice nevznikne, tak budeme v opozici.
Jaromír: A teď ještě jestli chceme jít s ODS…
Martin: V opozici budeme tak jako tak na 85 %, zkrátím to, Babišův konec ještě na kraji neskončil.
Jaromír: v Eurovolbách, kdy byla taková anti-babiš kampaň u všech stran, tak to aktivizovalo jednak voliče ANO a i SPD.
Martin: Nechceme, aby to vypadalo, že nejsme pro žádnou předvolební spolupráci, takhle to určitě není. Ale třeba KDU je sebevražda. Co jiné varianty? Třeba bez KDU?
Jaromír: Když by nastala situace, že padnou ta vyjednávání, tak ke komu ProOlomouc bude inklinovat?
Tomáš: Tak to bychom pokračovali dál ve vyjednávání se STAN a Pirátama.
Martin: To největší riziko vidím osobně v tom, že tak široká koalice by měla třeba neúspěch. Pak se neví, kdo za co může atd. Přijde mi lepší koalovat po volbách za jasně rozložených karet.
Jaroslav Krejčí: Já si myslím, že když půjdou subjekty sami, tak je to pro Babiše akorát více zdrcující.
Vojtěch Nezval: Vlastně teď v tom vyjednávání je to tak pět minut před výbuchem, jestli to padne či nepadne.
Tomáš: A když teda ne velkou koalici, tak něco menšího?
Jaromír: To záleží na členské základně.
Tomáš: A teď jste myslel s marginálním partnerem jako jsme my nebo i STAN?
Martin: Spíš i se STAN. Přijde mi to násobně lepší než s KDU.
Jaromír: Teď vlastně po celé republice probíhají jednání a spíše to všude padlo.
Martin: Ale to neznamená, že my se musíme opičit…
Tomáš: Já vám děkuji za čas.
Všichni: My taky, vážíme si toho, mějte se krásně.

2. Zájemci o členství
-Petr Stoklásek
Jaromír Horký: Proč Piráti?
Petr Stoklásek – zajímavá mladá strana, co ví, co dělá. Líbí se mi, co dělá v Přerově od předkládání materiálů až po veřejné happeningy
Jaromír: Co se ti nelíbí na Pirátech?
Petr Chmelař: Nevadí ti homosexuálové atd.?
Petr Stoklásek: Ne.
Jaromír Horký: Co bys chtěl přinést do strany?
Petr Stoklásek: Být nápomocen hlavně a víc třeba.
Martin Švadlenka: Stanovy a program znáš?
Petr Stoklásek: Ano.
Vojtěch Nezval: Po tom, co jsi teď i jindy slyšel, tak jsi pro nebo proti koale?
Petr: proti
Jaromír: Jaké oblasti tě zajímají?
Petr: doprava, životní prostředí

-Vlastimil Špajs
Jaromír: Řekni nám něco o sobě.
Vlastimil: Chtěl jsem se seznámit, nemám zkušenosti s politikou, vlastně proč jsem se začal zajímat o dění je proto, že můj kamarád je politolog a „donutil“ mě k tomu. A zaujali mě v Přerově i v celostátně Piráti. Jinak jsem v historickém spolku Kiri, ale už nejsem aktivní tolik, kvůli zdravotnímu stavu.
Jaromír: Jaké oblasti tě zajímají?
Vlastimil: Asi sociální sféra a zdravotnictví, jsem členem hematoonkologického centra, kde jsem pomáhal jako dobrovolník.
Jaromír: Jaký je tvůj postoj k drogám?
Vlastimil: Obecně negativní, ale třeba marihuanu neberu jako drogu, beru to například jako kávu.
Jaromír: Vadí ti něco na Pirátech, třeba i mediálně?
Vlastimil: Tak teď třeba ta Praha je taková složitější, ale jinak nic.
Jaromír: Koho bys volil, kdy by nebyli Piráti.
Vlastimil: Asi STAN, jinak nevím.
Jaromír: Máš nějaké ambice v politice?
Vlastimil: Zatím nemám.
Vojtěch Nezval: Jaký máš teďka postoj ke koalici do voleb v kraji?
Vlastimil: To kroužkování mě dost děsí, takže proti.
Jaromír: Přečti si stanovy, program a uvidíš, jestli s něčím například nesouhlasíš atd. a uvidíme

3. Přijímání nových členů:
Petr Stoklásek-
Jaromír Horký – pro
Martin Švadlenka - pro

4. Report z koalice:
Jaromír: na zastupku bude Glyfosát (přijede Pikal), pasáž, biotop na Laguně
Pavel Ondrůj: k té pasáži – volal mi Zácha(náměstek primátora) a máme domluveno, že by se jednalo o výkupu alespoň toho středu

Z kraje: řeší se nábor členů, PirListy, krajské volby, 21. 8. je v Ostravě od 15:00 mediální školení v Opici

Pauza: 19:30 – 19:41

5. Materiály na srpnové zastupitelstvo
Jaromír Horký:
-laguna
Chceme, aby zastupko vypracovalo studii proveditelnosti, cena se odhaduje v řádech sta tisíců, chceme, aby zkoumalo to, jestli je to vůbec možné, popřípadě nějaké její části, zároveň s rekreačním okolím, bude to předkládat Helena.

-glyfosát
Nový návrh, který budeme předkládat, se bude opírat o petici občanů.

-pasáž – chceme vyčlenit její část na průchod, aby alespoň ta byla zrevitalizována
-Dunaj-Odra-Labe
Náš návrh padne i v Kroměříží a asi i Olomouc, plus bychom chtěli kontaktovat i Pardubice a Moravskoslezský kraj, aby se k nám připojili.
-Mlžítka – zastupitelé se budou ptát na cenu atd.

6. PirListy
Jaromír: Budou vycházet na podzim s krajskou mutací, chceme fotostránku s akcemi, co byli, na další stránce odlehčený report od předsedů v MS, obrázek pro nábor členů nových, reklama na Picolo
-chtěli jsme přes PaRo získat peníze na tisk našich vlastních přerovských listů, ale neschválilo se to, každopádně to zaplatí Spolek pro Přerov – do toho bude potřeba psát články, takže mi to můžete poslat

7. Živá ulice- 29. 8. ve čtvrtek od 14:00 do cca 17:00, bylo by fajn, když by se nás tam sešlo co nejvíc, budou vystupovat spíš mladí -> The Inversion, Ivo Blahunek, Anežka Hrušková, Gabriela Navrátilová
-je to na podporu centra Jsme tady, plus tam bude sběrné místo telefonů

Úklid – 21. 9. okolí nádraží, zapojí se Dětský domov, plus snad i Romové

20:26 přišla Tereza Hoblová

8. Senátní volby
Běží primárky, kde se vyjádřil Pavel Ondrůj
Jaroslav Krejčí: já se ještě vyjádřím, zatím jsem nakloněn spíš k odmítnutí
Jaromír Horký: 2. 9. v COWorkingu bude veřejné grilování kandidátů
Teď aktuálně běží rozprava na fóru
Pavel Ondrůj – omlouvám se, že jsem na fóru nezodpověděl ještě na všechny dotazy, jsem teď zasekaný prací…
9. Nábor nových členů – ukázka grafiky a souhlas nad promyšlenou kampaní, která by měla přivést nové lidi k Pirátům (již naše voliče)
10. Diskuze, různé – diskuze na CF a pirátským PaRem
11. Krajské volby - Neveřejný a důvěrný bod - nebyl vypracován podrobný zápis.

Konec: 21:31
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Majerova za příspěvky (celkem 3):
Jaromir.Horky, Martin.Svadlenka, Lubomir.Vlcek
Be kind to every kind. :!:

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Přerov“