Michal Diviš

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Personální odbor - celý, KoKS Jihočeský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Michal.Divis
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 12
Registrován: 19 kvě 2019, 22:44
Profese: účetní
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Michal Diviš

Příspěvek od Michal.Divis »

Ahoj,

jmenuju se Michal Diviš, je mi 37 a žiju v Domanicích (vesnice asi 5km od Strakonic).

Co se vzdělání týká, tak jsem dlouho studoval na ZČU v Plzni fakultu ekonomickou + na 2 semestry jsem si odskočil na HS Harz do Německa. Studium jsem nakonec nedokončil, takže nejvyšším vzděláním je maturita na Obchodní akademii v Písku.

O politiku jsem se dlouhou dobu nezajímal. Pak jsem jednou volil zelené a následně mi z toho bylo smutno. Od té doby už jsem nevolil nikoho dalšího a bylo smutno čím dál tím víc. Když jsem se začal zajímat, jak bych mohl ovlivnit své okolí, tak aby mě i ostatním bylo líp, narazil jsem na piráty. A po dlouhé době měl zase dobrý pocit z politiky - že ještě někdo dokáže dodržet sliby, které dá a nepřemýšlí jen o svém "korýtku".

Oblast, která mě zajímá je především ekologie - byl jsem i několik let členem Svobody zvířat a správcem jejich členské databáze. S manželkou jsme spoluzakladateli spolku Klíček Radomyšl. Za poslední rok jsme pořádali několik promítacích večerů u nás doma (filmy A plastic ocean a Cowspiracy), snažíme se prosadit alternativu k jednorázovým plastovým obalům na kulturních akcích a snažíme se tlačit na změnu koncepce zeleně ve Strakonicích.

Případné dotazy rád zodpovím :-)

Díky,
Michal
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Divis za příspěvky (celkem 4):
Josef.Spak, Klara.Bidarova, Zbynek.Konvicka, Dan.Lestina
Uživatelský avatar
Klara.Bidarova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 344
Registrován: 24 říj 2018, 11:35
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování

Re: Michal Diviš

Příspěvek od Klara.Bidarova »

Ahoj Michale,

moc děkuji za Tvé představení se.
Osobně ses představil i na KF v Prachaticích a ve Strakonicích, kam chceš jako člen vstoupit, jsi již aktivně pomáhal při kampani do Evropského parlamentu, za což velké díky ;)
24.7. se ve Strakách uskuteční Piknik s poslancem, kde se můžete v klidu pobavit s předsedou MS Strakonicko, zároveň i s předsedou kraje a pirátským poslancem Lukášem Koláříkem o fungování Pirátů nebo místní buňky (https://www.facebook.com/events/329352781286815/), což ale jistě víš. :)

Dále bych se zeptala, už jsi slyšel o KETech (krajských experních týmech)? Píšeš, že Tě zajímá oblast ekologie, což přímo zapadá do gesce Životního prostředí, na kterou máme založený KET, který se pravidelně schází a řeší témata. Bylo by fajn, kdybys mohl přispět svým pohledem a zkušenostmi.
Že @Dan.Lestina? (garant KETu pro Životní prostředí a zemědělství)

Podrobnější info a jak postupovat dál ohledně Tvého členství, jsme si již předali a zůstáváme v kontaktu.

Kdyby cokoliv klidně piš nebo volej..

Klára Bidařová
Koordinátorka pro Jihočeský kraj
tel: +420 770 199 948
e-mail: klara.bidarova@pirati.cz
Klára Bidařová
Koordinátorka pro Jihočeský kraj
tel: +420 770 199 948
e-mail: klara.bidarova@pirati.cz
Uživatelský avatar
Zbynek.Konvicka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 147
Registrován: 13 říj 2016, 00:14
Profese: novinář
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 280 poděkování

Re: Michal Diviš

Příspěvek od Zbynek.Konvicka »

Hezké představení, díky... na Strakonicku posily potřebujeme a vaše aktivity jsou mi velmi sympatické.

Budu se těšit někdy na osobní setkání a případnou spolupráci.

Z.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Konvicka za příspěvek:
Klara.Bidarova
"Co tě nezabije, to tě posílí!"
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Michal Diviš

Příspěvek od Dan.Lestina »

Díky, Michale, za zájem zde i po jiných kanálech :-)
Co ta Svoboda zvířat, co tě přimělo jejich řady opustit...?

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Michal.Divis
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 12
Registrován: 19 kvě 2019, 22:44
Profese: účetní
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Michal Diviš

Příspěvek od Michal.Divis »

Ahoj Dane,

u Svobody zvířat jsem byl, když jsem studoval v Plzni, kde v té době bylo hlavní sídlo. Když jsem pak šel do Německa (nedřív 1 semestr studovat v rámci erasmu a následně rok hrát závodně florbal), tak už jsem se tomu nemohl věnovat na 100%. V létě jsem jim i tak dál pomáhal třeba u stánku s jídlem na Fluff festu, ale pak už šlo spíše o jednorázové akce než o nějakou soustavnou činnost.

Michal
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Divis za příspěvek:
Dan.Lestina
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Jihočeský kraj“