KF JčK 12/2019 - Broušení na kraj 2020

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Zamčeno
Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1213 poděkování
Dostal poděkování: 644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 12/2019 - Broušení na kraj 2020

Příspěvek od Josef.Spak » 01 říj 2019, 01:35

Tak jsem to nějak zkusil sesumírovat, zatím zde: https://redmine.pirati.cz/issues/23128#note-4
Mělo by to odpovídat výsledkům anket. Harmonogram podle mě udává především nejpozdější řádné termíny, a rád bych to měl hotové trochu s předstihem, ne pozdě jako vždycky. Jednání o volbě lídra a čela bych zahájil nejdříve s představením základní verze programu, nejpozději 1.1.2020

Návrh výše by měl nejdřív projít předsednictvem (do 7.10.2019), pak bude oficiálně předložen.

Jo, vím že některé termíny nesouhlasí a už teď jsme ve skluzu. Je to dané tím, že tu čtvrt roku řešíme proceduru, a volba předsednictva se hrozně protáhla. Ale pokud to do 14 dní vyřešíme, tak můžeme v půlce října spustit výběrko na manažera, a dohnat to.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 3):
Zuzana.Kudlackova, Jiri.Roubicek, Jindra.Matlachova

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 08 říj 2019, 08:10

Za předsednictvo předkládám tento návrh:
A jdu oznámít řádné zahájení jednání. Rozprava potrvá 5 dnů, pak 2 dny hlasování cca do 15.10. ráno, pokud se nestanoví jinak návrhem postupu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Lukas.Mares

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1721 poděkování
Dostal poděkování: 1418 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 08 říj 2019, 13:13

Zadání pro volebního manažera mi příjde OK. Chápu i to, že nechceme aby sám kandidoval na jakkoliv volitelném místě, ale někde v zadu - bez reálné možnosti být zvolen - bych neměl problém s tím, aby na kandidátce byl(a). Nicméně není to pro mě zásadní.

Prosím o důsledné dodržování zavedených zkratek (ne KP, ale PkS). Jinak nemám záasdní problém, díky za posouvání dál. :)

EDIT: a Podklady k rozpočtu kampaně máme.. a mohl bych je vidět? :)

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 08 říj 2019, 13:38

Jan.Novak píše:
08 říj 2019, 13:13
EDIT: a Podklady k rozpočtu kampaně máme.. a mohl bych je vidět? :)
Návrh rozpočtu na příští rok budu připravovat během následujících 2 týdnů. Je to v zápisu z jednání předsednictva, který by měl viset do zítra zde: viewtopic.php?f=304&t=48777

Jusuf.Traore
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Vedoucí odboru sociálních věcí a školstv
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Příspěvek od Jusuf.Traore » 11 říj 2019, 18:53

Ahoj,

s dokumentem jako celkem souhlasím a díky za něj a i za práci jemu věnovanou. Mám jen pár připomínek resp. spíš upozornění, ale možná jde jen o úhel pohledu.

1) KF JčK ukládá KP sestavit samostatnou Pirátskou kandidátku. Primární volby budou otevřeny i příznivcům Pirátů, kteří mohou být členy jiných politických subjektů. Na všechny kandidáty se vztahuje pravidlo primárních voleb, pokud nebude usnesením KF o předvolební spolupráci dáno jinak. Jakákoli smlouva o předvolební spolupráci podléhá schválení krajským fórem.
- myslím, že pokud bude schválena samostatná kandidátka s možností kandidatury i nečlenů v primárkách, neměla se dál řešit možnost přednosti na kandidátce kandidátů z jiných uskupení – to se pak nemusí schvalovat věta první.

2) KF ukládá KP aktivně oslovovat politická hnutí v kraji a v obcích s nabídkami různých forem spolupráce. Pokud je to možné, KP vždy konzultuje se členy a příznivci aktivními v dané obci v případě lokálních uskupení.
- Myslím, že termín „politická hnutí“ není úplně správné (ale můžu se plést) resp. tím chci říct, že je rozdíl mezi politickým hnutím a sdružením nezávislých kandidátů a v našem případě půjde spíše o to druhé, myslím.

3) Program
- Já osobně s termíny programu souhlasím a upřímně bych ho klidně ještě šoupl o měsíc dopředu, ale nevím, zda bychom měli schvalovat hotový program od 1.2.2020, když možná až v březnu dostaneme z centrály noty, jak volit jednotlivé formulace v programu a jaká témata by se měla objevit.

4) VoKo
- Bude jakkoli kontrolován počet hodin nebo se bude posuzovat jen výsledek?
- Pochopil jsem správně, že získáme-li 10 mandátů, dostane VoKo 400 000? Není to trochu moc? Chápu, že bude mít důležitou roli, ale hafo věcí (a řekl bych, že i víc než VoKo) oddělá čelo, KETy, PKS, dobrovolníci a ty dostanou prd.
- Navíc…to si věříme tak málo? Já třeba 8 mandátům věřím, i když by VoKo pracoval tak nějak „normálně“
- Myslim, že do motiváku by neměl psát vizi svého působení na pozici, jelikož dává i koncepci kampaně, která bude toto logicky obsahovat.

Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jusuf.Traore za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Mares, Josef.Spak

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 1128 poděkování
Dostal poděkování: 838 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina » 13 říj 2019, 03:12

Vzhledem k tomu, že RV zřejmě RP:
buď (proti mému návrhu) odsouhlasí závazný termín na lídra 31.1.,
nebo (na můj návrh) uloží svolat koordinační schůzku se všemi PKS
(viz: viewtopic.php?f=578&t=49059),
navrhuji
prodloužit dobu pro navrhování v tomto jednání o týden.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Dan.Lestina
Republikový výbor

Příspěvek od Dan.Lestina » 13 říj 2019, 04:53

Tak, konečně jsem si našel čas a otevřel ten předkládaný dokument.
Kam se prosím zase podělo, na čem jsme se +- domluvili zde...? https://docs.google.com/document/d/1Ruj ... _jgS0/edit#

Tady jsem připravil opravený návrh s vyznačením změn:
https://mrak.pirati.cz/s/zLbXkzyX2f7NsLm
Tady ve výsledné podobě:
https://mrak.pirati.cz/s/EACxgdPRKAcKHMJ
Prosím předsednictvo o zvážení, jestli ho nevezme za svůj.
Každopádně prosím všechny o podporu palci k tomuto příspěvku.

V zájmu jednak toho, aby se tento návrh co nejméně lišil od návrhu KP, jednak toho, aby vyhovoval volebnímu řádu a jednak toho, aby respektoval výše v tomto vlákně odkazované ankety, jsem jako nejjednodušší fix přistoupil k ustanovení volebního výboru, demokraticky zvoleného. A přeřazuji mu většinu pravomocí KP.
Podle návrhu předsednictva totiž vše řídí předsednictvo. To prosím opravdu ne :?
Musí mít velké slovo samotní kandidáti! A dokud nejsou, tak lidi předběžně zvolení je v tomto zastupovat. Musí mít velké slovo zástupci ze všech částí kraje, aby se zase na některé kouty systematicky nezapomínalo. A musí mít velké slovo MO.
Podrobně to vysvětluju tady: viewtopic.php?f=408&t=47839&start=20#p627784

(Že je to opruz další orgán volit, si uvědomuju, leč mnou preferovaná varianta, abychom udělali primárky včas a VV udělali skoro bez byrokracie prostě z čelních kandidátů jaksi neprošla.)

OFFTOPICJak já jsem byl prozíravý... viewtopic.php?f=408&t=47839&start=50#p629556\
viewtopic.php?f=408&t=48122&start=60#p632921
Naposledy upravil(a) Dan.Lestina dne 13 říj 2019, 10:51, celkem upraveno 2 x.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Dan.Lestina
Republikový výbor

Příspěvek od Dan.Lestina » 13 říj 2019, 04:56

A opět připomínám svůj již tři měsíce starý, podpořený návrh postupu: viewtopic.php?f=408&t=47839&start=10#p626365
:evil:
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 13 říj 2019, 11:24

1. Konstatuji že rozprava skončila dnes 13. října 2019, v 08:10. Z toho důvodu nemůžu vzít v potaz alternativní návrh Dana Leštiny, který byl předložen pouhé 3 hodiny před ukončením rozpravy a nezískal podporu pro zařazení do hlasování.
  2. Beru za svůj návrh Dana Leštiny na pokračování v rozpravě, bude zařazen jako alternativa do rozhodujícího hlasování tj. možnosti budou {pro návrh PKS; pokračovat v rozpravě; ukončit bez usnesení}
  3. Vlákno pro sběr nominací (nebude jednací) založím buď hned nebo až skončí toto jednání. OFFTOPICByrokratická férovka: Danův tři měsíce starý návrh postupu na "založení sběrného vlákna" ve skutečnosti není návrh postupu, protože jednání začalo až toto úterý předložením základního návrhu usnesení, do té doby jsme si povídali "o ničem". Nicméně je to dobrý nápad v tuto chvíli (ale nikoli před 3 měsíci) protože sběr podpory pro kandidaturu je omezen právě třemi měsíci pokud se držíme přiměřeně jednacího řádu CF. Na založení jednacího vlákna je potřeba hlasovatelný návrh + podpora pětiny členů KF.
  4. Prosím dejte mi chvliku na podrobnější odpověď na připomínky Dana a Jusufa, dostanu se k tomu někdy odpoledne a pak spustím hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Jusuf.Traore

Dan.Lestina
Republikový výbor

Příspěvek od Dan.Lestina » 13 říj 2019, 11:52

Omlouvám se, špatně jsem si přečetl příspěvek z 8.10., myslel jsem, že je lhůta je až do 15.10 a ne do dneška.

Prosím tedy buď o prodloužení doby pro navrhování, pokud předsedající uzná, že důvody zde uvedené jsou dostatečné: viewtopic.php?f=408&t=47839&start=90#p642761
Nebo alespoň o zahrnutí této možnosti do hlasování, jak, Pepo, píšeš, díky.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“