Volební manažer pro krajské volby - diskuze

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Patrick.Zandl
Republikový výbor
Příspěvky: 278
Registrován: 25 říj 2016, 21:24
Profese: místostarosta
Bydliště: Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
Dal poděkování: 295 poděkování
Dostal poděkování: 835 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volební manažer pro krajské volby - diskuze

Příspěvek od Patrick.Zandl »

Lidi a zejména ty Lenko, tohle se fakt nedá číst. Uvědomme si prosím, že tohle fórum čtou i lidé z venku a vy tu po sobě jdete, jak byste si osobně nikdy nedovolili a ne každý z venku chápe osobní vztahy a způsoby komunikace. Takže trochu uberme na průraznosti slov a vraťme debatu na zem.

Pro Kláru: volební manažer by měl dělat přesně tohle: uklidňovat rozepře, chladit zjitřené nervy a rozvažovat argumenty. Z téhle debaty je vidět, že nám chybí. Z její průběhu.

K Markovu návrhu trochu chladné úvahy:
1) je logický a zvyšuje nám šance na vítězství v krajských volbách, protože nám umožní zasáhnout větší části území kraje. Vidíme z předešlých zkušeností, že nejlépe se podporují lidé z vlastního MSka, takže když budou mít všechna MSka volitelné místo, bude se jim lépe pracovat.
2) je demokratický a plně v souladu s pirátskými kritérii, protože takováto kandidátka se musí prohlasovat jako každá jiná a můžou proti ní vzniknout protinávhry. Samostatně se může prohlasovat leader, čelo i zbytek kandidátky, jako to děláme vždy. Jen vznikne nominace, která bude mít velkou podporu a bude se vědět předem, že ji má. Každé MSko si to může prodebatovat, může si říct, jak se k tomu postaví, zda to tak chce nebo nechce, ale rozhoduje většina hlasů. Tu může dostat i jiný návrh, když pro něj bude dost hlasů.
3) v málokterém MSku najdeme zástup výrazných osobností, které mají šanci na zvolení a pokud ano, tak už jsou někde. Složila by Lenka kvůli postu zastupitele kraje mandát poslance? Štěpán post radního? Kolik lidí ochotných do toho jít zbude v jejich MS? Není to spíš tak, že ve většině MS budeme mít spíš nedostatek kandidátů?
4) Kraj je dost nesourodé uskupení. Těžko bude leader z východu přesvědčovat lidi na západě kraje, že rozumí jejich problémům. Teritorialita je tu praktická a velmi vhodná i kvůli skutečné práci, pokud uspějeme. Je ve prospěch lidí, být jim blízko a mít zástupce v každé důležité oblasti.

Pokud by se nepostupovalo, jak říká Marek, ve skutečnosti se nestane nic moc jiného, než co navrhuje Marek, jen neformálně a s tou změnou, že dvě nebo tři emeska nacpou své dva lidi nahoru a odsunou tři slabší MSka dolů, s čímž se dá žít, jen je to škoda. Hloupější bude, že se o tom budeme dlouho dohadovat, ačkoliv už teď je podle FB hlasování docela zřejmé, že ta kandidátka neskýtá velká překvapení a není ani nijak moc našlapaná a jen ukazuje, že nám v ní fakt bude chybět polovina MSek, kterým by stačilo podat pomocnou ruku, aby je někdo "zkušenější" trochu tutoroval a dotlačil k systematické práci, což by nám pomohlo všem.

Tož tak.
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volební manažer pro krajské volby - diskuze

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

@ Dalibor + Patrick
se může stát, že v čele mohou být dejme tomu většina lidí z poloviny MS a polovina MS tam bude chybět a ti mohou být naštvaní a ztratit část motivace, protože pak nemusí mít někoho ze svého středu na kraji a budou tím handicapovaní.
A tohle vy s Markem podsouváte členům už teď. Už teď masírka vlastně probíhá.
Jak si na to přišel?
Někdo kromě Marka něco takového říkal?
Jak vysvětlíš členům MS, že nemají stejné šance? Nevysvětlíš, naopak už teď jim Marek vnucuje, že mají být rádi, že smí jeden z MS.

Chceme mít na kraji ty, za kterými bez masírování stojí většina KS, nebo ty doporučené?

Co když se v některých MS ani dohadovat nechtějí, jaké bude pokračování? Někde se domluví, podle vašeho mustru a někde ne, jaké bude pokračování?
Děláte z toho pěkný guláš.

Jediný legitimní a nejméně problematický je postup KF si to přebere, to je totiž koncepce svobodných primárek.
Co když někdo z některého MS nebude spokojený a bude naštvaný, že smí být na čele jen jeden místní člen? MS ho bude válcovat hlasováním?
Uvědomujete si, jak se mohou na tak pitomém nápadu štípat MS, která jinak dobře fungují?

Například v PB je už teď jasné, že chtějí kandidovat dva lidé na čelo a já nebudu nikomu říkat: ty jsi horší, nebudeš kandidovat a jsem přesvědčená, že nikdo z nás.
Na druhé straně, kdyby z PB nikdo nekandidoval, bude mi to jedno a vyberu si z těch, co do primárek půjdou. Lidi, co kandidují, nemají kandidovat za MS, ale za KS a za sebe, takže je má vybrat KS a ne MS.

Ty nejsi členem MS, takže nic takového řešit nemusíš a proto bys měl spíš mlčet. Vůbec nechápu tvoje pohnutky a udivuje mě, jak ty málo chápeš zásadní pravidlo, jeden za všechny, všichni za jednoho. Asi to patří k tvé podstatě, jinak si neumím vysvětlit, proč se tak usilovně snažíš podrýt zásady rovných šancí ve volbách.

Ve výsledku to lidi nespojí, ale rozeštve.
Proto jsou primárky takové, jaké jsou a je to tak dobře. Prostě volná soutěž, žádné delegátské systémy.
Vy jejich princip popíráte, proč to děláš ty, je mi záhadou, proč to dělá Marek je nad slunce jasné. Chce být zvolen dohodou.
Je hloupost být naštvaný. Jediné, co nás může posunout je, nekastovat se a držet při sobě všichni.
Naposledy upravil(a) Lenka.Kozlova dne 26 črc 2019, 00:11, celkem upraveno 2 x.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volební manažer pro krajské volby - diskuze

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Patrick.Zandl píše: 25 črc 2019, 17:50 Lidi a zejména ty Lenko, tohle se fakt nedá číst. Uvědomme si prosím, že tohle fórum čtou i lidé z venku a vy tu po sobě jdete, jak byste si osobně nikdy nedovolili a ne každý z venku chápe osobní vztahy a způsoby komunikace. Takže trochu uberme na průraznosti slov a vraťme debatu na zem.

Pro Kláru: volební manažer by měl dělat přesně tohle: uklidňovat rozepře, chladit zjitřené nervy a rozvažovat argumenty. Z téhle debaty je vidět, že nám chybí. Z její průběhu.

K Markovu návrhu trochu chladné úvahy:
1) je logický a zvyšuje nám šance na vítězství v krajských volbách, protože nám umožní zasáhnout větší části území kraje. Vidíme z předešlých zkušeností, že nejlépe se podporují lidé z vlastního MSka, takže když budou mít všechna MSka volitelné místo, bude se jim lépe pracovat.
2) je demokratický a plně v souladu s pirátskými kritérii, protože takováto kandidátka se musí prohlasovat jako každá jiná a můžou proti ní vzniknout protinávhry. Samostatně se může prohlasovat leader, čelo i zbytek kandidátky, jako to děláme vždy. Jen vznikne nominace, která bude mít velkou podporu a bude se vědět předem, že ji má. Každé MSko si to může prodebatovat, může si říct, jak se k tomu postaví, zda to tak chce nebo nechce, ale rozhoduje většina hlasů. Tu může dostat i jiný návrh, když pro něj bude dost hlasů.
3) v málokterém MSku najdeme zástup výrazných osobností, které mají šanci na zvolení a pokud ano, tak už jsou někde. Složila by Lenka kvůli postu zastupitele kraje mandát poslance? Štěpán post radního? Kolik lidí ochotných do toho jít zbude v jejich MS? Není to spíš tak, že ve většině MS budeme mít spíš nedostatek kandidátů?
4) Kraj je dost nesourodé uskupení. Těžko bude leader z východu přesvědčovat lidi na západě kraje, že rozumí jejich problémům. Teritorialita je tu praktická a velmi vhodná i kvůli skutečné práci, pokud uspějeme. Je ve prospěch lidí, být jim blízko a mít zástupce v každé důležité oblasti.

Pokud by se nepostupovalo, jak říká Marek, ve skutečnosti se nestane nic moc jiného, než co navrhuje Marek, jen neformálně a s tou změnou, že dvě nebo tři emeska nacpou své dva lidi nahoru a odsunou tři slabší MSka dolů, s čímž se dá žít, jen je to škoda. Hloupější bude, že se o tom budeme dlouho dohadovat, ačkoliv už teď je podle FB hlasování docela zřejmé, že ta kandidátka neskýtá velká překvapení a není ani nijak moc našlapaná a jen ukazuje, že nám v ní fakt bude chybět polovina MSek, kterým by stačilo podat pomocnou ruku, aby je někdo "zkušenější" trochu tutoroval a dotlačil k systematické práci, což by nám pomohlo všem.

Tož tak.
Nesouhlasím, ani omylem.
Teritorialita je váš výmysl, který nemá ani jednu výhodu.
A nevnucuj všem chiméru, že nemohou podporovat někoho, kdo není z jeho MS, prosím.
Ostatní viz výše.

Edit: Nějak nechci, aby mě někdo vychovával, ani ty ne, děkuji.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2825
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7356 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volební manažer pro krajské volby - diskuze

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Já to asi zase trošku rozdmýchám, ale já jednoznačně souhlasím s Lenkou, ať jsou na kandidátce ti, kteří mají podporu krajského fóra a nikoli ti, kteří se by se tam dostali díky nějakým kvótám, ať už psaným nebo nepsaným.

Uvědomme si prosím, že nebudeme zastupiteli Brandýsa, Kutné Hory ani Kolína, ale zastupitelé Středočeského kraje, který má 65 zastupitelů, 11 radních a 1146 obcí, které všechny chtějí být zastupovány. Prosím už ne další Cerhenice a jiné prominentní obce a města.

Drásá mě teze - když se dostanu na kraj, pomůžu své obci. Správně přece je - když se dostanu na kraj, zajistím, aby žádná obec neměla privilegovaný přístup ke krajskému rozpočtu a budu skutečným zastupitelem kraje a ne převlečeným zastupitelem své obce.

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volební manažer pro krajské volby - diskuze

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

@Jirka
OFFTOPICPalec dávám ne proto, že jsem jmenována, vážím si toho, že chápeš podstatu primárek a zastupování všech.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1728
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2737 poděkování

Re: Volební manažer pro krajské volby - diskuze

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Souhlasím s Patrickem, že tyto dohady jsou úplně zbytečné a na lidi z vnějšku to působí hrozně. Proto jsem tuto diskusi nechtěl zbytečně "krmit".

Nicméně opět říkám, že jakékoliv "čachry" se svobodnými primárkami (byť s dobrým úmyslem - nemyslím si, že Marek to myslí nějak špatně) považuji za nevhodné.

S Jiřím souhlasím, nicméně krajský zastupitel vždycky bude mít určitou větší sounáležitost se svým domovským městě, než s městem na druhém konci kraje. Na tom není nic špatného. Avšak pomoc domovskému městu by měla probíhat v nějaké rozumné míře a nikoliv na úkor ostatních. Zastupitel vždy musí myslet především celokrajsky.

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 665
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Re: Volební manažer pro krajské volby - diskuze

Příspěvek od Marek.Rebicek »

No, nevidím smysl reagovat na všechna silná slova jako masirovani, podsouvání, vnucovani, pitomý či výmysl. Lenka má pro mě styl komunikace, který je daleko za hranou diskuze mezi kolegy a to je pro mě nepřijatelný veřejný formát.
Jednu věc napisu, mým cílem je, aby náš leader byl Patrick, protože věřím, ze s nim máme šanci na nejlepší výsledek. Umí lidi táhnout jedním projektem k cili a je srozumitelný i pro lidi mimo naši bublinu, má autentické životní zkušenosti.
Pokud se tak stane, nemám duvod na čelo do kraje v zásadě kandidovat, tím méně zajišťovat si hlasy dohodou. Do PKS jsem to zvládl taky.
A domnívám se, ze mit na čele kandidátky lidi průřezově z celého kraje je druhá dobra věc do startu kampaně.
A to je vše, nic více, nic méně.
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volební manažer pro krajské volby - diskuze

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Stepan.Drtina píše: 26 črc 2019, 00:28 Souhlasím s Patrickem, že tyto dohady jsou úplně zbytečné a na lidi z vnějšku to působí hrozně. Proto jsem tuto diskusi nechtěl zbytečně "krmit".

Nicméně opět říkám, že jakékoliv "čachry" se svobodnými primárkami (byť s dobrým úmyslem - nemyslím si, že Marek to myslí nějak špatně) považuji za nevhodné.

S Jiřím souhlasím, nicméně krajský zastupitel vždycky bude mít určitou větší sounáležitost se svým domovským městě, než s městem na druhém konci kraje. Na tom není nic špatného. Avšak pomoc domovskému městu by měla probíhat v nějaké rozumné míře a nikoliv na úkor ostatních. Zastupitel vždy musí myslet především celokrajsky.
Dobrý večer, jak se mají u Dušínů? :) OFFTOPICAž přestaneš běhat po sněmovně v kraťasech a kostkovaných košilích, tak veď podobný hovory na foru :))

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volební manažer pro krajské volby - diskuze

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

No, nevidím smysl reagovat na všechna silná slova jako masirovani, podsouvání, vnucovani, pitomý či výmysl. Lenka má pro mě styl komunikace, který je daleko za hranou diskuze mezi kolegy a to je pro mě nepřijatelný veřejný formát.
Pro mě je důležitější obsah, než forma, sprostě nepíšu, klidně mě lynčujte za to, že píšu, co si myslím.

Mně se taky nelíbí ty tvoje osobní výpady, ale nestojí mi za reakce.

To je fakt sranda, kolik spravedlivejch se tu sešlo. :roll: :D

EDIT:
Jednu věc napisu, mým cílem je, aby náš leader byl Patrick, protože věřím, ze s nim máme šanci na nejlepší výsledek. Umí lidi táhnout jedním projektem k cili a je srozumitelný i pro lidi mimo naši bublinu, má autentické životní zkušenosti.
Pokud se tak stane, nemám duvod na čelo do kraje v zásadě kandidovat, tím méně zajišťovat si hlasy dohodou. Do PKS jsem to zvládl taky.
A domnívám se, ze mit na čele kandidátky lidi průřezově z celého kraje je druhá dobra věc do startu kampaně.
A to je vše, nic více, nic méně.

Mám dvě otázky:
1/ účel světí prostředky?
2/ co se stane, když se tak nestane?
Naposledy upravil(a) Lenka.Kozlova dne 26 črc 2019, 00:57, celkem upraveno 1 x.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 665
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Re: Volební manažer pro krajské volby - diskuze

Příspěvek od Marek.Rebicek »

Lenko, opravdu bych chtěl vidět nějakého zájemce o členství, co si přečte, jak tady piratska poslankyně útočí na kolegy, svého asistenta zesměšňuje, jak si pak podá přihlášku. Anebo jak to povzbudi našeho příznivce či člena vstoupit do diskuze, kde můžou očekávat výsměch a pohrdání za názor či vlastní myšlenku od originální Piratky a poslankyně.
Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“