Diskuze k práci zahraničního odboru

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkoly ZO od června 2019

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Čau, a) nejsem v kontaktu se zahraničními Piráty, ale rád bych byl. Čistě ze sympatie k národům si nahodím Poláky, Němce, Belgičany... (lol, vlastně všechny). b) Překlady z angličtiny do češtiny asi cajk, zpátky to možná bude u hardcorově odborných článků trošku trable. c) Do auditu tvorby programu se rád zapojím, protože to byla fakt marnost. (Tl;dr - hele, tady máme program, pls schvalte ho zítra na resortním týmu, i když ho pravidelně svoláváte jednou za 6 týdnů (což teď fakt není) a nemáte čas si ho prostudovat.). d) Za RTVB uvítám možnost předpřípravy materiálu. Momentálně čekáme na transpozici o olovu, pak trochu OT o insolvencích pro osvč.

Sorry, že nepíšu na mail, ale odpovídat na vlákno mi přijde rozumnější... no, v tom vlákně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Galuszka za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Úkoly ZO od června 2019

Příspěvek od David.Wagner »

Daniel.Galuszka píše: 14 čer 2019, 08:20 Čau, a) nejsem v kontaktu se zahraničními Piráty, ale rád bych byl. Čistě ze sympatie k národům si nahodím Poláky, Němce, Belgičany... (lol, vlastně všechny). b) Překlady z angličtiny do češtiny asi cajk, zpátky to možná bude u hardcorově odborných článků trošku trable. c) Do auditu tvorby programu se rád zapojím, protože to byla fakt marnost. (Tl;dr - hele, tady máme program, pls schvalte ho zítra na resortním týmu, i když ho pravidelně svoláváte jednou za 6 týdnů (což teď fakt není) a nemáte čas si ho prostudovat.). d) Za RTVB uvítám možnost předpřípravy materiálu. Momentálně čekáme na transpozici o olovu, pak trochu OT o insolvencích pro osvč.

Sorry, že nepíšu na mail, ale odpovídat na vlákno mi přijde rozumnější... no, v tom vlákně.
Ahoj,

Díky moc!
Jen s tím mailem - chci to tady držet maximálně přehledné a jenom s rozdělením kdo co má dělat a bez debat (A třeba hned na to co píšeš by mohl chuť někdo reagovat(, myslíš, že bys to prosím fakt mohl zkusit poslat a tady smazat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Jan.Kotas

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkoly ZO od června 2019

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Jen s tím mailem - chci to tady držet maximálně přehledné a jenom s rozdělením kdo co má dělat a bez debat (A třeba hned na to co píšeš by mohl chuť někdo reagovat(, myslíš, že bys to prosím fakt mohl zkusit poslat a tady smazat?
Nemám pravomoci :(
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3078
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4852 poděkování
Dostal poděkování: 6429 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkoly ZO od června 2019

Příspěvek od Jan.Hora »

Co se italů týká, napráskám Roman @Kraken Morávek - je s nimi v kontaktu.

A budu se chtít zapojovat do věcí týkající se zbraňové legislativy (překvapivě). Samozřejmě to budu řešit přímo s Markétou, ale pokud buduješ formální proces, pamatuj na mě, ať se do něj může tohle téma včlenit.

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Lucie.Trckova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 376
Registrován: 29 srp 2017, 08:49
Profese: Obchodní manažerka, produkční
Dal poděkování: 152 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

Re: Úkoly ZO od června 2019

Příspěvek od Lucie.Trckova »

Ahoj, pár hodin bych si možná na některou výpomoc vyšetřila, jelikož mne to zajímá :-)
Mohla bych se zapojit v bodech:
a) zajímalo by mne, mohu pomoci
b) překlady NJ a AJ do češtiny na pohodu, případně nějaké korektury
e) to spíše okrajově
Až se bude něco rýsovat, budu ráda, když mne zahrneš do komunikace.
Lucka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Trckova za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Lucie Trčková

  1. Místopředsedkyně KS KvK
  2. Místopředsedkyně MS Sokolov

Email: lucie.trckova@pirati.cz
Tel.: 724 027 444

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Diskuze k práci zahraničního odboru

Příspěvek od David.Wagner »

Ahoj,

v tomto vlákně je možné volně diskutovat, ptát se, zpochybňovat věci, reagovat na konkrétní kroky a tak dále.

Přesunuji sem také celou diskuzi z úkolového vlákna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora, Marek.Necada

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k práci zahraničního odboru

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Začal bych aktualizací wiki, a tak se chci zeptat, jestli už máš zástupce: https://wiki.pirati.cz/zo/start

A jestli budeš dělat nějaký clensing: memberlist.php?mode=group

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Diskuze k práci zahraničního odboru

Příspěvek od David.Wagner »

Vojtech.Pikal píše: 16 čer 2019, 15:06 Začal bych aktualizací wiki, a tak se chci zeptat, jestli už máš zástupce: https://wiki.pirati.cz/zo/start

A jestli budeš dělat nějaký clensing: memberlist.php?mode=group
Čau,

rychlou aktualizaci wiki budu dělat v týdnu, bude to chtít ale důkladné probrání jak členů, tak hlavně veřejně prezentovaných materiálů (většina linků vede do háje) - tohle jsem se zrovna domluvil s @Tomas.Guth.Jarkovsky , že do půlky července zvládne.

Zástupce jsem si zatím nevybíral, chci si vybrat do září s tím, že bych rád zvolil zástupce podle práce přes léto.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k práci zahraničního odboru

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Když diskuze, tak diskuze - chápu, že je všeho moc, ale připomínám tuhle kauzičku "Sudeťáci"- Souhlasím, aby se Pirátská strana distancovala od prohlášení p.Lipavského a čistě aktivisticky navrhuji nemohl by být @Jan.Mares "garantem" pro Německo?

A byl bych rád @David.Wagner, kdyby si se mohl k té kauze vyjádřit. Čistě proto, že mě dlouhodobě irituje, když pohlavaři s členy nekomunikují, což tedy neznačuji, že je to tvůj případ.
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 16 čer 2019, 20:01, celkem upraveno 1 x.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Diskuze k práci zahraničního odboru

Příspěvek od David.Wagner »

Dalibor.Zahora píše: 16 čer 2019, 19:31 Když diskuze, tak diskuze - chápu, že je všeho moc, ale připomínám tuhle kauzičku "Sudeťáci"- Souhlasím, aby se Pirátská strana distancovala od prohlášení p.Lipavského a čistě aktivisticky navrhuji nemohl by být @Jan.Mares "garantem pro Německo?

A byl bych rád @David.Wagner, kdyby si se mohl k té kauze vyjádřit. Čistě proto, že mě dlouhodobě irituje, když pohlavaři s členy nekomunikují, což tedy neznačuji, že je to tvůj případ.
Když se bude chtít Honza Mareš věnovat Německu, budu moc rád - museli bychom tedy dojít k nějakému dorozumění na základě jeho členství ve straně (afaik je v Německu členem Die Partei, což je přece jen konkurenční subjekt), ale Německo je a bude pro nás důležité a skoro až bych řekl, že by se mu mělo věnovat víc lidí (kromě Mikuláše Peksy teď myslím tím směrem půjde hodně Olga Richterová). Zatím jsme se s Honzou bavili o tom, že v září jsou v Sasku zemské volby, ve kterých by chtěl pomoci Pirátům a já bych zase v tom rád pomohl Honzovi. Tolik k tomu, co se mě týká za ZO.

Ke kauze "Sudeťáci" se můžu vyjádřit leda jako řadový člen. Za mě bylo to Honzovo Lipavského úvodní prohlášení výrazně silnější než bych dělal (přece jenom slova jako "domov" jsou v téhle tématice hodně komplikovaný a úplně chápu, že způsobují vášně), zároveň skutečně asi nemám lidsky problém s tím, že si již ne zcela relevantní spolek pronajme někde v Sudetech kulturák, dokud budou všichni respektovat státní linii "co se stalo, stalo se". Nemám potřebu to za sebe ani eskalovat na nějaké dohadování na rezortní tým příští čtvrtek a doufám, že se do té doby Honza L. sám vyjádří a s členy, kterých se to dotklo si nějaký texty vymění.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Podporuji myšlenky.

Odpovědět

Zpět na „Zahraniční odbor“