Odměna pro (koordinátorku) Kláru

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

• V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

• Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

• Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

• Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 7362 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odměna pro (koordinátorku) Kláru

Příspěvek od Jiri.Snizek »

no tak podle teorie hejna to může kterýkoli dobrovolník dát z piroplacení na jednu hromadu a zkonzultovat to s Klárou a kalendářem volebních akcí. (vím, jsem arogantní, ale dělat to nebudu, jdu dál číst "Konečně ve třetí fázi už nenajdete žádné zbytky odstupu, který si všichni zřetelně drželi na začátku. Fungující tým se pozná podle toho,že všichni vědí, co mají dělat, aniž by to někdo říkal nahlas; skupina se naučila vzájemně spolupracovat.")

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Jiri.Snizek píše: 16 čer 2019, 23:08

https://www.udhpsh.cz/metodicka-stanovi ... o-ep/#ot21
"Dobrovolníci se na kampaních stran podílejí bez nároku na odměnu, avšak svojí prací mohou kandidujícímu subjektu poskytnout bezúplatné plnění. Zohlednění v nákladech kampaně je tedy odvislé od „ceny obvyklé“ takové práce. Ta závisí na tom, v jakém vztahu je dobrovolník ke straně, které s kampaní pomáhá, a k jejím kandidátům. Členy strany, kandidáty v daných volbách (nemusí jít nutně o členy strany) a jejich rodinné příslušníky považujeme za dobrovolníky, kteří se na kampani podílejí v principu zdarma, cena obvyklá je tedy u těchto dobrovolníků nulová a strana získává bezúplatné plnění s nulovou hodnotou (je třeba jej takto uvést ve zprávě o financování kampaně). Ostatní dobrovolníci jsou považováni za svého druhu brigádníky a byť za svoji práci nedostanou odměnu, kandidující subjekty mají jejich práci evidovat jako bezúplatné plnění s nenulovou hodnotou (vykáže se obvyklá cena dané práce)."
Já vím, proč se mají dobrovolníci vykazovat, ale pochybuju, že dostala Klára pokyn v den, kdy mělo být vykazování hotovo, tak jako MS PB od ní.
Za velkou chybu považuju řešení: tak budeme dělat, že žádní dobrovolníci nebyli. To je totiž věc, která může mít velmi neblahé dopady.
Divím se, že tobě, takovému svědomitému člověku, je to jedno a nevíš co s tím.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Lenka.Kozlova
Kontaktovat uživatele:

Jiri.Snizek píše: 16 čer 2019, 23:35 no tak podle teorie hejna to může kterýkoli dobrovolník dát z piroplacení na jednu hromadu a zkonzultovat to s Klárou a kalendářem volebních akcí. (vím, jsem arogantní, ale dělat to nebudu, jdu dál číst "Konečně ve třetí fázi už nenajdete žádné zbytky odstupu, který si všichni zřetelně drželi na začátku. Fungující tým se pozná podle toho,že všichni vědí, co mají dělat, aniž by to někdo říkal nahlas; skupina se naučila vzájemně spolupracovat.")
Jenže za ty peníze nezodpovídá dobrovolník, ale ty :)

Lenka.Kozlova
Kontaktovat uživatele:

Z této a jiných debat si beru poučení:
V rámci SčK nemá vůbec význam ptát se a už vůbec ne upozornit na chybu.

Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Lenka.Kozlova píše: 16 čer 2019, 23:44
Jiri.Snizek píše: 16 čer 2019, 23:35 no tak podle teorie hejna to může kterýkoli dobrovolník dát z piroplacení na jednu hromadu a zkonzultovat to s Klárou a kalendářem volebních akcí. (vím, jsem arogantní, ale dělat to nebudu, jdu dál číst "Konečně ve třetí fázi už nenajdete žádné zbytky odstupu, který si všichni zřetelně drželi na začátku. Fungující tým se pozná podle toho,že všichni vědí, co mají dělat, aniž by to někdo říkal nahlas; skupina se naučila vzájemně spolupracovat.")
Věř, že kdybychom já a Štěpán jako hospodáři, měli pochybnosti, tak bychom to řešili. I sama Klára byla velmi přesná v záznamech cest a je výhoda transparence a evidence v piroplacení, že je vše ověřitelné.

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Lenka.Kozlova píše: 16 čer 2019, 23:41
Jiri.Snizek píše: 16 čer 2019, 23:08

https://www.udhpsh.cz/metodicka-stanovi ... o-ep/#ot21
"Dobrovolníci se na kampaních stran podílejí bez nároku na odměnu, avšak svojí prací mohou kandidujícímu subjektu poskytnout bezúplatné plnění. Zohlednění v nákladech kampaně je tedy odvislé od „ceny obvyklé“ takové práce. Ta závisí na tom, v jakém vztahu je dobrovolník ke straně, které s kampaní pomáhá, a k jejím kandidátům. Členy strany, kandidáty v daných volbách (nemusí jít nutně o členy strany) a jejich rodinné příslušníky považujeme za dobrovolníky, kteří se na kampani podílejí v principu zdarma, cena obvyklá je tedy u těchto dobrovolníků nulová a strana získává bezúplatné plnění s nulovou hodnotou (je třeba jej takto uvést ve zprávě o financování kampaně). Ostatní dobrovolníci jsou považováni za svého druhu brigádníky a byť za svoji práci nedostanou odměnu, kandidující subjekty mají jejich práci evidovat jako bezúplatné plnění s nenulovou hodnotou (vykáže se obvyklá cena dané práce)."
Já vím, proč se mají dobrovolníci vykazovat, ale pochybuju, že dostala Klára pokyn v den, kdy mělo být vykazování hotovo, tak jako MS PB od ní.
Za velkou chybu považuju řešení: tak budeme dělat, že žádní dobrovolníci nebyli. To je totiž věc, která může mít velmi neblahé dopady.
Divím se, že tobě, takovému svědomitému člověku, je to jedno a nevíš co s tím.
díky za kompliment o svědomitosti. Já nevěřím tomu, že za Příbram šla na centrálu informace, že tam žádní dobrovolníci nebyli. Označuju @Klara.Kocmanova , abychom se dozvěděli konečný stav.

Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1594 poděkování
Dostal poděkování: 2048 poděkování

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Lenka.Kozlova píše: 16 čer 2019, 22:12 Debata se rozjela stylem:
Jsem překvapená, že Klára dostala 10K, když já mám tule zkušenost.....co je na tom špatně?
Asi nejsem schopná odpovědět na všechny (doplňující) otázky, které tu padly, ale ráda bych připsala svůj pohled na věc. Díky, Leni, že jsi to tu znovu ve zkratce shrnula, nějak jsem se v rámci tý diskuse zvládla trochu ztratit. :D

Co jsem o práci Kláry zaslechla já od lidí z jiných krajů: Romana Klimešová (Nuna) ji chválila (potkaly jsme se na zhodnocení kampaně v pražském PiCe), chválila ji i nezávisle na tom v Olomouci Lucie Spáčilová, která pracuje v kanceláři strany a především proplácí. Obě říkaly, že je šikovná a snaží se.
Co si myslím já: Práce bylo až tak moc, že ji Klára prostě nemohla stíhat a druhý člověk k ruce by se jí hodil. Zde jsem to i podpořila. Dokonce v anketě vyhrálo to, že by na eurovolby v kraji někdo měl být, neměl by to být koordinátor a měla by to být placená funkce. Otázka nasnadě je tedy: proč se to nerealizovalo? Pro mě byla komunikace s KoKs takové trochu hrdlo láhve a někdy jsem musela na info dost čekat (ale třeba se to zasekávalo jinde a člověk navíc by nepomohl, neumím posoudit)...
Odměny: Jsou bohatší a chudší kraje. Co jsem zaslechla v Olomouckém kraji tak sice KoKs v kampani pracoval nad rámec svých povinností, ale makali všichni, a to hodně. Mají malý a napnutý rozpočet, takže na odměny není a hodiny navíc budou brány jako dobrovolnická práce. (čímž neříkám, která možnost je správná - za mě možná ta střední cesta 5k?)
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Teď se tady na chvilku objevil příspěvek Lenky o tom, že by auto muselo najezdit 100 km denně. a že jsme ho měli 50 dní. Určitě jsme ho měli víc než 60 dní, protože byly koupeny dvě měsíční dálniční známky. Plus to o pár dní nevyšlo a Klára si za svoje peníze koupila ještě desetidenní známku na poslední cestu. Těch 5000 km, které jsem uvedl bude asi moc, ale to, že jsou všechny cesty v piroplacení a každá je obhajitelná vzhledem ke kampani, platí.

Lenka.Kozlova
Kontaktovat uživatele:

Jiri.Snizek píše: 16 čer 2019, 23:51
Lenka.Kozlova píše: 16 čer 2019, 23:44
Věř, že kdybychom já a Štěpán jako hospodáři, měli pochybnosti, tak bychom to řešili. I sama Klára byla velmi přesná v záznamech cest a je výhoda transparence a evidence v piroplacení, že je vše ověřitelné.
No, nevěřím, auto jsme měli 50 dnů najelo 5000Km, muselo by jezdit každý den min. 100 km. Naše nejvzdálenější MS je KH 85km.
Jestli díky PB najelo jen 200km, pak jste nás brali pěkně zkrátka. Noviny: MB a ten směr Michal T., Kladno si pro ně dojelo, Kolín, Nymburk a KH jsou na jedné trase. PB a Benešov jela Klára do Benešova.
Včil mudruj, kam se tak si ještě mohlo jezdit.

Lenka.Kozlova
Kontaktovat uživatele:

Jiri.Snizek píše: 17 čer 2019, 00:20 Teď se tady na chvilku objevil příspěvek Lenky o tom, že by auto muselo najezdit 100 km denně. a že jsme ho měli 50 dní. Určitě jsme ho měli víc než 60 dní, protože byly koupeny dvě měsíční dálniční známky. Plus to o pár dní nevyšlo a Klára si za svoje peníze koupila ještě desetidenní známku na poslední cestu. Těch 5000 km, které jsem uvedl bude asi moc, ale to, že jsou všechny cesty v piroplacení a každá je obhajitelná vzhledem ke kampani, platí.
Auto bylo od 1.4. kampaň skončila někdy 20. 5.

Nevíš ani kolik najelo, ani jak dlouho jsme ho měli, ale víš, jak úžasně se vyplatilo :D

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“