Odměna pro (koordinátorku) Kláru

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

• V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

• Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

• Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

• Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Odměna pro (koordinátorku) Kláru

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Dobré ráno SčK!
Podívala jsem se jak to vypadá s naším PR managerem a hle, co jsem neobjevila.
Naše koordinátorka dostala odměnu 10 000 z položky, která je k odkázaná jako ta správná k placení píárysty. Jinak bych samozřejmě nic nevěděla.
https://piroplaceni.pirati.cz/rozpocet/polozka/689/

Já tedy nevím, ale za celou kampaň jsem Kláru viděla jednou na Dobříši asi na půl hodiny, do Příbrami se neobtěžovala nikdy, i noviny jsme si museli dovézt, protože naše placená síla, která dostala služební vůz už 1.4. neměla nikdy čas. (Praha - Příbram cesta max. na 45 min.)
Noviny do Boleslavi i jinam, rozvážel i Michal Trešl. Když jsem se ptala předsedy, který místo Kláry jel s materiálem až do Příbrami na kampaňovou akci, krčil rameny a stěžoval si, že neví, jak má Kláru úkolovat. (Klára asi neměla čas)

Pak od nás chtěla z hodiny na hodinu seznamy dobrovolníků i s osobními údaji, které jsme samozřejmě neshromažďovali. Když byla upozorněna, že se to časově nedá zvládnout, uzavřela případ s tím, že budeme dělat, jakoby žádní dobrovolníci nebyli.

Trvalo jí půl roku, než nám předala kontakty z nalodění, nesčetněkrát nebyla přítomna na mumble schůzi a když byla, tak jí nebylo slyšet přes hluk pravděpodobně z hospody a po upozornění situaci vyřešila tak, že se odpojila.

Byla ale třeba jako dobrovolník ve sněmovně a celý den tam hlídala prodejní výstavu, že by kampaňová akce SčK?

Včera taky pracovala, poslala k podpisu NDA s tím, že musí mít hned podpis.

V kampani potřebovala auto, měla auto, kolik že stál měsíční pronájem 30 000? Kde je nějaké přehledné vyúčtování provozních výdajů?
(Tím nemyslím: hledejte šmudlové v piroplácení)
Teď Klára potřebuje pro změnu kancelář v PiCe.

Já bych jí i tu kancelář i platila, ale to by její práce musela vypadat jinak, než zadarmo drahá.
Mimochodem, ptalo se někdy PKS MS jak s nimi Klára spoluprcuje? Vykazovala někde Klára práci, kterou jí PKS uložilo a ukládalo jí vůbec úkoly, když předseda tvrdil, že neví, jak KoKs úkolovat, protože patří pod PO? Samé otázky...

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 7362 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odměna pro (koordinátorku) Kláru

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Ahoj, rozhodně jsem nekrčil rameny. Klára byla v té době nemocná. Já vím, jak úkolovat KoKS, ale nevím, kolik času nám může věnovat a kolik času musí věnovat plnění pokynů shora - tzn. od personálního odboru, administrativního odboru, volební managerky a jiných.

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 4190 poděkování
Dostal poděkování: 3070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel »

Je těžké se vyjádřit k nějakým argumentům, které ovšem nejsou argumenty, ale laciné osobní útoky. Přesto se pokusím.
  • já jsem Kláru v kampani potkával často
  • pokud vím vaše noviny vezla do Benešova po vzájemné domluvě; v kampani běželo hodně věcí paralelně a nikdo nemohl očekávat, že se Klára naklonuje, krom toho s novinama byl problém, že jsme je dostali na poslední chvíli a nebylo v lidských silách je odvézt na všechny místa najednou
  • za úkoly, které zprostředkovává z PO a centrály, pranýřuj někoho jiného
  • Klára jezdila po dobu kampaně po celém kraji i po Praze s velkým autem těsně po obdržení řidičského průkazu; osobně velmi oceňuju její odvahu, že do toho šla, protože nám to hodně pomohlo; krom toho jenom to auto fyzicky naložit je záhul... vím to, protože jsem shodou okolností pomáhal vykládat u Honzy Ličky noviny právě pro Benešov a Příbram a hned potom jela Klára pro další várku a vezla ji obratem pozdě večer na Kladno
  • pracovní místo v PiCe není žádný benefit, jak se snažíš naznačit, to by byla sedačka doma před televizí; je v zájmu kraje, aby náš KoKS seděl v centru dění a měl informace z první ruky
Abych to shrnul. Přijde mi to od tebe drzé a neuctivé. Často píšeš o tom, co je "správně pirátsky". Piráti stojí na dobrovolné společné práci a s tím přímo souvisí i porozumění a vzájemná podpora. Bohužel, tohle u tebe hodně postrádám, tvoje texty jsou často velmi demotivující. Prosím, zamysli se nad tím.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Dal poděkování: 1818 poděkování
Dostal poděkování: 2739 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Všechny transakce hrazené z SčK účtu se kromě piroplácení objevují zde - jsou zde tedy i odměny pro Kláru a náklady za provoz auta. Co se týče evidence práce, tak ta je od všech koordinátorů měsíčně vykazována zde. Evidovat ale činnost na hodiny za celý měsíc je extrémní administrativní zátěž, která sama o sobě zabere dost času (osobní zkušenost).

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Lenka.Kozlova
Kontaktovat uživatele:

Jan.Korbel píše: 14 čer 2019, 08:55 Je těžké se vyjádřit k nějakým argumentům, které ovšem nejsou argumenty, ale laciné osobní útoky. Přesto se pokusím.
  • já jsem Kláru v kampani potkával často
  • pokud vím vaše noviny vezla do Benešova po vzájemné domluvě; v kampani běželo hodně věcí paralelně a nikdo nemohl očekávat, že se Klára naklonuje, krom toho s novinama byl problém, že jsme je dostali na poslední chvíli a nebylo v lidských silách je odvézt na všechny místa najednou
  • za úkoly, které zprostředkovává z PO a centrály, pranýřuj někoho jiného
  • Klára jezdila po dobu kampaně po celém kraji i po Praze s velkým autem těsně po obdržení řidičského průkazu; osobně velmi oceňuju její odvahu, že do toho šla, protože nám to hodně pomohlo; krom toho jenom to auto fyzicky naložit je záhul... vím to, protože jsem shodou okolností pomáhal vykládat u Honzy Ličky noviny právě pro Benešov a Příbram a hned potom jela Klára pro další várku a vezla ji obratem pozdě večer na Kladno
  • pracovní místo v PiCe není žádný benefit, jak se snažíš naznačit, to by byla sedačka doma před televizí; je v zájmu kraje, aby náš KoKS seděl v centru dění a měl informace z první ruky
Abych to shrnul. Přijde mi to od tebe drzé a neuctivé. Často píšeš o tom, co je "správně pirátsky". Piráti stojí na dobrovolné společné práci a s tím přímo souvisí i porozumění a vzájemná podpora. Bohužel, tohle u tebe hodně postrádám, tvoje texty jsou často velmi demotivující. Prosím, zamysli se nad tím.
Ahoj Honzo,
neumíš rozlišovat mezi, popisem něčí práce a případným nesouhlasem a mezi osobními útoky, můj příspěvek byl o odvedené práci, ne o Kláře. To je legitimní, tím spíš, že je na pozici placené.
V Příbrami jsme krom jedné zavážky na Dobříš, žádnou podporu nezaznamenali.
Za to se po nás chtěla součinnost, která byla časově i jinak mimo možnosti lidí, kteří placeni nejsou.

Sám jsi osobní a neustále hodnotíš jaká jsem a jak se chovám.
je v zájmu kraje, aby náš KoKS seděl v centru dění a měl informace z první ruky
Můžeš upřesnit jaké informace a od koho?
Naposledy upravil(a) Lenka.Kozlova dne 16 čer 2019, 17:12, celkem upraveno 1 x.

Lenka.Kozlova
Kontaktovat uživatele:

Ani jeden z vás se nevyjádřil věcně k tomuto:
Pak od nás chtěla z hodiny na hodinu seznamy dobrovolníků i s osobními údaji, které jsme samozřejmě neshromažďovali. Když byla upozorněna, že se to časově nedá zvládnout, uzavřela případ s tím, že budeme dělat, jakoby žádní dobrovolníci nebyli.
Tady mě zajímají dvě věci:
  • proč MS dostalo úkol s časovým limitem pár hodin
  • co říkáte postupu: tak budeme dělat, že žádní dobrovolníci nebyli
Trvalo jí půl roku, než nám předala kontakty z nalodění.
PKS nezajímá, že jsme přišli o desítku lidí, kteří byli ochotní pomáhat nám v Příbrami, nebo se k nám i přidat a po měsících čekání ztratili zájem?
Podotýkám, že to bylo X krát urgováno.
Včera taky pracovala, poslala k podpisu NDA s tím, že musí mít hned podpis.
Je opravdu v pořádku, že na podpis NDA je jeden den?

Lenka.Kozlova
Kontaktovat uživatele:

Stepan.Drtina píše: 14 čer 2019, 12:23 Všechny transakce hrazené z SčK účtu se kromě piroplácení objevují zde - jsou zde tedy i odměny pro Kláru a náklady za provoz auta. Co se týče evidence práce, tak ta je od všech koordinátorů měsíčně vykazována zde. Evidovat ale činnost na hodiny za celý měsíc je extrémní administrativní zátěž, která sama o sobě zabere dost času (osobní zkušenost).
To je hezké, Štěpáne, ale vůbec ne vtipné.
V kampani potřebovala auto, měla auto, kolik že stál měsíční pronájem 30 000? Kde je nějaké přehledné vyúčtování provozních výdajů?
(Tím nemyslím: hledejte šmudlové v piroplácení)
Asi jsem se nedostatečně vyjádřila. Auto byla investice jako hrom, zajímá mě, jestli má PKS nějaký zdokladovaný přehled o tom, jak se nám vyplatilo.

BTW odkazované vlákno s odkazy na piroplácení začalo být doplňováno až po mé ústní intervenci směrem k tobě, do té doby bylo mrtvé.
To samé bylo s autem, přesto, že šlo o nemalé peníze, autem už Klára jezdila a nikde na foru o tom nebyla ani zmínka.

Lenka.Kozlova
Kontaktovat uživatele:

Jiri.Snizek píše: 14 čer 2019, 07:16 Ahoj, rozhodně jsem nekrčil rameny. Klára byla v té době nemocná. Já vím, jak úkolovat KoKS, ale nevím, kolik času nám může věnovat a kolik času musí věnovat plnění pokynů shora - tzn. od personálního odboru, administrativního odboru, volební managerky a jiných.
Od toho je komunikace s PO, to má přehled.

Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Jaká komunikace s PO? Mám se jich zeptat, kolik hodin Klára pracuje pro někoho jiného než pro KS a kolik hodin jejího času můžeme využít? To je podle tebe správná cesta? Já jsem si s Janou Koláříkovou jednou během kampaně volal a Jana nevěděla, jakým způsobem Klára s naloděním pracuje. Žádný hodinový přehled o Klářině práci není. Podle mě by bylo nejlepší kdyby sama Klára napsala, kolik času nám může věnovat a kolik času jí zabírá plnění úkolů shora. Určitě ta suma hodin bude v čase proměnlivá. Nicméně, jak jsem ti říkal v osobním rozhovoru, důležitá část Klářiny práce musí být prioritizace úkolů, protože není možné, aby se splnila všechny úkoly, které jsou na ni kladeny, protože jich je moc.

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Podle mě by bylo vhodné, aby si Klára aspoň jeden měsíc psala, kolik hodin čemu věnuje, ale cítím, že v tomto nemám podporu ostatních členů předsednictva, tak to neprosazuju.

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“