Tolerance alkoholu u cyklistů

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Bezpecnost

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Vnitro a bezpečnost. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 772
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5129 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tolerance alkoholu u cyklistů

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Ondra.kl píše: 13 čer 2020, 20:13
jan.zavadil píše: 12 čer 2020, 17:52U řidičů motorových vozidel ten zákaz smysl dává, neboť chrání primárně ostatní před následky, v případě cyklisty tento riskuje primárně svojí újmu.
Mno pokdyd by to platilo an cyklostezskách tak asi možná. Ale na silnici a na chodníku určitě ne ;)
Neznám moc smrtelných nehod, kde by cyklista způsobil újmu jinému cyklistovi nebo chodci, ani těch s nějakými vážnými následky.
Máš nějakou statistiku, která by nebezpečnost cyklistů ke zdraví a životě jiných nějak napovídala?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvek:
V__
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2457
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2011 poděkování
Dostal poděkování: 3230 poděkování

Re: Tolerance alkoholu u cyklistů

Příspěvek od Jan.Prokop »

jan.zavadil píše: 12 čer 2020, 17:52 Jsem pro toleranci. U řidičů motorových vozidel ten zákaz smysl dává, neboť chrání primárně ostatní před následky, v případě cyklisty tento riskuje primárně svojí újmu. Zároveň řízení jízdního kola nevyžaduje takovou pozornost, bdělost a není spojeno s potenciálními kritickými následky v té míře, jako je tomu u motorových vozidel. Měli bychom také zohlednit podporu místního turismu.

Osobně bych byl pro to, aby se mimo veřejné komunikace např. na cyklostezkách vedoucích mimo tyto komunikace neměřil alkohol v krvi vůbec.
To není zas až tak jednoznačný, např náhlým vybočením může celkem snadno spůsobit nehodu tím, že řidič může strhnout volant, aby nesejmul nebohého opilce a narazí do něčeho jiného. Podle mě by nějaká tolerance mohla být, ale v případě nehody by škoda šla automaticky na cyklistu, který požil.
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Tolerance alkoholu u cyklistů

Příspěvek od Ondra.kl »

jan.zavadil píše: 13 čer 2020, 21:07Máš nějakou statistiku, která by nebezpečnost cyklistů ke zdraví a životě jiných nějak napovídala?
Statistiku nemám a nemyslím si že by existovala (resp. bylo možné sezbírat) data ze kterých by se věrohodná a smysluplná statistika dala vytvořit.
Jan.Prokop píše: 15 čer 2020, 10:33Podle mě by nějaká tolerance mohla být, ale v případě nehody by škoda šla automaticky na cyklistu, který požil.
... pokud by se ho ovšem podařilo dohledat ;) Kola nemají SPZ a majitel kola neodpovídá za jeho provoz.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: Tolerance alkoholu u cyklistů

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Řešit ten návrh prizmatem nízké hmotnosti kola a předpokladu relativně nízkých rizik je každopádně zcestné. Je to nešťastný pokus o relativizaci. Pokud je obecná znalost, že alkohol má vliv na lidské myšlení a chování (to je také důvod jeho konzumace), tak takový člověk na silnici nepatří. Ostatně i chodec pod vlivem alkoholu pohybující se na vozovce skončí na záchytce a s pokutou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 2):
Hana.Simeckova, V__

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

vilik
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 107
Registrován: 03 úno 2020, 12:49
Profese: technik, programátor
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tolerance alkoholu u cyklistů

Příspěvek od vilik »

Argument s tim ze zakon porusuje vetsina neberu. Jednak v to pochybuju, zadna studie o tom neexistuje. A i kdyby tak je to spatny pristup. Podle teto logiky napr. Kdyz vetsina bude jezdit na cerno tak zrusime jizdne, .....atd az k extremum ze kdyz vetsina bude vrazdit tak vrazdy zlegalizujeme.

Demokracie a liberalismus není o tom že si můžu dělat co chcu, ale především o zodpovědnosti za své jednání.

Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Tolerance alkoholu u cyklistů

Příspěvek od Karel666 »

jan.zavadil píše: 13 čer 2020, 21:07
Ondra.kl píše: 13 čer 2020, 20:13
jan.zavadil píše: 12 čer 2020, 17:52U řidičů motorových vozidel ten zákaz smysl dává, neboť chrání primárně ostatní před následky, v případě cyklisty tento riskuje primárně svojí újmu.
Mno pokdyd by to platilo an cyklostezskách tak asi možná. Ale na silnici a na chodníku určitě ne ;)
Neznám moc smrtelných nehod, kde by cyklista způsobil újmu jinému cyklistovi nebo chodci, ani těch s nějakými vážnými následky.
Máš nějakou statistiku, která by nebezpečnost cyklistů ke zdraví a životě jiných nějak napovídala?
Nechápu, to jako když mě strazí cyklista, ja budu mit zlomenou ruku/nohu, tak je to vlastne v pohodě, protože nejsu mrtvé, takže nemáme moc šikonovat kolisty, co jedou s dvojkou v krvy? To fakt nemyslíš vážně jako argument co někdo má brát vážně, tento přístup říká, když mi zlomíé nohu tak je to v pohodě, to je spíše hrozný, že někdo takto argumnetuje :(
Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 772
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5129 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tolerance alkoholu u cyklistů

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Karel666 píše: 25 čer 2020, 08:08 ...
Hlavně je smutný, když příznivec Pirátů nechápe pojem argumentační fauly a postaví si tu klasického slaměného panáka, kterého následně ukázkově zničí.

Já jsem samozřejmě chtěl nějakou statistiku, která by dokládala, že jsou koláři stejně nebezpeční svému okolí jako automobilisté, což by ospravedlňovalo stejný přístup i v sankcích. Domnívám se, že tomu tak není, bez ohledu na to, že i zde k nehodám dochází, nicméně to i v řadě jiných případů. Jde o četnost a závažnost.
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Tolerance alkoholu u cyklistů

Příspěvek od Karel666 »

jan.zavadil píše: 25 čer 2020, 13:13
Karel666 píše: 25 čer 2020, 08:08 ...
Hlavně je smutný, když příznivec Pirátů nechápe pojem argumentační fauly a postaví si tu klasického slaměného panáka, kterého následně ukázkově zničí.

Já jsem samozřejmě chtěl nějakou statistiku, která by dokládala, že jsou koláři stejně nebezpeční svému okolí jako automobilisté, což by ospravedlňovalo stejný přístup i v sankcích. Domnívám se, že tomu tak není, bez ohledu na to, že i zde k nehodám dochází, nicméně to i v řadě jiných případů. Jde o četnost a závažnost.
Takže čertíš se, že jsem demagoik, protože jsem vzal jako fakt co jsi napsal a nevěděl co si myslíš a dovysvětlil :D

A co jsi pak ty když píšeš morálně povýšenecky, kdy schazuješ oponenta textem "Hlavně je smutný, když příznivec Pirátů nechápe pojem argumentační faul"??? Co seš pak ty "rádobypirát co něco myslí a něco jinýáho píše, tedy lže příznivcům", když přijmu tvůj styl "nedemagigického stylu komunikace"??
Hele jestli seš fakt pirát, tak prosím piš co myslíš a hlavně nepiš příznivcům že jsou "debilové", když co napíšeš berou jako tvůj názor, spíše se TY nauč psát co myslíš a nemusíš pak dovysvětlovat uraženě, že jsi myslel něco jinýho...

P.S. Slaměný panák :D Kurňa to je dnes moderní takto se povyšovat, já myslel , že cool je povyšovat se cizíma slovama, takže dávám alespon bod, že seš patriot ;)

Edit: Jinak na vysvětlenou, rozlišuju poslední 1-2 roky dva druhy pirátů co melou pantem jak je nikdo nechápe, když např. kritizuju, že cyklosteska není namalování "čáry na silnici, co má 3,5 šířky", a pak piráty co ve stejným případě řeknou "cyklosteska je nová cesta", ty patříš podle příspěvku k té první skupině co má pocit, že lidi jako je je vysírají, protože přeci oni ví a tak musí lidí vědět co myslí a když napíší blbost věřit, že to myslí dobře, promiň, ale takový "radobypiráti" co chcou jenom pochlebovat at nedelaji politiku ;)
Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 772
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5129 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tolerance alkoholu u cyklistů

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Karel666 píše: 01 črc 2020, 09:09 ...
Předvedl jsi opět pěknou tyrádu a po argumentu opět ani vidu, ani slechu. Osobní útoky Ti jdou, argumentace už tolik ne.

Jinak jsem Ti napsal, že je smutný, že argumentačně fauluješ, ale teď jsi to svojí vztahovačností a slovníkem dotáhl k dokonalosti. Slaměný panák je terminus technicus, zatímco debil, jak píšeš ty, je urážka. Pokud v tom nevidíš rozdíl, tak už mně prosím nikde neoznačuj.

Zkusím to zopakovat ještě jednou, pokud máš nějaká fakta, která ospravedlňují stejný přístup v těchto dvou odlišných případech, tak je prosím předlož. Já jsem stejně jako ty RegP, nejsem žádný úředník placený z Tvých daní, nejsem Ti nijak zavázán, tak si to po sobě přečti a zamysli se, jestli se takto komunikuje s "cizíma" lidma...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Koudelka, V__
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Hana.Simeckova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 16 říj 2018, 20:03
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: Tolerance alkoholu u cyklistů

Příspěvek od Hana.Simeckova »

Jsem proti, a můj velmi tolerantní mladý syn, který jinak porušuje všechno možné, jezdí hodně a politika je mu ukradená, je též proti. A 90% cyklistů, se kterými jezdím na výlety, pije (nezůstane zpravidla u jednoho piva nebo dvojky vína), a všichni se tím baví.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Simeckova za příspěvek:
Antonino.Milicia
Odpovědět

Zpět na „Vnitro a Bezpečnost“