Zasedání Místního sdružení Most

Moderátoři: PKS Ústecký kraj, PMS Most - Litvínov

Zamčeno
Daniel.Komenda
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 52
Registrován: 03 pro 2017, 22:12
Profese: Mechanik měření a regulace
Bydliště: Albrechtická 569/2 Most
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Zasedání Místního sdružení Most

Příspěvek od Daniel.Komenda »

Vážení přátelé,
svolávám zasedání MS Most a to na 20. června 2019 od 18. 30. Schůze se bude konat v salónku restaurace Kosmos. S Adamem Komendou jako organizátorem.
Po ukončení schůze zde bude umístěn zápis.
Program schůze: Kontejnerové bydlení Chánov, Vyhodnocení kampaně do EP, zájemci o členství, příprava na zastupitelstvo, aktuální politická situace v Mostě a Litvínově.

Adam.Komenda
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 132
Registrován: 06 zář 2017, 15:39
Profese: Student práv
Dal poděkování: 178 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Re: Zasedání Místního sdružení Most

Příspěvek od Adam.Komenda »

Zápis ze zasedání místního sdružení Pirátů v Mostě dne 20.6 2019 v restauraci Kosmos

Účastníci, členi:
Daniel Komenda
Lukáš Ryšavý
Blanka Vaňková
Adam Komenda
Vladimíra Emingerová

Účastníci, příznivci a zájemci o členství:
Leona Kautová
David Eminger
Miroslav Brož
Julie Emingerová
Simona Schonfeldová

Program:
1. Představení nových zájemců
2. Grilování zájemkyně o členství
3. Vyhodnocení kampaně do EP
4. Příprava na zastupitelstvo
5. Krajské volby

Schůze začala v 18.30
1. Představení nových zájemců: Miroslav Brož, mám bohatou historii v pirátské straně. Členem Pirátů v Ústeckém kraji jsem byl několik let, později jsem nezaplatil členský poplatek a skončil jsem, nyní bych se k Pirátům rád vrátil. Co se týče mé profesní dráhy, tak se zaměřuji na sociální pomoc. Začínal jsem jako dobrovolník ve Focusu. Později jsem dělal sociálního pracovníka pro několik organizací, v současné době působím jako poradce Ivana Bartoše pro Romské etnikum. Pirátům v Mostě již pomáhám ohledně vyloučených lokalit, nyní se zaměřuji zejména na Chanov. Do budoucna bych chtěl Pirátům v Mostě pomáhat zejména v sociální oblasti.

2. Grilování zájemkyně o členství: Leona Kautová:
První otázka, řekni nám, co jsi dělala doposud: vystudovala jsem gymnázium, nějaký čas jsem pracovala na pracovním úřadě, jako asistentka v programu pro absolventy.
Druhá otázka, čemu by ses chtěla věnovat v pirátské straně: Chtěla bych se věnovat ochraně životního prostředí, vadí mi, že se stále v nepřiměřené míře využívá k výrobě elektrické energie fosilní palivo. Proto jsem zásadně proti prolomení limitů těžby.

Třetí otázka, podporuješ členství ČR v EU? Ano podporuji, EU je velmi nadějný projekt, který už zamezil mnoho válkám, vzájemná spolupráce státu v Evropě je nevyhnutelná, pokud chceme žít v prosperitě a míru.

Čtvrtá otázka, co si myslíš o manželství pro homosexuály? S manželstvím pro homosexuály nemám problém, každý má právo na štěstí a lásku. Manželství pro stejnopohlavní páry mělo být schváleno už dávno, doufám, že brzo bude prosazeno.

Pátá otázka, co si myslíš o současné kauze ohledně kontejnerů v Chanově? Se stavbou kontejnerů nesouhlasím, nikdo si nezaslouží být vystěhován na kraj města do plechových kontejnerů, které nevyhovují pro dlouhodobé bydlení, obzvlášť, když jde o rodiny s malými dětmi. Rekonstrukce paneláků v Chanově se zapojením místních by mohla být dobrým řešením.
Šestá otázka, co se ti na Pirátech líbí nejvíc? Nejdou za vlastním ziskem, jsou to morální lidé, kteří jsou ochotní věnovat obrovské množství svého času a energie, aby pomohli udělat život lidí v naší zemi lepším.

3. Vyhodnocení kampaně do Evropského parlamentu
Povedlo se nám rozdat většinu Pirátských listů, které jsme dostali od centrály. Nejméně šestkrát jsme rozdávali noviny v centru města. Oproti komunálním volbám se výsledek ve volebním obvodu Most zlepšil o dvě procenta. Přesto musíme dál pořádně pracovat, například sehnat další dobrovolníky a členy, taktéž musíme více aktivizovat současné členy.

4. Příprava na zastupitelstvo
Naši zástupci v komisích nám předali informace, diskutovali jsme o aktuálních kauzách, například o Chanovu, či o neplatných smlouvách města. Miroslav Brož nám představil svůj plán, jak by chtěl pomoci řešit problémy s vyloučenými lokalitami.

5.Krajské volby
Většina členů avizovala, že je ochotná se nechat napsat na kandidátku, alespoň na zadní pozice. Posléze proběhla diskuze, zda bychom měli kandidovat samostatně, či v koalici, Lukáš Ryšavý prezentoval názor, že bychom měli zvážit i koalici, jelikož nemáme dostatek kvalitních osobností pro oslovení voličů. Shodli jsme se na tom, že by se tato možnost měla řádně projednat na krajské schůzi.

Schůze skončila ve 21.30, posléze ještě chvíli pokračovala nezávazná diskuze u piva.
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Most - Litvínov“