Digitální Česko

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Informatika

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Informatika. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Digitální Česko

Příspěvek od klivan »

Babišova vláda se prsila, jak každý nový návrh jakékoliv právní normy určené k projednání vládou ČR bude muset obsahovat kromě již existujících analýz dopadů i tzv. ITIA ( information technology impact analysis).
At jsem hledal, jak jsem hledal, tak např. v návrhu zákona o náhradě újmy způsobené očkováním, z. května 2019,
nic takového není, co by se jen trochu podobalo ITIA, a to ani v důvodové zprávě.
Zhodnocení IT dopadů chybí zatím u všech zákonů. Vláda založená na slibech nemá nikdy dlouhé trvání. ;)

https://www.lupa.cz/aktuality/digitalni ... ng-reorder
Přílohy
KORNBAUB65HT.odt
(78.42 KiB) Staženo 38 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvek:
Ondrej.Profant
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální Česko

Příspěvek od klivan »

O digitálním Česku jsem psal ve vláknu " Naprostá elektronizace státu"...., Nemusí se extra nic vymýšlet, stačí jet se podívat do Estonska, místo do Peru by se mohli naši poslanci vydat do Estonska, to by aspoň mělo nějaký přínos. ;)

viewtopic.php?f=544&t=51129&p=677887#p677765

https://www.youtube.com/watch?v=OIeBsp95gpA
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Odpovědět

Zpět na „Informatika“