KF ÚsK 8/2019 Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Ustecky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 4497
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9103 poděkování
Dostal poděkování: 5161 poděkování

KF ÚsK 8/2019 Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 09 kvě 2019, 13:08

Svolávám zasedání krajského fóra na neděli 19. 5. 2019 do Pirátského centra SUPICE v Ústí nad Labem od 14:00 do 19:00 s Václavem Židkem jako organizátorem.

Program zasedání se sestavuje zde. Od teď do 12. 5. 2019 14:00, navrhujte body zasedání. (Pokud nepožadujete, aby se o věci hlasovalo, podávejte klidně do začátku zasedání, ale čím dříve, tím lépe.) Nezapomeňte uvést předpokládanou dobu pro rozpravu.

Po ukončení zasedání zde bude umístěn zápis.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Jan.Kotas
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil

Jiri.Baudis
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 32
Registrován: 18 črc 2018, 07:53
Profese: Ekonom
Dal poděkování: 163 poděkování
Dostal poděkování: 89 poděkování

Re: KF ÚsK 8/2019 Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem

Příspěvek od Jiri.Baudis » 15 kvě 2019, 21:41

Poprosil bych o zařazení do programu téma KET. Za mne zejména téma KET doprava a spolupráce s ostatními expertními skupinami, především s ohledem na spolupráci s KET životní prostředí.

Bohužel den předtím mam akci, tudíž bych poprosil o zařazení bodu na pozdější část programu. Případně pokud nestihnu dorazit o přesunutí na další zasedání.
Předpokládaná doba cca 30 minut (myšleno i s následnou diskuzí).

Uživatelský avatar
David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Příspěvky: 747
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: Medituji o liniovém řazení
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 2777 poděkování

Re: KF ÚsK 8/2019 Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem

Příspěvek od David.Wagner » 15 kvě 2019, 22:09

Budu ten den pokládat věnce a mám až do neděle šňůru vystoupení, tak se předem omlouvám, nevím jestli to rozumně dám.

Uživatelský avatar
Michaela.Schwarzova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 725
Registrován: 19 úno 2012, 18:00
Bydliště: Blahuňov
Dal poděkování: 855 poděkování
Dostal poděkování: 501 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 8/2019 Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem

Příspěvek od Michaela.Schwarzova » 17 kvě 2019, 17:25

Navrhuji jako bod programu report od asistentky senátora Rabase Veroniky Roubínkové. S jejím představením to bude tak 10 - 15 min max.
Edit: Verča bohužel dnes nedorazí, tak příště. Bude aspoň co reportovat.
Takže beru zpět svůj návrh na bod programu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Schwarzova za příspěvek:
Vaclav.Zidek

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Republikový výbor
Příspěvky: 1149
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1074 poděkování
Dostal poděkování: 1702 poděkování

Re: KF ÚsK 8/2019 Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 17 kvě 2019, 23:05

Navrhuji dva body

1) KET - ujasnění stavu a důvodu vzniku KET - krajských expertních týmů
2) Jezy a Labe - ujasnění situace (pokud někdo chcete v průběhu diskuze argumentovat studiemi, prosím o jejich vytištění - případně výtah faktů - abychom se všichni mohli doinformovat na stejnou úroveň)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Jiri.Baudis
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Republikový výbor
Příspěvky: 1149
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1074 poděkování
Dostal poděkování: 1702 poděkování

Re: KF ÚsK 8/2019 Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 20 kvě 2019, 16:38

Zápis ze zasedání KF Ústeckého kraje 19. 5. 2019

Přítomní:
František Navrkal (člen, předsedající)
Michaela Schwarzová (člen)
Vladimír Charvát (člen)
Martin Sobek
Blanka Vaňková (člen)
Adam Komenda (člen)
Daniel Komenda (člen)
Vratsilav Filipek
Simona Schonfeldova
Marie Štáfková
Michal Tomek
Jakub Klačko
Míla Karfilátová (člen)
Karel Kindl (člen)
Jan Kotas (člen)
Jiří Baudis (člen)
Václav Židek (člen v KS LiK, zapisovatel)
Michal Ketner (člen)
Jindřich Čermák (člen v KS KvK) - od 15:00


14:02 Zahájení zasedání

Program:
1. Představovací kolečko
2. Grilování uchazečů
3. Upřesnění postupu při přijímání procesu členů podle nově přijatého usnesení - dotazník pro uchazeče
4. KET
5. Mediální spojka
6. Harmonogram schůzí - program krajských schůzí na delší dobu dopředu.

Pořad schválen konsenzem.

BOD 1 - Představovací kolečko

postupné představení všech přítomných

BOD 2 - Grilování uchazečů

Michaela Schwarzová: Proč Piráti?
Vráta: Několik rovin, základní souhlas je s morální rovinou. Program a vystupování v důležitých otázkách. Líbí se mu postoj "ochráníme Evropu před diktároty a extrémisty". Líbí se mu chování ve zvolených funkcích.
Štáfková: Líbí se ji změna způsobu jednání na vládě, v obcích. Vítá změnu
Klačko?: Je novážek v "politice" je znechucen většinou stran, které považuje za zkorumpované
Sobek: Situace na politické scéně, velký soulad s programem
Tomek: Považuje se za nováčka v politice, ikdyž už na kandidátce byl. Piráty si vybral, protože se mu líbil program.

František Navrkal: Které body programu Vás nejvíce oslovují. Znáte bod 2 stanov?
Vráťa: Souhlasí, s bodem 2 a člověk by neměl být "detektivem", informace by měli být veřejné
Štáfková: Přiznává že četla, ale nepamatuje - otevřenost informovanosti by měla být větší
Klačko: Četl, souhlasí, ale prostě nepamatuje doslova
Sobek: Se stanovami souhlasí, elektronizace správy a transparentnost mu dávají největší smysl
Tomek: Co si ze stanov pamatuje s tím souhlasí,

FR: Co Vás konkrétněji oslovilo z programu?
Tomek: Prosazování legalizace, rovnoprávnost manželství,
Sobek: viz výše
Klačko: Líbí se mu program celkově
Štáfková: Zaujali ji mýtné brány a jejich komplexnější využití, změna státní správy, změna autorského zákona, více důrazu na sociální politiku a zkultivováni politiky
Vráta: Důraz na copyright, digitalizace úřadu

MS: Cím chcete pomoci u Pirátů a jak se chcete angažovat?
Vráta: hlavně důraz na komunální politiku, chce zlepšit své okolí, projektový manažer v reklamě - může pomoci s propagací
Štáfková: Chtěla by se angažovat více na komunální úrovni, začít "u sebe",
Klačko: V Chomutově hlavně v komunální politice
Sobek: Komunální oblast je prioritou, může nabídnout právní expertní analýzy
Tomek: Komunální politika - stále jedno zastupitelstvo

MS: Chcete pod kraj nebo pod MS
Vráta - MS Žatec Louny
Štáfková - kraj
Klačko - kraj
Sobek: Teplice nemají MS - kraj
Tomek: Žatec

FN: Postoj k legalizaci drog
Tomek: neužívá, není proti - připouští, že se o to nezajímá
Sobek: Marihuana - ano, trvdé nesouhlasí
Klačko: Marihuana, je pro i rekreačně, věková hranice / tvrdé drogy proti
Šandová: marihuana pro lékařské účely, rekreačně také legální, tvrdé - když lidé budou chtít, stejně nezabráníme
Vráta: je pro legalizaci, rozbořit pískoviště a měla by být marihuana legální,

FN: Legalizace - jste i pro legalizaci psychadelic?
Štáfková více méně pro, ostatní za určitých podmínek (například od 21 let)

MS: Je něco co by mohlo bránit přijetí - třeba předchozí politická činnost?
Vrata: byl člen SZ, nebyl v STB :-)
Šandová: nebyla v STB, byla členkou v ČSSD - 3 roky zpět , měla 4 letý soudní spor za falešné obvinění napadení - rozhodnuto v její prospěch (zbavena obvinění)
Klačko: nic
Sobek: nebyl odsouzen, hnutí Pro Teplice
Tomek: byl členem v ČSSD 2012 - 2015, nestíhaný

MS: Migrace?
Vráta: Téma které se musí řešit a je zneužíváno, nesmí být Evropa "průchoďák", ale nesmí být ůtvrdé hranice".
Tomek: Proti migraci, proč bychom si je měli pouštět k nám. Ale nesledoval detailněji.
Ostatní: Více méně souhlasí s Vrátou.

FN: Co si myslíte o boji za whistleblowery.
Tomek: Neříká mi nic
Sobek: Je to dost nevyjasněné, aby si tvořil názor, je tam spor mezi legálností a morálností - takže počká na soudní
Klačko: Nevyjadřil se
Štáfková: Nikdo se pravdu asi nikdy nedoví,
Vráťa: Snowden - sympatie, Assange - represe jsou nekalé, avšak některé věci by si stát mohl nechat pro sebe (jako strategické)

MK: Měla by být regulace internetu?
Sobek: rozhodně je potřeba kontrola internetu, ačkoliv svoboda svola je, má své hranice
Vrata: Whitemedia například jsou naprosto nelegální, ale řešením je vzdělávání lidí, aby uměli rozlišovat "štváče".
Tomek: NE

FN: Co trestet ohledně "slova"?
Vrata: Hanobení rasy, vyzívání ke genocidě by mělo být trestné - šíření těchto myšlenek je dnes snadnější než dříve
Štáfková: Odstranit z internetu jen projevy násilí, "výzva" by neměla být trestná
Štafek?: Když nesouhlasí s názory druhých neměli by je rovnou zakázat, výzva k přímému násilí na konkrétních lidech by měla být stíhaná
Sobek: Při konkrétním slovním útoku, by to mělo být trestné. Protože může sloužit jako "návod" pro ty co nekecaj, ale jednají
Tomek: Rozhodně trestné vyzívání k násilí

FN: Názor na dotace?
Tomek: Měli by být, ale ne pro všechny - viz Babiš, dotace jako podpora ne jako zneužití
Sobek: Subvence by měli být, volný trh neřeší vše, ale racionalně jako podpora
Klačko zpřísnit a podporovat ty menší a české firmy
Štáfková: určitě ano, důslednější kontrol pro příjemce, především pro malé a začínající
Vrata: souhlasí se vším řečeným, velkým by dotace měli být dávány jen za podmínky "změny", kterou požaduje stát - např emise, způsob výroby apod

FN: Co si myslíte o kopírovacím monopolu a správcích autorských práv?
Klačko: větší svobodu a méně přísnějšího
Sobek: Kolektivní správci - zrušil by je, byznys na úkor umělců (nefér dělba), délka ochrany u autorského práva není
Tomek: nevěnuji se tomuto tématu, omezil by je jen na trvání za života
Štáfková: Omezila by dobu trvání

Michal Ketner: článek 11 a 13
Vráta: Filtry mu přijdou špatné, protože je přenesena zodpovědnost na poskytovatele a ten bude muset být moc přísný a odfiltrovat i věci jen okrajově související.
Vlada - grilování je už příliš dlouhé, je to diskuze nebo diskuze. Navrhuje urychlení bodu.
Štafková: Téma, které mají primárně řešit odbroníci.
Klačko Nechce se k tomu vyjadřovat, neví detaily.
Sobek:
Tomek: nechce se vyjadřovat

FN: Máte výrazný nesoulad s programem Pirátů, a případně v čem?
všichni mají program více méně za svůj, bez vážného nesouhladu, jen referendum by potřebovalo opatrnější řešení

Vláďa Charvát: Ja vidíte jezy na Labi a klimatické změny?
Tomek: neholduje tématu, tak nechce se vyjadřovat
Sobek: není odborníkem, jen se okrajově zajímá - je to komplexní problém, že nikdo nedokáže přesněji určit přesné dopady - lepší prevence než čekat na dopady
Klačko nemám k tomuto tématu co říct
Štafková: je problém pomalá reakce úřadů na firmy a události, které se podílí na negativní "změně"
Vráta: změny jsou trvalé nevratné a je pro přechod na čistější energii, a připravovat se na zhoršující se situaci

Václav Židek: Co vedlo k vystoupení z předchozí strany?
Štafková: vystoupila na základě osobních sporů, byla náměstkyní a vystoupila později
Tomek: pomáhal v kampaních, 2012 v komisi Prahy 14 - kvůli práci musel práci vzdát, odešel do LEV21 - krátkodobě, odchod z Lev21 kvůli spolupráci s DSSS

Jiří Baudis: Podíleli jste se už aktivně na něčem v rámci strany[?/b]
Štáfková: v Chomutově není buňka - rozdávala noviny
Sobek: nezapojil
Vráta - zapojil se hodně v kampani teď
Tomek: nezapojil

Ukončení bodu - přestávka do 15:45

BOD 3 - Upřesnění postupu při přijímání procesu členů podle nově přijatého usnesení - dotazník pro uchazeče

KF přijalo usnesení, kterým zavazuje PKS k přijetí opatření ve smyslu - viewtopic.php?f=407&t=46942

Způsob představení - forum.pirati.cz - jednoduché představení a vyjádření přání vstupu do strany v příslušném foru / podforu
Dotazník pro uchazeče - schválí se postup a existence seznamu otázek, seznam bude variabilní bez hlasování
FN - vzít v potaz návrh prohlášení osobní intergrity, který připravuje RV

BOD 4. - KET

JB - chtěl by více probrat věci v KET - podněty k dopravě i dalším tématům se z okresů nedostávají ke krajskému koordinátorovi
Seznámení a hlubší probrání fungování napříč ČR - garant resortu, přes KET a po MS
Krátká diskuze o Jezech - zmíněno, že stanovisko nedělá KET, jen hodnotí v rámci dané odbornosti relevantnost případného řešení
Apel na to, aby lidé v KET týmech měli větší právní ochranu strany. Aby nebylo možné je za odborné rady "pronásledovat" lokálními politikama a firmami.

BOD 5. - Mediální spojka

Představení Jindry
Připomenutí ukolování z MS - zatím nedostatečné, můžeme dostat regionální zprávu (okresní) na krajskou úroveň, případně na státní - do našich i všeobecných mediálních kanálů

BOD 6. - Harmonogram schůzí

Harmonogram schůzí - bylo dohodnuto, že zkusíme vyhlašovat hlasování o termínech schůze hned po schůzi, aby bylo více času sepřipravit na další termín (volno v práci apod.)

Ukončení zasedání 16:47



Zápis není doslovným záznamem všeho řečeného, v případě sporu nebo doplnění je k dispozici videozáznam.
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů