Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Moderátoři: KoKS Praha, Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 372
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 293 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Jan.Bartko »

Připojuji se k prodloužení do 21.5.
Podporuji (ač to reálně k ničemu není) nominaci Jany v neuvolněné variantě.
Zároveň nominuji Františka Doseděla ve dvou variantách:
  • neuvolněný radní pro dotace
  • neuvolněný radní pro strategické plánování/rozvoj
František je ze všech možných kandidátů nejrozumnější, dokáže nad věcmi uvažovat v širších souvislostech a jsem si jist, že do rozhodovacího procesu dokáže zapojit široké spektrum lidí. S dotacemi má zkušenost z jejich výboru a věřím, že i plánu rozvoje MČ by byl schopen se úspěšně zhostit.
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Uživatelský avatar
Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Příspěvky: 338
Registrován: 16 lis 2016, 11:30
Dal poděkování: 441 poděkování
Dostal poděkování: 872 poděkování

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Stepan.Strebl »

Nejdříve procesně:
Vítám členy našeho MS a naše příznivce v rozpravě zastupitelského klubu a těší mě, že jste se zapojili a pomohli jste nám rozproudit debatu. Sice to běžně není možné, ale protože jsme koneckonců strana otevřená, tak všechny členy a příznivce retroaktivně připouštím do rozpravy klubu zastupitelů. Třeba se nakonec zapojí i opozice... tedy pokud se zaregistruje někdo z nich jako příznivce. :D Alespoň by debata na dalším zastupitelstvu byla efektivnější, kdybychom to probrali tady na fóru. Jen připomínám, že nominace a další procesní návrhy mohou v rozpravě podávat pouze zastupitelé, kteří o jejich přípustnosti také budou hlasovat.

Dále eviduji několik žádostí o prodloužení rozpravy. Většinu pro prodloužení jsem nezaznamenal, ale souhlasím, že prodloužení do 21. je ok, takže z moci předsedajícího prodlužuji rozpravu do 21. května 12:00. Avizuji, že za tento horizont již prodlužovat nebudu z časových důvodů, abychom si byli jisti, že nominační proces doběhne včas. MSko už si tak luxusně dlouhou rozpravu nebude moci dovolit. Pokud bude někdo chtít prodloužit rozpravu klubu za tento termín, bude muset podat procesní návrh podpořený většinou.

Eviduji několik návrhů, z čehož 4 jsou hlasovatelné (2 návrhy Margity, 2 návrhy Honzy). Prosím teď nominanty, aby se vyjádřili v tom smyslu, zda přijímají nominace a které, abych věděl, jaké mám zařadit k hlasování.
Uživatelský avatar
Jana.Belecova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 144
Registrován: 23 srp 2013, 11:22
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Jana.Belecova »

Děkuji Margitě za nominace a přijímám je. Na zastupitelském klubu padlo moje jméno z počátku jako jediné možné. V této souvislosti byly navrženy gesce 2 (strategické plánování a dotační politika). Členy zastupitelského klubu jsem informovala, že v současné době zakládám divizi naší firmy na Kostarice, tato práce zahrnuje i pracovní cesty do Latinské Ameriky.

Jako Piráti jsme nastoupili do koalice a vedení radnice jako nováčci a dalo se očekávat jako v případě ostatních stran v téže situaci v minulosti, že se budeme učit za pochodu a z nezkušenosti uděláme pár přešlapů. To se také stalo. Nyní, v situaci po půl roce už od nás naši voliči, naši členové i koaliční partneři na Praze 3 očekávají, že jsme se zorientovali, poučili z chyb a jsme schopni fungovat jako předvídatelná a čitelná politická strana. Jejich tolerance vůči dalším zbrklým experimentům přirozeně klesá. Zvažujme tedy nejlepší řešení pro stabilní fungování koalice na Praze 3 a reprezentaci Pirátů v ní. Jestliže se jako Pirátská strana snažíme pozdvihnout úroveň politiky, měli bychom v tom i na Praze 3 jít příkladem a zcela dostát tomu, co hlásáme. Je to zejména odpovědný výkon politické funkce, nekumulace úvazků a transparentní koncepční politika.

K nominaci neuvolněné radní bych ráda uvedla následující. Do konce volebního období neplánuji větší změny ve svém životě, ani osobním, ani profesním, tudíž mohu zaručit, že setrvám do konce volebního období, pakliže budu zvolena. Na druhou stranu plánuji v rámci své práce zahraniční cesty odhadem 4x do roka na jiný kontinent. Což považuji za překážku a nemůžu zodpovědně říct, zda budu schopná se účastnit všech důležitých jednání jak rady, tak jednání s touto gescí souvisejících. Strategické plánování je závislé na tvoření strategie v místě, což je Praha 3. Mohu nabídnout dostatečné zkušenosti v této oblasti, ale bohužel bych nemohla garantovat z výše uvedených důvodů zodpovědný výkon této funkce plně podle svých představ. Proto považuji tuto variantu za nejlepší ze špatných řešení.

V případě nominace na radní uvolněnou vidím možné komplikace s tím, že nedošlo ke shodě se současným radním, který zastává navržené gesce. Na druhou stranu v současné konstelaci považuji toto řešení za lepší než pozice radní neuvolněné a to z důvodů popsaných výše, dále mi nepřijde zodpovědné přijmout pozici, kdy bych se pravděpodobně dostala do potíží stran absencí, jako radní bývalá.

Co mohu nabídnout: Mám 15 letou zkušenost s kulturními projekty zejména v oblasti divadelní (Mezi Ploty, Nová síť, Perzekuce.cz., realizace inscenace v divadle Ponec, zkušenost s příspěvkovým divadlem - Divadlo v Dlouhé, komunitní mezioborové projekty ve veřejném prostoru, site specific projekty v Broumově a v Berlíně. Zkušenost mám také s organizací výstav, hudebních koncertů a instalací ve veřejném prostoru). Jsem spoluautorkou a organizátorkou projektů, které akcentovaly aktuální problémy ve společnosti, nebo měly jiný společenský přesah. Prahu 3 odjakživa vnímám jako kulturně nabyté a inspirativní prostředí, kde je prostor pro realizaci všech forem umění, ráda bych více podporovala živé umění a menší projekty a organizace, které se uměním zabývají. V oblasti cestovního ruchu mám zkušenosti jako spoluprovozovatelka rodinného hotelu v historickém centru Prahy v rámci naší firmy dodáváme konzultace a pomáháme provozovatelům ubytovacích zařízení s nastavením služeb ve standartu 21 století.(130 zařízení v ČR a 30 v zahraničí). Připravujeme i projekty, které jsou zaměřeny na ekologickou formu cestování s ohledem na udržitelnost a zodpovědný přístupu k životnímu prostředí. V této souvislosti vidím výraznou přidanou hodnotu použití technologií v cestovním ruchu. Použití technologií je dle mého názoru klíčové řešení i pro Prahu 3 v souvislosti s informováním návštěvníků nejen o kulturních akcích, ale i o historii a památkách na tomto území (např. augmented realityhttps://www.youtube.com/watch?time_cont ... KzAw-Wd-j0.

V oblasti sportu a tělovýchovy bych ráda docílila toho, aby se sport všech forem stal každodenní součástí občanů Prahy 3 k tomu jistě pomůže podpora vzniku venkovních sportovišť a zpřístupnění stávajících sportovišť veřejnosti s tím souvisí i podpora bezpečné přepravy na kolech a podpora a zlepšování cyklostezek.

Dotační politiku městské části vidím nejen v roli poskytovatele prostředků, ale zároveň jako příjemce. Systematickým čerpáním dotací lze přivézt nemalé prostředky do rozpočtu městské části a financovat tak projekty, které například vyplynou na základě participace občanů na práci nad strategickým plánem městské části.

Co se týče strategického plánování, považuji zpracování kvalitního dlouhodobého strategického plánu za klíčové zejména proto, že propojuje všechny oblasti života občanů. Pro inspiraci nemusíme jezdit tak daleko, kvalitním strategickým plánem se může pyšnit např. město Ostrava. Zkušenosti se strategickým plánováním jsem nabyla v období během mé práce v neziskových i ziskových organizací. Pracovala jsem např. jako ředitelka organizace, která strategické plánování konzultuje. Dále jsem byla účastna na plánování na jednom pražském sídlišti koncem devadesátých let. Strategický plán je důležitým ukazatelem, který nastavuje priority a promítá se do plánovaní. Kvalitní strategický plán musí být tedy vytvořen s občany Prahy 3. Souvisí s jejich ztotožněním se s místem a podílem na rozhodování o městské části.

Svoje organizační a manažerské schopnosti jsem prokázala již i u Pirátů. Ve své profesní kariéře jsem pracovala na pozicích jako projektová manažerka, fundraiserka, producentka, lektorka, ředitelka a spoluautorka projektů, zabývám se tvorbou strategií a plánováním. Mám bohaté zkušenosti s vedením týmů a organizací a zároveň jsem byla členkou týmů v projektech s rozpočtem v úhrnné hodnotě desítek milionů korun.

Závěrem bych dodala, že by byla škoda, kdyby Piráti na Praze 3 se prezentovali jako strana jednoho muže. Je důležité, aby byla vidět práce všech zastupitelů a radních a k tomu bych ráda napomohla.
Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 273
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 236 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Velmi obsáhlé. Mám na Janu dotaz: Pokud by 4 cesty ročně vadily při výkonu funkce neuvolněné radní a nevadily by ve výkonu funkce radní uvolněné, nedává mi to smysl. Nebo v případě varianty radní na full time budeš jen tou radní?
Uživatelský avatar
Jana.Belecova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 144
Registrován: 23 srp 2013, 11:22
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Jana.Belecova »

Frantisek.Pudil píše: 17 kvě 2019, 04:59 Velmi obsáhlé. Mám na Janu dotaz: Pokud by 4 cesty ročně vadily při výkonu funkce neuvolněné radní a nevadily by ve výkonu funkce radní uvolněné, nedává mi to smysl. Nebo v případě varianty radní na full time budeš jen tou radní?
V případě, že budu zvolena radní uvolněnou, budu pracovat pouze jako radní.
Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 273
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 236 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 273
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 236 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Jestli to chápu dobře, Margita navrhla Janu na židli na které sedí Jirka? Pokud tomu tak je, můžete nám někdo napsat co se děje? Mám pocit že nám (tedy mně určitě) unikly nějaké události. Nemůžete po nás, prostých členech, chtít abychom rozhodovali bez dostatečných informací. Diky za objasnění.
Uživatelský avatar
Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Příspěvky: 338
Registrován: 16 lis 2016, 11:30
Dal poděkování: 441 poděkování
Dostal poděkování: 872 poděkování

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Stepan.Strebl »

Frantisek.Pudil píše: 17 kvě 2019, 09:52 Jestli to chápu dobře, Margita navrhla Janu na židli na které sedí Jirka? Pokud tomu tak je, můžete nám někdo napsat co se děje? Mám pocit že nám (tedy mně určitě) unikly nějaké události. Nemůžete po nás, prostých členech, chtít abychom rozhodovali bez dostatečných informací. Diky za objasnění.
Chápeš to dobře a mám z toho úplně stejný pocit jako ty. Původně nám Jana oznámila, že o neuvolněnou funkci nemá zájem, že zájem má pouze o funkci uvolněnou. Načež se snažila přesvědčit Jirku, aby rezignoval a židli jí uvolnil. Margita se na fyzickém jednání klubu čílila, kdo že to prozradil, že se s Janou sešly, takže z toho usuzuji, že se pak nějak zkoordinovaly a Margita podala návrh, který vidíš. Také tedy nevím, co se děje, v každém případě mi ten návrh přijde řekněme mírně nekolegiální a neseriózní... o dopadu na rozjetou práci vůbec nemluvím. Dál tuto rozpravu vnímám jako rozpravu o dovolbě neuvolněného radního.
Uživatelský avatar
Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Příspěvky: 338
Registrován: 16 lis 2016, 11:30
Dal poděkování: 441 poděkování
Dostal poděkování: 872 poděkování

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Stepan.Strebl »

Ještě tedy přidám i svůj dílek do debaty. Říkal jsem to všem na klubu osobně, ale napíšu i sem. Rád podpořím kohokoli na neuvolněnou pozici s gescí, která bude dávat smysl - pro dotyčného, pro tým jako celek.

Chtěl bych, aby MSko mělo co nejvíce schůdných variant, z nichž může vybírat. Na Janu jsem se obrátil jako první, ale neuvolněnou pozici nakonec odmítla s tím, že z pracovních důvodů vezme pouze uvolněnou. Nepokládal jsem toto za schůdnou variantu. Rozhodl jsem se nakonec navrhnout Honzu po ujištění, že zaměstnavatel ho bude pouštět na jednání a že je motivován uspět v té roli. Líbí se mi také, že Honza zvládne jednat s lidmi, což je klíčová kompetence.

Honza se možná může odstěhovat do zahraničí. Ale stát se může spoustu věcí, protože na rozdíl od uvolněných lidí si neuvolnění neplánují život podle radnice, protože to zkrátka není jejich hlavní práce. Nevnímám výměnu na neuvolněné pozici jako zásadní problém. Narušení práce to je, protože dotyčný se věnuje nějaké agendě a má rozjeté projekty, poznal už, jak radnice funguje, ale lidé přichází a odchází. Personální změny bývají lakmusovým papírkem toho, co se u ve stranách a v klubu děje, proto ostatní znejišťují. Nicméně znejišťování mitiguje naše unikátní veřejná rozprava. Za mnohem větší problém a potenciální rozkolísání považuji naopak velké zemětřesení. Návrh "vyhodit" Jirku beru, že je skutečně mimo mísu. Všechny ostatní návrhy vítám a plně podporuji, včetně návrhu nominovat Janu na neuvolněnou funkci.
Uživatelský avatar
Jana.Belecova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 144
Registrován: 23 srp 2013, 11:22
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Jana.Belecova »

Stepan.Strebl píše: 17 kvě 2019, 18:06 Návrh "vyhodit" Jirku beru, že je skutečně mimo mísu.
Ráda bych, aby se debata vedla věcně. Margita vtáhla do diskuse i variantu větší obměny pirátského zastoupení v Radě, což vnímám jako pozitivní.
Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Praha 3“