Matěj Kubíček

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Matej.Kubicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 518
Registrován: 28 čer 2018, 19:24
Profese: HR manager
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Matěj Kubíček

Příspěvek od Matej.Kubicek »

Ahoj Piráti a Pirátky,

jmenuji se Matěj Kubíček a rád bych se stal členem pirátské strany. Registrovaným příznivcem jsem od roku 2016 tuším a dosud mi tak bylo dobře.
Ke členství mně vede motivace ovlivňovat hlasování pirátské strany dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Moc mně mrzelo, že jsem nemohl na celorepublikové fórum a hlasovat s Vámi.

Něco ke mně:

Narodil jsem se v Praze, žiji tu a neplánuji utéct.
Vystudoval jsem gymnázium ve Vysočanech, kde jsem se stal prvním maturantem Petra Daubnera:)
Dále jsem se chtěl věnovat managementu, ale jelikož VŠE měla obor managementu v Jindřichově Hradci rozhodl jsem se pro PEF ČZU.
Během školy jsem si vyzkoušel podnikání - Prodej ovoce a zeleniny, virtuální operátor a kavárna v Praze. První dvě úspěšně a kavárna sežrala veškerý zisk z nich.
Po úspěšném ukončení školy jsem hledal pozici v managementu a díky pracovní zkušenosti z ovoce a zeleniny jsem dostal doporučení do Mark2 Corporation, kde jsem nastoupil jako Security Manager pro obchodní centra. Vedli jsme ve dvou 50 členný tým a já se naučil základy krizového managementu, auditů, key account managementu, personalistiky a leadershipu. Po dvou letech jsem vyhrál interní výběrové řízení a začal jsem působil pod spolumajitelkou firmy o 4000 zaměstnancích jako Recruitment Manager. Měl jsem 18 podřízených, z toho 5 přímo v kanceláři a úkol zněl jednoduše: Sežeň dost lidí, kteří pro nás budou dělat ostrahu, údržbu a úklid.
Myslím, že se mi vcelku dařilo, což bylo vidět nejen na hodnoceních, ale i na tom, že si mně ve firmě velmi vážili a věřím, že cesta zpět je stále otevřená.

Nicméně z důvodů angličtiny a finančních podmínek jsem přijal nabídku Bluelinku, dceřinné společnosti AirFrance, jít dělat stejnou práci, ale více se soustředit na relokaci zahraničních pracovních sil do ČR. S managementem, který mně nabíral mám dosud velmi dobré vztahy. Ten byl bohužel vyměněn a po dvou letech jsem byl zařazen do kategorie nežádoucích zaměstnanců a byl jsem donucen si hledat nové působiště. Což mne velmi mrzelo, vzhledem k výsledkům, které jsem pro firmu odvedl a jaký tým jsem vybudoval. Řekl bych, že teprve po této pracovní zkušenosti se ze mě stal skutečně manažer, který ví, co je důležité pro jeho lidi. Což byl hlavní důvod mé výměny, nové manažery lidi vůbec nezajímali - čísla a vlastní kariéra začala hrát prim.

Nyní od února 2019 působím v Monsteru, malé personální agentuře, kde mám tým 5 lidí a staráme se o to, abychom našli uplatnění pro výjimečné talenty.

Osobně mám ženu a nově i dítě. Věnuji se bowlingu, fotbalu a cestování.
Mám hodně přátel a s nimi vyjíždíme často na sportovní akce.

Jaký jsem?
Upřímný
Sebevědomý
Tvrdohlavý

Co můžu zlepšit?
Všechno, mám pocit, že každá vlastnost má svoje hodnocení od 1-10 a když si pomyslně vlezu na desítku, tak žebříček jakoby změní škálu na 1-20 a já se má stále kam posouvat.
Ale ať to nezní nadutě, měl bych méně delegovat práci, více pomáhat manželce doma a nesnažit se stihnout všechno.

Proč piráti:
Nemám rád lidi, kteří zneužívají své postavení a to je to, proti čemu piráti bojují. Stokrát omýlaná transparence je potřeba a osobně mě zajímá, kam až se to dá dotáhnout, protože ne vše je bezpečné otevřít, jak jsme se již všichni párkrát přesvědčili. Potom, co jsme potkal pár pirátů vím, že myšlenka je dobrá, je za tím vším hodně práce a já věřím, že je potřeba mít víc lidí s větší morální integritou a to je to, co mohu nabídnout já. Osobně mám trochu strach, že s nárůstem (který je potřeba) počtu lidí pracujících pro piráty se může nabalit i svoloč, která se poveze. Sám věřím, že v tomu mohu zkusit pomoct. Jsem člověk, který když něco řekne, tak si zatím stojí, i když to může občas bolet. Rád bych do budoucna piráty podporoval, zvláště pokud se jim podaří vládnout, protože křičet, že to někdo dělá špatně umí každý, ale pak skutečně ukázat, že "my to umíme" je to nejtěžší.

Já a piráti:

Začal jsem s polepeným autem, balkonem, psal jsem čísla lamp na reklamu do voleb do PS v roce 2016. Poté jsem se setkal s pár piráty, kteří se úspěšně pokusili sestavit kandidátku na Praze 14 a na Praze 9 dělají konstruktivní opozici, ale stále jsem nevěděl, jak mohu přispět. Až díky facebooku jsem se dozvěděl po úspěšných volbách na magistrát o potřebě pomoci s výběrovými řízeními. Piráti mne otestovali na protikorupčním analytikovi, které jsme nakonec vybrali 3 a pak už to jelo s městskými firmami. Mnoho času, mnoho nepřijemného vysvětlování, ale věřím, že spousta poctivé práce a svědomitých rozhodnutí. Poznal jsem se tak s mnoho piráty z Prahy a o to víc jsem motivovaný pomáhat dále. Momentálně máme v běhu výběrko do operátora ICT a jsem přihlášen jako externí pracovník pro pomoc s výběrky v Praze. Pro Jakube jsem připravil Best Practise pro výběrka, které je teď v připomínkovacím procesu.

Reference může poskytnout Petr Daubner, Míša Krausová, Míra Beránek a další.

P.S.
Nikomu to neříkejte, ale velmi obdivuji Lukáše Wagenknechta. Rád bych jednou byl v diskuzi, kdy se nebudu stydět za to, že nestíhám všechny jeho myšlenky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Kubicek za příspěvek:
Petr.Daubner
Matěj Kubíček
kubicek.haul@gmail.com
Uživatelský avatar
Simona.Mikusova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 295
Registrován: 29 dub 2017, 10:38
Dal poděkování: 1068 poděkování
Dostal poděkování: 439 poděkování

Re: Matěj Kubíček

Příspěvek od Simona.Mikusova »

Ahoj Mateji, děkuji ti za pražské koordinátory za prispevek, jsi naloděn a velmi tě prosím, udělej si čas 4.4. na krajskou schůzi, kde se představíš osobně a pokud budeš mít zájem nechat se už grilovat, chutě do toho:) pošlu ti ještě pár otázek od pražského předsednictva, aby ses mohl pripravit, ale můžeš odpovědět i sem:) zdravi Simona
Uživatelský avatar
Simona.Mikusova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 295
Registrován: 29 dub 2017, 10:38
Dal poděkování: 1068 poděkování
Dostal poděkování: 439 poděkování

Re: Matěj Kubíček

Příspěvek od Simona.Mikusova »

Ahoj Mateji, mnoho z otázek už máš zodpovězeno, nicméně jsou zde:

1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
Uživatelský avatar
Matej.Kubicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 518
Registrován: 28 čer 2018, 19:24
Profese: HR manager
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Matěj Kubíček

Příspěvek od Matej.Kubicek »

Ahoj Simono,
4.4. jsem bohužel už dlouhodobě slíbil, že budu mimo Prahu. Nicméně v květnu už to mám v kalendáři.

1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?
- Tohle myslím, že jsem zodpověděl, přečetl a pokusil jsem se to nejdůležitější shrnout.

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:

a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?

Ano, chci aby zůstala ČR v EU, myslím, že vystoupit není možné. Nepřemýšlím o sobě jako o Evropanovi, ale jako o Čechovi, který je hrdý na to býti součástí Evropské Unie.

b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?

Ano, nevidím důvod proč ne. Nicméně není to moje hlavní téma.

c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?

Ano. Nicméně není to moje hlavní téma.

3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?

Znám piráty cca od roku 2013, aktivně podporuji od 2016, intenzivně pracuji pro od 2018.

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.

Není to tajemstvím, volil jsem ODS, pak TOPku a od 2012 volím piráty. Každopádně jsem víc vpravo.

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?

Nikoliv.

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?

Myslím, že jsem popsal: Chtěl bych se podílet na pirátské politice a budoucím směřování strany.

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?

Času moc nemám, ale chtěl bych pomáhat s čímkoliv, co souvisí s lidskými zdroji a managementem. Preferuji celopražskou nebo celostátní úroveň. Městská část pro mně momentálně nenašla využití.

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?

Není to primární cíl, je to věc otevřená a k diskuzi. Pokud uvidím, že mám přidanou hodnotu a ucítí to tak i piráti, pak kandidovat mohu. Nicméně nehodlám kandidovat někam, kde o dané problematice nic nevím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Kubicek za příspěvek:
Simona.Mikusova
Matěj Kubíček
kubicek.haul@gmail.com
Uživatelský avatar
Simona.Mikusova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 295
Registrován: 29 dub 2017, 10:38
Dal poděkování: 1068 poděkování
Dostal poděkování: 439 poděkování

Re: Matěj Kubíček

Příspěvek od Simona.Mikusova »

Ahoj Matěji, tak to mě mrzí, že se neobjevíš na schůzi🙂 jsem ráda, že ses rozhodl ke členství a těšíme se na spolupraci🙂 tak v květnu!
Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“