Reporty z komisí RMČ a výborů ZMČ

Moderátoři: Zastupitele - krajsti, Zastupitele - komunalni

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Místní předsednictvo
Příspěvky: 880
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 1378 poděkování
Dostal poděkování: 1596 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reporty z komisí RMČ a výborů ZMČ

Příspěvek od Jan.Hora » 12 dub 2019, 13:29

Komise pro bezpečnost
11.4.2019
1) vyslechnuty reporty PČR, MP, Progressive a Drop-In
2) Debata na téma vybydlených objektů obývaných squattery a co s nimi vůbec můžeme dělat. Z debaty vyplynulo doporučení komise dotlačit magistrát k demolici objektu Znojemská, protože na to už má demoliční výměr (velmi žádoucí krok, protože v objektu se opakovaně vyskytují drogově závislí, kteří se přes den pak přesouvají na Budějovickou)
3) Debata na téma revize a upgradu existujících bezpečnostních kamer (na P4 jsou pouze analogové, přechod na IP bude asi dražší než jsme původně doufali)
4) Příprava nové bezpečnostní strategie včetně strategie prevence kriminality pro Prahu 4 - dohodnuto že já reviduju a doplním osnovu a na příští komisi si rozebereme body k vypracování
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Adam.Jaros
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Komunální zastupitel
Příspěvky: 70
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník, doktorand správního práva
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 98 poděkování

Re: Reporty z komisí RMČ a výborů ZMČ

Příspěvek od Viktor.Derka » 17 dub 2019, 20:04

Report ze 4. jednání komise majetkové ze dne 15. 4. 2019

Na programu jednání bylo:
  • Diskuse k nájmu budovy ÚMČ Praha 4,
  • Projednání návrhu pana místostarosty Lukáše Zichy nerealizovat další prodej bytových jednotek,
  • Projednání žádosti společnosti KAPTEN s.r.o. k odkupu pozemku v kat. území Michle,
  • projednání žádosti společnosti LOGIK, s.r.o. o odkupu pozemku v kat. území Michle,
  • projednání nabídkového řízení k pronájmu nebytové jednotky v domě Na Klaudiánce 784/28, kat. území Podolí.
Diskuse k nájmu budovy ÚMČ Praha 4

Členové komise diskutovali nad dalšími možnostmi postupu v otázce nájmu budovy Úřadu na ulici Antala Staška, jenž dle smlouvy z roku 2011 má trvat ještě dalších cca 27 let. Nakonec se komise jednomyslně usnesla na doporučení Radě provést analýzu realitního trhu v oblasti pronájmu srovnatelných nemovitostí a jeho předpokládaného vývoje a na jejím základě zvážit jednání o změně podmínek nájemní smlouvy. Věci se každopádně budeme věnovat dále i se zvážením případných alternativ. Tohoto bodu jednání se účastnil za veřejnost pan Ing. Tomáš Papáček, který nabízel též podnětné nápady.

Projednání návrhu pana místostarosty Lukáše Zichy nerealizovat další prodej bytových jednotek

Členové komise projednali návrh na zavedení tzv. privatizační tečky. V souvislosti s tím se objevil jednak rozpočtový problém, neboť rozpočet pro rok 2019 počítal s prodejem a předpokládaným příjmem z prodeje budov a bytů ve výši 48 mil. Kč, dále pak problém správní, neboť některé byty městské části se nachází v převážně privatizovaných domech, kde má městská část postavení menšinového člena SVJ, s čímž jsou jednak spojeny organizační náklady (účast na shromáždění SVJ) a náklady do fondů oprav SVJ. Tohoto bodu jednání se účastnil za veřejnost pan Ing. Tomáš Papáček.
Na tomto základě komise doporučila Radě pozastavit prodej bytových jednotek do vytvoření analýzy nákladů a zisků spojených s pronájmem nebo prodejem bytových jednotek v domech, kde již došlo ke zmíněné částečné privatizaci bytového fondu a doporučila analyzovat finanční plán ekonomické činnosti MČ Praha 4 v souvislosti poklesem příjmů v případě ukončení prodeje jednotek a do zpracování analýzy materiál nepředkládat Zastupitelstvu.

Projednání žádosti společnosti KAPTEN s.r.o. k odkupu pozemku v kat. území Michle

Komise se opakovaně zaobírala se záměrem společnosti Kapten na odkup pozemku svěřeného do správy MČ. Zmíněná společnost provozuje na sousedním pozemku sportovní zařízení, přičemž na daný pozemek chtěla rozšířit svá sportoviště. Jelikož daný pozemek je ovšem dle územního plánu účelově určen jako park, v důsledku čehož byl záměr zmíněné společnosti patrně v nesouladu s tímto určením, doporučila komise Radě neprodat předmětný pozemek, a doporučila vyčlenit finanční prostředky na začlenění prostoru do parku Kapitol.

projednání žádosti společnosti LOGIK, s.r.o. o odkupu pozemku v kat. území Michle

Komise projednala též žádost společnosti LOGIK na odkup pozemku se stavbou bývalé kotelny. Na jednání byla jako zástupce spol. LOGIK za veřejnost přítomna paní Ing. arch. Petra Sladká, která komisi představila záměr společnosti vybudovat v prostoru kotelny sportovní zařízení. Jelikož nebyl zatím ze strany spol. LOGIK předložen konkrétnější projekt záměru, bylo přítomné paní Sladké doporučeno jejího vypracování, načež komise Radě doporučila zvážení prodeje pozemku na základě doložení konkrétní studie, která bude též předložena k vyjádření Komisi pro územní rozvoj.

projednání nabídkového řízení k pronájmu nebytové jednotky v domě Na Klaudiánce 784/28, kat. území Podolí

Komise byla tajemnicí komise informována o záměru pronájmu zmíněného nebytového prostoru, kde na základě zveřejnění záměru do řízení přihlásila jediná účastnice - společnost ScrumWare s.r.o. Jelikož řízení proběhlo dle standardního postupu, doporučila komise uzavřít se zmíněnou společností nájem.

Celý zápis z jednání je dostupný zde: http://praha4.cz/Komise-majetkova.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvky (celkem 2):
Adam.Jaros, Jan.Hora

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Praha 4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů