MF - Olk-Pr 3/2019 Schůze MS Přerov 29. 3. 2019

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, Odbor OlK - administrativni, PMS Prerov

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí všichni a přispívají členové a registrovaní příznivci místního sdružení (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Zamčeno
Jaromir.Horky
Předseda místního sdružení
Profese: PR expert
Dal poděkování: 275 poděkování
Dostal poděkování: 435 poděkování

MF - Olk-Pr 3/2019 Schůze MS Přerov 29. 3. 2019

Příspěvek od Jaromir.Horky » 03 bře 2019, 13:06

Ahoj,

tímto si dovoluji vyhlásit příští schůzi na pátek 29. března od 18.30
Místo konání: Salónek restaurace pivovaru ZUBR
FB událost- https://www.facebook.com/events/1046729188869067/

Program schůze navrhuji následovně:
1. Reporty ze schůzi koalice, kraje, zastupitelstva
2. Zájemci o členství
3. Přijímání nových členů
4. Kontrola úkolů z minula
5. Eurovolby
6. VyOsení
7. Diskuse, různé

Pokud není nikdo proti, schůze je tímto řádně oznámena a vyhlášena.

Pro změnu programu nebo zařazení dalších bodů, se prosím zapojte do diskuze v tomto vláknu. Díky ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvky (celkem 2):
David.Hosek, Adam.Hobza
1. místopředseda KS OLK, předseda MS Přerov, krajská mediální spojka, fotograf, student práv a interaktivních medií. Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Jaromir.Horky

Re: MF - Olk-Pr 3/2019 Schůze MS Přerov 29. 3. 2019

Příspěvek od Jaromir.Horky » 17 bře 2019, 19:50

Po diskuzi na krajské schůzi navrhuji další bod programu- krajské a senátní volby 2020.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvky (celkem 3):
David.Hosek, Vojtech.Pikal, Adam.Hobza
1. místopředseda KS OLK, předseda MS Přerov, krajská mediální spojka, fotograf, student práv a interaktivních medií. Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Jaromir.Horky

Příspěvek od Jaromir.Horky » 30 bře 2019, 10:12

Zápis ze schůze:OFFTOPIC
===================================================================================
==================================29. 3. 2019 - 18:30 ===================================
v restauraci ZUBR, Přerov
schůze řádně svolána zde: viewtopic.php?f=666&p=612041#p609735
FB událost zde: https://www.facebook.com/events/1046729188869067/
Začátek schůze: 18:53

přítomní členové: David Hošek, Jaromír Horký, Vojtěch Nezval, Jitka Majerová, Adam Hobza, Jaroslav Krejčí, Martin Švadlenka, Petr Chmelař
přítomní příznivci: Anežka Hrušková, Martin Pavlištík (Wesley Sola)

předsedající: Jaromír Horký
zapisovatelé: Jitka Majerová

Návrh programu
schválen všemi hlasy

1. Reporty ze schůzi koalice, kraje, zastupitelstva
2. Zájemci o členství
3. Přijímání nových členů
4. Kontrola úkolů z minula
5. Krajské a Senátní volby 2020
6. Eurovolby
7. VyOsení
8. PaRo
9. Diskuse, různé

1. Reporty ze schůzí koalice, kraje, zastupitelstva
Jaromír Horký: Aktuální témata, které teď řešíme jsou zveřejněná formou TZ na webu a na FB. Glyfosát, PaRo, pak řešíme ubytovnu červeného kříže (vystěhování)- chceme aby město našlo jiný místo, kde by ubytovna mohla být,
zemník - TRIKO napsalo reakci do novin na náš článěk, na webu jsme vyvraceli jejich fabulace

19:10 přišel Jaroslav Krejčí

2. Zájemci o členství:

Jaromír Horký: Kdo jsi?
Martin Pavlištík:
Studuju v Lipníku stavárnu, jsem napůl grafik, zajímá mě umění, maluju, hraju na basu. Trvá mi trošku než se někam začlením. Chci se zapojovat a cítím nutkání přispět okolí vlastní iniciativitou, vadí mi kecy: kdybych tam byl já, tak by to bylo jinak. Taky se mi nelíbí, že jsou lidé špatně informovaní a neví, kde je pravda.
Martin Švadlenka: znáš program, četl jsi stanovy?
Martin Pavlištík: ano, ale stanovy potřebuju přečíst ještě tak 3x ať mám přehled
Martin Švadlenka: vidíš tam nějaký problém?
martin Pavlištík: ne, jsem v souladu se vším
Jaroslav Krejčí: Co říkáš na Piráty v médiích?
Martin Pavlištík: Myslíš třeba to že se o Pirátech říká, že jsou feťáci? Nemám rád takové předsudky a přijde mi to mimo.
Jaromír Horký: Co říkáš na Piráty obecně?
Martin Pavlištík: Piráti jsou pokroková strana a je to asi tím, líbí se mi že jsou Piráti stálý v názorech a nemění své priority, nedokážu se ztotožnit nějak s tou prostitucí
Vojtěch Nezval a Jaroslav Krejčí: vysvětlují jak se věci s prostitucí mají
Petr Chmelař: Šíříš třeba mezi spolužáky myšlenky Pirátů?
Martin Pavlištík: Nevidím že moji spolužáci by se o to nějak zajímalo takhle víc a zatím nemám potřebu jim to nějak vštěpovat, ale aby třeba šli volit to jsem se snažil už třeba v 17ti
Jaromír Horký: Víš kdo je Agáta Hanychová?
martin Pavlištík: Vím jméno, ale nedokážu to zařadit.
Jaromír Horký: Když by nebyli piráti, kdo je ti sympatickej?
Martin Pavlištík: moje názory jsou pravicové, ale spíše ke středu, jinak ods jako taková nemá tak špatnej program
Martin Švadlenka: Naše pověst zelených komunistů nebo že jsme nová topka ti nevadí?
Martin Pavlištík: (smích) ne
Jaromír Horký: Momentálně tě přijímat nebudeme. Choď na schůze a buď aktivní.
Martin Švadlenka: Očekávej nějaké menší grilování v těch dalších schůzích a uvidíme.

3. Přijímání nových članů: nic

4. Kontrola úkolů z minula:
deskové hry: každý nějaké má, nedělá nám problém jich sehnat víc pro uspořádaní Deskového dne s Piráty

Jaromír Horký: Přemýšlel jste někdo o dalších akcích, co bychom mohli pořádat?
Aněžka Hrušková: Já tu mám s sebou návrh na akci pro děti - Den trpaslíků 22. 6. 2018 (sobota), je tu málo akcí pro děti, a stálo by za to tu něco takového vytvořit.
Dále popisuje koncept dne.
Martin Švadlenka: No volit nás nebudou děti ale dospělí...
Anežka Hrušková: Ale na ty akce přijdou i rodiče.
Pokračuje ve svých nápadech -> hudební nástroje atd, mít stanoviště, výtvarný koutek, chtěla bych pak i nějakou odměnu jim tam dát - nevím jak jste na tom finančně, umím zvířatka z balónků
Jaromír Horký: Možná by to mohlo být něco ve smyslu přerovských dvorků a bylo by jedno kde začnou a jen procházeli stanoviště. Třeba od parku Michalov i přes centrum, to by mohlo být fajn.
Anežka Hrušková: no ale na to by byla potřeba velká skupina lidí a nás je málo, mít jen třeba tu Lagunu
Jaromír Horký: Pro lepší koordinaci vytvoříme pracovní skupinu - koncept mapy, času, třeba večer kapela atd, udělat takovej celej pirátskej den
členové pracovní skupiny budou: Vojtěch Nezval, Jitka Majerová, Anežka Hrušková, David Hošek, zodpovědný vedoucí: Anežka Hrušková

pauza: 19:40 konec pauzy: 19:58

5. Krajské volby 2020:
Martin Švadlenka: ROZHODNĚ jít sami, otázka je jestli máme představu co se v krajský zastupitelstvu děje- jsou po eurovolbách s nejměnším množstvím účastníků, nevím
jak moc jsme schopní udělat kampaň atd.
Vojtěch Nezval: Nemám s krajskýma volbama zkušenosti, takže abych se přiznal tak ani nevím jestli jsem v nich volil, s tím potenciálem jsou Piráti hodně nahoře a byla by škoda nejít sami.
Jaroslav Krejčí: Jednoznačně samostatně kandidátka Pirátské strany, max. s některými odborníky nezávislých či jiných stran, ale pod názvem Česká pirátská strana.
Martin Pavlištík: z pohledu voliče Piráti sami o sobě
Anežka Hrušková: jít sami
Jitka Majerová: volit jsem v minulých ještě nemohla a nemám nějaké zkušenosti, a jsem pro samostatnou kandidátku
Jaromír Horký: samostatně, oslovit třeba uskupení z některých lokalit, např. ProRegion, ZMĚNA atd. avšak pod hlavičkou Pirátů
Petr Chmelař: jednoznačně samostatní a souhlasím s těma nezávislýma odborníkama, kteří s námi budou souhlasit
David Hošek: můžeme se pobavit o koalici, a když půjdeme sami tak nevím, jestli tam máme tolik těch odborníků, s tím STANem by to bylo reálné, ale museli bychom to hodně probrat
Petr Chmelař: i za cenu toho, že by Piráti měli míň procent, bych se koalici vyhnul
Adam Hobza: jsme tak proslulí na to, že nemusíme být s někým v koalici

Adam Hobza přišel 20:11
Jaroslav Krejčí odešel: 20:15

senátní volby 2020:
Martin Švadlenka uvádí situaci: Hledáme za Přerov kandidáta (musí mít 40:) ), budou určitě primárky, kontaktovali jsme hraničáky, ten volební obvod je přerovsko hranicko a tři obce na novojičínsku a společně nasadíme kandidáty do primárek.
Oslovili jsme pár lidí z SpPP a i jednoho člověka ze SONSu (nezávislí člověk) a pak budou grilovaní. Je to už poměrně brzo. Nepostavit kandidáta je prostě blbost, protože jsme druhá/třetí nejsilnější strana v ČR.
Jaromír Horký: 11. 4. 2018 od 19:00 restaurace Archa je schůze v Hranicích, kde o tom budeme jednat.

6. Eurovolby
Jaromír Horký uvádí situaci: všichni budem sedět v komisi, to je skvělý.. během týdne přijdou letáky s představením kandidátů a priorit "Evropa potřebuje Piráty!"
až budou noviny, kde se mluví i o glyfosátu, tak bychom to mohli rozdávat osobně, je to osvědčená kontaktní kampaň
Dále budeme nastřelovat plakáty na bezplatné výlepové plochy. Kdo se přidá?
Adam Hobza: pomůžu (mám i auto)

7. VyOsení
Jaromír Horký: je to 17. 5. 2018 (pátek)
kapely jsou:
Daniel Režný&Ivo Blahunek
D.U.B. music
Třetí dáma
Session
konec akce: 23.00, žádáme o povolení do dvou hodin ráno (počítame, že povolí do půlnoci)
možná přijede Ivan Bartoš, Vojta Pikal, plus Hynek Melichar
deset tisíc nám na tu akci dá kraj, a tím že to nepořádáme sami (s pomocí Pirátské tvrze), tak si to nějak rozdělíme, cesťáky kapelám zaplatíme

8. PaRo Pirátské strany
vyskytují se možnosti, jak využít participativní rozpočet
Jaromír Horký: chtěl jsem velkou akci na 17. listopadu, ale asi bude něco velkého pořádat město a je blbé, aby to kolidovalo, tak třeba nějaký plátek každé tři měsíce nebo něco takového

9. Diskuze, různé
diskutuje se koncept PaRo pro Přerov
Jaromír Horký informoval členy o získání pozice Krajské mediální spojky pro Piráty za Zlínksý kraj. A zajímá se o názor, zda-li članům nevadí, že je zároveň předseda a Krajská mediální spojka.

konec: 21:32
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Jan.Bednarik
Něco o mně

Jaromir.Horky

Příspěvek od Jaromir.Horky » 14 říj 2019, 11:06

lock
Něco o mně

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Přerov“