Kodex kandidáta

Moderátoři: PKS Vysočina, Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4179 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Kodex kandidáta

Příspěvek od Eva.Novakova »

Podepsané kodexy kandidáta zveřejňujeme ještě zde.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4179 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: Kodex kandidáta

Příspěvek od Eva.Novakova »

Kodex kandidáta na kandidátní listině ŽIJEME JIHLAVOU pro komunální volby 2018 v Jihlavě
Příloha koaliční smlouvy


prohlašuji, že spolu s přihlášením do primárních voleb:

1. jsem poskytla své čestné prohlášení
a) zda jsem trestně stíhaná nebo pravomocně odsouzena za trestný čin, a zavazuji se vzdát kandidatury, rozhodne-li volební štáb koalice Žijeme Jihlavou nebo příslušný orgán strany, která mě nominovala, o nevhodnosti mé kandidatury v souvislosti s tímto trestným činem,
b) o svém dřívějším členství v politických stranách a hnutích a kandidatury za jiné politické strany či hnutí (od dosažení plnoletosti),
c) o původu svých pravidelných příjmů ze závislé činnosti a podnikání (tj. místo a předmět činnosti, identifikace zaměstnavatele nebo pravidelných významných odběratelů prací, výrobků či služeb, a to v posledních dvou kalendářních letech),
d) o svých vazbách na právnické osoby (účast na právnické osobě, včetně její identifikace a předmětu činnosti, členství v jejich orgánech, a to v posledních dvou kalendářních letech),
e) o přijatých financích z veřejných zdrojů obce, do které kandiduji (grantů, dotací, zakázek, dalších plateb) za posledních 5 kalendářních let, pokud byly vyšší než 100.000 Kč za kalendářní rok, které jsem získal jako fyzická osoba, nebo které získala právnická osoba, na niž mám vazby (viz předchozí bod).

2. souhlasím se zveřejněním svého čestného prohlášení dle bodu 1, pokud budu kandidovat jako lídr kandidátky nebo čelný kandidát.

3. souhlasím se zveřejněním svého čestného prohlášení dle bodu 1, pokud budu zvolen a složím slib zastupitele.

4. se zavazuji jako zastupitel před zahájením projednávání každého bodu informovat zastupitelstvo o svých vazbách a zájmech, které by mohly ovlivnit moje rozhodování (zejména tam, kde by mi se zřetelem k výsledku projednání věci mohla vzniknout osobní výhoda nebo újma).

5. se zavazuji jako zastupitel v případě, že očekávám situaci dle bodu 4, informovat v dostatečném předstihu své kolegy z kandidátky.

6. se zavazuji jako zastupitel řídit demokratickým minimem, volebním programem, povolební strategií a kodexem zastupitele klubu Žijeme Jihlavou v podobě, v jaké budou před volbami schváleny příslušným orgánem pro danou kandidátku.

7. se zavazuji v případě, že mi k tomu vzniká zákonná povinnost (zvolení do funkce primátora, radního), podat své čestné prohlášení o majetku a závazcích v rozsahu a způsobem dle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů.

V Jihlavě dne 15. 7. 2018




Čestné prohlášení

Já, Eva Nováková, zde čestně prohlašuji, že ke dnešnímu dni jsem:
a) Nespáchala jsem žádný trestný čin.
b) Nebyla jsem členkou žádné jiné politické strany a v minulosti jsem nekandidovala do žádných politických funkcí.
c) Mé pravidelné příjmy pocházejí ze zaměstnání na HPP v Oblastní charitě Jihlava, spadající pod Diecézní charitu Brno.
d) Nejsem společnicí nebo členkou právnické osoby, nejsem členkou žádného orgánu, nepodnikám jako fyzická osoba.
e) V minulosti jsem nepřijala žádnou veřejnou podporu vyšší než 100.000
V oblastech projednávaných zastupitelstvem města Jihlavy nemám žádný osobní zájem a rovněž si nejsem vědoma žádných nestandardních výhod, či újem, které by mi mohly projednáváním vzniknout.

V Jihlavě dne 15. 7. 2018

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Jihlava“