Anketa - otvírací doba ve svátcích

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

V otázce otvírací doby velkých obchodů ve svátcích podporuji

Aby bylo o všech svátcích zavřeno
41
32%
Aby bylo o všech svátcích otevřeno
58
45%
Aby byl zachován současný stav (otevřeno 7 svátků, zavřeno 7 svátků)
26
20%
Nemám názor
4
3%
 
Celkem hlasujících: 104 - Celkem hlasů: 129

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Taky nevidim duvod toto regulovat, budu hlasovat pro zruseni zakona jako celku. Jsem ochoten diskutovat zpusoby, jak lepe kompenzovat pracovniky o svatcich, ale klerofasismus zavirani obchodu jako v Nemecku ci Rakousku mi silne nevyhovuje. :D
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Petr.Tkadlec píše: 12 úno 2019, 12:49
Vojtech.Pikal píše: 12 úno 2019, 12:39 Hlasuji PRO obě první dvě možnosti, ať je to - prosím - jednotné.
Přikládáš všem státním svátkům stejný význam či proč? Já jim osobně všem stejný význam nedávám, ale rušit je taky nechci.
Mno, co se významu státních svátků týče, tak pokud se bavíme o svátcích státních, tak za důležitější považuji ty "Státní svátky", tedy:
Dny 1. leden - Den obnovy samostatného českého státu, 8. květen - Den vítězství, 5. červenec - Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, 6. červenec - Den upálení mistra Jana Husa, 28. září - Den české státnosti, 28. říjen - Den vzniku samostatného československého státu a 17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii
Tedy za důležitější, než "Ostatní svátky", které zákon jmenuje takto:
1. leden - Nový rok, Velký pátek, Velikonoční pondělí, 1. květen - Svátek práce, 24. prosinec - Štědrý den, 25. prosinec - 1. svátek vánoční a 26. prosinec - 2. svátek vánoční
Ale všechno jsou to ze stejného zákona "Dny pracovního klidu" a to je pro mě primární posuzování, protože vím, že to nemají všichni stejně. (A já bych taky našel osobně důležitější a méně důležité státní svátky.) Ale ten zákon aktuálně takto srozumitelně kategorizačně postaven není?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Milan.Dadourek, pavel_sanda, Jan.Hora
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4396
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 3772 poděkování
Dostal poděkování: 3438 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jakub.Michalek píše: 12 úno 2019, 14:59 Taky nevidim duvod toto regulovat, budu hlasovat pro zruseni zakona jako celku. Jsem ochoten diskutovat zpusoby, jak lepe kompenzovat pracovniky o svatcich, ale klerofasismus zavirani obchodu jako v Nemecku ci Rakousku mi silne nevyhovuje. :D
Způsobů, jak obměnit lépe pracovníky, si můžeš vymyslet kolik chceš, ale nikdy nezařídíš to, aby se dodržovaly. Zrušení regulace o svátcích beru jako podporování otroctví, když nezajistíš to, že zaměstnanec bude mít možnost nejít...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
pavel_sanda
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 963
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2579 poděkování
Dostal poděkování: 1398 poděkování

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

OFFTOPICPikantní na zákazu v Rakousku je to, že byl motivován/obhajován náboženstvím (křesťanstvím) a jeho důsledek je takový, že v neděli si nakoupíte jenom u Turka, protože ten má otevřeno :)
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1680
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1306 poděkování
Dostal poděkování: 2094 poděkování

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Jan.Prokop »

Petr.Tkadlec píše: 12 úno 2019, 15:09 Způsobů, jak obměnit lépe pracovníky, si můžeš vymyslet kolik chceš, ale nikdy nezařídíš to, aby se dodržovaly. Zrušení regulace o svátcích beru jako podporování otroctví, když nezajistíš to, že zaměstnanec bude mít možnost nejít...
Samozřejmě má možnost nejít, může změnit zaměstnání, kde bude pracovní doba na které se shodne se zaměstnavatelem
Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 445
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: Bookmaker v sázkové kanceláři
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1890 poděkování

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Jan.Prokop píše: 12 úno 2019, 15:11 Samozřejmě má možnost nejít, může změnit zaměstnání, kde bude pracovní doba na které se shodne se zaměstnavatelem
To je takový trochu klišé lidí z regionů, kde práce je hafo a oni vědí, jak se na pracovním trhu orientovat, mají finanční rezervu atp. Nelíbí se ti podmínky? Tak běž pracovat jinam. V praxi ta změna je pro určitý typ lidí extrémně komplikovaná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 5):
Petr.Tkadlec, Milan.Dadourek, Vojtech.Pikal, pavel_sanda, Vit.Jurasek

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4396
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 3772 poděkování
Dostal poděkování: 3438 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jan.Prokop píše: 12 úno 2019, 15:11
Petr.Tkadlec píše: 12 úno 2019, 15:09 Způsobů, jak obměnit lépe pracovníky, si můžeš vymyslet kolik chceš, ale nikdy nezařídíš to, aby se dodržovaly. Zrušení regulace o svátcích beru jako podporování otroctví, když nezajistíš to, že zaměstnanec bude mít možnost nejít...
Samozřejmě má možnost nejít, může změnit zaměstnání, kde bude pracovní doba na které se shodne se zaměstnavatelem
Jo, jak je svět super a otevřený si laskavě vysvětluj těm matkám samoživitelkám, které dík výpadku jedné mzdy budou v háji úplně. Toto je klasický argument svobodných, který prostě v praxi nefunguje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
pavel_sanda
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 1569
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Farmář, ochrana přírody
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 3837 poděkování
Dostal poděkování: 3850 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Mně to ohleně těch zaměstnanců zatím připadá taková dojmologie. Chybí mi nějaká seriózní data OFFTOPIC(po kterých tu i bylo voláno - jaký podíl zaměstnanců obchodů musí i tak do práce, jaký podíl je pro regulaci...).
Asi to jde mimo oficiální důvody té regulace, ale pro mne hraje určitou roli samotné zvýraznění "svátkovitosti" těch státních svátků. Po tom, co jsme museli chodit v průvodech s mávátky, máme teď extrém, kdy se svátek pozná jen podle nápisu v kalendáři a reportáží "o věncích" ve zpravodajství. A spíš vidím jako pozitivum, že mě nikdo OFFTOPIC(žena nebo děti) nemůže pod nějakou záminkou nahnat na nákupy :lol:
Tak asi budu muset zaškrtnout, že nemám názor.
EDIT: OFFTOPICNo, ještě popřemýšlím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Hejduk, Ondrej.Tuma, Vojtech.Pikal

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Zákony ve prospěch lidí, ne úřadů -- Prvně omezujme mocné
Profil -- Neužívám FB -- Do odvolání mimo plavbu = prosím nekontaktovat

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28464 poděkování

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Martin.Kucera »

Milan.Dadourek píše: 12 úno 2019, 15:30Asi to jde mimo oficiální důvody té regulace, ale pro mne hraje určitou roli samotné zvýraznění "svátkovitosti" těch státních svátků. Po tom, co jsme museli chodit v průvodech s mávátky, máme teď extrém, kdy se svátek pozná jen podle nápisu v kalendáři a reportáží "o věncích" ve zpravodajství.
Mně třeba přijde dost schizofrenní, když se na jedné straně snažíme o odluku církví od státu a na druhé straně máme minimálně 5 křesťanských svátků "chráněných zákonem".
A na "1. leden - Den obnovy samostatného českého státu" bych já osobně spíš vyvěšoval černý prapor, protože z mého pohledu by za rozdělení Československa zasloužili Klaus s Mečiarem akorát tak pořádně profackovat.
Ale to už sklouzávám k OT.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Milan.Dadourek, Petr.Vileta, Pavel.Moravec
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4396
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 3772 poděkování
Dostal poděkování: 3438 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Radek.Simkanic píše: 12 úno 2019, 12:11 Mě osobně se nelíbí ani jedna varianta. Já bych chtěl možnost, že o tom zda by bylo otevřeno o svátcích či nikoliv se může rozhodnout daný podnikatel/majitel.
A proč ne zaměstnanec?
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“