Anketa - otvírací doba ve svátcích
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
- Jakub.Michalek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 11939
- Registrován: 22 čer 2009, 14:54
- Profese: poslanec
- Bydliště: Žižkov - Praha 3
- Dal poděkování: 5161 poděkování
- Dostal poděkování: 19270 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
Taky nevidim duvod toto regulovat, budu hlasovat pro zruseni zakona jako celku. Jsem ochoten diskutovat zpusoby, jak lepe kompenzovat pracovniky o svatcich, ale klerofasismus zavirani obchodu jako v Nemecku ci Rakousku mi silne nevyhovuje. 
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 10):
- David.Wagner, Frantisek.Navrkal, Vaclav.Fortik, Jiri.Koudelka, Ondra.kl, Andrej.Ramaseuski, Jan.Hora, Petr.Vileta, Pavel.Moravec, Vit.Jurasek
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
Mno, co se významu státních svátků týče, tak pokud se bavíme o svátcích státních, tak za důležitější považuji ty "Státní svátky", tedy:Petr.Tkadlec píše: ↑12 úno 2019, 12:49Přikládáš všem státním svátkům stejný význam či proč? Já jim osobně všem stejný význam nedávám, ale rušit je taky nechci.Vojtech.Pikal píše: ↑12 úno 2019, 12:39 Hlasuji PRO obě první dvě možnosti, ať je to - prosím - jednotné.
Tedy za důležitější, než "Ostatní svátky", které zákon jmenuje takto:Dny 1. leden - Den obnovy samostatného českého státu, 8. květen - Den vítězství, 5. červenec - Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, 6. červenec - Den upálení mistra Jana Husa, 28. září - Den české státnosti, 28. říjen - Den vzniku samostatného československého státu a 17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii
Ale všechno jsou to ze stejného zákona "Dny pracovního klidu" a to je pro mě primární posuzování, protože vím, že to nemají všichni stejně. (A já bych taky našel osobně důležitější a méně důležité státní svátky.) Ale ten zákon aktuálně takto srozumitelně kategorizačně postaven není?1. leden - Nový rok, Velký pátek, Velikonoční pondělí, 1. květen - Svátek práce, 24. prosinec - Štědrý den, 25. prosinec - 1. svátek vánoční a 26. prosinec - 2. svátek vánoční
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
- Milan.Dadourek, pavel_sanda, Jan.Hora
- Petr.Tkadlec
- Člen KS Zlínský kraj
- Příspěvky: 4396
- Registrován: 30 říj 2013, 07:37
- Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
- Bydliště: Vsetín
- Dal poděkování: 3772 poděkování
- Dostal poděkování: 3438 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
Způsobů, jak obměnit lépe pracovníky, si můžeš vymyslet kolik chceš, ale nikdy nezařídíš to, aby se dodržovaly. Zrušení regulace o svátcích beru jako podporování otroctví, když nezajistíš to, že zaměstnanec bude mít možnost nejít...Jakub.Michalek píše: ↑12 úno 2019, 14:59 Taky nevidim duvod toto regulovat, budu hlasovat pro zruseni zakona jako celku. Jsem ochoten diskutovat zpusoby, jak lepe kompenzovat pracovniky o svatcich, ale klerofasismus zavirani obchodu jako v Nemecku ci Rakousku mi silne nevyhovuje.![]()
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
- pavel_sanda
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
-
Zbynek.Janoska
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 963
- Registrován: 28 úno 2018, 10:54
- Profese: programátor
- Bydliště: Vracov [HO]
- Dal poděkování: 2579 poděkování
- Dostal poděkování: 1398 poděkování
- Jan.Prokop
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 1680
- Registrován: 22 dub 2009, 08:49
- Profese: ITak
- Bydliště: Brandýs nad Labem
- Dal poděkování: 1306 poděkování
- Dostal poděkování: 2094 poděkování
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
Samozřejmě má možnost nejít, může změnit zaměstnání, kde bude pracovní doba na které se shodne se zaměstnavatelemPetr.Tkadlec píše: ↑12 úno 2019, 15:09 Způsobů, jak obměnit lépe pracovníky, si můžeš vymyslet kolik chceš, ale nikdy nezařídíš to, aby se dodržovaly. Zrušení regulace o svátcích beru jako podporování otroctví, když nezajistíš to, že zaměstnanec bude mít možnost nejít...
- Lukas.Hejduk
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 445
- Registrován: 16 říj 2012, 22:37
- Profese: Bookmaker v sázkové kanceláři
- Bydliště: Brno
- Dal poděkování: 1020 poděkování
- Dostal poděkování: 1890 poděkování
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
To je takový trochu klišé lidí z regionů, kde práce je hafo a oni vědí, jak se na pracovním trhu orientovat, mají finanční rezervu atp. Nelíbí se ti podmínky? Tak běž pracovat jinam. V praxi ta změna je pro určitý typ lidí extrémně komplikovaná.Jan.Prokop píše: ↑12 úno 2019, 15:11 Samozřejmě má možnost nejít, může změnit zaměstnání, kde bude pracovní doba na které se shodne se zaměstnavatelem
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 5):
- Petr.Tkadlec, Milan.Dadourek, Vojtech.Pikal, pavel_sanda, Vit.Jurasek
+420 777 2I2 272
- Petr.Tkadlec
- Člen KS Zlínský kraj
- Příspěvky: 4396
- Registrován: 30 říj 2013, 07:37
- Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
- Bydliště: Vsetín
- Dal poděkování: 3772 poděkování
- Dostal poděkování: 3438 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
Jo, jak je svět super a otevřený si laskavě vysvětluj těm matkám samoživitelkám, které dík výpadku jedné mzdy budou v háji úplně. Toto je klasický argument svobodných, který prostě v praxi nefunguje.Jan.Prokop píše: ↑12 úno 2019, 15:11Samozřejmě má možnost nejít, může změnit zaměstnání, kde bude pracovní doba na které se shodne se zaměstnavatelemPetr.Tkadlec píše: ↑12 úno 2019, 15:09 Způsobů, jak obměnit lépe pracovníky, si můžeš vymyslet kolik chceš, ale nikdy nezařídíš to, aby se dodržovaly. Zrušení regulace o svátcích beru jako podporování otroctví, když nezajistíš to, že zaměstnanec bude mít možnost nejít...
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
- pavel_sanda
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
- Milan.Dadourek
- Člen KS Vysočina
- Příspěvky: 1569
- Registrován: 11 pro 2017, 18:11
- Profese: Farmář, ochrana přírody
- Bydliště: Počítky 3, 591 01
- Dal poděkování: 3837 poděkování
- Dostal poděkování: 3850 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
Mně to ohleně těch zaměstnanců zatím připadá taková dojmologie. Chybí mi nějaká seriózní data
.
Asi to jde mimo oficiální důvody té regulace, ale pro mne hraje určitou roli samotné zvýraznění "svátkovitosti" těch státních svátků. Po tom, co jsme museli chodit v průvodech s mávátky, máme teď extrém, kdy se svátek pozná jen podle nápisu v kalendáři a reportáží "o věncích" ve zpravodajství. A spíš vidím jako pozitivum, že mě nikdo
nemůže pod nějakou záminkou nahnat na nákupy
Tak asi budu muset zaškrtnout, že nemám názor.
EDIT:
.Asi to jde mimo oficiální důvody té regulace, ale pro mne hraje určitou roli samotné zvýraznění "svátkovitosti" těch státních svátků. Po tom, co jsme museli chodit v průvodech s mávátky, máme teď extrém, kdy se svátek pozná jen podle nápisu v kalendáři a reportáží "o věncích" ve zpravodajství. A spíš vidím jako pozitivum, že mě nikdo
nemůže pod nějakou záminkou nahnat na nákupy Tak asi budu muset zaškrtnout, že nemám názor.
EDIT:

- Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 3):
- Lukas.Hejduk, Ondrej.Tuma, Vojtech.Pikal
Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Zákony ve prospěch lidí, ne úřadů -- Prvně omezujme mocné
Profil -- Neužívám FB -- Do odvolání mimo plavbu = prosím nekontaktovat
- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28464 poděkování
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
Mně třeba přijde dost schizofrenní, když se na jedné straně snažíme o odluku církví od státu a na druhé straně máme minimálně 5 křesťanských svátků "chráněných zákonem".Milan.Dadourek píše: ↑12 úno 2019, 15:30Asi to jde mimo oficiální důvody té regulace, ale pro mne hraje určitou roli samotné zvýraznění "svátkovitosti" těch státních svátků. Po tom, co jsme museli chodit v průvodech s mávátky, máme teď extrém, kdy se svátek pozná jen podle nápisu v kalendáři a reportáží "o věncích" ve zpravodajství.
A na "1. leden - Den obnovy samostatného českého státu" bych já osobně spíš vyvěšoval černý prapor, protože z mého pohledu by za rozdělení Československa zasloužili Klaus s Mečiarem akorát tak pořádně profackovat.
Ale to už sklouzávám k OT.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
- Vojtech.Pikal, Milan.Dadourek, Petr.Vileta, Pavel.Moravec
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-- Lucie Spáčilová
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
- Petr.Tkadlec
- Člen KS Zlínský kraj
- Příspěvky: 4396
- Registrován: 30 říj 2013, 07:37
- Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
- Bydliště: Vsetín
- Dal poděkování: 3772 poděkování
- Dostal poděkování: 3438 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
A proč ne zaměstnanec?Radek.Simkanic píše: ↑12 úno 2019, 12:11 Mě osobně se nelíbí ani jedna varianta. Já bych chtěl možnost, že o tom zda by bylo otevřeno o svátcích či nikoliv se může rozhodnout daný podnikatel/majitel.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete