Anketa - otvírací doba ve svátcích

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

V otázce otvírací doby velkých obchodů ve svátcích podporuji

Aby bylo o všech svátcích zavřeno
41
32%
Aby bylo o všech svátcích otevřeno
58
45%
Aby byl zachován současný stav (otevřeno 7 svátků, zavřeno 7 svátků)
26
20%
Nemám názor
4
3%
 
Celkem hlasujících: 104 - Celkem hlasů: 129

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4396
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 3772 poděkování
Dostal poděkování: 3438 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Honza.Hora píše: 12 úno 2019, 14:18 Petr, Pavel: Nejsem si jist jestli vás chápu - jste tedy pro zachování regulace (zavřeno o svátcích), protože argument zaměstnanci vám přijde lichý?

Protože argument zaměstnanci je důvod vzniku té regulace (a já kritizuju, že v tom případě ta regulace nedává smysl protože neřeší zmíněnou situaci), tak mě to trochu mate...
Mě přijde lichý kontraargument, že si zaměstnanci nemůžou vydělat. Jinak argument zaměstnanci je pro mě zásadní. Nulový argument mi přijde ten, že máš právo si jít nakoupit, byť to všelijak zaonanuješ (nemyslím teď tebe konkrétně).
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28464 poděkování

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr.Tkadlec píše: 12 úno 2019, 14:04Člověk ale prostě nemá žádné právo na to, aby si mohl jít nakoupit ve státní svátek a neměl by si ho vynucovat. Maximálně prodavači/ky by měli mít právo na to, že mu budou chtít něco prodat.
Jenže zákazem prodeje ve svátek bereš i to právo prodavačům/kám. (Třeba by i chtěli prodávat, ale nemůžou.)
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 2178
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3757 poděkování
Dostal poděkování: 4467 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Jan.Hora »

Petr: Já se snažím dobrat toho, jestli jste teda pro zachování omezení nebo jeho zrušení, někde nastal komunikační šum (poctivě uznávám že může být mezi mou židlí a klávesnicí)...

Jan Hora
PKS Praha
MS Praha 4
zastupitel H. M. Prahy, zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4396
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 3772 poděkování
Dostal poděkování: 3438 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Martin.Kucera píše: 12 úno 2019, 14:26
Petr.Tkadlec píše: 12 úno 2019, 14:04Člověk ale prostě nemá žádné právo na to, aby si mohl jít nakoupit ve státní svátek a neměl by si ho vynucovat. Maximálně prodavači/ky by měli mít právo na to, že mu budou chtít něco prodat.
Jenže zákazem prodeje ve svátek bereš i to právo prodavačům/kám. (Třeba by i chtěli prodávat, ale nemůžou.)
To už bylo vyvráceno tím, že se doplňuje/inventuruje i o svátcích, takže jít můžou. Jinak ukažte mi někoho, kdo během toho měsíce nemohl jít chudák na přesčas a opakuji, že jít dělat přesčas v době Vánoc žádné bonusové výhody o proti jiným dnům nepřináší.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1246
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 8853 poděkování
Dostal poděkování: 2402 poděkování

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Vit.Jurasek »

Petr.Tkadlec píše: 12 úno 2019, 14:20 Trh tady vůbec nezafungoval, proto musel přijít posun z hora.
Tvrzení se kterými nesouhlasím:
- "Trh tady vůbec nezafungoval" - jakto? podle mě zafungoval dost dobře - zaměstnanci se předhání kdo bude makat na svátky kvůli příplatkům a kdo nechce díky nim nemusí. Výsledek je, že se skoro vždycky najde někdo kdo v tom obchodě pracuje a vždycky se najde někdo kdo chce nakupovat, aby tu elektřinu a zaměstnance zaplatil. Kde vidíš nefunkčnost trhu?
- "Musel přijít posun shora" - nemusel. Kdyby nepřišel, nic hrozného by se nestalo.
- "posun" - mně to jako posun nepřijde, spíš krok zpět a ústupek náboženství, který si nezaslouží

Předpoklad, že ve svátek musí mít všichni volno mi přijde zbytečný zásah do toho jak ho chci strávit. Proč bych nemohl během velikonoc makat, když mi velikonoce nic neříkají? Nebo během vánoc? Kvůli odpočinku existuje institut placené dovolené.

Otázkou je jestli jsou příplatky dost velké, aby vykompenzovaly přesun volna ze svátku na jiný den, a jak vyřešit, že obchody v OC nemají kontrolou nad svou otvírací dobou.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4396
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 3772 poděkování
Dostal poděkování: 3438 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Honza.Hora píše: 12 úno 2019, 14:29 Petr: Já se snažím dobrat toho, jestli jste teda pro zachování omezení nebo jeho zrušení, někde nastal komunikační šum (poctivě uznávám že může být mezi mou židlí a klávesnicí)...
Většina zaměstnanců (všichni, které znám osobně), o kterých jsem slyšel, nechce aby byly povinné svátky, jak tomu bylo a jinak než regulací to prostě vyřešit nešlo a já stojím za jejich volbou a regulaci o těch 7 svátcích podporuji a asi bych neměl problém ani s tím, aby se to rozšířilo na 10 svátků.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hora, pavel_sanda
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4396
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 3772 poděkování
Dostal poděkování: 3438 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vit.Jurasek píše: 12 úno 2019, 14:35
Petr.Tkadlec píše: 12 úno 2019, 14:20 Trh tady vůbec nezafungoval, proto musel přijít posun z hora.
Tvrzení se kterými nesouhlasím:
- "Trh tady vůbec nezafungoval" - jakto? podle mě zafungoval dost dobře - zaměstnanci se předhání kdo bude makat na svátky kvůli příplatkům a kdo nechce díky nim nemusí. Výsledek je, že se skoro vždycky najde někdo kdo v tom obchodě pracuje a vždycky se najde někdo kdo chce nakupovat, aby tu elektřinu a zaměstnance zaplatil. Kde vidíš nefunkčnost trhu?
- "Musel přijít posun shora" - nemusel. Kdyby nepřišel, nic hrozného by se nestalo.
- "posun" - mně to jako posun nepřijde, spíš krok zpět a ústupek náboženství, který si nezaslouží

Předpoklad, že ve svátek musí mít všichni volno mi přijde zbytečný zásah do toho jak ho chci strávit. Proč bych nemohl během velikonoc makat, když mi velikonoce nic neříkají? Nebo během vánoc? Kvůli odpočinku existuje institut placené dovolené.

Otázkou je jestli jsou příplatky dost velké, aby vykompenzovaly přesun volna ze svátku na jiný den, a jak vyřešit, že obchody v OC nemají kontrolou nad svou otvírací dobou.
Neznám zaměstnance, kteří by se předháněli. Znám pouze zaměstnance, kteří tam museli a ještě je ojebali, že jim dali třeba náhradní volno jiný den atd., protože když dělali přesčas o tom svátku, tak aby jim nemuseli platit ještě příplatky.

TRH nezafungoval.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4396
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 3772 poděkování
Dostal poděkování: 3438 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Že se v Praze či někde v jiném koncentrátu lidí předhání brigádníci, kdo narube víc přesčasů, tak nevykresluje většinový zbytek republiky. To je třeba si uvědomit. ;-)
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1246
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 8853 poděkování
Dostal poděkování: 2402 poděkování

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Vit.Jurasek »

Petr.Tkadlec píše: 12 úno 2019, 14:35
Honza.Hora píše: 12 úno 2019, 14:29 Petr: Já se snažím dobrat toho, jestli jste teda pro zachování omezení nebo jeho zrušení, někde nastal komunikační šum (poctivě uznávám že může být mezi mou židlí a klávesnicí)...
Většina zaměstnanců (všichni, které znám osobně), o kterých jsem slyšel, nechce aby byly povinné svátky, jak tomu bylo a jinak než regulací to prostě vyřešit nešlo a já stojím za jejich volbou a regulaci o těch 7 svátcích podporuji a asi bych neměl problém ani s tím, aby se to rozšířilo na 10 svátků.
V tom případě navrhuji jiné "řešení":
Otvíračku ve svátek musí schválit zaměstnanci třeba přes odbory. (Kde nejsou odbory se ve svátek se nepracuje.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvky (celkem 2):
Milan.Dadourek, Pavel.Moravec
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4396
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 3772 poděkování
Dostal poděkování: 3438 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vit.Jurasek píše: 12 úno 2019, 14:39
Petr.Tkadlec píše: 12 úno 2019, 14:35
Honza.Hora píše: 12 úno 2019, 14:29 Petr: Já se snažím dobrat toho, jestli jste teda pro zachování omezení nebo jeho zrušení, někde nastal komunikační šum (poctivě uznávám že může být mezi mou židlí a klávesnicí)...
Většina zaměstnanců (všichni, které znám osobně), o kterých jsem slyšel, nechce aby byly povinné svátky, jak tomu bylo a jinak než regulací to prostě vyřešit nešlo a já stojím za jejich volbou a regulaci o těch 7 svátcích podporuji a asi bych neměl problém ani s tím, aby se to rozšířilo na 10 svátků.
V tom případě navrhuji jiné "řešení":
Otvíračku ve svátek musí schválit zaměstnanci třeba přes odbory. (Kde nejsou odbory se ve svátek se nepracuje.)
To je jistě moudré řešení, ale když to třeba vezmu pouze z pohledu mého města, kde lidem prakticky vyhrožují za vstup do odborů vyhazovem, tak by to dopadlo tak, že si vedení do odborů akorát dosadí své lidi a nic se nezmění.
Naposledy upravil(a) Petr.Tkadlec dne 12 úno 2019, 22:22, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
pavel_sanda
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“