MF Pha-P8 1/2019 Rozpočet MS Praha 8 na rok 2019 (rozprava)

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, Pražští předsedající, PMS Praha 8

Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pha-P8 1/2019 Rozpočet MS Praha 8 na rok 2019 (rozprava)

Příspěvek od Martin.Stanek »

Jako předsedající jednání dávám na vědomí:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvek:
Alice.Hamalova
Uživatelský avatar
Martin.Sterba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 763
Registrován: 01 dub 2018, 15:20
Profese: manažer a stratég on-line komunikace
Bydliště: Praha 8 - Libeň
Dal poděkování: 1426 poděkování
Dostal poděkování: 1020 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pha-P8 1/2019 Rozpočet MS Praha 8 na rok 2019 (rozprava)

Příspěvek od Martin.Sterba »

Alice.Hamalova píše: 12 úno 2019, 13:11
Tímto bych se ráda zeptala PMS Praha 8, jestli má rozmyšlený dlouhodobý finanční plán za pozitivní i negativní situace. A pokud ano, aby s ním seznámilo celé MS Praha 8. Děkuji.
Alice, nové PMS existuje sotva měsíc.

Mohl bych se ptát, jakým způsobem mělo předchozí PMS zpracovaný a rozmyšlený finanční plán s výhledem na další roky. Dlouhodobý finanční plán zpracovaný momentálně nemáme, to ale neznamená, že seoo něm nebudeme bavit. Nechtějte po nás zázraky na počkání. </konecrýpnutí>

Mgr. Martin Štěrba | předseda MS & ZK Praha 8
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Sterba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 763
Registrován: 01 dub 2018, 15:20
Profese: manažer a stratég on-line komunikace
Bydliště: Praha 8 - Libeň
Dal poděkování: 1426 poděkování
Dostal poděkování: 1020 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pha-P8 1/2019 Rozpočet MS Praha 8 na rok 2019 (rozprava)

Příspěvek od Martin.Sterba »

Abychom se dokázali domluvit, Alice návrh číslo 2 je pro mě schůdný a dokážu jej podpořit. Rezerva PMS je schůdná a dle domluvy lze část přesunout do on-line, bude-li potřeba.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sterba za příspěvky (celkem 2):
Alice.Hamalova, Michaela.Krupickova

Mgr. Martin Štěrba | předseda MS & ZK Praha 8
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pha-P8 1/2019 Rozpočet MS Praha 8 na rok 2019 (rozprava)

Příspěvek od Martin.Stanek »

Je tu spousta nových zajímavých náhledů na věc, diskuze má smysl. Věřím, že největší nejistotu vnáší nejasnost příspěvků od KS pro příští rok / roky. Prosím @Jaromir.Beranek dej vědět aspoň horní a spodní hranici předpokladu tak daleko, jak PKS vidí.

OFFTOPICShrnu základní čísla v mém obzoru, abych si ujasnil úvahu o těch dvou návrzích. Loni byly komunálky, tipuju, že to je nejnákladnější typ voleb pro rozpočet MS. Vidím za 2018 výdaje MS 55 kKč za PirListy a akce a 15 kKč za online, dohromady 70 kKč za 2018. Letos tedy máme 60 kKč "navíc", je to hodnota blízká bonusu "za opozici" 50? kKč. Oba návrhy jsou pro dát většinu bonusu na příští komunální kampaň. Návrh B navíc ořezává rezervy záměrů navíc ve prospěch příštích komunálek.
Je li potřeba na další komunálky v r. 2022 totéž co v r. 2018, chceme průměrně vyhradit 17.5 kKč v každém z roků 2019, 2020, 2021, 2022.
Rezerva předsednictva v roce 2019 může být max. 1/5 x 130 kKč = 26 kKč. Tato podléhá rozhodnutí PMS, zatímco každý záměr (i když se bude jmenovat "rezerva") podléhá rozdhodnutí MS.
Uživatelský avatar
Alice.Hamalova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 312
Registrován: 22 led 2018, 19:14
Dal poděkování: 364 poděkování
Dostal poděkování: 671 poděkování

Re: MF Pha-P8 1/2019 Rozpočet MS Praha 8 na rok 2019 (rozprava)

Příspěvek od Alice.Hamalova »

Martin.Sterba píše: 12 úno 2019, 22:17
Alice.Hamalova píše: 12 úno 2019, 13:11
Tímto bych se ráda zeptala PMS Praha 8, jestli má rozmyšlený dlouhodobý finanční plán za pozitivní i negativní situace. A pokud ano, aby s ním seznámilo celé MS Praha 8. Děkuji.
Alice, nové PMS existuje sotva měsíc.

Mohl bych se ptát, jakým způsobem mělo předchozí PMS zpracovaný a rozmyšlený finanční plán s výhledem na další roky. Dlouhodobý finanční plán zpracovaný momentálně nemáme, to ale neznamená, že seoo něm nebudeme bavit. Nechtějte po nás zázraky na počkání. </konecrýpnutí>
PMS nebylo to myšleno jako rýpání, ale jen jestli jste to už probírali či ne. A odpověď ne, nebyl na to ještě čas je zcela adekvátní. :-) A děkuji za ni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alice.Hamalova za příspěvek:
Martin.Sterba
Uživatelský avatar
Michaela.Krupickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 85
Registrován: 21 lis 2011, 23:56
Profese: Asistentka poslaneckého klubu Piráti
Dal poděkování: 324 poděkování
Dostal poděkování: 268 poděkování

Re: MF Pha-P8 1/2019 Rozpočet MS Praha 8 na rok 2019 (rozprava)

Příspěvek od Michaela.Krupickova »

Za mě je cajk poslední protinávrh od Alice.
Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pha-P8 1/2019 Rozpočet MS Praha 8 na rok 2019 (rozprava)

Příspěvek od Martin.Stanek »

Připravil jsem ještě jeden návrh rozpočtu, možnost C. Dávám jí níže v pdf bok po boku s dosavadními návrhy a rád poskytnu sdílený sheet, např. kdyby chtěl někdo přidat další možnost ;-)
Rozpočet MS Praha 8 - 2019_moznost C.pdf
(65.23 KiB) Staženo 30 x
Snažil jsem se zohlednit a vyvážit dosavadní mnohé vstupy do rozpravy. Hlavně bych nerad, abychom se usnesli na rozpočtu, kde bude nějaký záměr (nevyjímaje rezervu předsednictva) a priori určen k jinému účelu, než je nazván. To je hlavní důvod, proč mi nevyhovuje ne samotný návrh B od Alice, ale možnost, že bychom se na něm usnesli a zároveň už počítali s využitím rezervy. Rezervu předsednictva chápu tak, že by se měla využít pouze z nenadálých důvodů, tedy bychom měli hospodařit a priori tak, aby zůstala nedotčena (a ideálně nám zjednodušila život v dalších letech).
Omluvte, prosím, je-li z nějakého důvodu očekávatelné, že bych místo dalšího návrhu upravil původní verzi z ruky Pavla - takhle mi to přijde lepší, neb je vidět vývoj návrhů v čase jak jde rozprava.
Jsem pro vytvoření rozpočtového výhledu. Chápu, že dlouhodobé úvahy by bylo fajn zohlednit v letošním rozpočtu. Nicméně nejlepší mi přijde se v tomto směru odpíchnout od našeho letošního a loňského rozpočtu a od výhledu KS Praha, tedy až budou směrodatné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvek:
Martin.Sterba
Uživatelský avatar
Michaela.Krupickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 85
Registrován: 21 lis 2011, 23:56
Profese: Asistentka poslaneckého klubu Piráti
Dal poděkování: 324 poděkování
Dostal poděkování: 268 poděkování

Re: MF Pha-P8 1/2019 Rozpočet MS Praha 8 na rok 2019 (rozprava)

Příspěvek od Michaela.Krupickova »

Tak na ničem jsme se zatím neusnesli, jen Martin Š. napsal, že pokud by bylo potřeba, peníze z Rezervy předsednictva se mohou vzít i na reklamu. To pro mě neznamená, že je jisté, že se tak stane. Nemusí se pak z RP vzít na ten účel nic, nebo 5 nebo třeba i deset tisíc, když to bude potřeba. Ale je to svobodnější, než rovnou přiklepnout konkrétní částku. Klidně bych dala méně na provoz, když zatím reálně žádné výdaje na provoz nemáme, ale právě mít nějaké peníze stranou, tím spíš když nevíme, jak to bude další rok, mi připadá rozumnější.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Krupickova za příspěvek:
Martin.Sterba
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 8“