Nominace Dana Leštiny do primárních voleb do Evropského parlamentu

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho měsíce od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo. (pro 870 členů je to 30 hlasů)
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 870 členů je to 59 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Podporuji nominaci Dana Leštiny do primárních voleb na kandidátní listinu pro volby do EP

Pro
36
80%
Proti
5
11%
Zdržuji se
4
9%

Celkem hlasujících: 45 - Celkem hlasů: 45

Dan.Lestina
Místní předsednictvo
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 634 poděkování
Dostal poděkování: 427 poděkování

Nominace Dana Leštiny do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Dan.Lestina » 18 led 2019, 11:31

Ahoj,
zakládám si podnět pro nominaci. Získal jsem krajskou nominaci do čela kandidátky (viewtopic.php?f=408&t=45436) a na členskou je pozdě, ale samozřejmě jsem zde otevřen souvisejícím dotazům. Zároveň bych rád poprosil o nominaci CF do těla kandidátky (AKA křoví).

------------------------------------------------------------------------------------
Kandidátská řeč:
Tl;dr: Jsem jiný než ostatní kandidáti a myslím, že bych dobře doplňoval jak kandidátku, tak případný europoslanecký tým. Mám definovaný okruh oblastí, ve kterých se orientuju a dokážu dohlídnout dopad případných hlasování do důsledku. Ohlídal bych, aby nás Bruselsko-štrasburská atmosféra velké politiky, důležitých rozhodnutí a dělání světa lepším neodtrhla od problémů té většiny obyčejných lidí ve všech koutech EU – což považuju za důležité v kombinaci s tím, že tou mojí odborností je ochrana přírody, která je ukázkovým příkladem toho, jak se zájmy běžných lidí třískají s tím, co se „shora“ nařizuje. Byť třeba s těmi nejčistšími úmysly.

Delší verze:
Pirátění: Jsem registrovaný příznivec od r. 2013, člen od léta 2017, místopředseda MS Českobudějovicko od léta 2018, znovu zvolený na podzim 2018 při převolbě. Obří množství času jsem věnoval kampani 2017, online a v ČB, kde jsme i přes totální personální nouzi uhráli dobrý výsledek. Hodně času jsem strávil i komunálními volbami 2018, online kampaní, programem (garant ŽP pro ČB) ...a vůbec :-) Po volbách jsem se stal členem Komise pro ŽP rady m. ČB (nekandidoval jsem na čelo kandidátky do zastupitelstva z pracovních důvodů). Občas se drobně angažuju v Praze.
Snažím se pomáhat ve sněmovně. Jsem aktivním členem týmů pro dopravu a pro zemědělství, kde poskytuju pohled biologa, který umí zvážit zájmy různých zvířátek a lidí. Tým pro ŽP, kam bych patřil, zatím bohužel neexistuje (krom setkání poslanců, asistentů a garantů), tak tam nejsem. S tímto stavem se snažím něco dělat, ale samozřejmě musím respektovat modus operandi našich volených zástupců.

Hlavní důvod, proč jsem nominaci nakonec přijal:
Zatímco věnuju hromadu úsilí propagaci Pirátů navenek, dost často kritizuju reálnou činnost našich veřejných i stranických funkcionářů, když mluvím dovnitř strany (viz o odstavec výše, třeba). To se mi z mojí pozice bez zodpovědnosti dělá teď až příliš snadno a bylo by nefér odmítnout šanci v praxi ukázat, jak to dělat jinak a lépe.
Kandidátka, která se rýsuje, má celkem hodně lidí vybavených odborností a zkušenostmi, a byla by čest být její součástí. Ale nejsem si úplně jistý, že jí věřím, že bude lepší než naši sněmovní poslanci jednak co do chuti pro maximální otevřenost své práce ostatním Pirátům a veřejnosti, jednak pro maximálně důsledné dodržování našich původních principů a toho, jak se prezentujeme v kampaních. Já všechny ty kompromisy ve sněmovně vesměs chápu, s mnohými i souhlasím, ale prostě bych dělal tlak na větší důslednost, aby europoslanci byli ještě lepší :) Nechci, abychom skončili s „týmem profíků v Bruselu“, o kterém by ale naši voliči buď neslyšeli, nebo by nenaplňoval jejich očekávání.

Čím se normálně zabývám a co mi to dalo:
Moje vzdělání mě mělo připravovat na dráhu vědce biologického výzkumu, konkrétně ekologické a populační zoologie. Momentálně pracuju na doktorátu. ÚOFFTOPICplně konkrétně jsem řeším populační genetiku, biogeografii a šíření bezobratlých, ale to na funkci nebude mít vliv :-)

To znamená, že musím znát divoká zvířata i rostliny a rozumět tomu, jak fungují ve své krajině, což se mi zatím hodilo třeba v tom, že dokážu rozlišit, kteří „ekologové“ mají k nějaké dálnici námitky oprávněné a kteří proti ní brojí jen tak z principu. A taky mi to umožnilo na vlastní oči vidět, o čem mluví kolegové: jak se z obřích evropských agroenvironmentálních dotací financují opatření, která místo aby biodiverzitu zachraňovala, tak jí spíš zabíjela; jak se ze samotného programu na podporu biodiverzity financuje všechno možné jiné než podpora biodiverzity; jak moc na hlavu postavený systém panuje v českém rybářství, lesnictví a myslivosti (to jsem také uplatnil ve svém návrhu k příslušnému programovému bodu, viz prozatím přerušené jednání zde: viewtopic.php?f=822&t=41845&start=250#p585548).

Jako vedlejší produkt své krátké vědecké „kariéry“ jsem poznal i spoustu extrémně zajímavých koutů světa. Bylo to poučné hlavně proto, že jsou to místa, kam by normálně nikoho nenapadlo cestovat. Za zmínku stojí, že v posledních třech letech jsem strávil zhruba polovinu času v Malajsii, z toho většinu v palmových plantážích, nebo že jsem tři měsíce pátral s kolegy po zbytcích kamerunského horského lesa, že jsem strávil měsíc na Papui-Nové Guinei... A nemysleme si, že tam všude nemají dopad rozhodnutí, která dělají europoslanci... Evropu znám také dobře, napočítal jsem 21 zemí EU, kam se mi už podařilo vkročit. Z mimopracovních bych rád zmínil ještě toulky po Íránu a Turecku a teď zdravím z indonéského Kalimantanu OFFTOPICpřipadám si tu trochu jako Johnny: https://www.youtube.com/watch?v=WoIfglXAbh0 , ale co už, ostatní se taky chlubí :-D A hlavně: Vždycky se snažím povrchně zorientovat v politické situaci země a konfrontovat to s tím, co slyším od náhodných lidí a co vidím na náhodných místech - to je "reality check", který by spousta politiků tak potřebovala!

Zabýval bych se tedy přirozeně hlavně ochranou přírody, potom souvisejícími oblastmi, a potom případně vztahem EU ke zbytku světa OFFTOPIC(když je tu v módě dávat výbory: ENVI, AGRI, PECH, AFET)

Jazyky:
Angličtina je už spoustu let mým hlavním pracovním jazykemOFFTOPIC, většina kolegů nejsou Češi, mám na to i nějaké papíry :-) učím se aktivně asi od 3 let bez přestávky.
Německy se jakž takž domluvím a vcelku cokoliv si přečtuOFFTOPIC, i když to dá občas práci, chtělo by to oprášit. Učil jsem se 8 let a teoreticky bych měl být někde na úrovni B, a teď jsem navíc v Německu strávil měsíc.
Mluvím celkem plynně malajskyOFFTOPIC, tedy hovorovou podobou užívanou v Sabahu, což bez dalšího vzdělání není dostatečné pro diplomatické kontakty nebo čtení oficiálních dokumentů, ale dobrý základ to je.
Domluvím se indonéskyOFFTOPIC, protože je to té malajštině hodně podobné.
Jsem zpravidla schopen rozklíčovat smysl jednodušších textů v Rumunštině a PolštiněOFFTOPIC díky troše samostudia a opakovaným návštěvám, a nějaké bídné základy, které se mi ale už opakovaně hodily, bych vyhrabal u několika dalších jazykůOFFTOPIC: Turečtiny, Srbštiny apod., Italštiny, Nizozemštiny/Vlámštiny, papuánské Tok Pisin atd.

Zkušenosti s výkonem funkce:
V budově Europarlamentu v Bruselu jsem byl jen na pár metrů a moje pirátění je vrcholem mojí dosavadní politické činnosti, takže bych patřil spíš k těm méně zkušeným kandidátům. Beru to ale jako svoji výhodu (viz důvody pro přijetí kandidatury).

V čem se možná liším:
Obecně řečeno, mám nedůvěru k velkým projektům za peníze daňových poplatníků, a k direktivním rozhodnutím šmahem ovlivňujícím stamiliony rozličných lidí a miliony čtverečních kilometrů od Arktidy po Středomoří. Nejsem zavilým euroskeptikem, to bych tu byl špatně, ale jsem zastáncem pirátské linie kritiky nedostatečné demokratičnosti rozhodovacího procesu a přebujelého lobbingu přesně tam, kde by ho mělo být nejméně.
Taky mám rád obyčejné lidi a chápu, kde se bere vlna nespokojenosti a protestních hlasů, a teď tím myslím v celé Evropě od východu na západ. Musíme vnímat každodenní realitu každého Evropana, co ho štve, a ty „nutné“ zásahy do jeho života omezit na ty skutečně nutné. OFFTOPICA umět to dobře vysvětlovat, ale to se rozumí :-)
Budoucnost by měla být v decentralizaci, demokracii, subsidiaritě a svobodě. Ne v nových pětiletých plánech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Zbynek.Janoska, Marek.Necada, Jana.Kolarikova
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Filip.Krska
Člen KS Vysočina
Profese: Starší inženýr údržby svobodného SW
Dal poděkování: 22259 poděkování
Dostal poděkování: 3130 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Dana Leštiny do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Filip.Krska » 18 led 2019, 12:57

Jaké jsou tvé postoje/vize ohledně

* software
* kultury
* vynálezů
* vědy a vzdělávání
* soukromí občanů

? Dík
Evangelista Festivalu svobodných filmů

Jabber status: Obrázek :: Git :: libre.fm :: ♡ Copyheart

Dan.Lestina
Místní předsednictvo

Příspěvek od Dan.Lestina » 18 led 2019, 20:19

software - Jasně podporuji pirátské myšlenky jako otevřený software do státní správy s dalších státních institucí, public money - public code, jak se už někdo ptal, považuju za důležité soukromí občanů a za nepřípustné neustálé pokusy ho osekávat.

kultura - Nejsem velkým fandou státem dotovaného umění a kultury v jakékoli podobě. Když už ano, potom raději než podporu velkých institucí mám radši grantové projekty pro nezávislou tvorbu... Momenálně se mi nelíbí, že všichni občané ČR, včetně těch nejchudších, dotují věci, které jsou jasně určené nejbohatší smetánce. Jasně, že to není moc státotvorná odpověď, pokud by se vzala do důsledků, spíš se snažím naznačit směr mého uvažování. Jinak autorské právo asi nemusím rozvádět, pirátské názory mi dávají smysl a sám na to nejsem odborník, abych měl nějaký vlastní.

vynálezy - Jako vědec základního výzkumu vidím aplikový výzkum v ČR dost tragicky, zejména v porovnání se zahraničím. Je to spíš penězovod od státu k firmám, místo vytváření nějakých velkých nových hodnot (čest výjimkám!). To se musí od základu změnit. Zejména zpřísnit kritéria pro použitelnost výsledků, ale to by si samozřejmě zasloužilo nějakou hlubší analýzu. EU jako celek potom v porovnání se zbytkem světa nevychází zdaleka tak tragicky, ale stále má co zlepšovat. Nicméně se obávám, že výstavbou "technologických parků" to nedoženeme. Jen se zeptejme těch úspěšných vývojářských firem, proč sídlí tam, kde sídlí... Po pracovní síle s dobrým poměrem cena/výkon to bude příjemné podnikatelské prostředí, bych si tipoval... Ale umělá podpora bude dělat umělé výsledky.

Věda a vzdělávání - Mám takovou oblíbenou stránku: Nasrat na vaše granty https://www.facebook.com/Nasrat-na-va%C ... 009803829/ Nejsem takový radikál a utopista, ale ta kritika je oprávněná a alternativní vize teoreticky pěkná. Vážněji, třeba sleduju O hodnocení a financování vědy: https://www.facebook.com/O-hodnocen%C3% ... 074654282/ , tam bych se ztotožnil s většinou názorů.
Ohledně vzdělávání zmíním podporu diverzifikaci vzdělávání, až do formy tzv. svobodného vzdělávání. Myslím, že model státem vynucené školní docházky se začíná přežívat a měli bychom hledat cestičky dál. Úkolem EU bude tomuto procesu neházet klacky pod nohy.

Soukromí - Jo, mám rád, neasi :-) Myslím, že jeho osekávání v zájmu bezpečnosti je ve skutečnosti nebezpečné... ale kdo z nás ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Filip.Krska
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Dan.Lestina
Místní předsednictvo

Příspěvek od Dan.Lestina » 18 led 2019, 21:14

Ales.Sura píše:
13 led 2019, 15:11
Rád bych se kandidátů do EP zeptal na následující:
1. Jak se stavíte k udělení azylu pro Edwarda Snowdena a popřípadě další whistleblowery (Julian Assange, apod.). Podpořil bys udělení azylu Snowdenovi Českou republikou?
Rozhodně. Kandidujeme ale do EP, tak bych podpořil obdobné iniciativy na úrovni EU.
2. Jak se stavíte k problematice migrace? Jaké řešení podporuješ pro uprchlíky a migranty ze strany ČR a EU? Podporuješ zvýšenou ochrana hranic? Podporuješ kvóty či jiný rozdělovací mechanismus? Podporuješ rozšíření Frontexu a jejich pravomocí? Jak bys řešil situaci v zemích odkud lidé do Evropy přicházejí? Preferuješ nepřijímat nikoho, přijímat omezené množství (pokud ano, tak za podle jakých kritérií a jak by měl vypadat proces), přijmout všechny žadatele, apod.?
"přijímat omezené množství" je současný stav a jediný reálný scénář v blízké i středně vzdálené budoucnosti. A asi i mnou preferovaný. Proces by měl předevšim zajistit, ať se omezí živelné přesuny přes kontinenty, při kterých umírají děcka. Neměl by být založen na darwinistickém "kdo přežije cestu, toho přijmeme". To bohužel mimo jiné znamená zvýšenou ostrahu některých hranic, a já bych preferoval, aby to byly ty Šengenské. Data ukazují, že ti kterým byl udělen azyl, většinou žádné problémy nepůsobí, tak ty kritéria asi nebudou úplně špatně, jen je potřeba domýšlet, co s lidmi, kteří ho nedostanou.
3. Jak byste chtěli řešit současné napětí, které panuje mezi EU, Ruskem a Čínou? Podporuješ protiruské sankce v současné míře (ano, chtěl bych přitvrdit, podporuji zmírnění nebo i zrušení sankcí, apod.). Za jakých podmínek bys podpořil zrušení protiruských sankcí.
Přitvrdit asi ne. Není důvod Rusko a Čínu zbytečně provokovat. Jeslti si oni chtějí hrát na přeměřování ega, ať si hrají, ale nemám potřebu se toho účastnit, obzvlášť ne z beznadějně slabé pozice evropského politika. Spojence bych maximálně podporoval, pokud bych byl politikem na české národní úrovni, ale moc se mi nelíbí, když podobné věci dělá EU. To by měl být spíš úkol pro NATO, když už v něm jednou jsme.
Obecně jsem pro politiku zachovávání vlastní sebeúcty, nenechávání si kakat na hlavu, ostré kritiky porušování lidských práv apod. bez rozdílu světových stran, ale proti politice chřestění zbraněmi.
4. Jak byste chtěli řešit přebujelou byrokracii EU na kterou si mnozí stěžují?
Pokud by to bylo v mých možnostech, tak velmi radikálně, ale je mi jasné, že na to jeden europoslanec nestačí. To je úkol pro nějakou úřednickou komisi. Pokud by se v EP připravoval podobný projekt, rád se zapojím.
5. Jak chcete prosazovat přímou demokracii na půdě EP? Podporujete například přímou volbu s možností odvolání ve všech institucích (Evropský parlament, Evropská komise,...)?
V EU lze vyhlásit referendum, ale vždy to může jít snadněji... EP by měl zůstat EP, tam je syystém volby ještě celkem v pořádku. EK by se měla v první řadě vůbec začít sestavovat normálně demokraticky jako vláda, a pak se teprve můžeme bavit o pokračování demokratizace někam dál.
6. Podporujete možnost referenda? Umožnili byste občanům hlasovat o čemkoliv (tj. např. včetně členství v NATO či EU)? Jaké limity a případná omezení v referendech navrhujete? Jaký je váš postoj k probíhajícímu Brexitu?
Obecně ano, jsem v tom hodně otevřený. Limity a omezení myslím dobře shrnují naše pirátské návrhy, nemám k nim závažnějších námitek.
Brexit sleduju hodně, současná britská politika je ukázkový příklad rozdělení společnosti, do kterého bych se nerad dostal u nás. Referendum o brexitu bylo jasným důkazem, že nadávání našim oponentům do rasistů a nevzdělanců je naprosto kontraproduktivní. A to i v superliberální Británii. Nechápu, jak pořád např. značná část mých britských věděckých kolegů může doufat, že se brexit nakonec nestane. Těch 52 %, kteří ho chtěli, ho chtěli mj. proto, že byli naštvaní, že je "elity neposlouchají" - a pokud by je elity nevyslyšely, jen by to tím potvrdily a rozhodně by ten pocit neuklidnily. Nechtěl bych pak vidět jejich příští volby...
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Dan.Lestina
Místní předsednictvo

Příspěvek od Dan.Lestina » 18 led 2019, 21:21

Olga Richterová:
Jak chcete vy osobně přispět k jednotné celoevropské politice Pirátů?
Jako to už dělám, ve svém oboru, ochraně přírody. A taky bych ji chtěl držet na uzdě někde u těch našich základů, a bránil přerodu v naprosto obyčejnou “moderní levicovou stranu”, nerozlišitelnou od establishmentu západních zemí.

Jan Lipavský:
1) Dle jakých kritérií (minimální vzdělání, praxe, jazyky, skills) budete vybírat své asistenty (výběrko je dané povolební strategií)? Souhlasite s tim, aby vyberka prohla centralne pod nasim personalnim odborem?
Vzdělání může být dobrá napověda, ale není to podmínka ani záruka ničeho. Rád si nechám od PO pomoct. Rád bych alespoň jednoho právníka a alespoň jednoho osobního asistenta, který by fungoval skoro jako sekundant, je mi jasné, že toho bude prostě moc.

2) Pravidla EP nedovolují financovat stranickou pokladnu, ale plánujete, že svého platu budete přispívat pravidelně straně? Kolik % si představujete? Šli by peníze centrále nebo vašemu kraji?
To je podivný systém, takhle by to nemělo fungovat. Větší část platu bych ale “reinvestoval” do zkvalitnění práce, třeba rozšíření týmu.

Ivor Kollar:
rad by som sa kandidatov a kandidatiek spytal, ci by v EP boli ochotni podporit iniciativu "Public money - public code" (https://publiccode.eu/).
Jop! A rád bych podpořil i ostatní podobné iniciciativy, např. ve vědě, vzdělávání

Vojta Pikal:
Jak se díváte na budoucnost Evropy, zejména pak na "Pět scénářů z Bílé knihy o budoucnosti Evropy?:
Smysl mi dává scénář 4 “Doing less more efficiently”, a nezlobil bych se ani za “nothing but single market", abych byl upřímný. “Those who want do more” mi přijde nebezpečné, např. proto, že to předpokládá neměnný názor nějaké země na své směřování…

Magdaléna Valdmanová
Chtěla bych se všech kandidátů zeptat, jak se jim líbilo toto volební video https://www.youtube.com/watch?v=vh20CvixysY. Jestli by rádi tímto směrem šli i v kampani do EP. Prosím o krátké odpovědi. Děkuji
Video je pěkný. Jestli narážíš na to, že je tam málo ženských, tak to prosím napiš přímo a nehrajme tu takovýhle hry. Ne, skutečně nepovažuju za podstatný všechno, co kdo dělá, posuzovat podle toho, co má kdo mezi nohama (nebo tedy jakým pohlavím se cítí být). Jak už jsem říkal jindy, taky je tam málo lidí s dreadama, příště bych to prosil napravit.

Petr.Vileta:
Mohl bys prosím vyplnit test a zveřejnit výsledek?
Bývám někde veprostřed, možná mírně napravo, a hoodně “libertarián” v jejich pojetí. Ale tehle kompas je pitomej, neptá se na politiku. edit: teď jsem si naskóroval 3,38 a -5,59 a znovu se rozčílil nad irelevantními otázkami na prostá fakta nebo náboženství.

Michal Kettner:
Dark net a deep web:
Tuším, co je dark net a deep web. Nebudu předstírat nějaké hluboké znalosti teoretických konceptů a definic, neb to není můj obor (ale klidně ti je vygooglím, v tom jsem dobrej :-D ), ani orientaci v praktikáliích používání, neb nejsem uživatelem, alespoň ne darknetu, jestli tomu rozumím správně. Co znám mi ale stačí na celkem jednoduchou odpověď, že to nebezpečné být může, jako ostatně vcelku cokoli, ale EU by „proti tomu bojovat“, myšleno asi teda hlavně proti dark netu, neměla, nazveme-li to takto. Pokud by tento „boj“ měl znamenat skutečné globální ohrožení těhle možností úplné anonymity na internetu, je na místě otázka, jestli náhodou není nebezpečněnší stav, kdy mají vlády pod kontrolou všechny komunikační kanály světa. Protože... známe svoje vlády... takovej Babiš (aka „naši zaklekli“) bude ještě jeden z těch nejliberálnějších a nejsluníčkovějších vládců na světě, a stejně asi nechci, aby nutně věděl o všem, co se v republice šustne a nakoupí. A co teprv potom všichni ti ostatní na dalších příčkách žebříčku...
Být zastáncem svobody v bodech, na kterých se všichni shodnou, není žádné umění. Snažím se být důsledný právě v těhle zásadnějších tématech.

Tereza Vovesová:
Co děláte pro své zviditelnění
V celostátním měřítku zatím nic moc. Ale daří se mi, částečně proti vlastní vůli, být výrazným ksichtem různých okruhů, ve kterých se pohybuji.
Jo a byl bych z kandidátů nejfotografovanější, panč mám dready :-D
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Dan.Lestina
Místní předsednictvo

Příspěvek od Dan.Lestina » 19 led 2019, 16:34

Posilam odpovedi na popularni otazky ze sberneho vlakna otazek tak, jak jsem doufal, ze se prectou na CF, ale nakonec na to bohuzel nedoslo:

Odkud vykonavat urad:
To není úplně na mě, část se prostě odehrává v Bruselu, část ve Štrasburku a část doma... Určitě jsem na to připraven, už pár let jsem skoro pořád na cestě a mezi alternativními plány jsou beztak zahraniční stáže.

Jazyky:
Anglicky se učím od tří, a už spoustu let je to můj hlavní pracovní jazyk, většina kolegů nejsou Češi atd. Certifikáty myslím nic moc neříkají, ale když to chcete vědět, mám oficiální CAE a FCE, státnice formou neoficiálního TOEFLu, skoro maximální skóre v neoficiálním TOEICu...
Z němčiny papír nemám, ale domluvím se, trhaně, a přečtu si vcelku cokoli.
Mluvím celkem plynně malajsky, domluvím se indonésky, něco bych vyhrabal z Rumunštiny, Polštiny, dřív i z Turečtiny a pár dalších.

Vklad do kontaktni kampane:
Velký. S koncem roku mi skončil jeden projekt, takže si to můžu kdyžtak teď zařídit, abych měl třeba dva měsíce před volbami jen 20 % úvazku. Ale i pokud bych nebyl na čele, určitě se aktivně zapojím.

Výbory:
ENVI, AGRI, možná PECH, nebo možná i AFET, protože se snažím si udržovat alespoň povrchní přehled o politické situaci v několika náhodných zemích a konfrontovat ho s realitou, což je myslím průprava, jakou jen tak nějaký politik ve skutečnosti nemá :)

Jak prolomit mediální bariéru z Europarlamentu, kdy se stávajícím stranám nedaří prodat svou práci?
Diky za konečně dobrou a těžkou otázku! Základním předpokladem je na to nekašlat a stejně produkovat tiskové zprávy a fejsbukové statusy a dělat to skutečně čtivě a poutavě, a ne škrobeně a "důležitě". Pokud to budou skutečně důležité věci, chytí se to samo. Ale hlavní je opačný směr: abychom řešili, co občané chtějí, abychom řešili! I když vím, že zrovma MEP v tom nemá zrovna velké pravomoci... Obecně souhlasím, že práce současných českých MEPs je ukázkou, kudy v komunikaci ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Vojtech.Pikal
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Dan.Lestina
Místní předsednictvo

Příspěvek od Dan.Lestina » 23 led 2019, 07:22

(procesně: nepřekvapivě jsem nezískal místo 2. až 4., a odstoupil jsem z boje o 5. místo viewtopic.php?f=477&t=44866&start=340#p601293, ale rád bych se zařadil na některé z dalších míst kandidátky, tak prosba o podporu zde stále trvá)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Vaclav.Zidek, Dalibor.Zahora
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“