Lucie Seguin

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátor: PKS Praha

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Luseg
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Místostarosta

Lucie Seguin

Příspěvek od Luseg » 13 led 2019, 12:25

Dobrý den,
je mi 45 let, žiji v Praze, odkud i pocházím. V letech 1995 až 2007 jsem žila, studovala a pracovala ve Francii. Dodnes mám úzkou vazbu na Francii, kromě Prahy bývám často i v Paříži.
Jsem rozvedená (od 2014) a mám tři dospělé syny, Čechofrancouze.
Studovala jsem v letech 1992 až 1995 technologii ochrany prostředí na VŠCHT v Praze a následně angličtinu a němčinu na univerzitě v Bordeaux ve Francii, v letech 1995 - 2000.
Mám pracovní zkušenosti z oblasti mezinárodního obchodu, překladatelství / tlumočení, výuky cizích jazyků a péče o klienty v různých jazycích. Jsem rovněž průvodce cestovního ruchu a průvodce Prahou ve francouzštině, němčině a angličtině. V případě potřeby jsem schopná komunikovat rusky.
Mám rodinné vazby i na Švédsko a Itálii.
Za klíčová považuji témata evropské integrace, životního prostředí a transparentnosti jako důležité součásti protikorupční politiky.
Nikdy předtím jsem nebyla členem politické strany. Vždy jsem se o politiku zajímala, ale žádná strana mě neoslovila natolik, abych se stala členem. V úvahu připadala Strana zelených, za kterou jsem jako nezávislá dvakrát kandidovala v komunálních volbách (2010 a 2014), ale pak přišla radikální změna v jejím vedení a bylo po úvahách.
Nyní jsem zastupitel za piráty, kteří výborně odpovídají mému středoliberálnímu založení. Chci spolupráci posunout dál jako aktivní člen strany. Díky pirátům volby už nechápu jako volbu nejmenšího zla, ale jako hrdou volbu strany, s jejíž filozofií se ztotožňuji. To se mi nestalo od voleb z počátku devadesátých let, ani v ČR, ani ve Francii (mám dvojí občanství).
Má vůle zapojit se co nejaktivněji do české politiky pramení částečně z obav z euroskeptické a provýchodní nálady, která v ČR převládá, bohatě přiživována prezidenty současným a minulým. Dále mi vadí tolerance korupce a střetu zájmů, nesouhlasím s tím, že to je v politice nevyhnutelné. Obojí může změnit pouze aktivní angažovanost lidí, kterým více záleží na prospěchu společnosti než na prospěchu vlastním. Proto nyní, kdy mám již méně rodinných závazků (synové narození v letech 1997, 1999 a 2000 se postupně osamostatňují), chci uvolněnou kapacitu věnovat smysluplné práci pro společnost.
Děkuji za pozornost a jsem k dispozici pro vaše dotazy.
Lucie Seguin
lucie@seguin.cz
777 033 037

Simona.Bartova
Člen KS Praha
Profese: koordinátorka Praha
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Lucie Seguin

Příspěvek od Simona.Bartova » 13 led 2019, 16:00

Ahoj Lucie, děkujeme za vyčerpávající odpověď, přihláška je v procesu:) zdraví Simona, koordinatorka Praha

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha“