Nominace Romana Kučery do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho měsíce od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo. (pro 870 členů je to 30 hlasů)
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 870 členů je to 59 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporuji nominaci Romana Kučery do Evropského parlamentu

Pro
32
45%
Proti
31
44%
Zdržuji se
8
11%

Celkem hlasujících: 71 - Celkem hlasů: 71

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9413 poděkování
Dostal poděkování: 16986 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Romana Kučery do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Roman.Kucera » 05 led 2019, 00:28

Ahoj.
Poté co jsem při včerejší pražské grilovačce ke svému úžasu zjistil, že velká část grilovaných kandidátů ani netuší, jak se jmenuje současná jediná Pirátka v EP, a co tam vlastně dělá, popřípadě co tam dělají alespoň nejvýraznější čeští MEP (není pravda, že nikdo nic, třeba Pavla Poce bych z fleku za Piráty nominoval!), rozhodl jsem se, že do toho jít prostě musím, i když hodně na poslední chvíli.
t_1316_roj_sal.JPG
Jmenuji se Roman Kučera, Pirátem jsem od roku 2010 a od začátku je mi jasné, že volby do EP jsou pro Pirátské hnutí ty vůbec nejdůležitější. Jednoduše proto, že důvod vzniku všech pirástkých stran celého světa spočívá ve zcela globálně prosazovaném trendu potlačování svobod prostých lidí v zájmu úzké skupiny oligarchů. Jedním z příkladů je kopírovací monopol. To kvůli němu vzniklo Pirátské hnutí a kvůli němu jsme v EP měli už 3 europoslance. Christiana Engströma, Amélii ("amálku") Andersdotter a současnou Ruliu Reda. Ti tam bojovali a bojují za zachování svobody panoramatu, svobodného internetu, svobodného software, svobodné kultury, svobodných výsledků vědeckého zkoumání.... Přijdeme-li o tyto svobody, přijdeme o všechno.

Takže chci v EP pokračovat a rozvíjet jejich práci, proto chci kandidovat za Piráty a ne za třeba Ano nebo ODS

Můj program v EP je totožný se základním programem Pirátů a s jejich základními listinami a filosofií, jako je Ohnisko a tak dále, nebudu je sem kopírovat, jistě je všichni znáte, jinak byste do této strany nevstupovali, že... ;)

Moje zkušenosti jsou dané téměř desitiletím aktivní práce v Pirátech, v Bruselském sídle EP jsem se zúčastnil výpravy na podporu Juliina boje za svobodu panoramatu. To je takové to, že vyfotíte Atomium v Bruseli a nesmíte ho dát na facebook. Ano, nesmíte, podle belgických zákonů. Přijelo nás asi dvacet z Česka a další Piráti z jiných zemí, abychom svou přítomností v tom ohromném jednacím sále dale najevo, že téma je pro občany EU důležité.
t_1274_spup_EP.JPG
Teď jsem se tak rozvzpomínal, že vám sem musím dát nějakou fotku, nemám jich moc, na nichž bych sám byl, protože jsem stál na špatné straně objektivu :)
t_1308_vsichni.JPG
Napsal jsem o tom i nějaké ty články, takže se opravdu nemusíte bát, že bych nevěděl, co budu v EP dělat.

Umím obstojně německy, což je nejrozšířenější jazyk v EU, ostatně byl i před Brexitem. Mojí motivací není být europoslanec, ale bojovat za Piráty na tom nejdůležitějším bitevním poli, kde vzniká zásadní legislativa, se kterou na národní úrovni už nic moc neuděláme. Klidně budu dávat 80000 ze svého platu straně, popřípadě nějaké nadaci za svobodný SW, svobodný internet.

Upřímně si dovedu představit 5-6 Pirátů, které bych v EP viděl raději než sebe, vlastně by jich bylo víc, ale ne všichni kandidují, bohužel. Takže to beru za ně aspoň já, protože co kdyby nás bylo zvoleno sedm, že? ;)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Matej.Sandor
Člen KS Praha
Profese: Radní na Praze 4, právník
Dal poděkování: 206 poděkování
Dostal poděkování: 339 poděkování

Re: Nominace Romana Kučery do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Matej.Sandor » 05 led 2019, 13:44

Roji, promiň, že lezu do tvého vlákna, ale musím napravit jednu dezinformaci, kterou píšeš hned v úvodu své nominace.

Pravda je taková, že snad každý z cca 15 kandidátů co se na krajské schůzi v Praze představovali, samozřejmě zná jméno Julia Reda (sám jsem se podílel na překladu několika její článků) a myslím, že většina rovněž zná, že se zabývá otázkou svobody internetu nebo třeba vytvořením jednotného digitálního trhu či autorským právem.

To, že jeden dotyčný člověk nevěděl, v jakém výboru pracuje myslím, že není až tak důležité a rozhodně je to na míle vzdálené od toho, co jsi napsal v úvodu své řeči.

Matej
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Profant, Jiri.Hoskovec, Jiri.Snizek, Jitka.Novotna

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 20993 poděkování
Dostal poděkování: 18333 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 05 led 2019, 22:33

How much horrible is your English?
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Roman.Kucera
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 05 led 2019, 23:28

Matej.Sandor píše:
05 led 2019, 13:44
To, že jeden dotyčný člověk nevěděl, v jakém výboru pracuje myslím, že není až tak důležité a rozhodně je to na míle vzdálené od toho, co jsi napsal v úvodu své řeči.
On to někdo nevěděl? A kdo se na to ptal? Mohl bys mi tu svou dezinformaci nějak doložit?
Já jsem se na to neptal, protože nikoho nezkouším z věcí, které sám nevím. Ptal jsem se na věci podstatnější a jen jeden kandidát odpověděl dobře. A jak ti možná někdy dojde, když se na jméno jedné osoby zeptáš v jedné místnosti postupně více lidí, začnou všichni znát správnou odpověď docela rychle. Je potřeba se ptát každého na něco jiného, jako jsem to dělal já :P
Petr.Vileta píše:
05 led 2019, 22:33
How much horrible is your English?
Piss off! :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Robert.Magni

Matej.Sandor
Člen KS Praha

Příspěvek od Matej.Sandor » 06 led 2019, 11:05

Tak tady je záznam z pražské KS ze dne 3.1. Hromadné grilování kandidátů je někde od 21 minuty do cca 120 minuty. Každý, kdo bude mít čas se na to podívat, zjistí, že veškerá tvrzení v prvním odstavci tvého představení jsou nesmysl.

https://www.youtube.com/watch?v=QCgariK ... pp=desktop
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 2):
Georgia.Hejduk, Jitka.Novotna

Honza.Hora
Místní předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 1059 poděkování
Dostal poděkování: 1294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza.Hora » 06 led 2019, 20:18

Já se zeptám čistě na svou oblíbenou otázku: Co soudíš o slavné "protizbraňové" směrnici? :)
PMS Praha 4
honza.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Roman.Kucera
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 06 led 2019, 22:55

Honza.Hora píše:
06 led 2019, 20:18
Já se zeptám čistě na svou oblíbenou otázku: Co soudíš o slavné "protizbraňové" směrnici? :)
Jelikož jsem sám pomáhal šířit petici proti ní, zřejmě už nemusím pokračovat. A navíc jsem si dal přecevzetí omezit sprostá slova :P
To, že se v Americe střílí ve školách na potkání, má jiné příčiny než právo nosit zbraň.
Matej.Sandor píše:
06 led 2019, 11:05
Tak tady je záznam z pražské KS ze dne 3.1. Hromadné grilování kandidátů je někde od 21 minuty do cca 120 minuty
A našels tam teda tu mou otázku na to, ve kterém výboru je Julia Reda? Stačí časový údaj, nemusíš všechny nutit koukat na to celé, abys jim dokázal, že nejsi lhář. :*
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Honza.Hora

David.Wagner
Místní předsednictvo
Profese: historik, pedagog
Dal poděkování: 143 poděkování
Dostal poděkování: 509 poděkování

Příspěvek od David.Wagner » 07 led 2019, 02:44

Roman.Kucera píše:
06 led 2019, 22:55
Honza.Hora píše:
06 led 2019, 20:18
Jelikož jsem sám pomáhal šířit petici proti ní, zřejmě už nemusím pokračovat. A navíc jsem si dal přecevzetí omezit sprostá slova :P
To, že se v Americe střílí ve školách na potkání, má jiné příčiny než právo nosit zbraň.
Matej.Sandor píše:
Tak tady je záznam z pražské KS ze dne 3.1. Hromadné grilování kandidátů je někde od 21 minuty do cca 120 minuty
A našels tam teda tu mou otázku na to, ve kterém výboru je Julia Reda? Stačí časový údaj, nemusíš všechny nutit koukat na to celé, abys jim dokázal, že nejsi lhář. :*
V čem všem vidíš důvody toho, proč se tam střílí tak často a proč jsou school shootings tak prakticky výlučně americká věc?
(asi rovnou prozradím, že jsem taky hodně přesvědčen, že dostupnost zbraní není ten nejdůležitější faktor)
(na odpověď si klidně počkám po CF, prostě je to pro mě zajímavý téma)
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Roman.Kucera

Simon.Barczi
Příznivec Pirátů – Karlovarský kraj
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 76 poděkování

Příspěvek od Simon.Barczi » 07 led 2019, 08:33

Roman.Kucera píše:
05 led 2019, 00:28
Ahoj.
Poté co jsem při včerejší pražské grilovačce ke svému úžasu zjistil, že velká část grilovaných kandidátů ani netuší, jak se jmenuje současná jediná Pirátka v EP, a co tam vlastně dělá, popřípadě co tam dělají alespoň nejvýraznější čeští MEP (není pravda, že nikdo nic, třeba Pavla Poce bych z fleku za Piráty nominoval!), rozhodl jsem se, že do toho jít prostě musím, i když hodně na poslední chvíli.
Jako jeden z těch co se pražské grilovačky také zůčastnil a věděl jako většina ostatních kdo je Julia Reda my ten úvod přijde trošku přehnaný, ale budiž. Zájem to asi vzbudí.

Moje otázka míří primarně na druhou část a to, že bys našeho souseda z Mariánek Pavla Poce z fleku nominoval za Piráty? Co tě k tomu vede?

Líbí se ti snad to jak dokáže využít Evropské peníze k osobnímu prospěchu?

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pave ... domaci_ale

Nebo to jak šikanuje menší podnikatele skrze svůj politický vliv?

https://www.ceskatelevize.cz/porady/114 ... h-laznich/

Případně by jsi také vzal trestně stíhaného politka jako svého poslaneckého asistenta?

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/posl ... domaci_kop

Zároveň Pavel Poc v rámci Mariánských Lázních Piráty často kritizuje, tak by mne upřímně zajímalo co tě vede k tomu, že z 21 poslanců vyjmenuješ zrovna jednoho, který mi přijde od pirátských ideálů skoro nejvíc vzdálený.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Barczi za příspěvky (celkem 8):
Dalibor.Zahora, Matej.Sandor, Karel.Nejedlik, Jana.Kabelova, Vojtech.Pikal, Vojtech_Slechta, Petr.Vileta, Roman.Kucera
Šimon Barczi
725 O86 O13

Matej.Sandor
Člen KS Praha

Příspěvek od Matej.Sandor » 07 led 2019, 10:11

Roman.Kucera píše:
06 led 2019, 22:55
Matej.Sandor píše:
Roji, přečti si ještě jednou co jsem napsal. Není tam ani slovo o tom, že jsi se ptal na výbor. Každopádně jsem upozornil na to, co jsem považoval za důležité a další kampaň ti zde dělat nebudu.. :D

Zamčeno

Zpět na „Členské podněty“