o informacích a politicích

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Spirit
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1005
Registrován: 29 dub 2009, 13:33
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování

Re: o informacích a politicích

Příspěvek od Spirit »

Ondrej Profant píše:Ale to je přesně ono. Podporuje je a neovládá je. Stejně tak to může fungovat s dalšími institucemi.
Tak např. v CERNu má EU status pozorovatele. :)
Uvedené instituce, které jsi uvedl jako příklad dobře fungujících EU struktur prostě nejsou s EU nějak výrazně spojené a proto je nelze brát jako relevantní pro tvé tvrzení o použitelnosti EU-vědecké komise i pro naše potřeby.
... and the Spirit of God was hovering over the waters. :D
weizs
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 53
Registrován: 22 kvě 2010, 21:15
Profese: student

Re: o informacích a politicích

Příspěvek od weizs »

Spirit píše:
Ondrej Profant píše:Ale to je přesně ono. Podporuje je a neovládá je. Stejně tak to může fungovat s dalšími institucemi.
Tak např. v CERNu má EU status pozorovatele. :)
Uvedené instituce, které jsi uvedl jako příklad dobře fungujících EU struktur prostě nejsou s EU nějak výrazně spojené a proto je nelze brát jako relevantní pro tvé tvrzení o použitelnosti EU-vědecké komise i pro naše potřeby.
podle mě z jednotnosti této vědecké rady plyne, že politici sami mají zájem na tom, aby byla nestranná --- a to prostě proto, že vědecká rada poskytuje odborné služby všem z nich, poskytuje ty rady Evropské komisi jako celku -- tj. liberálům i konzervatistům, levici i pravici atd. Když konzervatisti se budou snažit o tlaky, tak liberálové se budou snažit o protitlaky. Jednou podplatí jeden, podruhý podplatí druhej a nula od nuly pojde --- takže nepodplatí nikdo (resp. politici sami vymyslí jak to udělat, aby to nešlo), protože by to znamenalo jen výdej peněz a nic z toho -- to není výhodný pro žádnou nátlakovou skupinu. Když je společné bojiště a jsou vyrovnané síly, tak se uzavírají příměří a dohody o neútočení. Pouze partyzánské války jsou nekonečné.

OFFTOPIComfg až teď jsem pochopil, že na to OT se dá i kliknout :D ...a vono to zobrazí skrytou zprávu (!!!) ...hustýýýý :)
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“