o informacích a politicích

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
weizs
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 53
Registrován: 22 kvě 2010, 21:15
Profese: student

Re: o informacích a politicích

Příspěvek od weizs »

ještě pozn.:
Spirit píše: IMHO nezávislost nelze zajistit. Taková komise bude čelit tlakům, protože se následně jejími závěry budou muset politici nějak řídit. Naopak v případě vlastních expertíz, které budou náležitě zveřejněné, je bude možné podorobit nezávislé oponentuře. Centrální orgán je totiž vždy náchylnější podlehnout lobbystickým tlakům, než ad hoc zadávané projekty.
politici se nebudou muset řídit závěry komise o nic víc než se musí řídit závěrům vlastních expertíz. A závěry komise samozřejmě musí být zveřejněny...v tom s tebou souhlasím (a v EU to tak taky chodí..)

..ten důvod proč je vhodná samostatná komise je pouze to, aby politici nemohli ovlivnit publikování výsledků (viz můj minulý příspěvek)
Spirit píše: Bohužel současná mainstreamová psychologie a psychiatrie ignoruje poznatky získané výzkumem psychedelických látek již před více než padesáti lety.(např. Dr. Learym, českým Dr. Grofem apod.) Místo skutečné léčby často probíhá jen potlačování nevhodných projevů sedativy. Ani americká psychologie a psychiatrie není v tomto ohledu zdaleka na úrovni a schopnost těchto středověkých ranhojičů :) udělat na jejich předvědecké závěry referát považuji naopak za mínus, protože to tomu dává punc důvěryhodnosti, ačkoliv si ji vůbec nezaslouží.
Grof a Leary nejsou žádní zneuznaní šamani...takže klid...o nich se normálně učí, jejich knížky jsou v univerzitních knihovnách atd. ( OFFTOPIC )
Uživatelský avatar
Spirit
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1005
Registrován: 29 dub 2009, 13:33
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování

Re: o informacích a politicích

Příspěvek od Spirit »

Souhlasím, že nestranná, čistě profesionální vědecká komise složená ze špiček v oboru by měla smysl. Jsem však skeptický, že by za současných podmínek bylo možné něco takového realizovat. V případě, že by nestrannost a profesionalita nešla garantovat, způsobilo by to daleko více škody než užitku.

OFFTOPICTo s tím Grofem a Learym slyším opravdu rád. :)
... and the Spirit of God was hovering over the waters. :D
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: o informacích a politicích

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Spirit píše:Souhlasím, že nestranná, čistě profesionální vědecká komise složená ze špiček v oboru by měla smysl. Jsem však skeptický, že by za současných podmínek bylo možné něco takového realizovat. V případě, že by nestrannost a profesionalita nešla garantovat, způsobilo by to daleko více škody než užitku.
No jak jsem říkal, použijeme tu Evropskou - není problém.

A s tím zastíráním vědy je to blud. Krom věcí, které brání patenty, copyrighty a vydavatelé (obvykle bez přání autora, ale dle přání standardizované smlouvy) je vše veřejné už z principu, aby se k tomu dostali studenti (a jelikož to o čem se diskutuje je populární věda a ne úplně nejdetailnější části tokomaku, tak je to asi tak znalost bakalářského studia). Ano, ne vždy je to vystavené šťastně, ale jak to chceš zlepšit? Hodnotit?
Když si člověk zvykne, tak najde snad vše, ale stejně je nejlepší najít si člověka, který tomu rozumí a důležité věci ti předá - nemám třeba potřebu hodiny bádat nad marihuanou, lepší je pro mě dojít si na přednášku Dušana Dvořáka, kde jsou i jeho pacienti a lékaři.

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
Spirit
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1005
Registrován: 29 dub 2009, 13:33
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování

Re: o informacích a politicích

Příspěvek od Spirit »

Ondrej Profant píše: No jak jsem říkal, použijeme tu Evropskou - není problém.

A s tím zastíráním vědy je to blud. Krom věcí, které brání patenty, copyrighty a vydavatelé (obvykle bez přání autora, ale dle přání standardizované smlouvy) je vše veřejné už z principu, aby se k tomu dostali studenti (a jelikož to o čem se diskutuje je populární věda a ne úplně nejdetailnější části tokomaku, tak je to asi tak znalost bakalářského studia). Ano, ne vždy je to vystavené šťastně, ale jak to chceš zlepšit? Hodnotit?
Když si člověk zvykne, tak najde snad vše, ale stejně je nejlepší najít si člověka, který tomu rozumí a důležité věci ti předá - nemám třeba potřebu hodiny bádat nad marihuanou, lepší je pro mě dojít si na přednášku Dušana Dvořáka, kde jsou i jeho pacienti a lékaři.
Nemám pocit, že by instituce EU byly nějak výrazně lepší než ty naše.

Nevšiml jsem si, že by tu někdo psal o nějakém zastírání vědy. Řeč tu byla pouze o tom, že když se politik zaštiťuje nějakou expertizou, měla by být dostupná.
Co se týká marihuany, nejlepší je osobní zkušenost. ;)
... and the Spirit of God was hovering over the waters. :D
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: o informacích a politicích

Příspěvek od Ondrej.Profant »

No mě se tedy zdají řádově lepší. Velké státy EU už zřídili cenzuru a Evropský parlament ACTU dost silně poškodil, brání se proti monopolům, chrání práva občanům, konečně nám přinesl referendum a dlouhodobě se ve vztahu k právům občanů chová velmi dobře.

Navíc se tam dělá politika a ne mediální hysterie.

A to se bavím o politických institucích. ESA, Iter, CERN také fungují že...

OFFTOPICKdyby bylo na naší vládě samotné, tak jsme se stali dalším státem USA a doživotním guvernérem by tu byl jmenován Sarkozy...

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
Spirit
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1005
Registrován: 29 dub 2009, 13:33
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování

Re: o informacích a politicích

Příspěvek od Spirit »

No mám pocit, že jsi přehnaně kritickým k institucím našim a naopak nezřízeně nekritický k institucím EU.

A ESA, CERN, apod. do toho netahej, tyto instituce přece nejsou součástí EU struktur. :!:
... and the Spirit of God was hovering over the waters. :D
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: o informacích a politicích

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Ne naopak, vychází to z konfrontace s našimi strukturami a následným nahlédnutím na ty evropské. Neříkám, že je vše růžové, ale vidím snahu o změnu a čas od času i nějakou změnu. Občas je to skoro až drastické (věci okolo Opery), ale bez toho bychom se asi opravdu dál neposunuli.

Jsou součástí této části Evropy a nežijí ve vakuu, jsou EU (a dalšími spolky) podporovány.

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
Spirit
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1005
Registrován: 29 dub 2009, 13:33
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování

Re: o informacích a politicích

Příspěvek od Spirit »

ESA, CERN a další jsou na EU nezávislé. To že je nějakým způsobem podporuje i EU je přirozené, ale nehraje to v kontextu této diskuse žádnou roli. A Evropa != EU
... and the Spirit of God was hovering over the waters. :D
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: o informacích a politicích

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Ale to je přesně ono. Podporuje je a neovládá je. Stejně tak to může fungovat s dalšími institucemi.

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

weizs
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 53
Registrován: 22 kvě 2010, 21:15
Profese: student

Re: o informacích a politicích

Příspěvek od weizs »

Spirit píše:No mám pocit, že jsi přehnaně kritickým k institucím našim a naopak nezřízeně nekritický k institucím EU.
já jsem rád že jsme v EU právě kvůli tomuto (a ne kvůli volnému pohybu a lidía zboží a bla bla..to se mě osobně netýká, byť je to samozřejmě dobrý)...většina věcí (neříkám, že vše), která pochází z dílny EU má hlavu a patu (alespoň při bližším pohledu...)
Zatímco v EU se mi zdá, že je to většina, u nás je to zjevná menšina... (a to se mi nezdá, to vím..)
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“