Naučná stezka VESECKÉ ÚDOLÍ

Moderátoři: KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni, PMS Liberec

Uživatelský avatar
Milan.Nemec
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 38
Registrován: 04 lis 2018, 21:55
Profese: Projektant
Bydliště: Zámecký vrch 1398, Liberec XXX - Vratislavice nad Nisou
Dal poděkování: 39 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Naučná stezka VESECKÉ ÚDOLÍ

Příspěvek od Milan.Nemec »

Zanedbaná a neudržovaná část naučné stezky Vesecké údolí, se nachází v části obce Liberce ve Vesci u Veseckého rybníka známého jako Tajch. Jedná se o přes kilometr dlouhý o počáteční úsek této stezky, který je v havarijní stavu. Přitom by stačila malá investice, aby tato část stezky stala atraktivní, a to opravením dřevěných povalových chodníků a mostků, upravit vzrostlý neudržovaný porost, který místy brání průchodu stezkou, odstranit popadané stromy z cesty, rozšířením cesty stezky a její změnou na štěrkovou či případné dosypání zeminy pro zvýšení nivelety cesty a zpříjemnění jejího podélného profilu. Neudržovaný úsek naučné stezky začíná na pravém břehu Lučního potoka u ulici Vyhlídkova, vede nivou Lučního potoka a končí u přehrady Veseckého rybníka. Poblíž začátku této stezky je autobusová zastávka Jeřmanická s frekventovanými spoji, od které vede krátká turistická trasa přímo na popisovaný začátek této naučné stezky, po které by se dalo dojít až k Veseckému rybníku, ve kterém by si mohli návštěvníci v horkých letních dnech vykoupat, občerstvit se v místním grill baru anebo se projít touto naučnou stezkou, protože pokračuje po obvodu Veseckého rybníka. Budeme se ptát odpovědných osob a dožadovat se revitalizace této části naučné stezky Vesecké údolí. Protože nechceme aby se na Liberecku nacházeli turistické cesty v takovém to špatném stavu... Pusťte nás na ně!
Přílohy
Mapa.png
20181223_130546.jpg
20181223_130155.jpg
20181223_130016.jpg
20181223_125929.jpg
20181223_125713.jpg
20181223_125351.jpg
20181223_125027.jpg
20181223_124913.jpg
Jan.Hruska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 127
Registrován: 20 lis 2018, 15:13
Profese: náměstek primátora, copywriter
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 162 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naučná stezka VESECKÉ ÚDOLÍ

Příspěvek od Jan.Hruska »

Utajenou cestu podél Lučního potoka mám taky moc rád a už několikrát jsem se zamýšlel, proč zanikla. Došel jsem k tomu, že to je kvůli ochraně přírody.

V devadesátkách se uvažovalo o stavbě přehrady ve Veseckém údolí. A jedním z mnoha argumentů proti, byla ochrana ohrožené mihule potoční a celého biotopu kolem potoka. Vzhledem k tomu, že údolím korzuje poměrně dost lidí, tak předpokládám, že naučná stezka byla z kapacitních důvodů přeložená od potoka na širší cestu kolem zahrádek.

Samotného mě to zajímá, tak jsem poslal dotaz Českému svazu ochránců přírody, který stezku spravuje. Pak dám vědět.
Odpovědět

Zpět na „Liberec“