Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Místní sdružení pro Olomouc a okolí


Moderátoři: PKS Olomoucky kraj, Odbor OlK - administrativni, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).

  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Odpovědět
David.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 497
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 327 poděkování
Dostal poděkování: 824 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od David.Novak »

Pro prohlížení veřejných částí koaličního fóra se registrovat nemusíš. Pravidla jsou nastavená v podstatě stejně jako na tomto Pirátském foru. Registrovat se musíš pouze pro přispívání (ochrana proti botům a trollům).
Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, komise pro architekturu (etc.) Olomouc, komise MČ Povel.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)


Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Administrativní odbor
Příspěvky: 2114
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: I. P. Pavlova, Olomouc
Dal poděkování: 8960 poděkování
Dostal poděkování: 4157 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Tak to buď žádný report není veřejný, nebo žádný neexistuje. Jinak IMHO Kontrolní komise má mít přístup i do tohoto fóra, takže si ten účet budu muset založit.

namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

David.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 497
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 327 poděkování
Dostal poděkování: 824 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od David.Novak »

Můžu potvrdit, že na koaličním foru PirSTAN skutečně zatím není zveřejněný žádný report z dozorčích rad.
Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, komise pro architekturu (etc.) Olomouc, komise MČ Povel.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)


Uživatelský avatar
Radek.Vojtek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 583
Registrován: 01 lis 2013, 11:39
Profese: Sales Manager
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 332 poděkování

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Radek.Vojtek »

Michaela.Skokanova píše: 19 lis 2019, 16:17 Tak to buď žádný report není veřejný, nebo žádný neexistuje. Jinak IMHO Kontrolní komise má mít přístup i do tohoto fóra, takže si ten účet budu muset založit.
David.Novak píše: 19 lis 2019, 16:23 Můžu potvrdit, že na koaličním foru PirSTAN skutečně zatím není zveřejněný žádný report z dozorčích rad.
A to je právě stále jádro celé této věci od začátku a i po více než roce a popsání aktuálně osmi stran na foru ... stále neuspokojivé. :|
Předseda MS Pirátská TVRZ (Brodek u Přerova, Majetín, atd.), člen Sportovně-kulturní komise v městysi Brodek u Přerova, KV Olomouckého kraje.
* E-mail: Radek.Vojtek@pirati.cz
Uživatelský avatar
Antonin.Stepan
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 289
Registrován: 06 úno 2018, 23:33
Profese: muzikant,pedagog
Dal poděkování: 309 poděkování
Dostal poděkování: 244 poděkování

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Antonin.Stepan »

Já jen k tady tomu tématu. Od začátku jsem byl proti aby vůbec nějaké “koaliční forum” vzniklo.
A hned z kraje jsem upozorňoval, že je to zdvojení práce neb by se stejně mělo být vše hlavně zde na foru.
Koalicni forum nepovažuji za ofiko neb nikdy nikde nebylo schváleno a to ani MS a hlavne ani PKS.
Jde tedy o nejake dubforum, kde naše kontroní orgány ani nemají přístup.
OFFTOPICTel : 733147625
Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 812
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 1010 poděkování
Dostal poděkování: 1245 poděkování

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Antonin.Stepan píše: 20 lis 2019, 23:17 Já jen k tady tomu tématu. Od začátku jsem byl proti aby vůbec nějaké “koaliční forum” vzniklo.
A hned z kraje jsem upozorňoval, že je to zdvojení práce neb by se stejně mělo být vše hlavně zde na foru.
Koalicni forum nepovažuji za ofiko neb nikdy nikde nebylo schváleno a to ani MS a hlavne ani PKS.
Jde tedy o nejake dubforum, kde naše kontroní orgány ani nemají přístup.
Naše kontrolní orgány mají na koaličním fóru přístup všude, kde je potřeba. Koaliční fórum je must. Potřebujeme reporty i od Starostů, nejen od Pirátů (kteří btw. obecně reportují míň než Starostové - vtipné, že?). Ale toto je hodně offtopic.
Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

předseda XOLKu
zastupitel v Olomouci
předseda Finančního výboru ZMO
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Administrativní odbor
Příspěvky: 2114
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: I. P. Pavlova, Olomouc
Dal poděkování: 8960 poděkování
Dostal poděkování: 4157 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Viktor.Tichak píše: 21 lis 2019, 00:11 Naše kontrolní orgány mají na koaličním fóru přístup všude, kde je potřeba.
Ne, nic takového naše stanovy neznají, kontrolní orgány mají mít přístup všude, jedinou výjimkou jsou uzavřena porada rozhodčí komise a soukromé zprávy. ;)
Potřebujeme reporty i od Starostů, nejen od Pirátů (kteří btw. obecně reportují míň než Starostové - vtipné, že?).
Well, opravdu by bylo pro Starosty náročnější registrovat se na naše fórum místo "koaliční"?
Vtipné to není, je to smutné a je potřeba s tím něco udělat.
Ale toto je hodně offtopic.
Naopak, úzce to souvisí.

namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 812
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 1010 poděkování
Dostal poděkování: 1245 poděkování

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Michaela.Skokanova píše: 21 lis 2019, 00:16
Viktor.Tichak píše: 21 lis 2019, 00:11 Naše kontrolní orgány mají na koaličním fóru přístup všude, kde je potřeba.
Ne, nic takového naše stanovy neznají, kontrolní orgány mají mít přístup všude, jedinou výjimkou jsou uzavřena porada rozhodčí komise a soukromé zprávy. ;)
Potřebujeme reporty i od Starostů, nejen od Pirátů (kteří btw. obecně reportují míň než Starostové - vtipné, že?).
Well, opravdu by bylo pro Starosty náročnější registrovat se na naše fórum místo "koaliční"?
Vtipné to není, je to smutné a je potřeba s tím něco udělat.
Ale toto je hodně offtopic.
Naopak, úzce to souvisí.
OK. Pojďme se hádat dál.
1. Kontrolní komise má přístup k obchodním tajemstvím městských firem a neanonymizovaným zápisům ze zastupitelstva? Tady nejsi na stranické úrovni.
2. STAN je politická strana. Nebudou reportovat na pirátském fóru, nikdo a nic je k tomu nemůže nutit a je to logické. Jsme rádi, že jsme našli kompromis.

A jeden argumentační faul special pro Míšu: kde jsi byla, když se před rokem tohle všechno tvořilo? Teď to celé shodit fakt není konstruktivní ;).
Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

předseda XOLKu
zastupitel v Olomouci
předseda Finančního výboru ZMO
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528
Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 812
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 1010 poděkování
Dostal poděkování: 1245 poděkování

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Viktor.Tichak »

A ještě k tomu "je potřeba s tím něco udělat" - očekávám tedy Tvou plnou angažovanost. Sepíšu ti během zítřka seznam všech Pirátů v komisích, výborech atp. :)
Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

předseda XOLKu
zastupitel v Olomouci
předseda Finančního výboru ZMO
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Mediální odbor
Příspěvky: 3971
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2830 poděkování
Dostal poděkování: 5221 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Martin.Smida »

Díky Radkovi, že problém odhalil. Díky Viktorovi, že jej hodlá řešit.

Ikdyž by jej mohl jednoduše vyřešit Tomáš, a to jednoduše tím, že bude poctivě reportovat o své placené práci v dozorčí radě.

Čím dřív tím líp. jinak si zaděláváme na ostudu. Už to dosazení bylo pochybné, ale šlo by skousnout, kdyby dotyčný sám svým přístupem dokázal, že byl tou nejlepší volbou - pracovitý, transparentní, veřejnosti užitečný, komunikující, věci ovlivňující, výsledky dodávající...

A obzvlášť to platí u těch, kteří berou z veřejných peněz tisíce.
Ale samozřejmě to platí i u těch, kteří berou stovky. Ale v těch malých částkách by jakékoli možné obvinění z trafikantství a korytářství spíš neuspělo...
Viktor.Tichak píše: 21 lis 2019, 01:16 Sepíšu ti během zítřka seznam všech Pirátů v komisích, výborech atp. :)
copak takovej seznam teď neexistuje???

Předcházejme problémům! ... a ještě jednou díky všem zúčastněným.
Odpovědět

Zpět na „Olomouc“