Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
Moderátoři: PKS Olomoucky kraj, Odbor OlK - administrativni, PMS Olomouc
-
Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
-
V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
-
Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
-
Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
- Radek.Vojtek
- Předseda/předsedkyně místního sdružení
- Příspěvky: 583
- Registrován: 01 lis 2013, 11:39
- Profese: Sales Manager
- Dal poděkování: 171 poděkování
- Dostal poděkování: 332 poděkování
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
Bod: REPORTING z DR a komisí
Viktor: Na základě podnětů od ostatních členů řeším způsob reportingu do budoucna. Koaliční fórum je mrtvé a měli bychom jít příkladem. Není třeba reportovat každou schůzi podrobným zápisem, cílem je spíše vypíchnout důležité informace a vykázat, že je náš člověk v komisi platným členem. Dávám dohromady vzorový „formulář“ takového reportu, aby to bylo jasné a jednoduché. Od některých členů komisí nemáme za celý rok vůbec nic, ani jsme je neviděli naživo (nejsou ani členy žádné z našich stran), proto si je i pozveme, aby reportovali alespoň ústně, co se za celý rok událo. Někteří členové na schůze nechodí, mám nějaké statistiky, všechno se snažím řešit, ale je toho vážně hodně.
Přizval jsem Tomáše Svobodu, protože příkladem by měli jít oba členové DR, aby nevznikaly bludy, že máme ve stranách trafikanty.
Zároveň informuji ZK, že se pirátské Republikové předsednictvo usneslo na doporučení, že bychom měli našeho člena převolit ve veřejném výběrovém řízení, což provedeme, pokud dostaneme od RMO echo, že by našeho člena příp. vyměnili. Tomáš Svoboda se přirozeně přihlásí.
ZK bere na vědomí.
Tomáš Svoboda: Všechno mám zapsáno v sešitu, pokusím se to nějak stručně doplnit na fórum. Měl jsem špatný pocit ze svých reportů z KMČ. Psal jsem hodně podrobné reporty a měl pocit, že je nikdo nečte, proto jsem přestal – nemám rád neefektivní práci. Říkal jsem si, že když se někdo zeptá, tak jsem vždy k dispozici.
Viktor: Je třeba, aby reporty byly. ZK neví, co se kde děje, takže ani neví, na co se kdyžtak ptát.
Zdroj: http://forum.piratistarostove.cz/domain ... t3KWsxKnxw
* E-mail: Radek.Vojtek@pirati.cz
- Martin.Smida
- Mediální odbor
- Příspěvky: 3971
- Registrován: 12 črc 2012, 07:45
- Profese: Kompostář
- Bydliště: Majetín
- Dal poděkování: 2830 poděkování
- Dostal poděkování: 5221 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
jinak se domnivam, ze bychom doporuceni RP meli respektovat a vynalozit vsechny sily a paky abychom tuto chybu napravili. Kandidatura Tomase je samozrejme ocekavana a bude mit proti ostatnim velkou vyhodu, kdyz uz v te pozici je. nicmene i přesto bychom meli konecne udelat opravdove piratske vyberko, at to nevypada, jak zminil Viktor, ze mame nejake trafikanty... diky za tuhle snahu. jde o povest cele piratske strany.
- Michaela.Nepejchalova
- Administrativní odbor
- Příspěvky: 2114
- Registrován: 12 led 2016, 14:28
- Profese: sociální pracovnice
- Bydliště: I. P. Pavlova, Olomouc
- Dal poděkování: 8960 poděkování
- Dostal poděkování: 4157 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
♠ What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
♥ The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke
- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
Jinak prosím @Martin.Smida o více respektu k tomu, že máme koaliční klub, který primárně operuje na oficiálním koaličním fóru. To mi přijde v pořádku.
- Viktor.Tichak
- Předseda/předsedkyně krajského sdružení
- Příspěvky: 812
- Registrován: 04 úno 2018, 20:55
- Profese: odborný asistent na FF UK
- Dal poděkování: 1010 poděkování
- Dostal poděkování: 1245 poděkování
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
Zástupce ZK (já) spolu s PO (Jana Koláříková) a RP (Radek Holomčík). Je na něm něco špatně?
předseda XOLKu
zastupitel v Olomouci
předseda Finančního výboru ZMO
viktor.tichak(at)pirati.cz,

- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
- Viktor.Tichak
- Předseda/předsedkyně krajského sdružení
- Příspěvky: 812
- Registrován: 04 úno 2018, 20:55
- Profese: odborný asistent na FF UK
- Dal poděkování: 1010 poděkování
- Dostal poděkování: 1245 poděkování
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
Tento požadavek jsem v průběhu debaty nezaznamenal... a nevšiml jsem si, že by se kdy členská základna vyjadřovala k vypsání VŘ.Vojtech.Pikal píše: ↑10 pro 2019, 00:13 Mno, očekával bych, že projde veřejně i schválením (předsednictvem) ZK. Ideálně tak, aby se k němu mohla předem aspoň trochu vyjádřit základna. (Ohledně kritérií, vah, požadavků apod.)

Ale klidně to příště tak nějak provedeme... v zásadě chápu připomínku (neberu tedy jako námitku).
Trávím touto věcí docela dost času svého života, a byť se snažím všechno dělat, jak můžu, všem tlakům fakt vyhovět nelze... doufám, že se to snad teď vyřeší. Díky všem za plodnou diskusi
předseda XOLKu
zastupitel v Olomouci
předseda Finančního výboru ZMO
viktor.tichak(at)pirati.cz,

- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
To že to vidí základna dává možnost reagovat - to nemusí být nezbytně přímo v tom jednání, připomínku může zaslat různě.
Jinak píši o schválení VŘ předsednictvem klubu (či celým klubem) aby pro ten politický krok bal vyšší demokratická legitimita. Takhle není jasné, kdo za znění přesně nese zodpovědnost (zejména vůči místní úrovni.)
Pokud jsi teda nebyl klubem/předsednictvem v tomto někde pověřen konat, pak je všechno legit a zodpovědnost vůči místní úrovni neseš ty.
Hodnotící komise stanovena je?
- Viktor.Tichak
- Předseda/předsedkyně krajského sdružení
- Příspěvky: 812
- Registrován: 04 úno 2018, 20:55
- Profese: odborný asistent na FF UK
- Dal poděkování: 1010 poděkování
- Dostal poděkování: 1245 poděkování
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
Zatím ne. Navržena je tříčlenná: ZK, PKS a PO.
Za ZK na ZK budu navrhovat Hynka Melichara.
Za PKS na PKS Jardu Horkého.
předseda XOLKu
zastupitel v Olomouci
předseda Finančního výboru ZMO
viktor.tichak(at)pirati.cz,

- Radek.Vojtek
- Předseda/předsedkyně místního sdružení
- Příspěvky: 583
- Registrován: 01 lis 2013, 11:39
- Profese: Sales Manager
- Dal poděkování: 171 poděkování
- Dostal poděkování: 332 poděkování
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
Ono to není totiž jen o tom čekat, zda bude někde v debatě vznesen nějaký požadavek, ale také o tom, že lze postupovat v souznění s pirátskou filozofií obecně a to v jakémkoli předpokladu. Jde to celé vstříct tomu, že se vyhneš také docela obecně pohnutkám a implicitním dotazům, jelikož transparentnost sama o sobě je moc fajn a opravdu není moc složité a životně časově náročné se těchto pár poznatků držetViktor.Tichak píše: ↑10 pro 2019, 00:23Tento požadavek jsem v průběhu debaty nezaznamenal... a nevšiml jsem si, že by se kdy členská základna vyjadřovala k vypsání VŘ.Vojtech.Pikal píše: ↑10 pro 2019, 00:13 Mno, očekával bych, že projde veřejně i schválením (předsednictvem) ZK. Ideálně tak, aby se k němu mohla předem aspoň trochu vyjádřit základna. (Ohledně kritérií, vah, požadavků apod.)
Ale klidně to příště tak nějak provedeme... v zásadě chápu připomínku (neberu tedy jako námitku).
Trávím touto věcí docela dost času svého života, a byť se snažím všechno dělat, jak můžu, všem tlakům fakt vyhovět nelze... doufám, že se to snad teď vyřeší. Díky všem za plodnou diskusi![]()
* E-mail: Radek.Vojtek@pirati.cz