Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Místní sdružení pro Olomouc a okolí


Moderátoři: PKS Olomoucky kraj, Odbor OlK - administrativni, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).

  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek.Vojtek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 583
Registrován: 01 lis 2013, 11:39
Profese: Sales Manager
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 332 poděkování

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Radek.Vojtek »

Rád bych zde uveřejnil ,,Výtah z jednání ZK dne 2. 12. (veřejná část)"

Bod: REPORTING z DR a komisí

Viktor: Na základě podnětů od ostatních členů řeším způsob reportingu do budoucna. Koaliční fórum je mrtvé a měli bychom jít příkladem. Není třeba reportovat každou schůzi podrobným zápisem, cílem je spíše vypíchnout důležité informace a vykázat, že je náš člověk v komisi platným členem. Dávám dohromady vzorový „formulář“ takového reportu, aby to bylo jasné a jednoduché. Od některých členů komisí nemáme za celý rok vůbec nic, ani jsme je neviděli naživo (nejsou ani členy žádné z našich stran), proto si je i pozveme, aby reportovali alespoň ústně, co se za celý rok událo. Někteří členové na schůze nechodí, mám nějaké statistiky, všechno se snažím řešit, ale je toho vážně hodně.
Přizval jsem Tomáše Svobodu, protože příkladem by měli jít oba členové DR, aby nevznikaly bludy, že máme ve stranách trafikanty.
Zároveň informuji ZK, že se pirátské Republikové předsednictvo usneslo na doporučení, že bychom měli našeho člena převolit ve veřejném výběrovém řízení, což provedeme, pokud dostaneme od RMO echo, že by našeho člena příp. vyměnili. Tomáš Svoboda se přirozeně přihlásí.
ZK bere na vědomí.

Tomáš Svoboda: Všechno mám zapsáno v sešitu, pokusím se to nějak stručně doplnit na fórum. Měl jsem špatný pocit ze svých reportů z KMČ. Psal jsem hodně podrobné reporty a měl pocit, že je nikdo nečte, proto jsem přestal – nemám rád neefektivní práci. Říkal jsem si, že když se někdo zeptá, tak jsem vždy k dispozici.

Viktor: Je třeba, aby reporty byly. ZK neví, co se kde děje, takže ani neví, na co se kdyžtak ptát.

Zdroj: http://forum.piratistarostove.cz/domain ... t3KWsxKnxw
Předseda MS Pirátská TVRZ (Brodek u Přerova, Majetín, atd.), člen Sportovně-kulturní komise v městysi Brodek u Přerova, KV Olomouckého kraje.
* E-mail: Radek.Vojtek@pirati.cz
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Mediální odbor
Příspěvky: 3971
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2830 poděkování
Dostal poděkování: 5221 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Martin.Smida »

diky za informovani na oficialnim piratskem komunikacnim kanale. ikdyz nechapu, proc to jde takhle "pres koleno".

jinak se domnivam, ze bychom doporuceni RP meli respektovat a vynalozit vsechny sily a paky abychom tuto chybu napravili. Kandidatura Tomase je samozrejme ocekavana a bude mit proti ostatnim velkou vyhodu, kdyz uz v te pozici je. nicmene i přesto bychom meli konecne udelat opravdove piratske vyberko, at to nevypada, jak zminil Viktor, ze mame nejake trafikanty... diky za tuhle snahu. jde o povest cele piratske strany.
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Administrativní odbor
Příspěvky: 2114
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: I. P. Pavlova, Olomouc
Dal poděkování: 8960 poděkování
Dostal poděkování: 4157 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Mno, si říkám, kde se sestavoval a schvaloval ten inzerát.
Jinak prosím @Martin.Smida o více respektu k tomu, že máme koaliční klub, který primárně operuje na oficiálním koaličním fóru. To mi přijde v pořádku.
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 812
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 1010 poděkování
Dostal poděkování: 1245 poděkování

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Vojtech.Pikal píše: 09 pro 2019, 23:54 Mno, si říkám, kde se sestavoval a schvaloval ten inzerát.
Zástupce ZK (já) spolu s PO (Jana Koláříková) a RP (Radek Holomčík). Je na něm něco špatně?
Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

předseda XOLKu
zastupitel v Olomouci
předseda Finančního výboru ZMO
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Mno, očekával bych, že projde veřejně i schválením (předsednictvem) ZK. Ideálně tak, aby se k němu mohla předem aspoň trochu vyjádřit základna. (Ohledně kritérií, vah, požadavků apod.)
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 812
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 1010 poděkování
Dostal poděkování: 1245 poděkování

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Vojtech.Pikal píše: 10 pro 2019, 00:13 Mno, očekával bych, že projde veřejně i schválením (předsednictvem) ZK. Ideálně tak, aby se k němu mohla předem aspoň trochu vyjádřit základna. (Ohledně kritérií, vah, požadavků apod.)
Tento požadavek jsem v průběhu debaty nezaznamenal... a nevšiml jsem si, že by se kdy členská základna vyjadřovala k vypsání VŘ. OFFTOPICTechnická: když je na fóru vlákno předsednictva, může se v něm vyjadřovat kdokoli?
Ale klidně to příště tak nějak provedeme... v zásadě chápu připomínku (neberu tedy jako námitku).

Trávím touto věcí docela dost času svého života, a byť se snažím všechno dělat, jak můžu, všem tlakům fakt vyhovět nelze... doufám, že se to snad teď vyřeší. Díky všem za plodnou diskusi ;)
Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

předseda XOLKu
zastupitel v Olomouci
předseda Finančního výboru ZMO
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

To že existuje veřejné vlákno předsednictva, neznamená, že do něj může psát kdokoliv (nevím jak máte fórum předsednictva klubu nastavené na koaličním fóru a nechci do toho kecat)
To že to vidí základna dává možnost reagovat - to nemusí být nezbytně přímo v tom jednání, připomínku může zaslat různě.

Jinak píši o schválení VŘ předsednictvem klubu (či celým klubem) aby pro ten politický krok bal vyšší demokratická legitimita. Takhle není jasné, kdo za znění přesně nese zodpovědnost (zejména vůči místní úrovni.)

Pokud jsi teda nebyl klubem/předsednictvem v tomto někde pověřen konat, pak je všechno legit a zodpovědnost vůči místní úrovni neseš ty.

Hodnotící komise stanovena je?
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 812
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 1010 poděkování
Dostal poděkování: 1245 poděkování

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Vojtech.Pikal píše: 10 pro 2019, 00:35 Hodnotící komise stanovena je?
Zatím ne. Navržena je tříčlenná: ZK, PKS a PO.
Za ZK na ZK budu navrhovat Hynka Melichara.
Za PKS na PKS Jardu Horkého.
Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

předseda XOLKu
zastupitel v Olomouci
předseda Finančního výboru ZMO
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528
Uživatelský avatar
Radek.Vojtek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 583
Registrován: 01 lis 2013, 11:39
Profese: Sales Manager
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 332 poděkování

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Radek.Vojtek »

Viktor.Tichak píše: 10 pro 2019, 00:23
Vojtech.Pikal píše: 10 pro 2019, 00:13 Mno, očekával bych, že projde veřejně i schválením (předsednictvem) ZK. Ideálně tak, aby se k němu mohla předem aspoň trochu vyjádřit základna. (Ohledně kritérií, vah, požadavků apod.)
Tento požadavek jsem v průběhu debaty nezaznamenal... a nevšiml jsem si, že by se kdy členská základna vyjadřovala k vypsání VŘ. OFFTOPICTechnická: když je na fóru vlákno předsednictva, může se v něm vyjadřovat kdokoli?
Ale klidně to příště tak nějak provedeme... v zásadě chápu připomínku (neberu tedy jako námitku).

Trávím touto věcí docela dost času svého života, a byť se snažím všechno dělat, jak můžu, všem tlakům fakt vyhovět nelze... doufám, že se to snad teď vyřeší. Díky všem za plodnou diskusi ;)
Ono to není totiž jen o tom čekat, zda bude někde v debatě vznesen nějaký požadavek, ale také o tom, že lze postupovat v souznění s pirátskou filozofií obecně a to v jakémkoli předpokladu. Jde to celé vstříct tomu, že se vyhneš také docela obecně pohnutkám a implicitním dotazům, jelikož transparentnost sama o sobě je moc fajn a opravdu není moc složité a životně časově náročné se těchto pár poznatků držet ;) Ale nesmíš v tom být sám :)
Předseda MS Pirátská TVRZ (Brodek u Přerova, Majetín, atd.), člen Sportovně-kulturní komise v městysi Brodek u Přerova, KV Olomouckého kraje.
* E-mail: Radek.Vojtek@pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Olomouc“