Dozorčí rada - Plzeňské Městské Dopravní Podniky, a.s.

Moderátoři: Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1430
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: místostarosta MO Plzeň 3, architekt v IT
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1392 poděkování
Dostal poděkování: 1242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dozorčí rada - Plzeňské Městské Dopravní Podniky, a.s.

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Dobrý den,
získali jsme jedno místo pro našeho nominanta ve společnosti Plzeňské Městské Dopravní Podniky, a.s.
Na daný post jsme vypsali veřejné výběrové řízení.
Nominant byl zvolen na ZMP 7.2.2019
V tomto vlákně Vás (všechny, kdo sem zavítají) bude naše nominantka v dozorčí radě PMDP a.s. informovat o dění v podniku.
Bude zde informovat o všem důležitém, bude zde srhnovat vlastní postřehy, popř. sem někdy nahraje nějaký zajímavý materiál, či bude nahrávat zápisy z rady, které se budou moci zveřejnit. Respektive, které nebudou z nějakého důvodu neveřejné.
Teď bych ji rád požádal o představení. ;)

Pirátský zastupitel města Plzně
Tel: 777 300 508
Email: pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k
TW/X: @PiratSramek
Promluvme si: https://calendly.com/pavelsramek

Michaela.Krechovska
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 29 bře 2019, 10:01
Profese: vysokoškolský pedagog, děkan
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Dozorčí rada - Plzeňské Městské Dopravní Podniky, a.s.

Příspěvek od Michaela.Krechovska »

Dobrý den,
jmenuji se Michaela Krechovská a byla jsem nominována do dozorčí rady Plzeňských městských dopravních podniků, a.s. V současné době jsem děkankou Fakulty ekonomické Západočeské univerzity v Plzni. Předtím jsem vedla katedru financí a účetnictví. Profesně se dlouhodobě věnuji problematice finančního řízení podniků a auditu. Funkci člena dozorčí rady chci vykonávat řádně a svědomitě se všemi právy a povinnostmi, které jsou s výkonem této funkce spojeny.

Prvního jednání dozorčí rady PMDP, a.s. jsem se zúčastnila dne 11. 3. 2019. Členové dozorčí rady byli seznámeni s korporátními a statusovými otázkami společnosti PMDP, a.s. – stanovy společnosti a jejich změna, etický kodex, organizační řád, jednací řád dozorčí rady akciové společnosti PMDP, a.s. Na jednání proběhla podrobná prezentace o společnosti. Byly nám vysvětleny základní principy fungování finanční kompenzace za provoz městské hromadné dopravy a nejvýznamnější faktory, které ji ovlivňují. Dále byl prezentován realizovaný průzkum mezi cestujícími v MHD a projednána Zpráva dozorčí rady za rok 2018. Rada byla informována o dalších skutečnostech v souvislosti s hospodařením společnosti, např. o vývoji tržeb z dopravy, stavu majetku, očekávaném vývoji cash flow v příštích letech či připravovaných interních a veřejných zakázkách.

Dne 2. 4. 2019 jsem se zúčastnila dalšího jednání dozorčí rady PMDP, a.s. Hlavním tématem jednání bylo projednání účetní závěrky a výroční zprávy společnosti za rok 2018. Dozorčí rada byla dále informována o vyúčtování finanční kompenzace za provoz městské hromadné dopravy, připravovaných interních a veřejných zakázkách a o postupu přípravy rekonstrukce vozovny Slovany.
Od svého zvolení do dozorčí rady řeším otázku, v jakém rozsahu je možné sdělovat informace z konaných dozorčích rad zde na foru. Na posledním jednání mi předseda představenstva slíbil, že mi tuto informaci poskytne do 14 dnů.
Michaela.Krechovska
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 29 bře 2019, 10:01
Profese: vysokoškolský pedagog, děkan
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Dozorčí rada - Plzeňské Městské Dopravní Podniky, a.s.

Příspěvek od Michaela.Krechovska »

Dobrý den,
chtěla bych Vás informovat o programu jednání dozorčí rady PMDP, a.s., kterého jsem se účastnila dne 3. 6. 2019.
Dostali jsme informace o vymahatelnosti pohledávek z přepravní kontroly za období 2007 - 2018. Z materiálu vyplývá, že vzniklé pohledávky byly postupovány v letech 2007 – 2013, od roku 2014 vymáhá PMDP, a.s. pohledávky vlastními silami. Celková vymahatelnost pohledávek se pohybovala přes 50 %, od roku 2014 kolem 40 % (je třeba si ale uvědomit, že na vymahatelnost mají vliv i legislativní změny).
Dozorčí rada vzala na vědomí vypsání veřejných zakázek v měsíci červnu, aktualizovaný výhled finanční kompenzace na roky 2021-2023 (včetně výčtu rizik a příležitostí, které by mohly mít vliv na výši finanční kompenzace) a uzavření smlouvy s Evropskou investiční bankou na úvěr v návaznosti na schválenou koncepci investičního plánování společnosti na roky 2018-2032 (koncepce schválena v r. 2017).
Byl diskutován vývoj situace ohledně nedodržení provozní disponibility tramvají za měsíce srpen 2018 až únor 2019 ze strany dodavatele, eskalace sporu a způsob provedení zápočtu pohledávek PMDP, a.s..
Velká diskuse proběhla k uzavření smlouvy o poskytování právních služeb pro předsedu představenstva a ostatní členy představenstva společnosti. Shodli jsme se na přerušení jednání o tomto bodě a žádáme předsedu představenstva o dodání specifikace právních služeb, které budou advokátní kanceláří představenstvu poskytovány.
Další informace se týkaly:
- očekávaného vývoje cash flow na období 2019 – 2023,
- připravovaných zakázek k vypsání v červenci a srpnu 2019,
- stavu pohledávek z odběratelských vztahů po splatnosti,
- výsledků přepravní kontroly za leden až březen 2019 a správy pohledávek,
- kontroly využití dotací poskytnutých PMDP, a.s. na zajištění dopravní obslužnosti území Plzeňského kraje ze dne 16. 3. 2017,
- plnění plánu dopravního výkonu za I. čtvrtletí roku 2019 a změn dopravních linek MHD,
- kontroly kvality poskytované služby a vývoje počtu nehod,
- vyhodnocení 5. ročníku mezinárodní konference Chytrá a zdravá doprava, která se konala 9. – 10. 4. v Parkhotelu (účastnilo se 404 osob ze 17 zemí).
S pozdravem
Michaela Krechovská
Michaela.Krechovska
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 29 bře 2019, 10:01
Profese: vysokoškolský pedagog, děkan
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Dozorčí rada - Plzeňské Městské Dopravní Podniky, a.s.

Příspěvek od Michaela.Krechovska »

Důležitou informací je rezignace generálního ředitele PMDP, a.s. Mgr. Michala Krause, MSc. k 30. 6. 2019. Tuto informaci jsem obdržela emailem od generálního ředitele dne 24. 6. 2019. Od 1. 7. je vedením společnosti pověřen dopravně provozní ředitel Ing. Jiří Ptáček, MBA.
Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Plzeň“