Josef Blaho

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátor: PKS Praha

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Josef Blaho
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: HR Business Partner
Dostal poděkování: 2 poděkování

Josef Blaho

Příspěvek od Josef Blaho » 05 pro 2018, 21:26

Mgr. Josef Blaho (* 5. dubna 1989), narodil jsem se, vystudoval a větší část života žiji v Praze. Jsem šťastně ženatý a máme dvě malé krásné děti.

Vystudoval jsem všeobecné gymnázium a vysokou školu v Praze, kde jsem v oboru mezinárodní vztahy a evropská studia získal titul Mgr. V průběhu studia jsem si přivydělával jako lektor především angličtiny a s kdejakou brigádou, která se naskytla. Jsem spoluautorem učebnice angličtiny pro děti v dětských domovech. V současné době se opět snažím skloubit vysokoškolské studium, rodinu a práci, abych doplnil ekonomické znalosti.

Prošel jsem několika, především mezinárodními, společnostmi, kde jsem načerpal zajímavé zkušenosti (7 let praxe) z oblasti náboru, HR marketingu, HR architektury, projektového řízení, životního cyklu zaměstnance, motivace, řízení lidí atd. V současnosti pracuje jako HR Business Partner v mexické mezinárodní společnosti a mám z hlediska HR na starost dvě divize se skoro 700 zaměstnanci ve 100 provozech (lomy, betonárny, kanceláře) v rámci celé republiky.

Zájmy - především rodina, hledání zajímavostí v přírodě s detektorem kovů, cestování, počítačové hry, sběratelství, práce.

Děkuji za zvážení mé přihlášky. :)

Josef

1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?
Ano, přečetl. Jeden z důvodů, proč jsem se dostal až sem. Zajímají mě témata spojená s efektivním řízením a fungováním státu, ochrana práv a svobod občanů, příroda a zahraniční politika.
2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
Na oboje ano.
b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
Postavil bych konopí na stejnou úroveň jako alkohol, potom ano.
c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
Podporuji takovou formu soužití, která bude legislativně rovna s manželstvím, aby stejnopohlavní páry měly stejné práva a výhody, jako klasické manželství, včetně adopce dětí. Název bych ale, vzhledem k mému konzervativnímu smýšlení, spíše volil jiný, než manželství.
3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?
Piráty obecně sleduji od jejich vzniku, jelikož mě zajímá politika. Detailněji mě začali Piráti zajímat v roce 2016. Zatím podporuji sdílením na facebooku, případně rozpravami v rodině a dalšími blízkými lidmi v okruhu přátel.
4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.
TOP09. Byl jsem podporovatelem od vzniku strany, později pomáhal s prezidentskou kampaní pana Schwarzenberga. Nicméně poté, co strana ztratila program a místo konstruktivní debaty a činů přešla pouze v kampaň proti Babišovi, jsem se rozhodl pro změnu.
5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?
Nebyl.
6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
Byla to dlouhodobá úvaha, pirátský program se postupem času vytříbil, objevili se určití lidé ve straně, kteří mně přišli inteligentní, přinášející energii a charizmatiční natolik, aby ve mě dokázali vzbudit otázku, zda již není čas nabídnout mé zkušenosti dál. Poslední impuls pak byla z pozice externisty nedávná spolupráce s personálním odborem a celým předsednictvem na výběru Vedoucího kanceláře. Osobně jsem tak měl možnost přesvědčit se jak uvažují, fungují a hlavně i interně jednají v souladu s tím, co říkají navenek! Krom možného zapojení čekám možnost účasti na vnitrostranických hlasováních.
7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?
Umím si představit spolupracovat na celostátní úrovni. Nabízím zkušenosti z personalistiky, projektového řízení a selský rozum.
8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
Ještě jsem ani nevstoupil do strany a nepředvedl se. Nicméně ve výhledu několika dalších let.. proč by ne, pokud budu platný a mít oporu lidu a strany. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef Blaho za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Mikulas.Peksa

Aneta.Heidlova
Člen KS Praha
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 167 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Josef Blaho

Příspěvek od Aneta.Heidlova » 02 led 2019, 23:19

Ahoj Pepo,

moc moc děkujeme za Tvé představení se a také za zodpovězení všetečných otázek. :) Zároveň se omlouvám, že dostáváš odpověď takto pozdě, nejspíše jsi kolegyňce proklouznul. :) O:) Nicméně od Jany Koláříkové jsem slyšela, že jsi nám poslední dobou velmi pomáhal, takže do činnosti jsi zapojený. Myslíš si, že jsi zapojen dostatečně nebo by jsi chtěl něco ještě "přidat"? :D :) V jaké části Prahy bydlíš?

Ráda bych Tě také chtěla pozvat na zítřejší (čtvrtek 3.1.2019) krajskou schůzi, která se koná v PiCe (Na Moráni 360/3) od 18:00. Tam se můžeš rovnou přihlásit ke členství tak, že si řekneš o přihlášku u koordinátora (pokud jsi ji již nevyplnil) a po jejím vyplnění mu ji vrátíš. Můžeš se také zároveň představit a až budeš připraven (u většiny uchazečů to je tak za 2-3 měsíce), tak se necháš na krajské schůzi grilovat a pak Tvé členství bude schvalovat PKS.

Měj se hezky,

Anet

Josef Blaho
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: HR Business Partner
Dostal poděkování: 2 poděkování

Příspěvek od Josef Blaho » 03 led 2019, 20:10

Aneta.Heidlova píše:
02 led 2019, 23:19
Ahoj Pepo,

moc moc děkujeme za Tvé představení se a také za zodpovězení všetečných otázek. :) Zároveň se omlouvám, že dostáváš odpověď takto pozdě, nejspíše jsi kolegyňce proklouznul. :) O:) Nicméně od Jany Koláříkové jsem slyšela, že jsi nám poslední dobou velmi pomáhal, takže do činnosti jsi zapojený. Myslíš si, že jsi zapojen dostatečně nebo by jsi chtěl něco ještě "přidat"? :D :) V jaké části Prahy bydlíš?

Ráda bych Tě také chtěla pozvat na zítřejší (čtvrtek 3.1.2019) krajskou schůzi, která se koná v PiCe (Na Moráni 360/3) od 18:00. Tam se můžeš rovnou přihlásit ke členství tak, že si řekneš o přihlášku u koordinátora (pokud jsi ji již nevyplnil) a po jejím vyplnění mu ji vrátíš. Můžeš se také zároveň představit a až budeš připraven (u většiny uchazečů to je tak za 2-3 měsíce), tak se necháš na krajské schůzi grilovat a pak Tvé členství bude schvalovat PKS.

Měj se hezky,

Anet
Ahoj Anet,

omlouvám se, kontroloval jsem to tu pravidelně, ale včera jsem tu nebyl a zprávu s dnešním pozváním přehlédl. Pro další případný termín si čas zařídím. :shock: Jsem z Prahy 4. Ohledně zapojení, pomocnou ruku jsem Janě a Mikulášovi nabídl, takže spíš čekám na další případný směr mé plavby. :)

Simona.Bartova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: koordinátorka Praha
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Příspěvek od Simona.Bartova » 06 led 2019, 17:07

Ahoj Josefe, děkujeme za odpověď. Zapojen jsi a vždy příležitost představit se také na schůzi mistního sdružení Praha 4, kontaktuj, prosím, Honzu Horu honza.hora@pirati.cz a doraz se za nimi podívat do místního sdružení, termín ti upřesní. Další krajská schůze bude 7.2. od 18h, tak se budeme tesit🙂Kromě toho tě ještě poprosím o registraci v naší databázi [Nalodění][/https://nalodeni.pirati.cz], je to kvůli GDPR. Dekuju a jakékoli dotazy ráda zodpovím, můj mail je simona.bartova@pirati.cz. Děkuji a přeji krásný večer🙂

Jan.Hora
Místní předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 1341 poděkování
Dostal poděkování: 1543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 06 led 2019, 20:12

Ahoj, neváhej mi napsat, mail na mě už dala Simča a na něm reaguju nejrychleji :) Datum pro příští schůzku MS už plánujeme, vzhledem k nadcházejícímu jednání celostátního fóra to bude asi až po něm, takže bude na tobě jestli zavítáš k nám nebo rovnou na krajskou schůzi :)
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha“