19/2018 Nominační vlákno na předsednictvo MS Zlín

Moderátoři: KoKS Zlínský kraj, PKS Zlínský kraj, PMS Zlín

Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: 19/2018 Nominační vlákno na předsednictvo MS Zlín

Příspěvek od anonym80555 »

Ještě doplňuji, koho nominuji kam:
Na předsedu:
Mirka Šiřinu
Martinu Urbánkovou

Na místopředsedu:
Milana Klajna
Marka Jurču
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4756
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4381 poděkování
Dostal poděkování: 3711 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 19/2018 Nominační vlákno na předsednictvo MS Zlín

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Miroslav.Sirina píše: 28 lis 2018, 17:01 Jenom malé upozornění: Dle jednacího řádu nominuje kandidáta skupina členů (§ 21 odst. 1). Skupina členů v případě MS Zlín jsou 4 členové (druhá odmocnina z 21 členů MS - viz. § 5 JdŘ).

Nominuji na přesedu/předsedkyni: Martinu Urbánkovou a Jiřího Jaroše
Nominuji na místopředsedy/předsedkyně: Martinu Urbánkovou, Jiřího Jaroše, Milana Klajna, Marka Jurču, Kamila Podlase a Matěje Krajču

Je to trošku nešikovné nominovat v jednom vláknu celé předsednictvo. :D
Pro získání podpory stačí lajknout daný komentář, kde už někdo někoho nominuje a nemusí to každý psát, koho nominuje.

Skupina členů na zahájené jednání se snižuje na polovinu a je nejméně 1/50 a nejvýše 1/10 (zaokrouhleně nahoru, byť to v předpisu nikde neřeším). Jednací řád CF v tom (§ 21 odst. 1) jinak neřeší, jak se má získávat podpora přímo pro předsednictva MS, KS. Každopádně můžete si říct, že takto chcete získávat podporu a tudíž všechny nominace budou potřebovat 3 lajky pod příspěvkem (můj lajk se nepočítá).

Toto omezení je tam zejména kvůli tomu, aby se nehlásili nějací trollové a pak by CF vybíralo třeba ze 100 kandidátů. Vy jste ve fázi, kdy se teprve seznamujete s fórem, tak bych na všech těchto formalitkám, které nejsou navíc ani nezbytně nutné, nebazíroval. Tradičně se tu u žádných voleb podpora nikdy nezískávala a dala se možnost všem kandidátům dostat do hlasování a nevidím důvod, proč bychom to museli nějak měnit.

Každopádně cením Mirovu snahu se pídit v jednacích řádech a budu rád, když rozšíří krajský AO tým.

Jo a důležitější než dávat ostatním podporu je, aby se ti jednotlivý kandidáti představili a ideálně s nějakou svoji vizí, co přesně chtějí v tom předsednictvu dělat a hlavně, co zlepšovat. A nebojte se toho, stačí to udělat jednoduše jako třeba tady ve Valmezu viewtopic.php?f=856&t=44317
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: 19/2018 Nominační vlákno na předsednictvo MS Zlín

Příspěvek od anonym80555 »

Já ten like beru jako poděkování, tak je tady pojmenovaný. Pokud to není někde upraveno, jak popisuje Petr, tak bych to nemíchala a význam neposouvala, ať tady z toho nemáme úplný galimatyáš ;)
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4756
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4381 poděkování
Dostal poděkování: 3711 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 19/2018 Nominační vlákno na předsednictvo MS Zlín

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Lucia.Sirinova píše: 29 lis 2018, 13:00 Já ten like beru jako poděkování, tak je tady pojmenovaný. Pokud to není někde upraveno, jak popisuje Petr, tak bych to nemíchala a význam neposouvala, ať tady z toho nemáme úplný galimatyáš ;)
Heleď, takto se získává podpora při jakémkoliv jednání na CF či jakýchkoliv jiných orgánů. Vy jste tady začali míchat a definovat, co znamená nominace a dělat z toho galimatiáš. Takže vás prosím, abyste tady nevymýšleli žádné nové zlepšováky, které akorát jsou byrokraticky náročnější a drželi se zažité praxe:

= na získanou podporu jsme si zde nikdy nehráli, jinak to teda je 1/10
= podpora se uděluje poděkováním, když se o ní teda nehlasuje
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: 19/2018 Nominační vlákno na předsednictvo MS Zlín

Příspěvek od anonym80555 »

Nikde výše nevidím vytvoření žádné definice, tak nevím, co konkrétně máš na mysli. Také nevím, co přesně myslíš "zlepšováky" nebo termínem "hrát si na něco", ale pokud tím termínem "hrát si na něco" myslíš držet se jednacího řádu (což s kontextu vyplývá), tak:
1) Proč v jiných vláknech tak trváš na dodržování postupů dle jednacích řádů nebo stanov a tady ne?
2) K čemu podle tebe teda ten jednací řád je?
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4756
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4381 poděkování
Dostal poděkování: 3711 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 19/2018 Nominační vlákno na předsednictvo MS Zlín

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Lucia.Sirinova píše: 29 lis 2018, 17:31 Nikde výše nevidím vytvoření žádné definice, tak nevím, co konkrétně máš na mysli. Také nevím, co přesně myslíš "zlepšováky" nebo termínem "hrát si na něco", ale pokud tím termínem "hrát si na něco" myslíš držet se jednacího řádu (což s kontextu vyplývá), tak:
1) Proč v jiných vláknech tak trváš na dodržování postupů dle jednacích řádů nebo stanov a tady ne?
2) K čemu podle tebe teda ten jednací řád je?
Toto je žalostně zbytečná diskuze, která je k tomu off-topic a měla by se přesunout do "nominační vlákno - procedurální". Jak jsem psal, na celosátním fóru na RV či všude jinde v republice se podpora získává formou "lajků" nebo samostatných anket. Ne tím, že všichni nominují slovně všechny. Jednací řád je od toho, aby se dodržoval a věděli jsme, jak máme jednat.

Takže znovu prosím kandidáty, aby přijali své nominace a vložili své úvodní kandidátské řeči. Slovní nominace samozřejmě platí taky, ale standardně se podpora dává formou "lajků" u daných nominací. Být jednatelem tohoto jednání, tak do volby zaregistruji všechny kandidáty, co se přihlásí. Nominace bych bral spíš jako nějakou mentální podporu.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: 19/2018 Nominační vlákno na předsednictvo MS Zlín

Příspěvek od anonym80555 »

Petře, je to velmi zvláštní diskuze, já v ní vidím tohle:
Ty píšeš: “...můžete si říct, že takto chcete získávat podporu...”
Já píšu: “.... já bych to nemíchala..”
Ty píšeš” “Heleď, takto se získává podpora...”
Píšeš, že něco můžeme, abys to v dalším příspěvku víceméně popřel. Plus mě obviníš s něčeho, co se nikde výše neděje. A když chci vysvětlení, tak celkou diskuzi označíš jako žalostnou a off topic.
Chápu, že na celostátním fóru, to může být opravdu praktičtější, naše místní sdružení ale zdaleka není tak početné, navíc by to měla být dohoda našeho místního sdružení, jak to uděláme, kam ty nepatříš. Nemám problém podřídit se názoru většiny členů našeho MS. Přesto ti moc děkuji za snahu starat se o nás a pomáhat nám.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4756
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4381 poděkování
Dostal poděkování: 3711 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 19/2018 Nominační vlákno na předsednictvo MS Zlín

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Lucia.Sirinova píše: 30 lis 2018, 08:19 Petře, je to velmi zvláštní diskuze, já v ní vidím tohle:
Ty píšeš: “...můžete si říct, že takto chcete získávat podporu...”
Já píšu: “.... já bych to nemíchala..”
Ty píšeš” “Heleď, takto se získává podpora...”
Píšeš, že něco můžeme, abys to v dalším příspěvku víceméně popřel. Plus mě obviníš s něčeho, co se nikde výše neděje. A když chci vysvětlení, tak celkou diskuzi označíš jako žalostnou a off topic.
Chápu, že na celostátním fóru, to může být opravdu praktičtější, naše místní sdružení ale zdaleka není tak početné, navíc by to měla být dohoda našeho místního sdružení, jak to uděláme, kam ty nepatříš. Nemám problém podřídit se názoru většiny členů našeho MS. Přesto ti moc děkuji za snahu starat se o nás a pomáhat nám.
Já nic nepopírám, vaše místní sdružení je početné třeba jak naše RV, takže zase argument mimo. Říkám, že získávat podporu tím jak jste to začali dělat patrně lze, jestli to předsedající uzná, ale nikdy a nikde se to takto nedělalo!!! "Lajky" se pro nominaci používají i v jiných místních/krajských sdruženích, když už to teda někdo na podpoře bazíruje a znovu opakuji, že mnohem důležitější je, aby se ti lidi sami přihlásili a ve své kandidátské řeči uvedli svůj "program". Tato diskuze je fakt o ničem, říkám vám jak to dělají všude jinde na světě a jak to funguje v praxi a ty se mi tady snažíš celou dobu vysvětlit, že všude jinde ve světě to dává smysl, ale že vy ve Zlíně jste jiní.

Naposled tedy. Prosím kandidáty, aby přijali své nominace a ideálně přidali nějakou kandidátkou řeč.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: 19/2018 Nominační vlákno na předsednictvo MS Zlín

Příspěvek od anonym80555 »

To není pravda ;)
Martina.Urbankova
Příspěvky: 440
Registrován: 13 říj 2017, 13:02
Profese: asistentka
Dal poděkování: 595 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Re: 19/2018 Nominační vlákno na předsednictvo MS Zlín

Příspěvek od Martina.Urbankova »

Petře, tvůj způsob snahy a pomoci nás vzdělat se mi jeví poněkud nešťastným ...
Zamčeno

Zpět na „Zlín“