Transparentní zpětná vazba řadového člena strany.

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, PMS Blanensko-Boskovicko

Uživatelský avatar
Tomas.Gottwald
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 340
Registrován: 21 pro 2017, 09:25
Profese: Siemens Sales & QC Rep., Scientist
Dal poděkování: 426 poděkování
Dostal poděkování: 198 poděkování

Transparentní zpětná vazba řadového člena strany.

Příspěvek od Tomas.Gottwald »

Včera jsem nemohl z rodinných důvodů na schůzi našeho MS Blanensko. Dovolím si pár postřehů jak jsou vnímané dané skutečnost a jak je vidím já. Do pořízeného zápisu přidávám můj postoj vždy za značkou ### Může se stát, že Pokorný nebo Sedlák bude volat po mém členství ve straně, ale bylo by to opět směšné. Transparence a otevřenost je pro mě stěžejní a budu ji vyžadovat. Podívejte se, jestli vám to připadá že je to normální.

Schůze MS Blanensko 6/2018
Boskovice, restaurant Špejchar
20. listopadu 2018
-----------------------------------------------------------------------------------------
Návrh programu jednání:

1. Reporty od zastupitelů (20 min./zastupitel)
2. Komise a výbory rady měst (10 minut/zastupitel)
3. Diskuze


Program schválen jednomyslně (4/0/0).

----------------------------------------------------------------------------------------
zápis z jednání:

Schválení programu

přítomní členové: Luboš Sedlák, Petr Jelínek, Kristýna Znamenáčková, Ondřej vichta,


přítomní hosté: Jan Bařinka, Radek Šamšula, Dana Marvanová, Anna Trávníková, Zbyněk Pokorný, Jan Nádvorník, David Liber


předsedající: Luboš Sedlák
zapisovatel: Kristýna Znamenáčková
ověřovatel: Petr Jelínek

Začátek: 18:08
Konec: 19:30

1. Reporty od zastupitelů.

Blansko
ZP: Bylo ustavující zastupitelstvo, bylo zvoleno staronové vedení, starosta je Crha, prohodili se starosta a místostarosta, do rady přibyli dva mladí kluci z Volby pro Blansko, docela spoléhám na to, že s nima bude rozumná řeč.
### Není veřejným tajemstvím, že volba pro Blansko je projekt několika málo blanenských podnikatelů pro silně pravicové voliče, kteří mají libovolný důvod, proč je pro ně ODS v Blansku nevolitelná. V zákulisí ovšem tyto strany dlouhodobě plně plně spolupracují a programově i myšlenkově jsou pro mě tímtéž. Chápu Pokorného zapálení pro mladé kluky z VPM jak píše výše. Jde o jemu blízké věkem a mohou na něj působit úspěšně v jejich privátním životě. Přirovnal bych to k určitému vzoru, kterého by rád také dosáhl. Jinou motivaci si tady neumím vyvodit. ###
Dva lidi tam mají ODS. Já su tam jedinej za Piráty, v opozici. Pět má ano, tři komunisti, jeden máme my a jeden SPD. Máme za sebou schůzky, hlavně s ANO, bavili jsme se o konkrétních bodech, měl jsem schůzku s Volbou pro Blansko a s KDU.
### Ze setkání se zástupci VPB a KDU mi chybí v evidenci kontaktů. Kdo se setkal s kým, za jakým účelem a jaké byly výstupy … ###
Mají některé body úplně shodné, ty nejdůležitější jsou např. výstavba bytů. Za nás je to nejdůležitější bod, aby to nešlo za developery.
### Spolupráce města s developery není problematická. Důležité je, aby zástupci při jednání s developerem hájili primárně vždy zájem občanů. Dají se např. směnou za připravení vhodných podmínek pro developera požadovat některé nově vystavěné byty do majetku města. Ty potom mohou sloužit jako nájemní nebo pro sociální bydlení. Stálo by za to identifikovat skutečné problémy developerů, proč v Blansku nestaví. Je tady domněnka, že celý proces realizace projektu nového bydlení trvá až 12 let, přitom samotná výstavba se stihne za rok a půl až dva. ###
Další shoda byla městský architekt, který by pracoval na částečný úvazek. KDU i VpB jsou koaliční strany, proto jsem se s nima rozhodl sejít a budu je moct do toho tlačit, aby se to podařilo realizovat.
### Transparenci u Pirátů považuji za bazální a tady ji velmi postrádám! ###
Další bod je participativní rozpočet, protože to mají ČSSD, KDU, VpB... Blanenský evergreeny jako např. Dukla, co s výškovou budovou. Řeší se, jestli do Dukly rvát další prachy, podle mě by bylo jednodušší to prodat developerovi, ale to je osobní můj názor, to jsme v rámci programu neřešili.
### Opět není veřejným tajemstvím, že spekulací je dlouhodobá existence plánu zájmových skupin v Blansku postavit na fundamentu po hotelu Dukla nové byty. S přihlédnutím na proběhlé referendum o úplném odstranění hotelu, který byl nakonec jen odbourán a ve světle nových poznatků o záměru prodat tuto parcelu po se základy po hotelu ve středu města soukromému developerovy a všechny ty schůzky s podnikateli z VPM, ze kterých chybí zápis, zakládá na vážné podezření z pokusu o ovlivnění veřejného mínění v Blansku za účelem realizace tohoto záměru. S tím nemohu souhlasit a budeme o tom jednat. ###
JN: Dukla tam ale není, ne?
ZP: Není, ta je shozená. Asi je to zatím všecko.
### Po hotelu vznikla nová oddechová zóna a neexistují žádná studie, která by ukazovala, že tento prostor je využit v rozporu se zájmem občanů Blanska a jak jej potenciálně vylepšit. ###
RŠ: Já bych se chtěl zeptat na tu Duklu, vy byste to chtěli prodat?
### Ne. Proč bychom proboha prodávaly pozemky v plném středu náměstí Blanska. ###
ZP: Ne, jeden z nich, František Hasoň, ten chtěl, ale s ním je rozumná domluva, je to slušnej chlap.
### no , to může být, ale proč asi to chce prodat … Proč je to slušný týpek … co pro mě udělal … ###
RŠ: Tam by se dalo řešit nějaký bydlení? Nebyla by škoda tu Duklu prodávat?
PJ: Tam bys narušil náměstí!
ZP: To by musel začít řešit městský architekt, centrum je každý pes jiná ves, já jsem jim řekl, že dávat do toho další peníze nemá moc smysl. To měl být původně otevřený prostor, ale i tak je to o metr výš, vypadá to jako zbouranej barák, dělají tam koncerty, takže to stejně tak nefunguje.
JN: Na první dojem mně to přišlo dobrý.
AT: Vy tam máte někoho z SPD. Co mají za program? Co chcou prosazovat?
ZP: Já jsem jejich program vůbec neviděl. Bannery říkaly Přineseme bezpečnost do ulic Blanska. Tam nechce vůbec nikdo, takže nevím, co řeší.
JN: Řešili jste skleníky, jak to vypadá?
### Za mě osobně, chtějí-li tam někteří komunitní zahrady, je to pitomost. Zahrad k prodeji do soukromého vlastnictví je kolem Blanska nespočet. Tam mohou hospodařit. Já jsem pro obchodní centrum, ale ne v současné podobě, jak byly smlouvy napsány. Neřešili nic. Máme tu spolek, který se přidal během letošní volební kampaně na radnice s tím, že nechce výstavbu obchodního centra v současné podobě. Během celé kampaně nedokázali přijít s plánem na smysluplné využití tohoto areálů a jejich (ne)činnost tak byla jen přítěží. ###
ZP: Su v kontaktu s Šárkou Altmannovou, která by mně měla dát vědět, jak začne Právní odd. pro zastupitele, jakmile to začne fungovat, to byla moje poslední komunikace s ní, prý se mně hned ozve. Chtěli bysme to trošku zkombinovat, ne úplně hloupým dotazem na ten právní výbor, jestli je tam nějakej okamžik, kdy by se od těch smluv dalo odstoupit, abysme na tom zastupitelstvu nepřednášeli nějakej úplně naivní bod.
JN: Vy chcete ty skleníky zachovat?
ZP: My bysme chtěli, aby to místo nebylo zabraný obchodním centrem a parkováním. Část skleníků tam může zůstat, zbytek využít v rámci PaRo. Oni si nechali udělat půdní rozbor, vyšel v neprospěch, nemělo by se tam stavět.
### Dohoda mezi kandidáty na základě volebního programu byla, že v rámci PaRo (technologie webu) necháme občany rozhodnout o úplném zachování skleníků. Potom se můžeme bavit o nové nájemní smlouvě a modernizaci těchto skleníků. ###



Boskovice
RŠ: U nás zatím proběhlo ustavující zastupitelstvo, další bude na začátku prosince. U nás bývá v úterý. Na tom prvním se ustanovily první věci, výbory kontrolní a finanční. Na výbory máme jen návrhy lidí, dozorčí rady Nemocnice a Služeb Boskovice. Podnikali jsme kroky, jsme v kontaktu se starostem a místostarostem, na web piratiboskovice.cz sdílíme všechny věci. Jenda měl schůzky s místostarostou ohledně odpadu, to je velký téma. Já mám schůzku se starostou ohledně rozpočtu, je tam nějaký navýšení příjmů, výdaje jsou stejný jako od minulé rady, nejsou tam výdaje na projekty, který by se měly rozběhnout. Velký téma je knihovna. Seminář k rozpočtu bude 3. prosince, těsně před zastupitelstvem. Ještě slibovali seminář ke knihovně, ale ten se asi nestihne. S knihovnou je to divoký. Ta je ve fázi, kdy je zadaná projektová dokumentace asi za 2 mil. Minulá rada počítala, že to proběhne, ale není tam tomu teď nakloněnej skoro nikdo. Vzhledem k tomu, že se nestihne udělat ten seminář, tak asi neproběhne žádná diskuse k tomu, že by se rozběhly.
KZ: Měly by se dokončovat projekty, co se rozjely.
LS: evidence.pirati.cz, tam se zapisují všechny schůzky.
RŠ: Městský architekt je pozice, co vznikla u minulé rady, ale neproběhlo žádné otevřené výběrové řízení, kterého někdo oslovil a je na pozici m.a., ale nemá rád výběrka a veřejný soutěže, podobně vznikal projekt knihovny, on to pak dal městu zdarma, takže na druhou stranu celej ten projekt není dělanej tak, jak bysme si představovali.
OV: Když už je to takhle rozjetý, tak kdy má výpovědní lhůtu ten Moutnfield?
RŠ: Nevíme.
JN: Není to ten největší problém.
DL: Nevím to jistě, ale myslím si, že tohle je podchycený.
RŠ: To tam určitě je, celej ten barák byl koupenej městem s tím, že tam bude knihovna. Ale neznám tu nájemní smlouvu. Otázka je, jestli se bude řešit, že se to bude stavět. Momentálně to nemá podporu v zastupitelstvu. Je to částečně kvůli tomu, že Holík nemá úplně na to to prosadit. ANO je v radě a jako jediný to chce prosadit, ale jinak ne. Proto chtěl ten seminář dělat, protože měl pocit, že o tom projektu nikdo nic neví. My taky teprve zjišťujem, co všechno se ví. Když pak někdo říká, jak velkej bude sál, tak tohle všechno v té studii je.
ZP: Já bych se zeptal, protože u nás je to ožehavá věc, ta výstavba bytů. Proto jsem měl ty jednání. Nový bytovky by mělo to město stavět samo, protože developer to dělá dražší, kdy naposledy postavilo město bytovky?
RŠ: To bude podobný. Tady se furt staví, ale developeři. Na výsluní, Lidická. Jediný, co řeší město, je za nemocnicí. Tam už se to řeší. Ale jinak nejsou městský pozemky.
KZ: Jediná strana, která měla byty v programu, je ČSSD. My bysme určitě byli pro.
JN: Já jsem se rozjel v odpadovým hospodářství, kdybys to chtěl řešit, tak můžeme. Tady se hrozně málo třídí. Jde o to, nastavit systém, kterej by snížil poplatky na popelnice a motivoval lidi ke třídění.Lukáš Holík z ANO otravuje lidi už asi deset let, ale ta jeho myšlenka se mně líbí, už se to rozjelo v jiných městech, Třinec, ten systém se mně líbí, jde o motivační systém pro lidi, kt. je motivuje třídit proto, že díky tomu ušetří. V roce 2024 podle nové legislativy přestane být povolený skládkování, všechno půjde do spaloven.
RŠ: Já bych měl otázku. Nevíš něco o tom, že ten odpad, co se tady vytřídí, se háže zpátky na skládku? Ve Křtinách?
PJ: My máme pytlovej sběr. Pak to jde do Brna a část se toho stejně spálí, takže není dost odběratelů na plast. Učí to ty lidi třídit, potom jsou menší peníze za ten ostatní odpad. My máme několik obcí dohromady, pak se to dělí počtem obyvatel, takže i když třídíme líp. tak se to pak všem promítne, ne pouze nam.
RŠ: Tady se uvažuje o podzemních kontejnerech.
JN: VIděl jsem plánky, jak to vypadá, jsou dvě podoby.
KZ: Chtěli bysme to udělat v památkové zóně.

2. Komise a výbory

Blansko:

ZP: Nám bylo nabídnutý jedno místo ve finančním a jedno místo v kontrolním výboru. Máme asi jednoho zástupce nabídku do každé z komisí.
LS: Předávám předsednictví Petrovi.
PJ: Mluv.
### 😊 ###
LS: Tobě byly nabídnuty zahraniční styky, tys to odmítl, takže Ondra Haváč. Živ. prostředí a cestovní ruch asi Zuzka Střítecká.
### Takto strategickou věc pro celé místní sdružení Blanensko má Pokorný předem probrat s předsednictvem MS a potom jednat. Transparence je pro mě u Pirátů fakticky zásadní. Pozice komisí a výborů, které piráti v Blansku obsadí mají mít řádně otevřenou rozpravu na veřejném internetovém fóru Pirátů, tak aby se mohl přihlásit a být zvolen každý člověk, který se do rozpravy přihlásí a ve volbě uspěje. Takto to na mě působí, že tandem Sedlák, Pokorný někde na pivu porcovali slona a on jim zatím běhá po lese. ###
ZP: Komise pro životní prostředí nepodala ani jeden výstup. Územní rozvoj... atd. Tonda Straka do kontrolního výboru. Ale je to jenom návrh. Tonda Straka dělá v nemocnici a dělá věci ohledně smluvních záležitostí. Zakázky, smlouvy atd.
RŠ: My nemáme Tondu. V kontrolní komisi asi budu já a budu se v tom muset rychle zorientovat. Bude se mi hodit kontakt na kohokoliv.
LS: Na posledním zasedání se dokončoval samotný právní odbor pro zastupitele. Když někdo bude potřebovat, tak to bude řešit. Šárka Altmannová. Do měsíce nebo do konce roku by to mělo být.

Boskovice:

RŠ: Zatím máme výbory. Vycházíme z komisí, který byly v minulým období. Komisi pro cestovní ruch a kulturu bychom chtěli rozdělit na dvě, neřešilo se tam ani jedno z toho, ale hlavně proto, že se rozdělily kompetence místostarostů. Čekáme na komise a snažíme se dávat lidi dohromady. Chtěli bychom mít zástupce v každé komisi. Ty výbory: já v kontrolním, Jenda ve finančním. Doufám, že ty komise budou co nejdřív, abysme to mohli dát na fórum ke schválení.
KZ: Asi bysme chtěli navrhnout zveřejňování výsledků a výstupů komise.
RŠ: Na Pirátských zastupitelích jsem zjistil, že jsme na tom vlastně dobře - zveřejňujou se zápisy z rady, záznamy ze zastupitelstva. Zastupitelé to dostávají automaticky, ale jinak je tam stream i záznam ze zastupitelstva, na zveřejňování jsme připravení. Možná i proto ty komise tolik nefungujou.
ZP: Rozklikávací rozpočet máte?
RŠ: Máme, ale faktury tam nejsou vidět, ale jsou tam i příjmy v tisících.

LS: Další schůze je 18. prosince, navrhuju to zrušit kvůli Vánocům, do té doby vyhotovíme harmonogram na další rok, kt. bude přednesen předsednictvu a MF. Uděláme z toho usnesení, nebo budeme hlasovat?
JN: Ale můžeme udělat večírek.
LS: Někdo se hlásí do rozpravy?
RŠ: Chtěl bych zvážit tu schůzi, protože bude po zastupitelstvech, u nás se bude schvalovat rozpočet...
LS: Můžem to udělat neformálně?
OV: Můžeme to udělat 17. a jako neformální setkání k závěru roku?

MF Blanensko se usnáší na zrušení prosincové schůze. Kdo je proti?(4/0/0)
### Tady vůbec není zřejmé, kdo jak hlasoval. Tak to vidíte. ###

PJ: Kdy?
LS: Neformální setkání, necháme to na 18.

LS: Jestli ještě někdo nic nemá, tak konec. Děkuji za setkání a sejdeme se oficiálně na začátku příštího roku. Díky!
pay ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> pay » 25 říj 2019, 10:07
Uživatelský avatar
Lubos.Sedlak
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 374
Registrován: 27 říj 2013, 20:03
Profese: Doktorand AF, Výzkumník projektu
Bydliště: Blansko, Brno
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 149 poděkování

Re: Transparentní zpětná vazba řadového člena strany.

Příspěvek od Lubos.Sedlak »

Ahoj,

k tomuto mám pár připomínek a to:

ad 1) pár slov k mé osobě beru jako trošku urážku, protože jsi se předem neomluvil, že se nedostavíš a pak napíšeš toto, a nejdříve na facebook, což není vhodné už vůbec,
ad 2) lidi do komisí po předešlé komunikaci s krajem volí předsednictvo místního sdružení z důvodu neexistence zastupitelského klubu,
ad 3) zápis ze setkání s Volbou pro Blansko a s KDÚ-ČSL jsem ještě nestihl napsat, protože mám taky jiné povinnosti a pak mohl jsi se kdykoli Zbyňka zeptat, stačí mu napsat a slušně se ho zeptat,
ad 4) jestli nechápeš styl hlasování, to už je tvůj problém, ale takhle se vždy hlasuje (pro/proti(zdržel se).

A závěrem tě chci požádat pokud chceš dále komunikovat tímto stylem, hodláš se pěkně zdiskreditovat, skoro každý týden se vždy někde sejdeme a probíráme neformálně různé věci, co bychom mohli udělat.

Děkuji.
Uživatelský avatar
Tomas.Gottwald
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 340
Registrován: 21 pro 2017, 09:25
Profese: Siemens Sales & QC Rep., Scientist
Dal poděkování: 426 poděkování
Dostal poděkování: 198 poděkování

Re: Transparentní zpětná vazba řadového člena strany.

Příspěvek od Tomas.Gottwald »

Ahoj,

k tomuto mám pár připomínek a to:

ad 1) pár slov k mé osobě beru jako trošku urážku, protože jsi se předem neomluvil, že se nedostavíš a pak napíšeš toto, a nejdříve na facebook, což není vhodné už vůbec,
Kde je napsaný, že řadový člen MS se má Sedlákovi omlouvat, když nemůže přijít na schůzi?
ad 2) lidi do komisí po předešlé komunikaci s krajem volí předsednictvo místního sdružení z důvodu neexistence zastupitelského klubu,
Tak proč na schůzi říkáš jména do komisí, když to kdo vyhraje volbu můžeš ovlivnit jen parciálně a de facto nás tady brzdíš všechny?
ad 3) zápis ze setkání s Volbou pro Blansko a s KDÚ-ČSL jsem ještě nestihl napsat, protože mám taky jiné povinnosti a pak mohl jsi se kdykoli Zbyňka zeptat, stačí mu napsat a slušně se ho zeptat,
Pokornému jsem psal, zatím bez reakce.
ad 4) jestli nechápeš styl hlasování, to už je tvůj problém, ale takhle se vždy hlasuje (pro/proti(zdržel se).
MF Blanensko se usnáší na zrušení prosincové schůze. Kdo je proti?(4/0/0)
Čtyři byli pro. Tedy proti usnesení, které ruší prosincovou schůzi.
V klidu si k tomu ještě jednou sedni a projdi si to.
Jak jsi mohl zrušit proti hlasování členů?

Stává se z obsazování komisí v Blansku takový ten kamarádšoft, přinejmenším tvoje výroky v zápisu o tom vypovídají. Zdiskreditovat, co to meleš Sedláku. Já se budu vyjadřovat, když se mi něco nezdá správné. Scházej se s kým chceš, mě to nezajímá.
pay ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> pay » 25 říj 2019, 10:07
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2701 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Transparentní zpětná vazba řadového člena strany.

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Přesunuto pryč z místního fóra.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Zbynek.Pokorny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 57
Registrován: 03 bře 2018, 00:21
Profese: učitel a překladatel ANJ
Bydliště: Blansko
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování

Zpětná vazba na zpětnou vazbu T. Gottwalda:

Příspěvek od Zbynek.Pokorny »

Zpětná vazba na zpětnou vazbu T. Gottwalda:

a) ohledně Volby pro Blansko - schůzka s p. Stejskalem proběhla v otevřeném tónu a týkala se styčných bodů našeho programu. Proto jsem zmínil na schůzi MS, že s nimi očekávám konstruktivní debatu. Jeho komentář o mých "motivacích" je názornou ukázkou toho, proč v Blansku s TG všichni odmítají spolupracovat.

b) zápisy ze schůzek se snažím napsat do druhého dne, utéct to může, ale VŽDY je zveřejněna. Např. schůzka s KDÚ proběhla v den schůze MS Blanensko, takže v evidenci být ani napsaná nemohla.

c) výstavba bytů - nikdo neřekl, že výstavba developerem je problematická. Z hlediska finanční DOSTUPNOSTI bude ale vždy výhodnější pro občana, aby město stavělo bez zprostředkovatele. Ostatně v případě získání dotací to (předpokládám) ani jinak nejde. T. Gottwald má potřebu identifikovat problémy developerů, proč nestaví? Třeba najde odpověď ve své teorii "Městského developera". Já se snažím naopak identifikovat to, proč nestaví město.

d) T. Gottwald má "ve světle nových poznatků" vážné podezření, že chci prodávat Duklu? :-) Nikoliv Holmesi, pouze jsem v debatě o městském architektovi poukázal na to, že kdyby tady taková instituce existovala, nevznikl by tady tento pochybný monument a architekt by naopak mohl navrhnout budovu, která tam bude nějak zapadat. Zdůraznil jsem, že je to můj osobní názor. Oficiální za Piráty Blansko ani nemáme. Jak se dostalo do zápisu z MS, že to chce prodat F. Hasoň z KDÚ nechápu, už jsem to rozporoval.

e) aby byl člověk nazván "slušným týpkem", tak musí něco udělat pro T. Gottwalda? Já jsem p. Hasoně nazval takhle neformálně proto, že během jednání vystupoval slušně, bez vyhýbání a ochotně odpovídal na moje otázky.

f) "Máme tady spolek, který se přidal během letošní volební kampaně??? TG nějak zapomíná, že její členové stáli naopak za vznikem blanenské pirátské buňky a tvořili čelní pozice kandidátky. PaRo samozřejmě může řešit následnou otázku, co s využitím Skleníků. A také dobře ví, že nejdřív se musí vyřešít problematika právní. V tom spoléháme také na pomoc Právního týmu pro zastupitele, který má vzniknout.

g) Komise pro zahraniční styky - dovolil jsem si odmítnout nabídku člena v této komisi, protože už jsme znali našeho kandidáta- Ondru Haváče. Předem tuto nabídku se mnou nikdo nekonzultoval.
Transparentnost je tady totiž Tomáši pro všechny fakticky zásadní!
Uživatelský avatar
Tomas.Gottwald
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 340
Registrován: 21 pro 2017, 09:25
Profese: Siemens Sales & QC Rep., Scientist
Dal poděkování: 426 poděkování
Dostal poděkování: 198 poděkování

Re: Transparentní zpětná vazba řadového člena strany.

Příspěvek od Tomas.Gottwald »

V Blansku jsme členy Pirátské strany já, ty (nebo máš podanou přihlášku) a Sedlák. Nechcete spolupracovat na plnění programu?? Ze zbylých 23 lidí co s námi kandidovaly letos na radnici v Blansku zatím nikdo přihlášku o vstup nepodal a nikdo se těchto lidí ani neptal, kdo s kým chce spolupracovat.
Z tvých řádků je zřejmá antipatie vůči mé osobě, ale to je na ho***.
Pirátské sdružení má podle mě i nadále zůstat otevřené všem lidem tak, aby se o složení budoucích kandidátek mohlo rozhodovat v primárních volbách.

Takto likvidovat lidi kolem sebe jenom proto, že mají jiný způsob práce než ty Zbyňku, mi nepřijde v pořádku. I když ostřeji, VŽDY😊 budu poukazovat na věci, které primárně nehájí zájmy občanů jako jsem já nebo ty. Věta z posledního zápisu ze schůze MS Blanensko: Pokorný „Řeší se, jestli do Dukly rvát další prachy, podle mě by bylo jednodušší to prodat developerovi, ale to je osobní můj názor, to jsme v rámci programu neřešili.“
Za nedlouho pak o prodeji Dukla píšeš: „Nikoliv Holmesi, pouze jsem v debatě o městském architektovi poukázal na to, že kdyby tady taková instituce existovala, nevznikl by tady tento pochybný monument a architekt by naopak mohl navrhnout budovu, která tam bude nějak zapadat. Zdůraznil jsem, že je to můj osobní názor. Oficiální za Piráty Blansko ani nemáme. Jak se dostalo do zápisu z MS, že to chce prodat F. Hasoň z KDÚ nechápu, už jsem to rozporoval.“
Takovéhoto politického motání jsem byl svědkem od doby, co se o politiku zajímám do doby, než vstoupili do politiky Piráti. Už by bylo dobré napsat černé na bílém v pár bodech co ti na mojí práci pro Blansko tak vadí. Jinak nebudu schopný s tím něco dělat.
pay ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> pay » 25 říj 2019, 10:07
Uživatelský avatar
Zbynek.Pokorny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 57
Registrován: 03 bře 2018, 00:21
Profese: učitel a překladatel ANJ
Bydliště: Blansko
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování

Re: Transparentní zpětná vazba řadového člena strany.

Příspěvek od Zbynek.Pokorny »

Co tě vede k dojmu, že se tady "nespolupracuje" na plnění programu? Scházíme se naopak min. jednou týdně, aby se věci daly do pohybu. Schůzky s většinou stran ohledně našich priorit a programových bodů za náma. Členové komisí jsou navrženi a jak víš, jsou to až na dvě výjimky lidé z čela naší kandidátky. Tyto dvě výjimky jsme navrhli kvůli jejich kvalifikaci, kterou nikdo z nás nemohl nabídnout.
Nikoho jsme s kandidatury na komise nevylučovali - můžu ti doložit z FB vlákna, že po volbách jsem několikrát žádal všechny kandidáty z kampaně, aby mi sdělili, jestli hodlají po volbách dále pracovat pro Piráty a vyzval je, aby kandidovali do komisí (včetně M. Paclíka a bratrů Vintrových, A.Plachýho).

Jelikož ses nezúčastníl žádné z posledních schůzí a reaguješ na zápisy vytržené z kontextu, rád ti to vysvětlím:

a) „Řeší se, jestli do Dukly rvát další prachy = řeší to strany koalice, názor není jednotný - viz. jejich programy
b) "podle mě by bylo jednodušší to prodat developerovi, ale to je osobní můj názor" = osobní názor Pokorného (překvapivě)
c) bodu b) předcházela toho rána debata s KDÚ, že kdyby tam městský architekt vhodnou budovu navrhl, já osobně bych to podpořil
d) A teď to nejdůležitější - téma jsme řešili okrajově, ve volebním programu jsme ji neměli, a proto se k tomu už dále vyjadřovat nehodlám.


Kritiku znáš a víš, že není ojedinělá. Pro začátek by stačilo, kdybys přestal snižovat význam nezávislých kandidátů, ne-členů strany, kteří s tebou odšlapali kampaň a chcou pro Piráty nadále pracovat.
Uživatelský avatar
Tomas.Gottwald
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 340
Registrován: 21 pro 2017, 09:25
Profese: Siemens Sales & QC Rep., Scientist
Dal poděkování: 426 poděkování
Dostal poděkování: 198 poděkování

Re: Transparentní zpětná vazba řadového člena strany.

Příspěvek od Tomas.Gottwald »

Na jakých schůzích, kdy? Kde? Do dneška nikde ani na oficiálním fóru strany nemohu dohledat i jako člen strany kam mohu přijít. Nebuduj v Blansku mocenský centrum.
Pokorný, já si takto si transparentnost nepředstavuji!

a) „Řeší se, jestli do Dukly rvát další prachy = řeší to strany koalice, názor není jednotný - viz. jejich programy
Kdyby projekt vedení radnice nedojebalo, nemusíme do toho cpát další love. Zjistil si konkrétně na jaké úpravy?

b) "podle mě by bylo jednodušší to prodat developerovy, ale to je osobní můj názor" = osobní názor Pokorného (překvapivě)
Jsi se zbláznil ... Právě, aby to město získalo ze soukromých rukou a mělo kontrolu nad tím co tam do budoucna bude, vyplázli jsme všichni dohromady 70.000.000 Kč.
Nechalo se lidi rozhodnout v referendu a oni rozhodli, že tam chtějí park (odpočinkovou zónu).
Ty pak přilezeš s mlékem na bradě, vytřeš si s lidmi p*del a začneš prosazovat prodej poduklí soukromému developerovy. Jsi se musel zbláznit.

c) bodu b) předcházela toho rána debata s KDÚ, že kdyby tam městský architekt vhodnou budovu navrhl, já osobně bych to podpořil
Nechápu proč se chováš tak servilně. Pořád slyším jen KDU nás bude informovat. My jim budeme pomáhat. Proč?
Piráti mají vlastní stranu. Od voleb jsem neslyšel co my tam budeme dělat.

d) A teď to nejdůležitější - téma jsme řešili okrajově, ve volebním programu jsme ji neměli, a proto se k tomu už dále vyjadřovat nehodlám.
Takto arogantní jednání, jsem od svého zastupitele neočekával. Fak dík
pay ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> pay » 25 říj 2019, 10:07
Uživatelský avatar
Petr.Jelinek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 71
Registrován: 30 led 2018, 20:35
Profese: učitel VŠ
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: Transparentní zpětná vazba řadového člena strany.

Příspěvek od Petr.Jelinek »

Ve věci Dukly proběhlo referendum a výsledky jsou tady: https://www.blansko.cz/clanky/2014/10/v ... telu-dukla
Z něj vyplývá, že obyvatelé si přejí, aby místo bylo revitalizováno, což se také stalo. Nemusíme souhlasit se způsobem revitalizace, ale stavět na místě další dům není revitalizace, ale bytová výstavba. Tedy jednání s KDU o výstavbě budovy není revitalizace, není to, co rozhodli lidé v referendu a nemyslím si, že bychom to jako Piráti měli prosazovat.
Uživatelský avatar
Tomas.Gottwald
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 340
Registrován: 21 pro 2017, 09:25
Profese: Siemens Sales & QC Rep., Scientist
Dal poděkování: 426 poděkování
Dostal poděkování: 198 poděkování

Re: Transparentní zpětná vazba řadového člena strany.

Příspěvek od Tomas.Gottwald »

Ahoj Piráti,

souhlasím, že je potřeba mít společná stanoviska, která se piráti v Blansku budou pokoušet prosazovat v zastupitelstvu.
Tyto stanoviska musí být veřejná, vycházet z programu ev. z aktuálního dění ve městě tj. programu aktuálního zastupitelstva.
Jsem třeba rád, že starosta města Ing. Jiří Crha v regionálních novinách deklaroval, že na jaře 2019 započne realizace osvětlení trianglu kolem baseballového hřiště klubu Olympia Blansko. Dali jsme si tento bod do programu a já osobně o něj vážně usiloval a moc si jej v Blansku přál.
I když si tohoto kroku vážím, nadále jsme v Blansku v opozici a já budu kritizovat vše, co primárně nehájí zájmy blanenských občanů tak, aby čtyřleté funkční období pan starosty bylo co nejúspěšnější.


Moje otázky k předsednictvu MS Blanensko znějí:
Existuje-li nějaký pirátský předpis, který upravuje vztah mezi zastupiteli z daného MS a MS obecně?
Druhý dotaz je, může-li každý řadový člen MS nebo i občan přítomný na veřejné schůzi MS (každá schuze je u pirátů veřejná :| ) navrhnout, co se piráti (zastupitelé) mohou pokoušet prosazovat v zastupitelstvu (na radnici v Blansku)?

Neexistuje-li, moje představa je asi takováto a zařadím ji jako bod k projednání na nejbližší možné schůzi MS Blanensko.
Tedy až bude zveřejněn program schůzí na rok 2019 ...
Zastupitelsky klub (v Blansku jeden zastupitel) navrhne co chce v Blansku na radnici prosazovat. O tom ať se radí, s kým chce (třeba ve skupince Blansko). Vystup pak předloží na MS Blanensko a členové hlasováním jej buďto schválí anebo kdokoliv z přítomných může navrhnout konkrétní pozměnění, členové MS potom hlasují, jestli o změně hlasovat a pokud ano, pak o změně členové MS hlasují. Každý z přítomných může předložit i vlastní návrh co v Blansku na radnici prosazovat. A pak stejně. Členové MS hlasují, jestli o tomto návrhu hlasovat a pokud ano členové MS o tomto návrhu hlasuji. Zastupitel se pak pokouší schválené výstupy prosazovat na zastupitelstvu a v souladu s nimi jedná a vystupuje na radnici i mimo ni tak, aby každý zastupitel vykonával mandát dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.


Měj se hezky, Tomáš.
pay ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> pay » 25 říj 2019, 10:07
Odpovědět

Zpět na „[archiv] Blanensko“