Tým spolupracovníků pro e-government

Moderátor: Resortni tym Informatika

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Informatika. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Uživatelský avatar
Ladislav.Koubek
Člen KS Praha
Příspěvky: 108
Registrován: 05 říj 2017, 11:49
Profese: E-government specialista PK Piráti
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 113 poděkování
Dostal poděkování: 216 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tým spolupracovníků pro e-government

Příspěvek od Ladislav.Koubek » 12 lis 2018, 13:59

Ahoj!

V oblasti veřejné správy pomalu ožívají dokumenty nově schváleného Digitálního Česka a agenda poslaneckého klubu Pirátů se, nejenom díky tomu, postupně rozrůstá. Proto chceme oslovit širší okruh lidí se specifickými znalostmi. Budeme rádi, když se i Ty zapojíš do práce na modernizaci České republiky!

Hledáme lidi s analytickými schopnostmi, kteří se chtějí podílet na přípravě strategií zavádějících v ČR elektronické služby pro občany, a zároveň souzní s pirátským programem. Pokud rozumíš jedné či více z následujících oblastí, pak s Tebou rádi navážeme spolupráci:
● nasazování cloudových služeb;
● implementace a provoz enterprise open source řešení;
● budování a správa architektury rozsáhlých informačních systémů;
● transformace papírového oběhu dokumentů na elektronický, zavádění spisových služeb;
● vypisování veřejných zakázek v oblasti ICT pro implementaci HW architektury a/nebo SW řešení;

Výhodou je znalost prostředí státní správy, ale hodí se i zkušenosti ze soukromého sektoru (se státní správou jako klientem). Jde primárně o dobrovolnickou činnost v rozsahu několika hodin týdně, avšak v případě oboustranné spokojenosti existuje možnost rozšíření spolupráce na honorovanou expertní činnost na ŽL.

V případě zájmu zašli své CV a krátký motivační dopis obsahující vizi Tvého přínosu týmu s popisem zkušeností z oblasti ICT/e-governmentu na email ladislav.koubek@pirati.cz (předmět: “Tým spolupracovníků”), a to do 25.11.2018.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ladislav.Koubek za příspěvek:
Ivor.Kollar

ModrejZdenek
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 2
Registrován: 19 kvě 2018, 20:00
Profese: programátor
Bydliště: Beroun
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tým spolupracovníků pro e-government

Příspěvek od ModrejZdenek » 17 lis 2018, 14:28

Ahoj,

zaujala mě zpráva, ve které se hledají spolupracovníci k přípravě strategie pro zavádění elektronických služeb pro občany ČR - e-government. Rád bych se připojil k pirátskému týmu a pomohl svými zkušenostmi.

Za svoji praxi jsem prošel mnoha pracovními pozicemi, kde jsem velmi často komunikoval se státní správou. Mohu tak nabídnout pohled uživatelů služeb státní správy a definovat, její největší slabiny. Mám zkušenosti s vypracováním žádostí o státní a evropské dotace. Jako projektový manager jsem vedl několik úspěšných týmů při realizaci projektů implementace inovací a informačních systémů v podnicích. Jejich nedílnou součástí byla i výběrová řízení realizovaná jak podle zákona, tak v některých případech i podle vlastních kritérií, vyhovujících podmínkám a požadavkům firmy.

Baví mě informatika a projektové řízení. Práci s počítači jsem časem povýšil z amatérské činnosti na hlavní pracovní náplň. Jako člen širšího týmu nyní pracuji v roli analytika, programátora a školitele pro přibližně 15 soukromých firem (nadnárodní společnosti, banky). Moji specializací jsou ERP systémy na db Oracle. Další oblastí je vývoj aplikací na systémech pro mobilní zařízení iOS a desktopových systémech macOS s využitím cloudových služeb. Dobře se tedy orientuji zejména v softwarové oblasti, architekturu znám ze základů jako uživatel.

Od jara letošního roku jsem registrovaným příznivcem Pirátské strany. Nejsem členem žádné politické strany ani hnutí. V předchozím i současném volebním období jsem členem Kontrolního výboru zastupitelstva v Berouně. Jsem členem předsednictva spolku Modrej Beroun, kde se zabýváme realizací pravidelných hudebních a poznávacích akcí v Berouně a okolí.

Pokud budou moje zkušenosti k užitku, velmi rád se seznámím s týmem pro e-government a uvidím jak se mě podaří sladit svůj nabitý program s touto zajímavou činností.

S pozdravem

Zdeněk Bydžovský
email: zdenek@modrejberoun.cz
mobil: 724 283 605‬
Tito uživatelé poděkovali autorovi ModrejZdenek za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Dalibor.Zahora

Alexandr Vasilenko
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Tým spolupracovníků pro e-government

Příspěvek od Alexandr Vasilenko » 12 led 2019, 21:40

Zdravím, téke bych se mohl připojit. Jsem z České Zemědělské Univerzity - Provozně ekonomická fakulta. Učím předmět týkající se e-governmentu a troufám si říci, že bych mohl k tématu něco nabídnout.

RomanRous
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 16
Registrován: 02 čer 2018, 20:11
Profese: IT
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Tým spolupracovníků pro e-government

Příspěvek od RomanRous » 22 led 2019, 14:05

Zdar,
Zatím se nepřidám, protože nevím, jak budu stíhat ...
Nicméně měl bych otázku, která s tématem souvisí a je takovým testíkem pro uchazeče ;-)

Cíl: Vytvoření praktického návodu, který by pomohl ocenit informační aktiva governmentu. Primárním cílem je kybernetická bezpečnost (ochrana aktiv = jejich požadovaná důvěrnost, integrita a dostupnost), ale úzce s tím souvisí i kvalita poskytování služeb občanům, tedy poskytování informací a informačních služeb(informování, rozhraní pro komunikaci), která s aktivy souvisejí. Očekával bych, že třeba Estonsko tohle má hotové(veřejné aspoň částečně) mohli bychom se inspirovat, ale nevím.
Smyslem je, aby to bylo opravdu prakticky použitelné a rovnou se podle toho dalo začít pracovat = NE obecná metodika(pravidla, postupy) bez konkrétního obsahu ...

Pro začátek stačí hinty jak postupovat. Kdyby náhodou někdo chtěl a mohl, tak třeba i nějaký ucelený akademický dokument.

Uživatelský avatar
Ladislav.Koubek
Člen KS Praha
Příspěvky: 108
Registrován: 05 říj 2017, 11:49
Profese: E-government specialista PK Piráti
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 113 poděkování
Dostal poděkování: 216 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tým spolupracovníků pro e-government

Příspěvek od Ladislav.Koubek » 04 úno 2019, 12:21

Kdo má zájem se představit a informovat se o tom, co se aktuálně řeší, tento týden bude resortní tým v PiCe, viz viewtopic.php?p=603986#p603986

Odpovědět

Zpět na „Informatika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů