Zpětná vazba pro PKS

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

• V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

• Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

• Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

• Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Odpovědět

Jaký je váš názor na práci PKS zvoleného na podzim 2018?

Jsem spíše spokojen/na
11
52%
Jde to, ale mohlo být lepší
2
10%
Jsem spíše nespokojen/na
6
29%
Zdržuji se
2
10%

Celkem hlasujících: 21 - Celkem hlasů: 21

Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná vazba pro PKS

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Nevidím v sekci PKS žáná jednání na foru, jak jsem psala výše. Vypadá to zde, že PKS o ničem nejedná, pouze hlasuje.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 7361 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek »

No upřímně, já ani nevím, jak by takové jednání mělo formálně vypadat. PKS SčK nemá nemá svůj speciální jednací řád.

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Lenka.Kozlova
Kontaktovat uživatele:

Jiri.Snizek píše: 27 led 2020, 22:06 No upřímně, já ani nevím, jak by takové jednání mělo formálně vypadat. PKS SčK nemá nemá svůj speciální jednací řád.
PKS speciální JŘ nepotřebuje, můžeš se podívat do fora jiných krajů :) Proto jsem sem dávala odkaz, ten je taky už v prvním příspěvku.

Kde tedy PKS jedná a jedná vůbec?

Děkuji za odpověď na otázku.

Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Lenko, já na tuhle debatu fakt nemám. Nerozumím ti. Pokud něco nemá pravidla, odehrává se vše v oblasti očekávání, představ a nenaplněných očekávání a představ. PKS nemá jednací řád. Troufám si tvrdit, že dodržuje pravidla týmové spolupráce. To je vše, co jsem k tomu schopen říct a víc slov mi přijde zbytečné tomuto tématu věnovat, protože bych se už opakoval. Pokud chceš jakkoli předsednictvo úkolovat, či formalizovat jeho činnost, založ prosím členský podnět.

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1518 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Jiri.Snizek píše: 27 led 2020, 23:06 Lenko, já na tuhle debatu fakt nemám. Nerozumím ti. Pokud něco nemá pravidla, odehrává se vše v oblasti očekávání, představ a nenaplněných očekávání a představ. PKS nemá jednací řád. Troufám si tvrdit, že dodržuje pravidla týmové spolupráce. To je vše, co jsem k tomu schopen říct a víc slov mi přijde zbytečné tomuto tématu věnovat, protože bych se už opakoval. Pokud chceš jakkoli předsednictvo úkolovat, či formalizovat jeho činnost, založ prosím členský podnět.
Za Lenku mluvit nechci, co jsem sledoval fórum, pokud kraj nemá vlastní JŘ, pak se z větší části řídí JŘ CF. Předpokládám, že na to @Lenka.Kozlova naráží.
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Dal poděkování: 1818 poděkování
Dostal poděkování: 2739 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Já to upřímně moc nechápu. Jak si pročítám tu Vysočinu, tak jejich jednání PKS probíhají klasicky na mumble/jitsi. To je ale to samé jako nás pravidelný mumble KS, který se původně jmenoval mumble PKS, kam mohl přijít každý člen. Ten jsme se rozhodli již dříve přejmenovat na mumble KS, abychom zapojili co nejvíce členů. Vysočina tedy dělá úplně to samé co my. Jenom se to jmenuje jinak. Nicméně uznávám, že mají stylovější a pěkně přehledné zápisy :)

Pokud se ptáš na jiné formalizované jednání, tak žádné takové neprobíhá.

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Lenka.Kozlova
Kontaktovat uživatele:

Určitě nechcete říct (Jiří a Štěpán) že PKS nejedná o tom, co předkládá KF. Tomu neříkám neformální jednání a tato nejsou nikde vidět.
Například jednání o předkládaném rozpočtu, nebo o kodexu, jako třeba zde jedná již zmíněné PKS Vysočina: viewtopic.php?f=316&t=48513

Kde se berou různá usnesení PKS, která hlasujete?

Předseda Vysočiny se snaží ztransparentnit (a o zefektivněním zápisů - v tomto vlákně lze dohledat můj apel na lepší zápisy z mumble) jednání jejich PKS. To mi u nás chybí a proto se ptám.

PKS je součástí KF, pro KF je přiměřeně používán jednací řád CF. Kde je problém?

Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Kontaktovat uživatele:

O rozpočtu jsme jednali na zasedání KF v Berouně. Kodex jsem převzal pražský a krajské fórum ho shodilo.

Bylo nám Daliborem vytýkáno, že nejsme jako PKS v předkládání návrhů programů zasedání jednotní, proto se snažíme dohodnout neveřejně a nevysílat směrem ke KF rozdílné signály. Ty bys to chtěla jinak? Stále ti nerozumím, ale snažím se tě pochopit.

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Dal poděkování: 1818 poděkování
Dostal poděkování: 2739 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina »

No já teď nemám čas hledat konkrétní příklady, ale co jsem si to tak zběžně projel, tak hlasování k sekci PKS jsou buď věci operativního charakteru, nebo věci, které nesnesou odklad. Usnesení, která jsou předkládána KF bývají vždy nějakou formou KF připomínkována. Ať již v rámci krajské schůze, nebo na fóru, či pravidelném mumble - nebo v kombinaci. Pokud má kdokoliv nějaké konkrétní otázky, či připomínky, tak jsme mu samozřejmě k dispozici.

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Jj, já bych právě taky potřeboval nějaké konkrétní příklady, kde jsme byli málo transparentní nebo kde jsme málo zapojovali členy krajského fóra. Jestli jde pouze o zjištění, zda máme v předsednictvu různé názory, tak ano, máme. (Třeba naše názory na četnost zasedání krajského fóra se liší, ale tyto názory lze dohledat na fóru.)

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“