Drezura v cirkusech
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
- Martin.Shanil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7036
- Registrován: 07 dub 2012, 21:03
- Profese: eshop + prodejna
- Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
- Dal poděkování: 9169 poděkování
- Dostal poděkování: 9464 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Drezura v cirkusech
nojo když už se tak to "sociální" soucítění s trpícími tvory rozmohlo (kam ten svět spěje se všemi těmi korektnostmi a vegany a zákazy sladkých nápojů a mýtů (me too) ?), tak bych zvážil raději než zákaz zákonem třeba místní referenda, jestli cirkus do města pustit. Radnice přece mohou nepronajmout plac. Takže ti ochránci by měli zamířit na svoje zastupitelstvo a agitovat až se z nich bude kouřit. jestli to tedy myslí vážně.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 5):
- Petr.Tkadlec, Jan.Prokop, Vit.Jurasek, Zbynek.Janoska, Robert.Magni
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Drezura v cirkusech
Slon indický je domestikované zvíře ... v Indii. Naopak kráva je tam volně žijící zvíře, neboť je posvátná.
Lama je u nás v ZOO a cirkusech, ale v Peru je to domácí užitkové zvíře (srst, mléko, maso, někdy i tažné či dopravní zvíře).
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
- Ivo.Vasicek, Robert.Magni
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
-
Zbynek.Janoska
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 963
- Registrován: 28 úno 2018, 10:54
- Profese: programátor
- Bydliště: Vracov [HO]
- Dal poděkování: 2581 poděkování
- Dostal poděkování: 1398 poděkování
Re: Drezura v cirkusech
Domestikace není jen o tom, že zvíře žije s lidmi - domestikace je postupné šlechtění. A to u slonů moc nejde, protože se v zajetí špatně rozmnožují. Velká část domestikovaných slonů v Indii jsou ve skutečnosti ve volné přírodě chycená zvířata, která pak v zajetí zemřou a budou nahrazena jinými z volné přírody chycenými zvířaty. Kvůli tomu slony nejde šlechtit.Petr.Vileta píše: ↑02 lis 2018, 22:35Slon indický je domestikované zvíře ... v Indii. Naopak kráva je tam volně žijící zvíře, neboť je posvátná.![]()
Jinak v rusku si můžeš koupit třeba i domestikovanou lišku
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Janoska za příspěvky (celkem 4):
- Jan.Bartko, Marek.Necada, Vojtech.Pikal, jachymb
- Matej.Sandor
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 538
- Registrován: 12 dub 2018, 10:46
- Profese: manažer, právník
- Bydliště: Praha 4
- Dal poděkování: 894 poděkování
- Dostal poděkování: 1044 poděkování
Re: Drezura v cirkusech
Zákaz dle mého nedává moc smysl. Ty zvířata by se dostaly ještě do horšího stavu, než jsou teď (přesunulo by se to mimo legální rámec – něco jako tajné kohoutí zápasy v Asii). Naopak, rozumnou regulaci, která zlepší podmínky, v jakých ty zvířata žijí, podporuji. Tedy úpravu regulace podmínek držení zvířat v cirkusech s náležitou kontrolou a sankcemi za nedodržování.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvek:
- Robert.Magni
- Robert.Magni
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 4745
- Registrován: 18 led 2013, 17:08
- Profese: dělník
- Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
- Dal poděkování: 17929 poděkování
- Dostal poděkování: 3694 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Drezura v cirkusech
Přesně tak.Martin.Kucera píše: ↑02 lis 2018, 10:42 No vida, začínáme se někam dostávat, IMHO se z téhle diskuse ukazuje, že v skutečnosti není potřeba plošný zákaz nedomestikovaných zvířat v cirkusech, nýbrž stačí:
- Zákaz mít v cirkusech zvířata odchycená z přírody (tj. ta narozená v zajetí problém nejsou).
- Stanovení minimálních standardů životních podmínek pro jednotlivé druhy a důsledná kontrola jejich dodržování. (Třeba by se velmi rychle ukázalo, že např. u slonů či velkých šelem je pro cirkusy nemožné tyto standardy dodržovat, a výsledek by byl týž, ovšem nikoli postupem "zakazujeme vám to", nýbrž postupem "nedokážete ta zvířata držet tak, aby jim to neubližovalo". Což je výrazný rozdíl, protože pro plošný zákaz se mnohem hůře hledají relevantní argumenty.)
Jenže dobroseři jsou teroristé.Ti nikdy nemají dost.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
- Petr.Vileta
-
Ondra.kl
- Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
- Příspěvky: 3729
- Registrován: 18 čer 2009, 12:09
- Profese: IT administrátor
- Dal poděkování: 727 poděkování
- Dostal poděkování: 3798 poděkování
Re: Drezura v cirkusech
Robert.Magni píše: ↑03 lis 2018, 14:12 Přesně tak.
Jenže dobroseři jsou teroristé.Ti nikdy nemají dost.
Krom toho doporučuji nastudovat si význam slova "terorismus"
- Robert.Magni
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 4745
- Registrován: 18 led 2013, 17:08
- Profese: dělník
- Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
- Dal poděkování: 17929 poděkování
- Dostal poděkování: 3694 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Drezura v cirkusech
Nečlene,strč si svoje doporučení do prdeleOndra.kl píše: ↑03 lis 2018, 15:05Robert.Magni píše: ↑03 lis 2018, 14:12 Přesně tak.
Jenže dobroseři jsou teroristé.Ti nikdy nemají dost.Proto doporučuji opustit dobroserskou stranu a přesunout se do nějaké, která prosazuje tradiční hodnoty - třeba nevolnictví a otroctví - ale samozřejmě za přísně regulovaných podmínek.
Krom toho doporučuji nastudovat si význam slova "terorismus"![]()
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
- Martin.Polak
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Drezura v cirkusech
Ondro, ono by se to dalo říci i opačně, s tím přesunem. Pro dobrosery se jistě dá najít více přijatelných stran. Jen tak na první dobrou mě napadá Strana zelenýchOndra.kl píše: ↑03 lis 2018, 15:05Robert.Magni píše: ↑03 lis 2018, 14:12 Přesně tak.
Jenže dobroseři jsou teroristé.Ti nikdy nemají dost.Proto doporučuji opustit dobroserskou stranu a přesunout se do nějaké, která prosazuje tradiční hodnoty - třeba nevolnictví a otroctví - ale samozřejmě za přísně regulovaných podmínek.
Krom toho doporučuji nastudovat si význam slova "terorismus"![]()
A pokud jde o terorismus, opravdu je dobré si nastudovat, že nemá jen jednu formu.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Terorismus
"Někdy má terorismus podobu vydírání s cílem dosáhnout splnění konkrétních politických požadavků."
a nepřeskočit odkaz na teror
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zeman ... 590604f2e/
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
- Robert.Magni
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
-
Ondra.kl
- Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
- Příspěvky: 3729
- Registrován: 18 čer 2009, 12:09
- Profese: IT administrátor
- Dal poděkování: 727 poděkování
- Dostal poděkování: 3798 poděkování
Re: Drezura v cirkusech
To by se jistě dalo. Říci se dá kde co ... třeba že slunce svítí černě, nebo že slunce obíhá okolo země. Nicméně zásadní je, že "Poslání a programové cíle" tak jak jsou napsané ve stanovách, jsou samý dobroserský věci. A není tam žádná nedobroserská nebo protidobroserská. Takže, sorry, tady jsou dobroseři správně. Dovolím si říci, že není žádná lepší dobroserská strana.Petr.Vileta píše: ↑03 lis 2018, 22:12Ondro, ono by se to dalo říci i opačně, s tím přesunem. Pro dobrosery se jistě dá najít více přijatelných stran. Jen tak na první dobrou mě napadá Strana zelených
On tě někdo vydírá? A čím? Unesl ti manželku, psa? Nebo se ti naboural do počítače a má nějaké zajímavé fotky? Pokud ano, kontaktuj policii.Petr.Vileta píše: ↑03 lis 2018, 22:12"Někdy má terorismus podobu vydírání s cílem dosáhnout splnění konkrétních politických požadavků."
- Martin Opata
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 20
- Registrován: 03 lis 2018, 09:25
- Profese: letecky inzenyr
- Dal poděkování: 3 poděkování
- Dostal poděkování: 11 poděkování
Re: Drezura v cirkusech
Prominte, ale zakaz automobilu a zakaz chovu zvirat v cirkusech stavite na stejnou uroven? Myslite, ze by to melo stejny dopad pro cloveka? Z pouzivani automobilu je snad trochu jiny uzitek, nez z drezurovani zvirat v cirkusech...Pavel.Moravec píše: ↑27 říj 2018, 12:36 Podle mne jde o dobrý úmysl (já také nechci týrat zvířata), ale špatné provedení. I když pominu argumenty typu:
Tedy když pominu takovéto argumenty, je zde jeden klíčový: Plošný zákaz by postihl i ty "hodné" cirkusáky, co se ke svým zvířatům chovají hezky. Proboha proč? Proč vylívat s vaničkou i dítě? To je jako zakázat automobily (i elektromobily), protože přece znečišťují ovzduší a to my nechceme.
- Většina zvířat se naučí vystupovat a vystupují JEN s pozitivní motivací. Kdyby byly při drezuře týrány, tak asi těžko udělají to co po nich cirkusák chce. Naopak pokud ví, že dostanou pamlsek když udělají co je požadováno, pak pro něj budou panáčkovat.
- Už dnes jsou zvířata pod pravidelnou kontrolou veteriny a jánevímjakýchdalších úředníků. V čem je tato ochrana nedostatečná?
- Týrání zvířat obecně je zakázano. Pokud někdo dnes týrá zvíře v cirkuse, nestačí jej zažalovat dle příslušného zákona? (paragraf ani zákon neznám, ale existuje přece, ne?)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Opata za příspěvek:
- jachymb