Drezura v cirkusech

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Vystupování zvířat v cirkusech

Podporuji zákaz
61
51%
Nepodporuji zákaz
42
35%
zdržuji se
16
13%
 
Celkem hlasujících: 119 - Celkem hlasů: 119

Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Martin.Shanil »

nojo když už se tak to "sociální" soucítění s trpícími tvory rozmohlo (kam ten svět spěje se všemi těmi korektnostmi a vegany a zákazy sladkých nápojů a mýtů (me too) ?), tak bych zvážil raději než zákaz zákonem třeba místní referenda, jestli cirkus do města pustit. Radnice přece mohou nepronajmout plac. Takže ti ochránci by měli zamířit na svoje zastupitelstvo a agitovat až se z nich bude kouřit. jestli to tedy myslí vážně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 5):
Petr.Tkadlec, Jan.Prokop, Vit.Jurasek, Zbynek.Janoska, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Petr.Vileta »

Zbynek.Janoska píše: 02 lis 2018, 10:15 Slon není domestikované zvíře.
Slon indický je domestikované zvíře ... v Indii. Naopak kráva je tam volně žijící zvíře, neboť je posvátná. ;)

Lama je u nás v ZOO a cirkusech, ale v Peru je to domácí užitkové zvíře (srst, mléko, maso, někdy i tažné či dopravní zvíře).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, Robert.Magni
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 963
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2581 poděkování
Dostal poděkování: 1398 poděkování

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Petr.Vileta píše: 02 lis 2018, 22:35
Zbynek.Janoska píše: 02 lis 2018, 10:15 Slon není domestikované zvíře.
Slon indický je domestikované zvíře ... v Indii. Naopak kráva je tam volně žijící zvíře, neboť je posvátná. ;)
Domestikace není jen o tom, že zvíře žije s lidmi - domestikace je postupné šlechtění. A to u slonů moc nejde, protože se v zajetí špatně rozmnožují. Velká část domestikovaných slonů v Indii jsou ve skutečnosti ve volné přírodě chycená zvířata, která pak v zajetí zemřou a budou nahrazena jinými z volné přírody chycenými zvířaty. Kvůli tomu slony nejde šlechtit.

Jinak v rusku si můžeš koupit třeba i domestikovanou lišku ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Janoska za příspěvky (celkem 4):
Jan.Bartko, Marek.Necada, Vojtech.Pikal, jachymb
Uživatelský avatar
Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 538
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 894 poděkování
Dostal poděkování: 1044 poděkování

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Matej.Sandor »

Zákaz dle mého nedává moc smysl. Ty zvířata by se dostaly ještě do horšího stavu, než jsou teď (přesunulo by se to mimo legální rámec – něco jako tajné kohoutí zápasy v Asii). Naopak, rozumnou regulaci, která zlepší podmínky, v jakých ty zvířata žijí, podporuji. Tedy úpravu regulace podmínek držení zvířat v cirkusech s náležitou kontrolou a sankcemi za nedodržování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Robert.Magni »

Martin.Kucera píše: 02 lis 2018, 10:42 No vida, začínáme se někam dostávat, IMHO se z téhle diskuse ukazuje, že v skutečnosti není potřeba plošný zákaz nedomestikovaných zvířat v cirkusech, nýbrž stačí:
- Zákaz mít v cirkusech zvířata odchycená z přírody (tj. ta narozená v zajetí problém nejsou).
- Stanovení minimálních standardů životních podmínek pro jednotlivé druhy a důsledná kontrola jejich dodržování. (Třeba by se velmi rychle ukázalo, že např. u slonů či velkých šelem je pro cirkusy nemožné tyto standardy dodržovat, a výsledek by byl týž, ovšem nikoli postupem "zakazujeme vám to", nýbrž postupem "nedokážete ta zvířata držet tak, aby jim to neubližovalo". Což je výrazný rozdíl, protože pro plošný zákaz se mnohem hůře hledají relevantní argumenty.)
Přesně tak.
Jenže dobroseři jsou teroristé.Ti nikdy nemají dost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Petr.Vileta
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Ondra.kl »

Robert.Magni píše: 03 lis 2018, 14:12 Přesně tak.
Jenže dobroseři jsou teroristé.Ti nikdy nemají dost.
:roll: Proto doporučuji opustit dobroserskou stranu a přesunout se do nějaké, která prosazuje tradiční hodnoty - třeba nevolnictví a otroctví - ale samozřejmě za přísně regulovaných podmínek. :fet:

Krom toho doporučuji nastudovat si význam slova "terorismus" ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Filc
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Robert.Magni »

Ondra.kl píše: 03 lis 2018, 15:05
Robert.Magni píše: 03 lis 2018, 14:12 Přesně tak.
Jenže dobroseři jsou teroristé.Ti nikdy nemají dost.
:roll: Proto doporučuji opustit dobroserskou stranu a přesunout se do nějaké, která prosazuje tradiční hodnoty - třeba nevolnictví a otroctví - ale samozřejmě za přísně regulovaných podmínek. :fet:

Krom toho doporučuji nastudovat si význam slova "terorismus" ;)
Nečlene,strč si svoje doporučení do prdele :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Martin.Polak
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ondra.kl píše: 03 lis 2018, 15:05
Robert.Magni píše: 03 lis 2018, 14:12 Přesně tak.
Jenže dobroseři jsou teroristé.Ti nikdy nemají dost.
:roll: Proto doporučuji opustit dobroserskou stranu a přesunout se do nějaké, která prosazuje tradiční hodnoty - třeba nevolnictví a otroctví - ale samozřejmě za přísně regulovaných podmínek. :fet:

Krom toho doporučuji nastudovat si význam slova "terorismus" ;)
Ondro, ono by se to dalo říci i opačně, s tím přesunem. Pro dobrosery se jistě dá najít více přijatelných stran. Jen tak na první dobrou mě napadá Strana zelených :D , ale jistě se tu najde i něco ještě razantnějšího, i když zatím to třeba není strana. Někde určitě bude nějaká neomarxistická buňka, kde ví nejlépe, co bychom měli a neměli dělat, jak bychom se měli a neměli chovat. A když se podíváš do Brusele, je to tam každý druhý ekologista, marxista, maoista, přinejhorším alespoň socialista.

A pokud jde o terorismus, opravdu je dobré si nastudovat, že nemá jen jednu formu.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Terorismus
"Někdy má terorismus podobu vydírání s cílem dosáhnout splnění konkrétních politických požadavků."

a nepřeskočit odkaz na teror ;)
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zeman ... 590604f2e/ ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Robert.Magni
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Ondra.kl »

Petr.Vileta píše: 03 lis 2018, 22:12Ondro, ono by se to dalo říci i opačně, s tím přesunem. Pro dobrosery se jistě dá najít více přijatelných stran. Jen tak na první dobrou mě napadá Strana zelených :D
To by se jistě dalo. Říci se dá kde co ... třeba že slunce svítí černě, nebo že slunce obíhá okolo země. Nicméně zásadní je, že "Poslání a programové cíle" tak jak jsou napsané ve stanovách, jsou samý dobroserský věci. A není tam žádná nedobroserská nebo protidobroserská. Takže, sorry, tady jsou dobroseři správně. Dovolím si říci, že není žádná lepší dobroserská strana.
Petr.Vileta píše: 03 lis 2018, 22:12"Někdy má terorismus podobu vydírání s cílem dosáhnout splnění konkrétních politických požadavků."
On tě někdo vydírá? A čím? Unesl ti manželku, psa? Nebo se ti naboural do počítače a má nějaké zajímavé fotky? Pokud ano, kontaktuj policii.
Uživatelský avatar
Martin Opata
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 20
Registrován: 03 lis 2018, 09:25
Profese: letecky inzenyr
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Martin Opata »

Pavel.Moravec píše: 27 říj 2018, 12:36 Podle mne jde o dobrý úmysl (já také nechci týrat zvířata), ale špatné provedení. I když pominu argumenty typu:
  • Většina zvířat se naučí vystupovat a vystupují JEN s pozitivní motivací. Kdyby byly při drezuře týrány, tak asi těžko udělají to co po nich cirkusák chce. Naopak pokud ví, že dostanou pamlsek když udělají co je požadováno, pak pro něj budou panáčkovat.
  • Už dnes jsou zvířata pod pravidelnou kontrolou veteriny a jánevímjakýchdalších úředníků. V čem je tato ochrana nedostatečná?
  • Týrání zvířat obecně je zakázano. Pokud někdo dnes týrá zvíře v cirkuse, nestačí jej zažalovat dle příslušného zákona? (paragraf ani zákon neznám, ale existuje přece, ne?)
Tedy když pominu takovéto argumenty, je zde jeden klíčový: Plošný zákaz by postihl i ty "hodné" cirkusáky, co se ke svým zvířatům chovají hezky. Proboha proč? Proč vylívat s vaničkou i dítě? To je jako zakázat automobily (i elektromobily), protože přece znečišťují ovzduší a to my nechceme.
Prominte, ale zakaz automobilu a zakaz chovu zvirat v cirkusech stavite na stejnou uroven? Myslite, ze by to melo stejny dopad pro cloveka? Z pouzivani automobilu je snad trochu jiny uzitek, nez z drezurovani zvirat v cirkusech...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Opata za příspěvek:
jachymb
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“