Vystoupení Marka Blahy z MS Šumpersko :

Místní sdružení pro SO ORP Šumperku a Zábřehu


Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, PMS Šumpersko

Pravidla fóra

Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení a pro všechny, kdo se nepřidají do skupiny Skryt Regiony kraj - OlK (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).

  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Marek.Blaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2017, 22:49
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: Vystoupení Marka Blahy z MS Šumpersko :

Příspěvek od Marek.Blaha »

Vaclav.Doubrava píše: 24 říj 2018, 13:02
Marek.Blaha píše: 24 říj 2018, 12:15
Vaclav.Doubrava píše: 24 říj 2018, 11:59 Marek Blaha, můžeš nám to vysvětlit
Napsal uživatel Petr Procházka
Šup a mám blok - za trošku pravdy o provozovateli skupiny „Jsem prý Zábřeh jen." :(
Tak takhle funguje Pirátská demokracie utečence z SPD. :D Marku Blaho, že Vám to není trapné stydět se za svoji minulost, ke které jste se ještě před dvěma lety hrdě hlásil.
A pirátům Lubomír Vlček nebo Václav Doubrava či Robert Šrejma je to asi jedno, koho mezi sebou mají.
Nemám jak, protože je to celé nesmysl.
Nevím kde jsi tento text vzal, když údajný pan Procházka tento text již smazal.
Není to náhodou tak, že ty nebo někdo z vás je pan Procházka?

Zbytečné je se k tomuto nesmyslu vyjadřovat, ale, pokud tvé pomluvy a lži budou nadále trvat, budu nucen, což je vážně krajní řešení, tvou aktivitu nahlásit kontrolní komisi. Nechápu o co ti a vám jde?
Tak zaprvé jsem se tě slušně zeptal, co to má znamenat a zda jsi schopný se k tomu vyjádřit. Tato zpráva mi přišla jako upozornění z fb jelikož pan Procházka zmiňoval naše jména ve svém příspěvku. Tvoje odpověď plně koresponduje schováním z dřívější doby, kdy místo toho, aby jsi věc vysvětlit, tak osočuješ osoby kolem sebe z nepravd a lží. Na tvou otázku, o co nám jde, je jednoduchá odpověď. Jde o zachovávání dobrého jména Pirátské strany v očích veřejnosti, budování silného a jednotného týmu, který bude dodržovat hodnoty, jak po stránce pracovní, tak i lidské. Nikdo z nás to nedělá pro peníze, ale že to dělat chce. Pokud však nejsou k práci vytvořeny odpovídající podmínky, tak spousta lidí odejde, nebo se už nepřidá. Musíme být pro lidi a potenciální voliče čitelní, s jasnou vizí a hlavně jednotným vystupováním v zásadních otázkách, na které lidi chtějí znát odpověď. Pokud však tým nefunguje a je v něm nějaký rušivý element, musí se situace řešit. Proto bych byl rád, pokud by jsi moje slova pochopil a učinil rozhodnutí, které bude nejlepší možné a to je podle mě vystoupení z Pirátské strany. Politiku může sice dělat každý, ale málokdo jí dělá správně.
Pokud si někdo účelově zkopíruje text, tak to o něčem svědčí. Podal jsem vystoupení z MS Šumpersko a nemám co dál vysvětlovat. Pro Vaše neopodstatněné a vážné obvinění musíte mít relavantní důkazy, ne takové nesmysly, co mohl napsat kdokoliv.Vy jste ti co máte co vysvětlovat a důvody Vašeho postupu. Jméno Pirátské strany jsem vždy hájil a plně ji podporoval. Nemám důvod vystupovat ani se omlouvat se za nějaké smýšlené pošpinění dobrého jména Pirátské strany. Otázkou jen zůstává jak jste na tom vy a zda váš postup je férový, správný a na rovinu :-(
Politika je věc špinavá, a proto, dělejme tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7198 poděkování

Re: Vystoupení Marka Blahy z MS Šumpersko :

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Marek.Blaha píše: 24 říj 2018, 11:47
Lubomir.Vlcek píše: 24 říj 2018, 11:34 Ano, také to vnímám jako rezignaci na členství v místním sdružení Šumpersko.
Avšak s ohledem na další očekávanou aktivitu Marka a založení přípravného týmu MS Zábřeh a s odkazem na § 21 Založení, změna a zrušení místního sdružení Organizačního řádu, hodlám nadále jednat.

Znění bodu (3):
(3) Území​ místního sdružení je tvořeno územím jednoho nebo více přesně vyjmenovaných samosprávných celků (obcí, měst, městských částí či obvodů) tak, aby bylo souvislé, uvnitř území příslušného krajského sdružení a nepřekrývalo se s územím jiného místního sdružení.

MS Zábřeh by totiž rozbilo stávající MS Šumpersko a já již, dle svého předchozího prohlášení, se domnívám, že tento krok není vhodný.
Důvody jsou nedostatečná členská základna a současná nekompetentnost Marka k vedení MS.
O všem však lze jednat a třeba se situace změní a ustálí...
Na jakém základě stojí tato tvrzení? :
1.) nekompetentnost?
2.) vedení?
=
MS Šumpersko, prosím o předložení důkazů k jejich tvrzení, pro mé vyloučení z Pirátské strany skrze poškození dobrého jména strany, nebo stáhnutí těchto obvinění.
V případě dalších urážek, pomluv a lží a také nátlaku ze strany MS Šumpersko (Lubomíra Vlčka a dalších nováčků tohoto MS), budu nucen celou věc předat Kontrolní komisi, což považuji za zbytečné krajní řešení.
Vzhledem k počtu členů MS Šumpersko není nějaké dělení na více MS na stole a zřejmě dlouho nebude. MS se může dělit z nějakých praktických důvodů, které zefektivní fungování třeba při velkém počtu členů. Ale nebudeme dělit a zakládat MS kvůli osobním sporům.

Marku, vystoupením z MS Šumpersko jsi si případnou snahu o založení MS Zábřeh dost zkomplikoval. Měl jsi raději kandidovat do PMS Šumpersko a ukázat konstruktivní týmové chování.

Než někdo budete dělat nějaké další oficiální kroky, vypněte si na týden počítač a promyslete si to. Díky.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7198 poděkování

Re: Vystoupení Marka Blahy z MS Šumpersko :

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Marek.Blaha píše: 24 říj 2018, 11:28
Vojtech.Pikal píše: 24 říj 2018, 11:18 2.Marek předpokládám poté podnikne kroky k založení přípravného týmu pro založení MS Zábřeh?
2. ano, budou to kroky následující v nadcházejícím období.
Tohle nepůjde. Přípravný tým lze vytvořit jen tam, kde dosud žádné MS nepůsobí (viz. OŘ). Nelze narušit autonomii MS tím, že si někdo na jeho území bude chtít založit jiné.

KF může změnit základní náležitosti sdružení, jako území MS či název. Ale předpokládám, že něco takového nebude dělat bez toho, že by to chtělo MF Šumpersko. Buď se MF Šumpersko samo časem rozhodne na rozdělení na dvě MS, a přesvědčí KF, že jim to má schválit (přesvědčí že má dostatek aktivních členů na dvě sdružení a schopných lidí do předsednictev), nebo se nic měnit nebude. Každopádně musí to vycházet z vůle MF, členové MS Šumpersko s tím musejí být v souladu.

Pokud Marek chce dosáhnout této změny, měl by se pokusit vstoupit zpět do MS Šumpersko, podílet se na jeho rozvoji a růstu tak, aby časem dávalo smysl rozdělení na dvě sdružení. A pokud bude vůle MF a KF, tak k tomu nakonec může dojít. Myslím si, že snaha udělat to naopak, rozdělením "shora" přes KF, by rychle narazila.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Marek.Blaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2017, 22:49
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: Vystoupení Marka Blahy z MS Šumpersko :

Příspěvek od Marek.Blaha »

Jan.Bednarik píše: 24 říj 2018, 16:36
Marek.Blaha píše: 24 říj 2018, 11:28
Vojtech.Pikal píše: 24 říj 2018, 11:18 2.Marek předpokládám poté podnikne kroky k založení přípravného týmu pro založení MS Zábřeh?
2. ano, budou to kroky následující v nadcházejícím období.
Tohle nepůjde. Přípravný tým lze vytvořit jen tam, kde dosud žádné MS nepůsobí (viz. OŘ). Nelze narušit autonomii MS tím, že si někdo na jeho území bude chtít založit jiné.

KF může změnit základní náležitosti sdružení, jako území MS či název. Ale předpokládám, že něco takového nebude dělat bez toho, že by to chtělo MF Šumpersko. Buď se MF Šumpersko samo časem rozhodne na rozdělení na dvě MS, a přesvědčí KF, že jim to má schválit (přesvědčí že má dostatek aktivních členů na dvě sdružení a schopných lidí do předsednictev), nebo se nic měnit nebude. Každopádně musí to vycházet z vůle MF, členové MS Šumpersko s tím musejí být v souladu.

Pokud Marek chce dosáhnout této změny, měl by se pokusit vstoupit zpět do MS Šumpersko, podílet se na jeho rozvoji a růstu tak, aby časem dávalo smysl rozdělení na dvě sdružení. A pokud bude vůle MF a KF, tak k tomu nakonec může dojít. Myslím si, že snaha udělat to naopak, rozdělením "shora" přes KF, by rychle narazila.

V tom případě to musí ukázat čas co lze a co ne. Momentálně je pro mě vstup zpět do MS Šumpersko jako ze sci-fi románu. Nemohu spolupracovat s lidmi, kteří jdou proti základním myšlenkám Pirátské strany, tak jak ji cítím a věřím ji nejenom já, svými slovy i činy. Území by mělo být rozděleno, jelikož Zábřeh vnímám jako hranici mezi severem a jihem (v naší lokalitě). Šumperk směr Jeseník a Zábřeh směr Mohelnice, Litovel k Olomouci. Však uvidíme na čem se bude dát později domluvit.
Politika je věc špinavá, a proto, dělejme tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.
Lubomir.Vlcek
Příspěvky: 328
Registrován: 21 črc 2017, 11:54
Profese: Výrobní inženýr v nadnárodní společnosti
Bydliště: Šumperk
Dal poděkování: 263 poděkování
Dostal poděkování: 289 poděkování

Re: Vystoupení Marka Blahy z MS Šumpersko :

Příspěvek od Lubomir.Vlcek »

Marek.Blaha píše: 26 říj 2018, 10:09
Jan.Bednarik píše: 24 říj 2018, 16:36
Marek.Blaha píše: 24 říj 2018, 11:28
2. ano, budou to kroky následující v nadcházejícím období.
Tohle nepůjde. Přípravný tým lze vytvořit jen tam, kde dosud žádné MS nepůsobí (viz. OŘ). Nelze narušit autonomii MS tím, že si někdo na jeho území bude chtít založit jiné.

KF může změnit základní náležitosti sdružení, jako území MS či název. Ale předpokládám, že něco takového nebude dělat bez toho, že by to chtělo MF Šumpersko. Buď se MF Šumpersko samo časem rozhodne na rozdělení na dvě MS, a přesvědčí KF, že jim to má schválit (přesvědčí že má dostatek aktivních členů na dvě sdružení a schopných lidí do předsednictev), nebo se nic měnit nebude. Každopádně musí to vycházet z vůle MF, členové MS Šumpersko s tím musejí být v souladu.

Pokud Marek chce dosáhnout této změny, měl by se pokusit vstoupit zpět do MS Šumpersko, podílet se na jeho rozvoji a růstu tak, aby časem dávalo smysl rozdělení na dvě sdružení. A pokud bude vůle MF a KF, tak k tomu nakonec může dojít. Myslím si, že snaha udělat to naopak, rozdělením "shora" přes KF, by rychle narazila.

V tom případě to musí ukázat čas co lze a co ne. Momentálně je pro mě vstup zpět do MS Šumpersko jako ze sci-fi románu. Nemohu spolupracovat s lidmi, kteří jdou proti myšlence Pirátské strany, tak jak ji cítím já, svými slovy i činy. Území by mělo být rozděleno, jelikož Zábřeh vnímám jako hranici mezi severem a jihem (v naší lokalitě). Šumperk směr Jeseník a Zábřeh směr Mohelnice, Litovel k Olomouci. Však uvidíme na čem se bude dát později domluvit.

" ...proti myšlence Pirátské strany" nebo "tak jak ji cítíš Ty" ???
V tom je ten zásadní rozpor ...
Marek.Blaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2017, 22:49
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: Vystoupení Marka Blahy z MS Šumpersko :

Příspěvek od Marek.Blaha »

Lubomir.Vlcek píše: 26 říj 2018, 10:57
Marek.Blaha píše: 26 říj 2018, 10:09
Jan.Bednarik píše: 24 říj 2018, 16:36

Tohle nepůjde. Přípravný tým lze vytvořit jen tam, kde dosud žádné MS nepůsobí (viz. OŘ). Nelze narušit autonomii MS tím, že si někdo na jeho území bude chtít založit jiné.

KF může změnit základní náležitosti sdružení, jako území MS či název. Ale předpokládám, že něco takového nebude dělat bez toho, že by to chtělo MF Šumpersko. Buď se MF Šumpersko samo časem rozhodne na rozdělení na dvě MS, a přesvědčí KF, že jim to má schválit (přesvědčí že má dostatek aktivních členů na dvě sdružení a schopných lidí do předsednictev), nebo se nic měnit nebude. Každopádně musí to vycházet z vůle MF, členové MS Šumpersko s tím musejí být v souladu.

Pokud Marek chce dosáhnout této změny, měl by se pokusit vstoupit zpět do MS Šumpersko, podílet se na jeho rozvoji a růstu tak, aby časem dávalo smysl rozdělení na dvě sdružení. A pokud bude vůle MF a KF, tak k tomu nakonec může dojít. Myslím si, že snaha udělat to naopak, rozdělením "shora" přes KF, by rychle narazila.

V tom případě to musí ukázat čas co lze a co ne. Momentálně je pro mě vstup zpět do MS Šumpersko jako ze sci-fi románu. Nemohu spolupracovat s lidmi, kteří jdou proti myšlence Pirátské strany, tak jak ji cítím já, svými slovy i činy. Území by mělo být rozděleno, jelikož Zábřeh vnímám jako hranici mezi severem a jihem (v naší lokalitě). Šumperk směr Jeseník a Zábřeh směr Mohelnice, Litovel k Olomouci. Však uvidíme na čem se bude dát později domluvit.

" ...proti myšlence Pirátské strany" nebo "tak jak ji cítíš Ty" ???
V tom je ten zásadní rozpor ...

Upraveno, aby bylo lépe pochopeno co tím bylo myšleno. Díky za reakci a přeji hezký den. :

V tom případě to musí ukázat čas co lze a co ne. Momentálně je pro mě vstup zpět do MS Šumpersko jako ze sci-fi románu. Nemohu spolupracovat s lidmi, kteří jdou proti základním myšlenkám Pirátské strany, tak jak ji cítím a věřím ji nejenom já, svými slovy i činy. Území by mělo být rozděleno, jelikož Zábřeh vnímám jako hranici mezi severem a jihem (v naší lokalitě). Šumperk směr Jeseník a Zábřeh směr Mohelnice, Litovel k Olomouci. Však uvidíme na čem se bude dát později domluvit.
Politika je věc špinavá, a proto, dělejme tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.
Uživatelský avatar
Milos.Zmeskal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 976
Registrován: 11 črc 2012, 21:31
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 986 poděkování
Dostal poděkování: 952 poděkování

Re: Vystoupení Marka Blahy z MS Šumpersko :

Příspěvek od Milos.Zmeskal »

Mě by zajímalo, co konkrétně máš namysli za Pirátské myšlenky, které MS Šumpersko popírá?
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

OFFTOPIC
73I 464 9IO
fb.com/milhauzz18
Uživatelský avatar
Ales.Valnoha
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 62
Registrován: 16 kvě 2018, 11:11
Profese: jednatel cestovní kanceláře
Bydliště: Zábřeh
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 92 poděkování

Re: Vystoupení Marka Blahy z MS Šumpersko :

Příspěvek od Ales.Valnoha »

Marku, tvůj problém je fakt ten, že před tím než přidáš příspěvek nebo něco okomentuješ, tak si nezjistíš o tom informace. Nejvíc mě mimo jiné dostalo toto tvoje vystoupení z MS (nezjistíš si předem, že si tím můžeš překazit případné založení nového MS). K tvým příspěvkům na "Jsem prý...". - kritizovat nebo poukazovat na něco bys měl až poté, co máš nějaké informace, důkazy a ne pouze domněnky. Přijde mi to takové bez rozmyslu. Pokud má toto být spojováno s Piráti Zábřeh, s čímž má Luboš pravdu (hodně lidí si to spojuje: „Jsem prý…“ = Marek Blaha = Piráti Zábřeh), tak to se mi fakt nelíbí. Ano, Piráti = rebelové, ale jednat konstruktivně a s rozmyslem a někdy, jak psal Honza Bednařík, ten počítač (mobil) vypnout.
Marek.Blaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2017, 22:49
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: Vystoupení Marka Blahy z MS Šumpersko :

Příspěvek od Marek.Blaha »

Ales.Valnoha píše: 31 říj 2018, 18:55 Marku, tvůj problém je fakt ten, že před tím než přidáš příspěvek nebo něco okomentuješ, tak si nezjistíš o tom informace. Nejvíc mě mimo jiné dostalo toto tvoje vystoupení z MS (nezjistíš si předem, že si tím můžeš překazit případné založení nového MS). K tvým příspěvkům na "Jsem prý...". - kritizovat nebo poukazovat na něco bys měl až poté, co máš nějaké informace, důkazy a ne pouze domněnky. Přijde mi to takové bez rozmyslu. Pokud má toto být spojováno s Piráti Zábřeh, s čímž má Luboš pravdu (hodně lidí si to spojuje: „Jsem prý…“ = Marek Blaha = Piráti Zábřeh), tak to se mi fakt nelíbí. Ano, Piráti = rebelové, ale jednat konstruktivně a s rozmyslem a někdy, jak psal Honza Bednařík, ten počítač (mobil) vypnout.
Jedinou domněnku, kterou zde spatřuji, je především ta s těmi stránkami. Tohle super vtipné spojení mě pobavilo. Nic jen tak a bez nabídnutého řešení na Facebooku nekritizuji a vše jsem již vlastně napsal. Odchod z MS Šumpersko je jediným správným východiskem v této chvíli. Tak se spolu mějte, já jedu dál 😉
Politika je věc špinavá, a proto, dělejme tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.
Lubomir.Vlcek
Příspěvky: 328
Registrován: 21 črc 2017, 11:54
Profese: Výrobní inženýr v nadnárodní společnosti
Bydliště: Šumperk
Dal poděkování: 263 poděkování
Dostal poděkování: 289 poděkování

Re: Vystoupení Marka Blahy z MS Šumpersko :

Příspěvek od Lubomir.Vlcek »

Marek.Blaha píše: 01 lis 2018, 18:57
Ales.Valnoha píše: 31 říj 2018, 18:55 Marku, tvůj problém je fakt ten, že před tím než přidáš příspěvek nebo něco okomentuješ, tak si nezjistíš o tom informace. Nejvíc mě mimo jiné dostalo toto tvoje vystoupení z MS (nezjistíš si předem, že si tím můžeš překazit případné založení nového MS). K tvým příspěvkům na "Jsem prý...". - kritizovat nebo poukazovat na něco bys měl až poté, co máš nějaké informace, důkazy a ne pouze domněnky. Přijde mi to takové bez rozmyslu. Pokud má toto být spojováno s Piráti Zábřeh, s čímž má Luboš pravdu (hodně lidí si to spojuje: „Jsem prý…“ = Marek Blaha = Piráti Zábřeh), tak to se mi fakt nelíbí. Ano, Piráti = rebelové, ale jednat konstruktivně a s rozmyslem a někdy, jak psal Honza Bednařík, ten počítač (mobil) vypnout.
Jedinou domněnku, kterou zde spatřuji, je především ta s těmi stránkami. Tohle super vtipné spojení mě pobavilo. Nic jen tak a bez nabídnutého řešení na Facebooku nekritizuji a vše jsem již vlastně napsal. Odchod z MS Šumpersko je jediným správným východiskem v této chvíli. Tak se spolu mějte, já jedu dál 😉
Díky!!!
Odpovědět

Zpět na „Šumpersko“