Návrh na zrušení povinného očkování

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Rada resortních týmů - členové

Odpovědět
20102010
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 40
Registrován: 09 kvě 2010, 11:54
Profese: X
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od 20102010 »

Ondrej Profant píše:
Jinak tady nebo jinde byla debata o antibiotikách. Moje dětská lékařka nerada předepisovala antibiotika. No ne vždy to bylo příjemné. Třeba jsem zažil zápal plic bez antibiotik (anebo byly nasazeny pozdě - nevybavuji si přesně). No ale nejspíše mi tím zachránila život, jelikož pak jsem dostal nepříjemnou infekci (nejspíš) a léčili mě nějakou drastickou kombinací antibiotik (4x denně nitrožilně, několik druhů)... no dostal jsem se z toho, ale vlastně doteď neví, co to přesně bylo a co mě vyléčilo. Kdybych měl větší rezistenci na antibiotika, tak by mi to jen těžko přilepšilo.

Rezistenci na antibiotika nezískává člověk, ale bakterie!

Aby mohlo být antibiotikum použitelné, tak člověk proti němu musí být rezistentní (to znamená že mu antibiotikum neublíží)
a naopak bakterie nesmí být rezistentní (aby jim antibiotika ublížily).
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Člen KS Praha
Příspěvky: 7966
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15017 poděkování
Dostal poděkování: 8378 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od Ondrej.Profant »

200 000 imigrantů s tím stále až tak moc nezamává (spočítejte si to přesně jestli chcete, já to, ale dělat nebudu). Navíc imigrant přichází typicky za prací. Zde jde velmi silně o školy, kde se setkávají děti bez reálné možnosti ovlivnit některé věci... když někdo do třídy zavleče vši, tak je velmi rychle mají všichni. Stejně tak s nemocemi. Dospělý má lepší možnosti obrany etc.

Čím sem podjatý? Problém je, že pokud se člověk nechce zcela izolovat (to vyžaduje mimo jiné ohromné finance), tak musí s lidmi žít. Proto je rozumné usilovat o celkově zdravou populaci (stejně tak o co nejmenší míru násilí). A já chci žít svobodně, nechci se izolovat a schovávat. Některé věci je jednoduší řešit plošně a ono to funguje.

Popisujete zanedbání péče při operacích, proto se ptám, kolik z těch operací umíte provést vy? Popřípadě nějaký laik?

Neříkám, že situace je šťastná, ale ve vašich návrzích nenacházím řešení situace.

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

20102010
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 40
Registrován: 09 kvě 2010, 11:54
Profese: X
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od 20102010 »

Ondrej Profant píše:200 000 imigrantů s tím stále až tak moc nezamává (spočítejte si to přesně jestli chcete, já to, ale dělat nebudu). Navíc imigrant přichází typicky za prací. Zde jde velmi silně o školy, kde se setkávají děti bez reálné možnosti ovlivnit některé věci... když někdo do třídy zavleče vši, tak je velmi rychle mají všichni. Stejně tak s nemocemi. Dospělý má lepší možnosti obrany etc.

Čím sem podjatý? Problém je, že pokud se člověk nechce zcela izolovat (to vyžaduje mimo jiné ohromné finance), tak musí s lidmi žít. Proto je rozumné usilovat o celkově zdravou populaci (stejně tak o co nejmenší míru násilí). A já chci žít svobodně, nechci se izolovat a schovávat. Některé věci je jednoduší řešit plošně a ono to funguje.

Popisujete zanedbání péče při operacích, proto se ptám, kolik z těch operací umíte provést vy? Popřípadě nějaký laik?

Neříkám, že situace je šťastná, ale ve vašich návrzích nenacházím řešení situace.

Dávám vám za pravdu v tom, že choroby a paraziti se nejvíce šíří mezi dětmi. Proto jsem zastánce toho, aby se matka mohlo o své dítě starat mnohem déle a nemusela ho posílat do infekčně labilního prostředí školky.
Ale toto je problém dnešních vysokých daní. Pracující muž živý půlku důchodce + jednoho flákače ve státní správě + půlku bl**** z intergramu, a už není dostatečně silný, aby k tomu mohl připočíst ženu a dvě děti. Takže žena musí jít do práce.

Já neumím operovat vůbec, nejsem však takový magor, abych zaoperoval velký nástroj (a nebyl mi nijak divný tvar břicha) nebo abych si spletl pravou a levou stranu.
Porod bych zvládnul, u porodu není nutné řezat vůbec. Ale když nějaký ***** má potřebu nožem zkrátit porod z hodiny na 3 minuty, tak to se potom komplikuje.
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Člen KS Praha
Příspěvky: 7966
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15017 poděkování
Dostal poděkování: 8378 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Problém vidím v komplexnosti. Vaše návrhy vytrhávají danou problematiku z kontextu.
OFFTOPICPokud děti nepošlete do školy, tak ten problém jen odkládáte. Dítě potřebuje v jistém směru rizikové prostředí a potřebuje se socializovat. Oboje jde simulovat, ale je to úplně zcestné. Nejjednodušším způsobem je škola, není to vždy hezké prostředí, ale je to dobrá průprava.
Nemluvě o tom, že se zas a znovu bavíme o tom dítěti, nikoliv o tom, co chtějí, mnohdy zcela trhlí, rodiče. Já bych třeba vůbec nebyl šťastný z nějaké individuální výchovy, kde by se o mě starali jen rodiče, či někdo, koho najali rodiče. A mohl bych si vybrat? Jediné k čemu by to vedlo je, že bych byl odtržený do reality, a ve spoustě oborů bych měl zcela podprůměrné vzdělání. (nadprůměrné mohu mít i v tomto systému)

Zas a znovu. Systém to možná není ideální, ale systémy jiné vypadají hůř. A já osobně odmítám, aby plnou moc nad svými dětmi měli rodiče. Koneckonců, kdybychom v tomto byli důslednější (větší propojení sociálky a školy), tak by to postihlo právě ty skupiny na které nadáváte.

Půlku důchodce? No nevím, já budu živit nejméně dva - mé rodiče. A je jedno zda je budu živit přímo, či prostřednictvím daní, ale postarám se o ně. A věřím, že stejně tak převážná většina.

Z mého pohledu, vaše návrhy, hází neuvěřitelnou bezmoc na děti, které si vybrat nemohou. A v 18 jim vysvětlíme: "No to, že nemáš vzdělaní je proto, že tvoji rodiče měli svobodu. Teď máš svobodu ty, je opravdu velká, historicky taková nikdy nebyla. Jo ale asi nenajdeš práci se svou ZŠ."

To je pro mě problém. Svobodu hájím komplexně a k tomu jsou potřeba rovné startovní podmínky - jinak nějaká pozdější svobodná soutěž (tžní, pracovní...) postrádá smyslu a vede pouze k diskriminaci a omezení svobody jedinců, kteří se narodili špatně.

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

20102010
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 40
Registrován: 09 kvě 2010, 11:54
Profese: X
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od 20102010 »

Ke styku se společností vždy nakonec dojde, je je rozdílo, když je to ve 3 letech nebo 6/7 letech, když je imunitní systém už daleko vyzrálejší. Navíc 6 leté děti už nic neolizují atd, takže šance na nákazu se snižuje.
20102010
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 40
Registrován: 09 kvě 2010, 11:54
Profese: X
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od 20102010 »

Ondrej Profant píše:Problém vidím v komplexnosti. Vaše návrhy vytrhávají danou problematiku z kontextu.
Pokud děti nepošlete do školy, tak ten problém jen odkládáte. Dítě potřebuje v jistém směru rizikové prostředí a potřebuje se socializovat. Oboje jde simulovat, ale je to úplně zcestné. Nejjednodušším způsobem je škola, není to vždy hezké prostředí, ale je to dobrá průprava.
Nemluvě o tom, že se zas a znovu bavíme o tom dítěti, nikoliv o tom, co chtějí, mnohdy zcela trhlí, rodiče. Já bych třeba vůbec nebyl šťastný z nějaké individuální výchovy, kde by se o mě starali jen rodiče, či někdo, koho najali rodiče. A mohl bych si vybrat? Jediné k čemu by to vedlo je, že bych byl odtržený do reality, a ve spoustě oborů bych měl zcela podprůměrné vzdělání. (nadprůměrné mohu mít i v tomto systému)

Zas a znovu. Systém to možná není ideální, ale systémy jiné vypadají hůř. A já osobně odmítám, aby plnou moc nad svými dětmi měli rodiče. Koneckonců, kdybychom v tomto byli důslednější (větší propojení sociálky a školy), tak by to postihlo právě ty skupiny na které nadáváte.

Půlku důchodce? No nevím, já budu živit nejméně dva - mé rodiče. A je jedno zda je budu živit přímo, či prostřednictvím daní, ale postarám se o ně. A věřím, že stejně tak převážná většina.

Z mého pohledu, vaše návrhy, hází neuvěřitelnou bezmoc na děti, které si vybrat nemohou. A v 18 jim vysvětlíme: "No to, že nemáš vzdělaní je proto, že tvoji rodiče měli svobodu. Teď máš svobodu ty, je opravdu velká, historicky taková nikdy nebyla. Jo ale asi nenajdeš práci se svou ZŠ."

To je pro mě problém. Svobodu hájím komplexně a k tomu jsou potřeba rovné startovní podmínky - jinak nějaká pozdější svobodná soutěž (tžní, pracovní...) postrádá smyslu a vede pouze k diskriminaci a omezení svobody jedinců, kteří se narodili špatně.


O škole se já vůbec nebavím. To se nedá vůbec srovnávat. Ze školy nemůžu mít žádné následky, z očkování následky mít můžu a spousta lidí ty následky má !
Anonym101
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1624
Registrován: 11 čer 2009, 01:44
Profese: nic
Dal poděkování: 493 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od Anonym101 »

20102010 píše:Ke styku se společností vždy nakonec dojde, je je rozdílo, když je to ve 3 letech nebo 6/7 letech, když je imunitní systém už daleko vyzrálejší. Navíc 6 leté děti už nic neolizují atd, takže šance na nákazu se snižuje.
muzu se zeptat na zdroje, ze kterych ziskavate tak uzasne progresivni myslenky? :D
20102010
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 40
Registrován: 09 kvě 2010, 11:54
Profese: X
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od 20102010 »

Vit Hnilica píše:
20102010 píše:Ke styku se společností vždy nakonec dojde, je je rozdílo, když je to ve 3 letech nebo 6/7 letech, když je imunitní systém už daleko vyzrálejší. Navíc 6 leté děti už nic neolizují atd, takže šance na nákazu se snižuje.
muzu se zeptat na zdroje, ze kterych ziskavate tak uzasne progresivni myslenky? :D
Narozdíl od tebe mám bohaté znalosti, nebudu však vysvětlovat něco zhulenci, který nic nepochopí a bude se akorát chechtat jako vůl !
Anonym101
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1624
Registrován: 11 čer 2009, 01:44
Profese: nic
Dal poděkování: 493 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od Anonym101 »

20102010 píše:Narozdíl od tebe mám bohaté znalosti, nebudu však vysvětlovat něco zhulenci, který nic nepochopí a bude se akorát chechtat jako vůl !
aha, takze odkud jsou ty znalosti?
odhad lidi vam nicmene moc nejde, ja na koureni moc nejsem ;) ale mozna jste to myslel jen jako normalni delnickou urazku, to pak beru
Uživatelský avatar
Adam.Soukal
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 4059
Registrován: 05 črc 2009, 12:49
Profese: právník
Dal poděkování: 1940 poděkování
Dostal poděkování: 2699 poděkování

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od Adam.Soukal »

Vit Hnilica píše:ale mozna jste to myslel jen jako normalni delnickou urazku, to pak beru
OFFTOPICTos mě dostal :D Normal dělnická urážka :D To si někam napíšu :) Už konečně chápu, proč jsem advokát smažek a zhulenců. Vlastně obhajuju nemonterkovou inteligenci :D
Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“