Martin.Polak píše: ↑20 říj 2018, 21:59
Nastřelení situace:
Praha jako kraj, jako krajské sdružení si chce pořídit tiskového mluvčího/PR za 50 tisíc měsíčně.
Otázky: (stačí odpovídat krátce)
1) Dovedete si představit obdobnou placenou pozici i u nás v kraji?
2) Je Praha extrém?
3) Dovedete si představit jiné stálé placené pozice v našem kraji, než je jen post koordinátora?
1) Jak již bylo uvedeno v dřívějším příspěvku od Dalibora, Praha má nějakých
115 zastupitelů, SčK asi
11. To je více než desetinásobný rozdíl v počtu, takže si myslím, že v Praze to už význam má, pro nás ještě fakt ne...
2) Praha je extrém v různých věcech (1 město = 1 kraj, má vlastní zákon, příliš vysokou životní úroveň na to, aby mohla pobírat některé dotace aj.).

Jinak určitě i v počtu zvolených zastupitelů (2. nejlepší je Plzeň s 34 zastupiteli)...
3) Na jednání RV o víkendu se řešilo, že budou 3 noví lidi vykonávat PR podporu krajů - cca na 4 kraje 1 člověk (50% placení centrálou, 50% těmi 4 kraji). Podle mě nepotřebujeme na toto v SčK člověka na celý úvazek, ale takhle - člověk, který má na starosti víc oblastí a pomáhá v tomhle méně zkušeným lidem (zastupitelům, předsednictvům), mi to přijde jako velmi dobrý nápad. A je to po vzoru sharing is caring - takový pučování si jednoho člověka.

Jinak dle některých lidí (taky řešeno na RV - vyčteno ze zápisu
https://pad.pirati.cz/p/rvol102018) řeší koordinátoři příliš administrativy na úkor toho, aby koordinovali ty dobrovolníky... Takže si myslím, že bychom měli v kraji udělat revizi toho, co koordinátor dělá, ujasnit si, co by dělat měl a co má zůstat např. v kompetenci příslušného předsednictva (např. vyhlašovat rozpravy nebo hlasování na fóru).

Tím by se koordinátorovi mohly uvolnit více ruce na úkoly, které má mít v gesci naopak on.
Takže když se tedy uvolní víc ruce koordinátorovi + přibyde ten člověk na PR, přijde mi to dostačující pro současnou situaci.
