Rozprava o povolební strategii

Moderátoři: Ondrej.Kolek, Odbor LbK - administrativni, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, PMS Jablonec nad Nisou

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.

• V anketách mohou hlasovat i Registrovaní příznivci. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

• Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Dodržujte pravidla slušné komunikace.

• Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Profese: ústavní právník
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprava o povolební strategii

Příspěvek od anonym39320 »

Petr.Bukvic píše: 30 zář 2018, 17:45 Zdravím všechny,

jsem rád, že se do rozpravy o povolební strategii dostaly výše uvedené podněty. Za sebe jsem určitě pro zařazení hlasování obou návrhů (Ida a Lev, verze z 30.9.16:27).
Nejblíže jsem nakloněn Lukášovu návrhu s úpravou a to z těchto obsahově platných důvodů :

ad a) ctí platné pirátské hodnoty a postupy.

ad b) pokud bude umožňovat důležitá rozhodnutí PKS LiK, modelový příklad - krajské zastupitelstvo (stát) bude v rozporu se "zatím neexistujícím" zastupitelstvem MS Liberec a to bude v rozporu zájmů v jednání/stanovisek zastupitelstva MS Jablonec při dopravní stavbě krajského/okresního významu...z celostátního i místního bychom měli být jednotni navenek. Je třeba myslet na dlouhodobé hledisko pomalejšího ale stabilnějšího politického vlivu na věci veřejné. Zde asi nelze uplatnit selské heslo kdo kde byl dříve a co udělal.

ad c) do určité míry obecně zamezuje zejména případu známému členům naší strany z minulých komunálních voleb před 4 lety a řeší jej do budoucna, kdy se takzvaně po našich zádech chce někdo vyvézt.

ad d) v Lukášově návrhu, poslední věta hlava Účast na Radě - Odmítáme spolupráci s extremistickými stranami a účast na takové koalici, jejíž součástí by byli lidé trestně stíhání nebo osoby, u kterých je důvodné podezření z korupčního či klientelistického jednání. 

okrajová fakta/důvody související s povolební strategií z mého pohledu na věc:

1) zrevidovat finanční požadavky MS Jablonec po volbách na další 4 roky a myslet zda nebude potřeba "šetřit" na ostatní MS v kraji, případné finance pro založení/propagaci budoucího MS Liberec, krajské centrum bych jako Ivanovo rodiště samozřejmě nechal v Jbc :)
2) zaznamenal jsem z veřejnosti výtky pirátům kvůli podpoře Míšy Tejmlové, otevřeně říkám že jsem hlasoval pro uznání finanční podpory a to z důvodu dlouhodobé spolupráce na společných cílech ve vyšším politickém rámci napříč politickými stranami a hnutími.
3) politický boj se děje na několika úrovních jednou z nich je veřejná navenek, avšak nelze lynčovat členy strany pro nečinnost, takové uvahy jsou liché už z podstaty věci. Například máme v povolebním programu/strategii nespolupracovat s KSČM defacto s "čárkovým" systémem a podporou "chovných" ale sami chceme hodnotit podle těchto pravidel? V takovém systému jsem bohudík vyrostl a vím co nechci. Nehodlám se dovolávat co vše pro stranu dělám, dělal jsem či dělat budu, jako freelancer ve stavebnictví vím až moc dobře jak jsou ekonomické zájmy promítány do politických a že tento politicko ekonomický vliv v JBC má kořeny před "sametovou" revolucí napříč pol.spektrem . Jde nám přeci o změnu k lepšímu ne.

Přijměte moji omluvu za moje osobní invektivy, které jsem měl na srdci.

Dobrý vítr do plachet Všem

PB
Ahoj Petře,

díky za příspěvek do diskuse, jsem rád, že jsi zmínil i věci, které s Povolební strategií zdánlivě přímo nesouvisí - hlavně otázku financování (jak se ukázalo na financování kampaně, některá města moc nespolupracovala s krajem ať už šlo o předběžné vyčíslení kampaně nebo hlášení výdajů v průběhu a žel mezi ně patřil i Jablonec) a podpory Michaely Tejmlové, kterou považuji za zásadní a je mi líto, že s tím jsou takové problémy (jako byla nemožnost Michaely zaslat do některých Pirátských listů své texty, případně info o tom, že jí byla zakázána účast na našich akcích v Jablonci, u čehož bych rád věděl, co je na tom pravdy).

L.
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Jan.Lehky
Člen KS Liberecký kraj
Profese: Eko poradenství
Dal poděkování: 164 poděkování
Dostal poděkování: 128 poděkování

Příspěvek od Jan.Lehky »

Ida.Chuchlikova píše: 30 zář 2018, 16:47
Jan.Lehky píše: 30 zář 2018, 14:00
4. Reply pro Idu - to, že nemakám, neznamená že už nejsem členem strany a přijdu o svá práva, např právo hlasovat o tom kam se budou piráti ubírat v budoucnu.
Pravo hlasovat ti neupiram, muj navrh spočívá v tom, že budeš věnovat pozornost i lidem, kteří odvedli praci za nás vsechny.
NEčlenové mají možnost ovlivňovat a manipulovat členy (nemyslím to pejorativně, koneckonců už to dlouhodobě dělají). Já jsem hlava otevřená a nebraním se žádným návrhům z řad kandidujících nestraníků, jen mě o své pravdě musí přesvědčit. Nikdy v minulosti nebylo jednoznačně dáno, že po volbách to bude tak a tak, s tím do toho všichni šli, byli s tím srozumněni, podepsali prohlášení kandidáta, a když jsem na schůzi řečnil o úvodu do Pirátství a o těchto, tehdá budoucích rozporech, nikdo neprotestoval. Už po loňských volbách jsem vyjádřil obavy o tom, aby stranickou politiku určovali i nestraníci, aby nedošlo k takříkajíc divoké privatizaci Pirátů. A teď se dočkám toho, že v původním návrhu v prvním postu tohoto vlákna (ani nevím návrh koho všeho to je, a chci to vědět!), jsme byli nejen já, ale i 2/3 ostatních členů MS absolutně vyloučeni z povolebního rozhodovacího procesu. Sám za sebe říkám, že nebudu oplácet stejnou kartou.... Zatím.
Hladká řeč a vtíravé chování jsou zřídka částí dobra.
Ida.Chuchlikova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Profese: Architektka se slabostí k územním plánům
Dal poděkování: 424 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

Příspěvek od Ida.Chuchlikova »

Jan.Lehky píše: 30 zář 2018, 19:56
Jan.Lehky píše: 30 zář 2018, 14:00
4. Reply pro Idu - to, že nemakám, neznamená že už nejsem členem strany a přijdu o svá práva, např právo hlasovat o tom kam se budou piráti ubírat v budoucnu.
Pravo hlasovat ti neupiram, muj navrh spočívá v tom, že budeš věnovat pozornost i lidem, kteří odvedli praci za nás vsechny.
NEčlenové mají možnost ovlivňovat a manipulovat členy (nemyslím to pejorativně, koneckonců už to dlouhodobě dělají). Já jsem hlava otevřená a nebraním se žádným návrhům z řad kandidujících nestraníků, jen mě o své pravdě musí přesvědčit. Nikdy v minulosti nebylo jednoznačně dáno, že po volbách to bude tak a tak, s tím do toho všichni šli, byli s tím srozumněni, podepsali prohlášení kandidáta, a když jsem na schůzi řečnil o úvodu do Pirátství a o těchto, tehdá budoucích rozporech, nikdo neprotestoval. Už po loňských volbách jsem vyjádřil obavy o tom, aby stranickou politiku určovali i nestraníci, aby nedošlo k takříkajíc divoké privatizaci Pirátů. A teď se dočkám toho, že v původním návrhu v prvním postu tohoto vlákna (ani nevím návrh koho všeho to je, a chci to vědět!), jsme byli nejen já, ale i 2/3 ostatních členů MS absolutně vyloučeni z povolebního rozhodovacího procesu. Sám za sebe říkám, že nebudu oplácet stejnou kartou.... Zatím.

Doporučuji docházet na setkání MS, na představení programu, jednotlivé přednášky, které organizujeme, procházky, setkání , je toho víc než dost a většinou tam jsou nečlenové vyjma čela. Nejvíc mě mrzí, že tímto způsobem místo přesvědčení aktivních lidí, kteří nám fandí a zvažovali, že se k nám připojí, je pasivní přístup valné řady členů akorád odradil.

Začínám souhlasit s Honzou Polákem, který dává přednost osobnímu setkání a práci, před psaním od monitoru, zároveň jsem si díky dohledávání ostatních povolebních strategii prošla ostatní místní sdružení a porovnala jejich aktivitu na fóru. Prosím tedy ty, kterým záleží na tom, abychom přesvědčili aktivní lidi, kteří nám fandí, aby dali přednost fyzické přítomnosti oproti monitoru, kde není možné probrat vše. Detaily z vyjednávání těžko najdeš v zápise, ty ti poví ti, kteří je na setkání MS řeknou všem, kteří dorazí.

Je mnoho práce, když chcete, můžeme se o ní podělit. Přístup, když členové čekají co bude a pak kritizují to, co vzniká je nesmírně demotivující. Návrh povolební strategie mohl připravit kdokoliv z nás i ty Jendo. Nikdo to neudělal. Honza připravil návrh a vznikly protinávrhy, za mě v pořádku. Vyhrožovat způsobem "nebudu oplácet stejnou kartou" je za hranou. Doporučuji oplácet alespoň poloviční kartou práce, kterou dělá Honza. Klidně mu můžete dělat i sekretářku a přepisovat vše, co potřebujete, aby bylo na fóru.

Dnes přednáška v PIXELU (možná v knihkupectví, kde bude tepleji)
https://www.facebook.com/events/2051893398196489/

Těším se, že dorazí základna v hojném počtu.
Zdravím.
email: ida.chuchlikova@pirati.cz
tel: +420 776747881
anonym39320
Kontaktovat uživatele:

Ida.Chuchlikova píše: 01 říj 2018, 08:58 Doporučuji docházet na setkání MS, na představení programu, jednotlivé přednášky, které organizujeme, procházky, setkání , je toho víc než dost a většinou tam jsou nečlenové vyjma čela. Nejvíc mě mrzí, že tímto způsobem místo přesvědčení aktivních lidí, kteří nám fandí a zvažovali, že se k nám připojí, je pasivní přístup valné řady členů akorád odradil.

Začínám souhlasit s Honzou Polákem, který dává přednost osobnímu setkání a práci, před psaním od monitoru, zároveň jsem si díky dohledávání ostatních povolebních strategii prošla ostatní místní sdružení a porovnala jejich aktivitu na fóru. Prosím tedy ty, kterým záleží na tom, abychom přesvědčili aktivní lidi, kteří nám fandí, aby dali přednost fyzické přítomnosti oproti monitoru, kde není možné probrat vše. Detaily z vyjednávání těžko najdeš v zápise, ty ti poví ti, kteří je na setkání MS řeknou všem, kteří dorazí.

Je mnoho práce, když chcete, můžeme se o ní podělit. Přístup, když členové čekají co bude a pak kritizují to, co vzniká je nesmírně demotivující. Návrh povolební strategie mohl připravit kdokoliv z nás i ty Jendo. Nikdo to neudělal. Honza připravil návrh a vznikly protinávrhy, za mě v pořádku. Vyhrožovat způsobem "nebudu oplácet stejnou kartou" je za hranou. Doporučuji oplácet alespoň poloviční kartou práce, kterou dělá Honza. Klidně mu můžete dělat i sekretářku a přepisovat vše, co potřebujete, aby bylo na fóru.

Zdravím.
Trochu mě překvapuje, a mrzí, co píšeš. Omezit možnost vyjádřit se a hlasovat o něčem tak důležitém, jako je povolební pokračování strany, jen a pouze na osobní přítomnost a vyloučit ty, kteří se dostavit nemohou, mi přijde úplně mimo. Vlastně vůbec nechápu, co se na Severu děje:
  • Piráti všude prosazují digitalizaci, jen v Jablonci všichni prosazují, jak je nemožné se zapojit jinak než fyzicky = OK, akceptoval jsem a stáhl se a neangažoval;
  • Piráti všude prosazují distanční hlasování, ideálně hlasování přes net (ve volbách, v referendech) a jdou příkladem ve straně, v Jablonci se místo toho jde druhým směrem, k hlasování na osobních schůzkách = ve spojení s předchozím to znamená, že rozhodování ve straně se omezí na úzkou skupinku osob;
  • kádrují se ti, kteří nejsou dostatečně aktivní (ačkoli je k tomu mnohdy přímo naženeme) a postupně se omezuje jejich možnost ovlivňovat politiku strany a místo toho se prosazuje, aby směřování strany určovali nestraníci, kteří budou ochotni v pravý okamžik fyzicky přijít.
Věřím, že za tím není žádný zlý úmysl (koneckonců cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly), ale je to strašně špatně. A, prosím, než někdo použije standardní odpověď na jakoukoli moji kritiku "v Praze to tak možná jde, ale Jablonec je specifické místo ve specifické situaci", toto nemá co dělat s Jabloncem a jeho, domněle, specifickou charakteristikou. Je to o způsobu politiky, jaký chceme dělat.
Lukáš Lev Červinka
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Jarmila.Valesova
Profese: ekonom
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 226 poděkování

Příspěvek od Jarmila.Valesova »

Dobré ráno všem,
myslím, že i když diskuse působí vyhroceně, pořád nám jde o společnou věc. Transparentní směřování jablonecké radnice. Jdeme na to z různých směrů ale cíl je společný. Jsem součástí skupiny která zpracovala první návrh povolební strategie ( Jendo bylo to prvních 7 lidí z kandidátky tedy ti kteří, v letošních volbách sestavovali program a dělali kampaň). Určitě to nebylo myšleno tak, že to chceme všechno dělat my a nikoho dalšího k tomu nepustíme. Optika byla opačná, když to neuděláme my tak to nebude. Jasně, programový a volební tým se setkával oddělene v úterý, ale i když Verča svolala setkání MS abychom se vzájemně informovali, sešli jsme se na něm zase ti samí lidé.
Jendo, chápu že jsi teď ve složité rodinné situaci, sama jsem měla nemocnou maminku a moc dobře vím, jak to bere energii na cokoliv dalšího, ale myslím, že situace ve které se teď nacházíme hodně vyplývá z toho že mnozí z nás pracovali na komunálních volbách poprvé v životě. Mnohdy mi chyběla podpora lidí z MS nebo kraje, kteří by za sebou měli už několik kampaní a řekli by nám co a jak.
Pracuji ve skautu který má velice dobře zpracované školení činovníků i postupy ve standartních situacích. U pirátů mi toto chybí ale věřím že se to bude postupně měnit ( přece jenom skaut už je v Čechách 110 let). Poctivě jsem hledala informace ve volebním řádu i podopru v celorepublikovém admin týmu, ale bylo mi vysvětleno, že pro sestavení povolební strategii není nikde jasně daný dokument, podle kterého postupovat.

K rozpočtu : Vzala jsem si na starost rozpočet kamapně. Sestavila jsem tabulku, která je přístupná na googledisku kam má přístup každý z MS Jablonec (jestli někdo ne, tak se obraťte na Martina Rejmana). To, že jsem ji dala na forum až když mě k tomu Helenka minulý týden vyzvala není snaha zatajit informace ale prostě proto že jsem nevěděla, že má být na fóru.

Ještě k Míše Tejmlové - nevím o tom že by jí měla být bráněna účast na našich akcích. Společně jsme rozdávaly letáky na Pirátské lodi, hovořila na otevření Pixelu, měla v Pixelu i samostatný program a na všechny odborné přednášky v rámci kampaně sme zvali všechny kandidující strany včetně Společně pro Jablonec. Teď na Tajvanu jsem jí neviděla, ale odcházela jsem dřív, tak nevím jestli tam třeba taky nebyla.

Za ničím z toho co jsem pro piráty udělala není snaha někoho obejít nebo získat nějaký osobní prospěch.
Je to snaha reagovat pružně, zúročit práci a energii co jsme do toho dali a proměnit naše šance v reálnou práci pro město.
Pořád věřím, že to má smysl a těším se na další spolupráci ( a s Lukášem i konečně někdy na osobní setkání :))
Jarmila
Jan.Lehky
Člen KS Liberecký kraj

Příspěvek od Jan.Lehky »

Ida.Chuchlikova píše: 01 říj 2018, 08:58
Jan.Lehky píše: 30 zář 2018, 19:56

Doporučuji docházet na setkání MS, na představení programu, jednotlivé přednášky, které organizujeme, procházky, setkání , je toho víc než dost a většinou tam jsou nečlenové vyjma čela. Nejvíc mě mrzí, že tímto způsobem místo přesvědčení aktivních lidí, kteří nám fandí a zvažovali, že se k nám připojí, je pasivní přístup valné řady členů akorád odradil.

Zdravím.
Ano, tohle povídání slýchávám často a už se mi přejedlo. Zřejmě jsem se nevyjádřil dost jasně. Rýpu zde pouze a jedině do části původního návrhu, která říká, že o povolebním vyjednávání a uspořádání by rozhodovali pouze a výhradně budoucí zastupitelé a místní předsednictvo (což se navzájem překrývá!!!). Toto jde zcela a úplně proti všem demokratickým principům které piráti prosazují. Vidím to takhle: Chceme otevřenou, vstřícnou a tranparentní radnici a začneme tím, že z povolebního rozhodovacího procesu šmahem vyloučíme 8 z 11 členů MS. Fakt tě to ani trošičku malinko netrkne? Prostě pirátský prachy jsou fajn, ale piráti samotní už moc ne, takže si to rozhodnem po svým a mezi svými? A s tímhle rámcem přemýšlení chcete měnit zavedené poměry na radnici? Sním či bdím? Jsem stále ještě u Pirátů? Zeptám se zcela jasně, odpověd je buď ano, nebo ne a nechci číst nic o tom, že chudáci nestraníci. Přijde ti správné, aby z nejdůležitějšího rozhodnutí tohoto roku - o povolebním uspořádání - bylo jednou větou šmahem odstaveno 80% členské základny? Ano, nebo ne?
Jan.Lehky
Člen KS Liberecký kraj

Příspěvek od Jan.Lehky »

Jarmila.Valesova píše: 01 říj 2018, 11:00 Dobré ráno všem,
myslím, že i když diskuse působí vyhroceně, pořád nám jde o společnou věc. Transparentní směřování jablonecké radnice. Jdeme na to z různých směrů ale cíl je společný. Jsem součástí skupiny která zpracovala první návrh povolební strategie ( Jendo bylo to prvních 7 lidí z kandidátky tedy ti kteří, v letošních volbách sestavovali program a dělali kampaň). Určitě to nebylo myšleno tak, že to chceme všechno dělat my a nikoho dalšího k tomu nepustíme. Optika byla opačná, když to neuděláme my tak to nebude. Jasně, programový a volební tým se setkával oddělene v úterý, ale i když Verča svolala setkání MS abychom se vzájemně informovali, sešli jsme se na něm zase ti samí lidé.
Jendo, chápu že jsi teď ve složité rodinné situaci, sama jsem měla nemocnou maminku a moc dobře vím, jak to bere energii na cokoliv dalšího, ale myslím, že situace ve které se teď nacházíme hodně vyplývá z toho že mnozí z nás pracovali na komunálních volbách poprvé v životě. Mnohdy mi chyběla podpora lidí z MS nebo kraje, kteří by za sebou měli už několik kampaní a řekli by nám co a jak.
Pracuji ve skautu který má velice dobře zpracované školení činovníků i postupy ve standartních situacích. U pirátů mi toto chybí ale věřím že se to bude postupně měnit ( přece jenom skaut už je v Čechách 110 let). Poctivě jsem hledala informace ve volebním řádu i podopru v celorepublikovém admin týmu, ale bylo mi vysvětleno, že pro sestavení povolební strategii není nikde jasně daný dokument, podle kterého postupovat.

K rozpočtu : Vzala jsem si na starost rozpočet kamapně. Sestavila jsem tabulku, která je přístupná na googledisku kam má přístup každý z MS Jablonec (jestli někdo ne, tak se obraťte na Martina Rejmana). To, že jsem ji dala na forum až když mě k tomu Helenka minulý týden vyzvala není snaha zatajit informace ale prostě proto že jsem nevěděla, že má být na fóru.

Ještě k Míše Tejmlové - nevím o tom že by jí měla být bráněna účast na našich akcích. Společně jsme rozdávaly letáky na Pirátské lodi, hovořila na otevření Pixelu, měla v Pixelu i samostatný program a na všechny odborné přednášky v rámci kampaně sme zvali všechny kandidující strany včetně Společně pro Jablonec. Teď na Tajvanu jsem jí neviděla, ale odcházela jsem dřív, tak nevím jestli tam třeba taky nebyla.

Za ničím z toho co jsem pro piráty udělala není snaha někoho obejít nebo získat nějaký osobní prospěch.
Je to snaha reagovat pružně, zúročit práci a energii co jsme do toho dali a proměnit naše šance v reálnou práci pro město.
Pořád věřím, že to má smysl a těším se na další spolupráci ( a s Lukášem i konečně někdy na osobní setkání :))
Jarmila
Díky Jarčo.
Můžete to věčný pirátský mlčení taky brát tak, že to děláte dobře. ;-)
Jarmila.Valesova
Profese: ekonom
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 226 poděkování

Příspěvek od Jarmila.Valesova »

Veřejná pochvala na fóru..... Jendo to si budu pamatovat :)
Jan.Polak
Místní předsednictvo
Profese: strategie a transformační leadership
Dal poděkování: 417 poděkování
Dostal poděkování: 245 poděkování

Příspěvek od Jan.Polak »

Ahoj,

máme každý den spoustu práce s kampaní, včetně obou dní o víkendu a zapojit se více do diskuze nebylo v mých silách. Věřím, že se dokážeme vzájemně chápat. Někteří diskutující členové dokázali věnovat na spolupráci v přípravě programu a volební kampaně za poslední 3měsíce objem práce v řádu několika hodin a někteří dokonce nemohli věnovat ani to... Chápu a respektuji, že každý je v jiné situaci a považuji za správné, když stejný respekt dokážeme projevit všichni.

Co se týče povolební strategie, největší rozpory vnímám v názoru na proces rozhodování a odpovědnosti.

Pokusím se Vám představit vlastní pohled na věc:

Politika, především ta komunální, je o domluvě. K domluvě je třeba vzájemná důvěra. Nás zatím naši potenciální partneři neznají. Důvěru tedy musíme budovat. Nevybudujeme jí tím, že půjdeme na jednání bez mandátu při jednání se rozhodovat. Jedině s mandátem rozhodovat při jednání, můžeme nést za jednání zodpovědnost a jedině tak budeme skutečnými partnery, ke kterým lze mít důvěru a respekt. Toto je dle mého názoru zodpovědná politika.

Možnost zapojit se a přímo se účastnit rozhodování o politice města je stejná pro všechny. Rozhodování nicméně musí být vázané na odpovědnost. I proto se všechny návrhy shodují v tom, že chceme prosadit jmenovité hlasování v orgánech na radnici. Žijeme v zastupitelské demokracii a toto uspořádání respektujeme. Odpovědnost musí být jednoznačná a orgán, jako je místní sdružení, přímou odpovědnost nenese. Nese ji předsednictvo MS, které je volené a zodpovídá se MS. Při jednání za město mají odpovědnost zastupitelé. Ti získají mandát od voličů a jsou zodpovědní voličům.

V rámci našeho MS jsme již prošli několika demokratickými procesy určení odpovědnosti. Byly jím volba předsednictva, hlasování o důvěře v předsedu, volba lídra kandidátky a volba čela kandidátky. V těchto volbách se každý, kdo zodpovědnost chtěl, mohl účastnit a byl k tomu vybízen. Přetlak nebyl, naopak byl spíš problém sehnat kandidáty, kteří by byli ochotni odpovědnost převzít.

Je dobrou zprávou, že se nyní ozvali i další členové, kteří se chtějí více podílet na společné práci a rozhodování. Bude třeba obsadit výbory, komise, dozorčí rady a bude na to potřeba mnohem více našich členů, než se zatím zapojilo. Proto Vás vyzývám, nezůstaňte u rozpravy a hlasování a zapojte se aktivně do spolupráce. Tak se skutečně můžeme všichni zapojit do práce na lepším Jablonci, můžeme mít informace z první ruky a sbírat zkušenosti, které dnes nemáme. Z teorie se tak posuneme do praxe a na vlastním příkladu ukážeme, co pro nás znamená občanská společnost. To, kým jsme, z nás dělají činy. Náš skutečný zájem o Lepší Jablonec můžeme nejlépe vyjádřit vlastní participací, po které voláme a máme ji v programu. To bude nejlepší reklama na celou Pirátskou stranu!
anonym39320
Kontaktovat uživatele:

Jarmila.Valesova píše: 01 říj 2018, 11:00 Dobré ráno všem,

Jarmila
Moc díky za tuto zpětnou vazbu (informace). A říkám to vážně a upřímně. Vím, že mnoho lidí do spolupráce s Piráty (a někteří tuto spolupráci protáhli i do členství) šlo s těmi nejlepšími úmysly a očekáváním, že se zapojí do rozjetého vlaku, abych tak řekl. Sám jsem byl/ jsem jedním z nich. Zapojil jsem se nejdříve do čistě odborné činnosti pro klub a pak jsem se snažil se zapojit i do komunální práce v Jbc, což s různých důvodů nevyšlo (a neříkám, že žádný z těch důvodů není na mé straně) a nakonec se podílím na práci na evropské úrovni a PPI (Pirate Party International). Chápu, že většina lidí je zvyklá, že se práce dělá osobně (ve škole, v zaměstnání atp. to tak je) a proto se třeba práce v Jablonci odvíjí právě od tohoto faktoru - což pak žel vyloučí ty, kteří pracují v jiných městech či v zahraničí (můj případ), studují mimo Jbc (několik vysokoškoláků, s kterými jsem mluvil a kteří se nakonec místo zapojení v Jbc zapojují v Praze, ač také přes počítač) nebo jsou dočasně indisponováni (příklad Jendy, jestli to dobře chápu). A je to škoda, jelikož jsou to lidé, kteří by přispět mohli a mohli by ulehčit práci vám, kteří jste na místě. A říkám to s vědomím, že když v Jbc fyzicky nejsem, tak jsem nechtěl být ani na kandidátce, čistě jsem chtěl jen pomoci. O to více si dovedu představit šok, pokud jsi byla zvyklá na zajeté procesy ze skauta. :-)

Rozpočet: Tam byl problém, že předsednictvo, spolu s Pavlem Grünfeldem, který si vzal na starosti organizaci kampaně, nedodali finanční plán kampaně a ignorovali výzvy Helči, aby tak učinili.

Míša Tejmlová: Od lidí od Míši mi bylo řečeno, že ze strany Honzy Poláka byla ta komunikace dost komplikovaná - buď dostávali info dost pozdě nebo jim, jako v případě akce na Tajvanu, bylo zapovězeno se zúčastnit, jelikož Míša kandiduje do komunálu proti Pirátům a několikrát jim bylo předhozeno, že za peníze od Pirátů financují kampaň proti nim. Ač věřím, že to bylo mnohdy spíše vyhrocením dané situace a věc není tak horká, jak by se zdálo, ale mrzí mě to, protože získat lidi do Senátu, s kterými tam bude možno spolupracovat není právě jednoduché.

V každém případě moc díky za úsilí, které do toho vkládáš. Vždy, když došlo na jakoukoli diskusi s Tebou, tak jsem z ní měl opravdu dobrý pocit a snad se někdy do Jablonce dostanu. :-)
Lukáš Lev Červinka

Odpovědět

Zpět na „Jablonec nad Nisou“