Piroplácení - alfa testování

Technický odbor působí v oblasti správy, údržby a vývoje technických systémů strany a jejích technických zařízení a poskytuje servis ostatním orgánům strany.

Moderátor: Technický odbor

Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Piroplácení - alfa testování

Příspěvek od Martin.Rejman »

Ahoj :-)

Jelikož spuštění projektu Proplácení se blíží, je na čase rozšířit testovací skupinu na širší okruh lidí - kdo chce pomoci s implementací (Python/Django), je stále vítán. Budu rád za zpětnou vazbu ohledně toho, co je nepřehledné (spousta věcí se ještě musí dodělat, ale neblokují spuštění), případně co nefunguje.

Hlásit (a rovněž diskutovat) můžete zde: https://redmine.pirati.cz/projects/proplaceni

Aplikace běží na adrese https://piroplaceni.pirati.cz. Průběžně tam nahrávám data o rozpočtu a žádostech k proplacení z wiki. Režim aplikace je TESTOVACÍ, takže žádná reálná rozhodnutí podle něj nyní neprobíhají. Stejně tak data mohou být občas smazána, pokud si tam nějaká založíte.

Přihlásit se lze pomocí SSO auth.pirati.cz (jméno a heslo dle fóra), tam jsou také momentálně přidělovány i role dle členství ve skupinách na fóru. Co lze testovat ? Správnost importu dat, zakládání a schvalování žádostí, zakládání a schvalování záměrů, zakládání a schvalování smluv a požadavků na jejich plnění a následné vytváření žádostí o proplacení.

Přikládám náhledy, kde je znázorněn výpočet stávajícího stavu rozpočtu podle evidovaných žádostí o proplacení a smluvních budoucích závazků (řádek Provozní výdaje TO):

rozpocet.jpg
Přílohy
smlouvy_plan.jpg
smlouvy.jpg
zamery.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 6):
Ivor.Kollar, Ondrej.Profant, Frantisek.Kopriva, Petr.Vileta, Adam.Jaros, Viktor.Tichak
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3078
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4852 poděkování
Dostal poděkování: 6429 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piroplácení - alfa testování

Příspěvek od Jan.Hora »

Jakou formou chceš hlásit bugy?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Martin.Rejman

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: Piroplácení - alfa testování

Příspěvek od Martin.Rejman »

Honza.Hora píše: 18 zář 2018, 13:36 Jakou formou chceš hlásit bugy?
Asi nejlépe do Redmine : https://redmine.pirati.cz/projects/proplaceni :-) Diskutovat můžeme případně i zde, ale i na Redmine - nad konkrétními detaily nějakého požadavku.

Děkuji za připomínku, doplnil jsem do původního textu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvek:
Jan.Hora
Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Příspěvky: 644
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Úředník
Dal poděkování: 904 poděkování
Dostal poděkování: 1385 poděkování

Re: Piroplácení - alfa testování

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Ahoj,

super že už něco je!-)

šlo by do seznamu sloupců u žádostí:
SPZN Název výdaje Příjemce Částka Stav Akce
přidat ještě prokliknutelný záměr, ke kterýmu je příslušná žádost přiřazená a datum vytvoření/proplacní?
SPZN Název výdaje Příjemce Částka Záměr Datum Stav Akce
A pak mi ještě nastavit hospodářský oprávnění k MO a dám ti s tím pokoj-)

Ještě mě napadá, jak se tady zpracujou interní převody, tedy když mi třeba kraj převede za grafiku. Navýší se o něj automaticky schválený limit při registraci a půjde tyhle prostředky přiřadit k příslušnému záměru?

Ale vůbec, vypadá to dobře-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvek:
Martin.Rejman
Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: Piroplácení - alfa testování

Příspěvek od Martin.Rejman »

Jiri.Hoskovec píše: 18 zář 2018, 15:15 šlo by do seznamu sloupců u žádostí:
SPZN Název výdaje Příjemce Částka Stav Akce
přidat ještě prokliknutelný záměr, ke kterýmu je příslušná žádost přiřazená a datum vytvoření/proplacní?
SPZN Název výdaje Příjemce Částka Záměr Datum Stav Akce
A pak mi ještě nastavit hospodářský oprávnění k MO a dám ti s tím pokoj-)

Ještě mě napadá, jak se tady zpracujou interní převody, tedy když mi třeba kraj převede za grafiku. Navýší se o něj automaticky schválený limit při registraci a půjde tyhle prostředky přiřadit k příslušnému záměru?
Ahoj, díky za komentář :-)
Upravit sloupce jdou, jen se to pak nahrává pro všech cca 2000 žádostí, což zbatečně zdržuje ... Jak bys dál postupoval, kdyby to tam bylo ? Jakože si vyfiltruju záměry, nebo filtruju podle data proplacení ? Jaká je ta reálná potřeba práce s těmi daty ? :-)

Interní převody budou automatické, ale ještě nejsou. Ale i ruční úprava rozpočtů je teď už celkem snadná. Žádost o interní převod se bude podávat velice podobně, jako normální žádost.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piroplácení - alfa testování

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin.Rejman píše: 18 zář 2018, 16:48
Jiri.Hoskovec píše: 18 zář 2018, 15:15 šlo by do seznamu sloupců u žádostí:
SPZN Název výdaje Příjemce Částka Stav Akce
přidat ještě prokliknutelný záměr, ke kterýmu je příslušná žádost přiřazená a datum vytvoření/proplacní?
Ahoj, díky za komentář :-)
Upravit sloupce jdou, jen se to pak nahrává pro všech cca 2000 žádostí, což zbatečně zdržuje ...
AJAX? :? Nechat to sbalené (v podstatě prázdné) a až po kliknutí načíst jen relevantní data.

A přidám jednu svoji prosbičku. Je to maličkost, ale rozčiluje. ;) Takhle to vidím při mém běžném rozlišení
Snímek obrazovky pořízený 2018-09-18 21-50-35.png
a pokud chci vidět všechno na šířku, musím zmenšit v browseru na 75% (3x Ctrl minus). Jenže to pak zase nepřečtu ani s brýlemi. Mohl bys zařídit, aby vlevo nebylo to nevyužité místo a současně aby se zbytečně široké sloupce zalamovaly na dvě a více řádek a tabulka byla vždy na 100 (nebo 98) procent šířky?

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: Piroplácení - alfa testování

Příspěvek od Martin.Rejman »

Petr.Vileta píše: 18 zář 2018, 22:16 AJAX? :? Nechat to sbalené (v podstatě prázdné) a až po kliknutí načíst jen relevantní data.
A jak se pak v těch datech bude vyhledávat, když se budou stahovat on-demand ?
Petr.Vileta píše: 18 zář 2018, 22:16 A přidám jednu svoji prosbičku. Je to maličkost, ale rozčiluje. ;) Takhle to vidím při mém běžném rozlišení
a pokud chci vidět všechno na šířku, musím zmenšit v browseru na 75% (3x Ctrl minus). Jenže to pak zase nepřečtu ani s brýlemi. Mohl bys zařídit, aby vlevo nebylo to nevyužité místo a současně aby se zbytečně široké sloupce zalamovaly na dvě a více řádek a tabulka byla vždy na 100 (nebo 98) procent šířky?
A jaké je tvé běžné rozlišení ?
Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Příspěvky: 644
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Úředník
Dal poděkování: 904 poděkování
Dostal poděkování: 1385 poděkování

Re: Piroplácení - alfa testování

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Martin.Rejman píše: 18 zář 2018, 16:48
Jiri.Hoskovec píše: 18 zář 2018, 15:15 šlo by do seznamu sloupců u žádostí:
SPZN Název výdaje Příjemce Částka Stav Akce
přidat ještě prokliknutelný záměr, ke kterýmu je příslušná žádost přiřazená a datum vytvoření/proplacní?
SPZN Název výdaje Příjemce Částka Záměr Datum Stav Akce
A pak mi ještě nastavit hospodářský oprávnění k MO a dám ti s tím pokoj-)

Ještě mě napadá, jak se tady zpracujou interní převody, tedy když mi třeba kraj převede za grafiku. Navýší se o něj automaticky schválený limit při registraci a půjde tyhle prostředky přiřadit k příslušnému záměru?
Ahoj, díky za komentář :-)
Upravit sloupce jdou, jen se to pak nahrává pro všech cca 2000 žádostí, což zbatečně zdržuje ... Jak bys dál postupoval, kdyby to tam bylo ? Jakože si vyfiltruju záměry, nebo filtruju podle data proplacení ? Jaká je ta reálná potřeba práce s těmi daty ? :-)

Interní převody budou automatické, ale ještě nejsou. Ale i ruční úprava rozpočtů je teď už celkem snadná. Žádost o interní převod se bude podávat velice podobně, jako normální žádost.
Ty dva sloupce by to ještě utáhlo bez nějakých lagů, nebo už by to tím hrozilo? no asi by stačilo to podle nich řadit, přecijen, kdybych filtroval podle záměru tak dostanu to samý co o záložku vedle když rozkliknu záměry. Takže asi nejlíp aby v tom sloupci se záměrem byl ten záměr prokliknutelný na resumé všech plateb co z něj jdou. jde mi to to, že takhle když se podíváš na všechny platby (třeba) z MO, tak abys poznal z kterého záměru tahleta platba šla, tak musíš projet ve vedlejší záložce všechny příslušné záměry (až tam teda budou, předpokládám, že to bude vypadat stejně jak u TO, akorát v MO jich je asi patnáct místo tří) a najít ve kterým ta platba byla.

Takže za mě by myslím stačilo tam ty dva sloupce přidat s těma šipkama co jsou ostatní na vzestupné nebo sestupné řazení.
A šlo by dát víc řazení přes sebe? To by v kombinaci s předchozím asi stačilo (abych třeba seřadil všechhy platby pro 1.Pirátskou od nejstarších)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piroplácení - alfa testování

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin.Rejman píše: 19 zář 2018, 10:37
Petr.Vileta píše: 18 zář 2018, 22:16 AJAX? :? Nechat to sbalené (v podstatě prázdné) a až po kliknutí načíst jen relevantní data.
A jak se pak v těch datech bude vyhledávat, když se budou stahovat on-demand ?
Když načteš data přes AJAX, např. do nových DIVů, tak v tom pomocí Ctrl-F hledat jde. Ale možná jsem nepochopil Jirkův požadavek.
Martin.Rejman píše: 19 zář 2018, 10:37 A jaké je tvé běžné rozlišení ?
Takové, abych přečetl písmenka :) 1152x864. Jo, je to ještě starý monitor 4:3 a 1024x768 mi přišlo až moc velké. Nicméně to prázdné místo vlevo je tam zbytečné.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: Piroplácení - alfa testování

Příspěvek od Martin.Rejman »

Jiri.Hoskovec píše: 19 zář 2018, 10:40 Takže za mě by myslím stačilo tam ty dva sloupce přidat s těma šipkama co jsou ostatní na vzestupné nebo sestupné řazení.
A šlo by dát víc řazení přes sebe? To by v kombinaci s předchozím asi stačilo (abych třeba seřadil všechhy platby pro 1.Pirátskou od nejstarších)
Chápu tedy správně, že by se hodil ještě pohled "za hospodařící tým", případně za danou osobu, která je v nějakých rolích.

Chci se vyhnout způsobu práce typu "ukaž mi všechny žádosti, já si z nich vyberu" ... protože v tom případě se většina dat stahuje naprosto zbytečně.
Odpovědět

Zpět na „Technický odbor“