Zápisy ze schůzí MS Jihlavsko

Moderátoři: PKS Vysočina, PMS Jihlavsko

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vit.Zacek
Republikový výbor
Příspěvky: 505
Registrován: 17 kvě 2018, 00:37
Profese: student ekonomie
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 937 poděkování
Dostal poděkování: 646 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí MS Jihlavsko

Příspěvek od Vit.Zacek »

Jednání MS Jihlavsko 15. září 2020

Přítomní: Eva Nováková, Tomáš Bouda, Vít Žáček
Zapisovatel: Tomáš Bouda
Ověřovatel: Vít Žáček

1) Úklid Jipice
2) Krajské volby (akce)
Ukliďme Česko 19.09. 10-13 (Tom, Eva, Víťa)
29.9. Autobus (Žďár, Nový město, Velká Bíteš)
Pozvat další, aby mohli jezdit do dalších měst (tabulka Roman)
23.09. Debata Hanky od 19:00 (Tom)
Schránky
23.09. od 15-18 (Eva, Tom)
25.09 od 10-13:30 (Eva, Vítek, Tom)
28.9. od 10-13:30 (Eva, Tom, Vítek)
Náměstí
23.09 12-15
30.09. 14:30-17
1.10. 14:30-17
3) Profily
Úkol: Vítek s Tomem upraví profily na webu MS Jihlavsko a Lidé.
4) Lavičky
Úkol: Vítek zařídí zábor laviček.
Uživatelský avatar
Tomas.Bouda
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 236
Registrován: 23 říj 2017, 20:37
Profese: Projektový vedoucí
Dal poděkování: 486 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí MS Jihlavsko

Příspěvek od Tomas.Bouda »

MS Jihlavsko, 16.10. 2020 , 18:30

Přítomní: Libor Škrhák, Libor Dušek, Tomáš Bouda, Vojtěch Prchal, Michaela Vodová, Marta Kozdas, Eva Nováková, Vít Žáček, Milan Daďourek, Tomáš Ryška (19:30)
Zapisovatel: Tomáš Bouda
Ověřovatelka: Eva Nováková
Body programu:
- problematika systému sociálně-právní ochrany dětí
- možné rozšíření rady
- rozmístění odpadkových košů v Jihlavě
- novinky z radnice
- povolební vyjednávání
- zhodnocení kampaně

1 )Kolečko pro představení

2) Školská rada
Vojta představil, že můžeme za Piráty v rámci koalice ŽIJ nominovat do školských rad městem zřizovaných základních škol své nominanty. Marta Kozdas se tématice věnuje a představila funkci školských rad. Hlavní povinnost je 1x za rok přijmout výroční zprávu. Dále přijímá a schvaluje školní řád. Školská rada se vztahuje jen na základní školy. Vojta představil, že můžeme za Piráty nominovat do těchto školských rad.

3) Povolební vyjednávání

Milan Daďourek jakožto účastník vyjednávacího týmu představil, co bylo vyjednáno a proč to tak dopadlo.
Probíhají nominace do krajských komisí a výborů - je tu tedy možnost se zapojit. Je třeba, aby každý nominant měl někoho z členů, kdo se za něj zaručí (to se týká zejména nečlenů). Odkaz na nominace: viewtopic.php?f=899&t=54116

4) Aktuality z jihlavské koalice

Řeší se opětovný vstup KDU do koalice a v návaznosti na to složení rady. Bude koaliční schůze. Proběhlo druhé čtení rozpočtu, bude k tomu pracovní seminář. Zasedání zastupitelstva proběhne 3. listopadu.

5) Komise

Kultura: vytváří se vyhláška o buskingu, která by rozšířila možnost působit na více místech s určitými pravidly.
Zdravé město: V pondělí bude online jednání po delší době. Bude se řešit audit udržitelného rozvoje
Komise pro bezpečnost a prevence kriminality byla zrušena
Sociální komise byla taktéž zrušena

6) Problematika systému sociálně-právní ochrany dětí

Ríša ve vlaku, bod přesunut na příště

7) Rozmístění odpadkových košů v Jihlavě

Ríša ve vlaku, bod přesunut na příště

8) Lavičky

V současné chvíli jsou u Víti v garáži, dá se udělat nějaká výzva, aby si je lidé mohli půjčit na celý rok a my si je brali jen na volby.
ÚKOL: Tom ověří, zda je možné jednu lavičku dát na Charitu, zbytek k M. na chatu. Sepsat výzvu na FB
9) Zhodnocení kampaně

Vítek, Eva a Tom v krátkosti zhodnotili kampaň ze svého pohledu.

10)Různé
Uživatelský avatar
Vit.Zacek
Republikový výbor
Příspěvky: 505
Registrován: 17 kvě 2018, 00:37
Profese: student ekonomie
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 937 poděkování
Dostal poděkování: 646 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí MS Jihlavsko

Příspěvek od Vit.Zacek »

MS Jihlavsko, 20. listopadu 2020, 18:30

Přítomní: Vodová Michaela, Pospíchal Richard, Nováková Eva, Žáček Vít, Bouda Tomáš, Prchal Vojtěch (do 19:10), Libor Dušek, Marta Kozdas
Zapisující: Bouda Tomáš
Ověřující: Vít Žáček
Body programu:
- aktuality z jihlavské koalice
- situace na radnici
- problematika systému sociálně-právní ochrany dětí
- rozmístění odpadkových košů v Jihlavě
- Schůze fungování (nejen v rámci ŽIJ)
- Komunální volby 2022
- Celostátní hlasování

1) Situace na radnici
VP: Stále otevřená diskuse ohledně pana Tomance. Fórum má navrhnout následný postup. Zatím se nedošlo ke shodě. Fórum stojí za panem Tomancem.
RP: Není vhodné vydat prohlášení, že nesouhlasíme s kroky pana Tomance?
VP: Rozumím tomu, pan Tomanec je velmi složitá osobnost. Toto vyjádření nemusí mít kýžení důsledek. Já mám svolat koaliční radu, ta rada může dojít k závěru o odvolání.
EN: My nejsem v jednoduché pozici, dalo by se říct, že jsme mezi dvěma stranami Důležité bude aby to neohrozilo celou koalici.

2) Krajské zastupitelstvo
EN: Bylo to ustavující zastupitelstvo, kde se volilo. Příště už bude normální program. Souhlasím, že bude fajn tento bod zařadit do programu pravidelně. Systém komunikace a schůzí koalice bude teprve tvořena.

3) Schůze fungování (nejen v rámci ŽIJ)
EN:
Máme prostor si ujasnit jak v koalici fungujeme, jak spolu komunikujeme, jak fungují naše mechanismy. Navrhuji speciální schůzku. Je to z mé strany výkop, zda je stále vůle se o tomto bavit.
MK: Schůzka by proběhnout měla.
EN: Z mého pohledu je nejlepší vybrat co nejdřívější termín.
VŽ: Vyhodím Doodle, prosím zaškrtejte se.
EN: Představuji si, aby byli přítomni minimálně zastupitelé a PMS a ti co mají zájem.

4) Komunální volby 2022
TB: Díky za vyplnění dotazníků, máme už nějaká data. Potřebujeme si nyní říct, jak s nimi pracovat. Jste pro abychom tyto data mezi sebou netajili, neboť neobsahují osobní data?....výsledek ANO
EN: Projít i další lidi z nalodění, podívat se, jestli nemá smysl některé z nich oslovit.
VP: Už se začíná objevovat ve vzduchu, že se připravujeme jít do voleb sami. Jsem rád, že do toho takhle jdeme, že budeme připraveni. Tato informace se objevila na TOPce.
TB: Chtěl bych během víkendu zpracovat data a vytvořit krátkou schůzku, kde si k tomu více řekneme minimálně v rámci PMS.
VŽ: Navrhuji další schůzku. Nahodím také do doodlu.
EN: Navrhuji prvně schůzku ohledně našeho fungování.
TB: Prosím o dobře zformulované texty, aby lidé hlasovali o obou termínech doodlu.

5) problematika systému sociálně-právní ochrany dětí
RP: Oslovila mě kamarádka. Chtěl bych tuhle problematiku povznést, aby se jí věnovala větší pozornost. Ta kamarádka to téma chce propagovat prostřednictvím videí. Rád bych shrnul body, které mi ona připravila.
Jeden z největších problémů je trestání dětí, které může vést k zadušení ambicí dětí. Tyto tresty jsou mnohdy středověkého až násilného charakteru. Tyto metody nemohou nahradit domov. Mnohdy špatné metody v domovech mohou vést k sociálnímu úpadku, depresím, alkoholismu, drogám.
Když některé děti se dostanou do pěstounské péče a ta rodina se osobně zná s dětským domovem, dochází k tomu, že kontroly do těchto náhradních domovů nechodí kontrola.
Občas se stane, že se děti dostanou do psychiatrické léčebně, protože třeba dítě bralo drogy. Tam mu pak je poskytována zcela nevhodná pomoc.
Jedno z řešení je přeškolení pracovníků.
Celková myšlenka je taková, že pokud se dítěti nedostane adekvátní péče v dětském domově, nemůže to být dobrá startovací dráha do života.
Já bych chtěl tuto její aktivitu podpořit. Chtěl bych abychom společně s Piráty natočili nějaká videa, která by veřejnost s tímto tématem blíže seznámila.
EN: Mě to přijde super, co jsi tady představil. Bylo by fajn se s touto kamarádkou sejít. Otázka je na jakých úrovních tyto problémy řešit. Některé jsou místní, některé krajská až celostátní. Je ta kamarádka navázána na nějakou neziskovku? Olga Richterová se zabývá podobným tématům na celostátní úrovni, bylo by fajn se s ní spojit.
RP: Ona není v žádné neziskové organizaci. Toto by mělo sloužit spíše jako impulz, který bych chtěl pomoci rozšířit.
MK: Fajn je jít občas od zdroje. Třeba se setkat s těmi pracovníky. Zkusit například ukázat jak může být správně poskytována pomoc těmto dětem.
RP: Souhlasím, tyto videa by měla být mířena i na tyto pracovníky.
MK: Jsem napojena na národní vzdělávací institut. Možná pokud by se tento projekt dobře uchytl, dala by se tam podat žádost.
RP: Na příští schůzi bych rád pozval tu kamarádku.
EN: Přemýšlím, jestli to spíš není vhodnější vytvořit pracovní skupinu, než to přinést znovu na schůzi MS.
TB: Souhlasím, bylo by fajn na to udělat speciální schůzku.
EN: Bylo by fajn například zapojit KET.
MK: Bylo by fajn rozvrstvit například podle zřizovatelů.
EN: Je důležité najít dobré praxe, příklady, podporu. Určitě už nějaká iniciativa existuje. Je důležité být propojení. Zkusila bych Lukáše Kotlára, Michala Dorď. Dej jí i kontakt na mě.
MK: Bylo by fajn ukázat i tu dobrou praxi, jak je to tedy správně, jak by se to mělo dělat.
EN: Sejděme se nejprve RP, MK, Týna, Já a další, kteří mají zájem. A sejít se můžeme snad v blízké době v JIPICI.
RP: Já to svolám.

6) rozmístění odpadkových košů v Jihlavě
RP: Od té doby co žiju v centru si všímám, že odpadkové koše jsou rozmisťováni velmi nelogicky. Většinou bývají u zastávek. Kdyby byly koše na rozích ulic, mohou je využívat chodci v obou směrech. Na náměstí je naopak mnoho košů.
U přechodu u City Parku chybí odpadkový koš. Měla by se sepsat místa, kde chybí odpadkové koše.
EN: Myslím si, že úředníci mají nějaký systém. Dala jsem link do chatu na lidi, kteří by měli tuto problematiku řešit. Bylo by fajn se s nimi o tom pobavit. V tomto případě bych se pokusila to řešit zdola, vidím to jako potenciál pro aktivní občanství.

7) Celostátní hlasování STAN
Proběhla obšírná diskuse, kde každý mohl vyjádřit svůj pohled.
Uživatelský avatar
Vit.Zacek
Republikový výbor
Příspěvky: 505
Registrován: 17 kvě 2018, 00:37
Profese: student ekonomie
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 937 poděkování
Dostal poděkování: 646 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí MS Jihlavsko

Příspěvek od Vit.Zacek »

Jednání MS Jihlavsko
18. prosince 2020, 18:30

Přítomní: Vodová Michaela, Žáček Vít, Nováková Eva, Jan Kurka, Libor Dušek, Marta Kozdas
Zapisující: Eva Nováková, Vít Žáček
Ověřující: Vít Žáček, Eva Nováková

- aktuality z jihlavské koalice
- situace na radnici
- report z kraje
- Vánoční shrnutí roku 2020 + vize 2021


1. představovací kolečko

2. Aktuality z jihlavské koalice
Budou domovníci. Schválen rozpočet. Zákaz pyrotechniky, jenom v centru. Budeme mít náměstí Almy Rosé. Bude vyhlášena soutěž na revitalizaci. Zásady pro spolupráci s investory, dar Dukle.
https://jihlava.cz/informace-ze-16-zase ... /p1=103430

3. Report z Kraje
Zastupitelstvo bude v úterý, materiály jsou na webu, Eva ještě nečetla a nemohla včera být na schůzce ZK.

4. Situace na radnici
Pan Tomanec byl odvolán z jedné dozorčí rady.

5. Vánoční shrnutí roku 2020 + vize 2021
Vojta: Povedlo se nám stabilizovat koalici. Krajská politika - máme Evu. Budeme moct propojovat kraj a město. Snad se nám povedou 2 až 3 mandáty do PS.

6. různé
Libor: Budu se jako externista účastnit přípravy strategického plánu.

Eva: Chci zařadit pravidelný bod okénko s KoKSem. Kdo mě nezná, tak jsem od září krajská koordinátorka v v tomto bodě vás chci informovat o aktivitách v kraji. Dělali jsme sbírku počítačů pro děti. Další věc je psaní dopisů pro AI. Piráti pomáhají, to měla být platforma pro další projekty, doplněk Piráti pracují. Jsme strana založená na dobrovolnících. Pilotní výkop je - dostaneme spoustu vánoček, a my je rozdáme lidem v nouzi. Další projekt, který se teď rozjíždí, jsou Senioři na palubě. Dobrovolnicko politický projekt, chceme oslovit seniory. Řídí to Olga a hledáme ambasadory a dobrovolníky. Je to způsob jak zapojit další lidi. Jan: Rád ti pomůžu.

Vojta: Reflektoval jsem tvoje připomínky na koaliční radě. Kanalizace na náměstí se bude asi dělat zároveň. Ještě na mrknu. Libor: Až se prohlasuje daňový balíček, tak bude mít větší možnost pro stanovení daně z nemovitosti. Zajímám se o to, a budu to pečlivě sledovat. Bude to potřeba mediální provedení, aby to bylo vysvětlený. Aby to nebylo jako se zásadami. Libor: Pokud vznikne pracovní tým, tak bych se ho chtěl účastnit.
Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4179 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí MS Jihlavsko

Příspěvek od Eva.Novakova »

MS Jihlavsko
22. 1. 2021 18:30


Přítomní: Jiří Svoboda, Eva Nováková, Míša Vodová, Vojtěch Prchal, Jan Kurka, Pravomil Prchal, Tomáš Ryška, Milan Daďourek, Marta Kozdas, Vít Žáček
Zapisující: Vít Žáček
Ověřující: Eva Nováková

Body programu:

1.1 schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele
1.2 schválení programu
1.3 zhodnocení úkolů
1.4 report z jihlavského zastupitelstva
1.5 report z krajského zastupitelstva
1.6 informace z komisí a MS, bez kterých nemůžou ostatní žít
1.7 okénko s KoKSem
1.8 novinky z KF a CF
2.1 plán na rok 2021


Program schválen, představovací kolečko

1.4 report z jihlavského zastupitelstva
probíhají kavárny ke strategickému plánu
dnes byla schůzka k bydlení
komise se většinou nedějí nebo je hlasování per rollam
zastupitelstvo bude v únoru
jako ŽiJ jsme chtěli vyhodnotit, jak plníme program - vyplnil jen Vojta a Eva
Vojta: Projekt školských parlamentů, bude probíhat.

1.5 report z krajského zastupitelstva
sešla jsem se s radním Tourkem
dáváme dohromady programové prohlášení Rady (ale zatím není pořád možné se moc scházet napříč kluby)
zastupitelstvo bude v únoru
byly ustanoveny výbory, komise ještě ne
řeší se hlavně očkování a vakcíny
šla výzva k nominacím do školských rad

1.6 informace z komisí, bez kterých nemůžou ostatní žít
Eva nic zásadního, snad jen, že majetkovka jede pořád skvěle online, na poslední jednání se podařilo přizvat hosta z OŽP, aby se vyjádřil k žádosti společnosti Lidl
Marta: nic
Vítek: nic
Vojta: dotace

Městské společnosti
Vojta: Založena pracovní skupina pro koncepci privatizace Dukly
Marta: Budou velké ztráty v prádelnách, řeknu později

1.7 okénko s KoKSem
KoKS je od ledna napůl pod krajem (ale reálně se nic nemění)
prosím doplňte si profily na webu (šel e-mail, ideálně do přiloženého formuláře)
Piráti pomáhají - budou další akce (aktuálně sbírka menstruačních kalíšků pro matky samoživitelky)
Senioři na palubě - kdybyste se chtěli zapojit nebo měli nějaké nápady, dejte vědět
bude schůzka KoKS a §MS
bude Jitsi pro nováčky “Zakotvi u Pirátů” - dávala jsem na FB, klidně sdílejte nebo zvěte zájemce
chceme se zapojit do akce Čistá Vysočina?
vzdělávání - do Moodle přibývají další kurzy, plus nabízím školení na základní pirátské systémy (zatím každý čtvrtek v 18:00, proběhl Zulip, příště v plánu fórum, Zulip určitě ještě zopakuju - řekněte si, co byste chtěli)
SAKO

1.8 novinky z KF a CF
začalo úřadovat nové krajské předsednictvo
stále běží primárky na kandidátku (MD, JP, MV, 4. místo bez vítěze)
máme rozpočet, ale bude se ještě upravovat
byla podepsaná koaliční smlouva - probíhají schůzky i v kraji
Milan: Začnu s rozpočtem pro MS, hledám klíč pro rozdělení prostředků MSka, paušál na MSko 10 000, počítat členy a RegP, nechceme tím rozšiřovat rozdíly mezi jednotlivými MSkami, 500 člen, 200 RegP, další bod jsou peníze na komunál, okresní města 40 000, je to snaha navrhnout nějaký klíč, není to definitivní
Míša: Budeme potřebovat dost peněz, chceme dělat projekty na rozšíření člneské základny, chci se zeptat, jeslti kraj nějaké projekty zainvestuje.
Milan: Mamá nějaký rozpočet, ale se bude upravovat. Prostoru není moc. Máme tři dodavate, kteří něco stojí. Nezbývá moc na další členění. Dost půjde na volby.
Míša: DŮLEŽITÉ: Musíme se zaměřit na fundraising, a nevázat se jen na rozpočet.
Milan: Budou se převádět peníze do dalších let. A dary pro MSka přímo pro MSka.

Off topic
Vojta: Bylo by potřeba sjednotit systémy, moc aplikací.
Eva: Máme vlákno na fóru “informace na jednom místě”.
Vojta: Já si myslím že bychom mohli nechat všechno na foru.
Vítek: Všechny aplikace jsou přístupný z fóra
Vojta: ok, respektuju
Úkol pro PMS: zpřehlednit informace (pro všechny)

2.1 Plán na rok 2021
Jan: Budeme dělat podcasty, viz. zápis z PMS
Marta: Taky dělám podcasty, udělat si plán, dobrou techniku, moderátora.
Míša: Můžeme založit vlákno, ale je to možná moc veřejný.
Vojta: Začít možná apoliticky a až pak politicky.
Marta: Udělat to s Honzou Spěváčkem, formou diskuze. Udělat to trochu jinak.
Vojta: Jan by měl udělat výkop, je to zajímavý koncept. Marta dokáže poskytnout zpětnou vazbu. Nesmíme být moc politický. Dát si pozor jak moc to bude spojený se stranou.
Eva: Jak se chceme scházet?
Marta: Můžeme se scházet častěji a dřív.
Vojta: Sledovat plnění úkolů.
Vítek: Setkání bude asi v únoru.
Vojta: Cíl je zjistit jakou máme základnu, musíme k tomu mít informace, základní materiál, je potřeba to diskutovat. Ale je potřeba mít už něco připraveného. Kde máme rezervy, co udělat abychom mohli mít dostatek kvalitních lidí na kandidátku. Prosím předsednictvo, aby svolalo schůzku. Představit plán.
Jan: Před programovými týmy udlěat zhodnocení stavu.
Eva: Potřebujeme se sejít fyzicky. Nemyslet jen na volby.
Vojta: Potřebujeme se posouvat dál. Spolupráce zastupitelů a předsednictva.
Vítek: sešel bych se jako PMS a na prvním setkání vymyslel další postup, do konce ledna svolal další schůzku ke komunálu

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Vojtech.Prchal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 93
Registrován: 07 úno 2018, 22:58
Profese: Zastupitel města Jihlava
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 213 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí MS Jihlavsko

Příspěvek od Vojtech.Prchal »

Ahoj,

chybí mi tam několik věcí. Některé důležité více, některé méně, prosím o doplnění.

Ad. 1.4 Vojta - TENISCENTRUM byla posuzováno jako jedná ze dvou lokalit jako potenciální očkovací centrum. Proběhla schůzka s hejtmanem, jeho náměstkem pro zdravotnictví, náměstkem z jihlavské nemocnice a naším náměstkem pro sport. TC nakonec nebylo vybráno, protože technologický park je výhodnější.
Zároveň se obecně řeší problematika Teniscentra, jeho fungování a financování včetně případného odkupu podílu. Prosím ať se přihlášíti, kteří u toho chtějí být a řešit se mnou - bude to docela velké a složité.

Ad. 2.1 Vojta - Shodli jsme se, že tvorba programových týmů je až krok č. 2, protože nejdříve potřebujeme zanalyzovat současný stav, dát si na papír plusy a mínusy k možným variantám pro volby 2022. Ty by někdo měl dát dohromady, rozeslat a pak se o nich na schůzce pobavit. Nabídl jsem se už minule v prosinci, že to zpracuji, ale má to OFFTOPIC Z nějakého důvodu, kterému nerozumím a prosím PMS o vyjádření proč to může řešit jen PMS) ve výhradní kompetenci pouze předsednictvo. Znovu tedy říkám: Když mě předsednictvo pověří zmapováním aktuální situace ke komunálním volbám, svolám tým, zpracuji to a pak představím MS.
Na to pak byly tuším 3 reakce, které v zápisu nejsou. Vím, že Vítek říkal, že to probere PMS, že Míša říkala, že se tím bude PMS zabývat a pak Honza Kurka říkal, že se mnou s tímhle postupem souhlasí.

Mimo moje body mi v zápisu chybí ještě:
- Informace o tom, že se na schůzku poprvé připojili Pravomil Prchal a Hona Kurka a alespoň jejich krátké představení + očekávání
- diskuse k (ne)fungování předsednictva a jeho případnému převolení, což zvedla Míša sama. - v zápisu jsem vůbec nenašel
- Evina reakce k jejím prioritám v sociální oblasti v krajském zastupitelstvu a odpověď na možnost financování projektu Housing First Krajem


Vím, že není možné mít v zápisu vše, ale tyto věci z mého pohledu důležité a určitě by se měly v zápisu objevit.

Díky,

Vojta
Uživatelský avatar
Tomas.Bouda
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 236
Registrován: 23 říj 2017, 20:37
Profese: Projektový vedoucí
Dal poděkování: 486 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí MS Jihlavsko

Příspěvek od Tomas.Bouda »

MS Jihlavsko
19. 2. 2021 17:30
Body programu:


1.1 schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele
1.2 schválení programu
1.3 zhodnocení úkolů
1.4 report z jihlavského zastupitelstva
1.5 report z krajského zastupitelstva
1.6 informace z komisí a MS, bez kterých nemůžou ostatní žít
1.7 okénko s KoKSem
1.8 novinky z KF a CF
další body
2.1 průvodce pirátskými systémy (návrh) Eva
2.2 dokument o komunikačních platformách Víťa
2.3 informace o dokument o facilitovaném setkání Tom
2.4 dokument o stavu MS Jihlavsko Tom
2.5 strategie volby 2022 Vojta
2.6 okénko s předsedou Víťa

Přítomní: Tomáš Bouda, Marta Kozdas, Gabriela Trojanová, Jaroslav Prášil, Vít Žáček, Eva Nováková, Vojtěch Prchal, Pravomil Prchal, Jan Kurka, Viktor Dvořák (od 18:09), Holdy (od 18:40), Michaela Vodová (od 19:08), Jan Pošvář (od 19:25)

1.1 schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele
Předsedající: Vít Žáček
Zapisující: Tomáš Bouda
Ověřující: Vojtěch Prchal

1.2. schválení programu
Program schválen

1.3 zhodnocení úkolů
Předsednictvo v posledním měsíci nejvíce pracovalo na zlepšení Facebookové stránky. Daří se oslovit větší množství lidí v porovnání s historickými daty. V dalších bodech budou představeny další úkoly, které PMS splnilo. V současné chvíli například předsednictvo připravuje motivační dopis pro migraci komunikace na Zulip.
Podcasty (Jan Kurka): V souasné chvíli není další progres. V průběhu 14 dnů se bude moci Jan vrátit k práci na tomto bodu.
Web (Vojta): V současné chvíli to má na starosti Roman Pašek, který přislíbil, že to bude do konce února hotové.
Eva: Vybídla všechny, aby se přidali do týmu či psali a vymýšleli články/příspěvky na Facebook.

1.4 report z jihlavského zastupitelstva
Vojta: Bude tam mít dva návrhy týkající se TC Jihlava (odkup 42% podílu TC Jihlava a řešení problému s CF)
Eva: Jeden ze zajímavých bodů bude ještě řešení kanalizace v Herolticích (byl probírán už na semináři pro zastupitele, jde o to, že kanalizace byla vybudována bez toho, aby si ji město objednalo, teď jde o to, zda a jak za práci dodavateli zaplatit).
Vojta: Prosím, aby se zapojilo do diskuse nad body zastupitelstva více lidí, abychom měli i zpětnou vazbu z týmu.
Eva: Veřejnosti jsou materiály dostupné zhruba 7 dní předem, zastupitelům 10. Navíc k těm veřejným tam máme i různé přílohy. Ve chvíli, kdy jdou materiály do zastupitelstva, není už možné do toho zasáhnout - můžeme je vzít na koaliční schůzku před zastupitelstvem a buď stáhnout nebo navrhnout lehké úpravy. Pokud je budete číst, nebo je budeme společně diskutovat, je důležité si uvědomit, že to je pro vás spíš informativní.
Jan Kurka: Jaký je tedy správný proces, kdy se body dostávají do oficiálního dokumentu.
Eva: Tento proces není jednoznačně nastaven, každý klub to má nastavené trochu jinak. Bohužel Piráti nemají v radě zastoupení a tak většinu informací získáváme z koaličních jednání, seminářů nebo diskusí s radními.
Vojta: V naprosté většině, když se jedná o důležité body, jsou tyto body dopředu diskutovanými i uvnitř stran a koalic (tedy tyto informaci naši zastupitelé mají)
Eva: Měli bychom si nastavit, jak s materiály společně pracovat (aby to vycházelo z toho, kdy jsou zveřejňovány - je na to pak opravdu jen pár dní)

1.5 report z krajského zastupitelstva
Eva: V nejbližších dnech vyjde programové prohlášení rady. Byly ustanoveny všechny výbory a komise. Minulý týden na zastupitelstvu byl symbolicky podpořen boj proti vládní diktatuře v Bělorusku.
Vojta: Měli bychom správně nastavit komunikaci zveřejňování dokumentů pro zastupitelstva (krajské/komunální)
Eva: zastupitelský klub se schází pravidelně zhruba týden před zasedáním, posílá pozvánky, má své vlákno na fóru: viewforum.php?f=1479
úkol Vojta+Tom (vymyslet základní rámec aby bylo jednoduché a transparentní získávání informací pro celý tým Jihlavska)
Eva: Stejně jako v komunální politice jsem si jako hlavní téma v sociální oblasti zvolila bydlení, v rámci komise pro sociální oblast a oblast drogové politiky se chci věnovat drogové politice

1.6 informace z komisí a městských společností, bez kterých nemůžou ostatní žít

Komise

Školská (Marta): Komise zatím nebyla, Marta s Honzou napsali tajemnici, aby byla alespoň online. Společně s Janem Spěváčkem vypracovali důležité body, které by bylo třeba na této online komisi třeba řešit. Jeden z důležitých bodů je rozpočet.
Vojta: Oceňuji váš proaktivní přístup.

Majetková (Eva): Tato komise funguje online. Na minulé komisi jsme neodsouhlasili prodej bytu a dvou nebytových prostor.
Sociální: Řešilo se nastavení rozdělování dotací pro různé kategorie projektů.
Bezpečnost: Schválilo se nastavení dotačního program pro prevenci kriminality

Zdravé město (Víťa): Na online zasedání komise je poměrně malá účast. Pandemie zasáhla poměrně značně do náplně některých projektů. V letošním roce se počítá se stejnou částku pro dotační tituly. V lonškém roce obhájila Jihlava v oblasti zdravé město kategorii A (nejvyšší možnou).

Kulturní (Vojta): Některé projekty byly předneseny do online prostředí, aby nebylo nutné vracet dotace.

Městské společnosti
TC Jihlava (Vojta): Ve zkratce shrnuto v bodu 1.4.
Prádelny (Marta): Řešil se úvěr pro prádelny. Marta diskutovala s Vojtou. Prádelny se snaží zapojit do co nejvíce kompenzačních programů.

1.7 okénko s KoKSem
Eva: Jsem velmi ráda, že tu dnes máme tolik členů a registovanáých příznivců. Navrhuji, abychom si dali společné školení práce v pirátských systémech. Vyhlásila jsem téměř pravidelné vzdělávání s KOKSem (čtvrtky od 17 hodin).
Vítek společně s Evou si bere jako úkol svolání školení na pirátské systémy od Evy.
Probíhají neustále nějaké projekty, do kterých se lze připojit. Například Senioři na palubě nebo “až na krev”, kde se podařilo vybrat během 10 dnů přes 10 tisíc.

1.8 novinky z KF a CF
KF: Do sněmovních voleb jsou na Vysočině v současné době navolena první čtyři místa. Kandidátka bude sestavená zipem, tedy tím způsobem, že všechna lichá místa mají Piráti a sudá Starostové.
Na kraji se jedná o krajské expertní komisi, které by byly podřízeny krajské expertní týmy. Tato komise by je měla znovu obnovit. Vyzýváme tímto všechny, aby se přidali do týmu, který je každému blízký.
CF: Nejdůležitější jsou v současné chvíli výstupy poslaneckého klubu (například k řešení koronavirové krize).
Došlo k obnově Mladých Pirátů. Do této skupiny se lze přidat nehledě na členství, omezující podmínka je 35 let.
Konsent (Eva): Řešili jsme několik témat (nastavení vztahů s dodavateli, sexuální obtěžování, šikana, online komunikace) a některá konkrétní řešení (peer skupiny, ombudsman, anonymní nahlašování), úvodní setkání bylo ještě offline, ale pak se vše přesunulo do online prostoru a možná i díky tomu odpadávají lidi. Další velké setkání je naplánováno na 15. března.

2.1 průvodce pirátskými systémy (návrh)
Tento bod byl v krátkosti vyřešen v bodu 1.7 (bude se konat hodinové setkání s KOKSem).

2.2 dokument o komunikačních platformách
Předsednictvo společně s KOKSem aktualizovalo dokument o komunikačních platformách. Vítek tento dokument v krátkosti představil.

2.3 informace o dokumentu o facilitovaném setkání
Tom v krátkosti představil vizi předsednictva. Finální verze dokumentu bude 28.02.2021.

2.4 dokument o stavu MS Jihlavsko
Tom: Je to odrazový můstek, pro facilitované setkání, jsou tam body, co se nám podařilo a nepodařilo. Budu rád za zpětnou vazbu. Psali jsme tam i negativní věci.

2.5 strategie volby 2022
Vojta: Rád bych, abychom vytvořili specializovanou skupinu, která by pak následně reportovala na schůzích Jihlavska. Cílem by měly být konkrétní kroky, které by vedly k dobrému výsledku. Tento tým by měl vznikat paralelně s aktivitami spojenými s facilitovaným setkáním, nicméně výsledky musí být reflektovány. Vojta vyhodí doodle, bude vznikat první tým. Tento tým nebude finální, bude se v čase měnit a může se přidat každý.

2.5 okénko s předsedou
Už víme jak se vaří z antihmoty.
Uživatelský avatar
Vit.Zacek
Republikový výbor
Příspěvky: 505
Registrován: 17 kvě 2018, 00:37
Profese: student ekonomie
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 937 poděkování
Dostal poděkování: 646 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí MS Jihlavsko

Příspěvek od Vit.Zacek »

MS Jihlavsko
19. března 2021 17:30
Body programu:

stálé body
1.1 schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele
1.2 schválení programu
1.3 zhodnocení úkolů
1.4 report z jihlavského zastupitelstva
1.5 report z krajského zastupitelstva
1.6 informace z komisí a městských společností, bez kterých nemůžou ostatní žít
1.7 okénko s KoKSem
1.8 novinky z KF a CF
další body
2.1 Facebook (Eva)
2.2 Participativní rozpočtování (Honza)
2.3 Co s aktuálním nedorozuměním (Marta)
2.4 Seznámení s plánovanými setkáními (Vítek)

Přítomní: Jan Pošvář, Vít Žáček, Vojtěch Prchal, Marta Kozdas, Tomáš Ryška, Hanka Stuchlík Kašpaříková, Viktor Dvořák, Eva Nováková, Jaroslav Prášil

1.1 schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele
Předsedající: Vít Žáček
Zapisující: Eva Nováková
Ověřující: Vít Žáček

1.2. schválení programu
Program schválen

1.3 zhodnocení úkolů
PMS
MS

PMS - seznámení s plánovaným pracovními setkáními - smyslem je upevnit tým do příštích komunálních voleb, jako předsednictvo jsme měli příjemný úkol, že jsme přijímali našeho prvního nového člena, pokračujeme v post plánu
MS - podcasty přesunuty na příště

1.4 report z jihlavského zastupitelstva
Vojta - zastupitelstvo neproběhlo, takže žádné výrazné novinky nejsou
Eva - řešíme HMA a jízdné v MHD, správní rada stříbrných teras - ještě se řeší
Viktor - slyšel jsem negativní názory na zdražování pro seniory
Vojta - bylo to probíráno na dopravní komisi, chápu, že to není populární, DP k tomu má data, tak dramatické zvýšení to zatím není, diskutujeme to, těch variant je víc, město dotuje DP 90 miliony (výrazný nárůst oproti předchozím letům), pokud to někoho zajímá, můžeme

1.5 report z krajského zastupitelstva
bude v úterý, většina komisí a výborů už proběhla, sociální ještě ne
řešíme udržitelnost HF
Vojta - mohla by Eva příště prezentovat nějaké shrnutí projektu a výhled do budoucna, včetně udržitelnosti?
Eva - zkusím, evaluace bude součástí projektu, schůzky budu reportovat, jak se budou vyvíjet
Úkol: Eva připraví shrnutí projektu HF a jeho možnosti do budoucna
1.6 informace z komisí a MS, bez kterých nemůžou ostatní žít
Vítek - řešili jsme zdravotní plán, půjde na zastupitelstvo, je plánovaná pozice koordinátora pro seniory, bude zjišťovat dopady pandemie a poskytovat pomoc, například s problémy souvisejícími se sociální izolací, dalším bodem byl nedostatek dětských psychiatrů v Jihlavě, plán by je měl řešit, byly vypsány výzvy pro dva dotační tituly, ale pořád se hlásí málo projektů (zřejmě důsledkem pandemie - není možné pořádat akce)
Marta - jaks říkal o nedostatku dětských psychiatrů, tak to je opravdu velký problém, ale je i nedostatek klinických logopedů
Marta - byla konečně komise - online, byl opravdu zajímavý program, představovala jsem výzvu kulturního inkubátoru na kulturně vzdělávací aktivity podporované magistrátem, bude schválena v následujících několika dnech, cílová skupina - školy, děti, široká veřejnost, projednával se pokrok v projektu Podpůrné sítě inkluzivního vzdělávání, který bych chtěla ocenit, zejména zapojování psychologů, ta cesta, která byla nastavená, je skvělá, další bod - změna v kofinancování pedagogických intervencí, přehled distanční výuky - minimálně 10 % dětí se nepodařilo “přes veškerou podporu učitele udržet motivaci k učení”, report o aprobovanosti pedagogů, 93 % je aprobovaných, ale jsou rozdíly mezi školami (Havlíčkova a Seifertova má 100 %), nejmíň Rošárna, Křížka, chybí informatika a hudební a výtvarná výchova, v rámci sociálních služeb je potřeba podpořit znevýhodněné rodiny
Viktor - chtěl jsem se zeptat na těch 10 % - jsou to děcka, co se nezapojují do distanční výuky, protože nemají podmínky?
Marta - některé školy zapůjčují i vybavení, je to otázka i sociálních služeb, rozšířily se personální kapacity terénních služeb
Viktor - vím i o lidech, kteří se nezapojují do online výuky, protože jsou nespokojeni s kvalitou
Eva - informace od sociálních služeb k distanční výuce (rodiny si nerady půjčují vybavení od škol, nemají IT skills, sociální služby nemají kapacitu, aby poskytovaly doučování)

1.7 okénko s KoKSem
Paluby
#ažnakrev - exPandujeme
info o konsentu
okénko s KoKSem
#naloďse - čekali jsme na šablonu, medailonky budou

1.8 novinky z KF a CF
Vítek - na Vysočině pokračují primárky na kandidátku do sněmovny, tento víkend probíhá první kolo hlasování na 5. - 10. místo, byla ustanovena Krajská expertní komise (má koordinovat krajské expertní týmy - podpora pro krajské zastupitele a usnadňovat zapojování dobrovolníků do KETů), bude jednání o jednacím řádu KF, probíhají nominace/volby do Pirátského institutu, budeme volit krajského zástupce v RV (po rezignaci OT), řešit úpravu rozpočtu
Vojta - máme někoho, koho bychom za MS navrhli?

2.1 Facebook
Eva - Jde o fb Jihlavska. Byl zanedbaný. Podařilo se nám zvýšit dosah. Máme postplán, s min, jedním příspěvkem denně. Dáváme tam zprávy týkající se Jihlavy. Snažíme se dělat i reporty ze zastupitelstva, komisí. S Martou už jsme napsaly komentáře ke školství. Budeme rádi, když se zapojíte, budete sdílet, pozvete lidi. Když to přesdílíme, tak to má výrazně větší dosah.

2.2 PaRo
Eva informovala o nově vyhlášeném kole PaRo: viewtopic.php?f=871&t=56629

2.3
Marta - dávali jsme s JS podněty pro komisi, která bude v půlce dubna, odeslali jsme je ve středu večer tajemnici - s otázkami ohledně fungování prvního ročníku nové třídy na ZŠ Jungmannova, ani jednomu z nás nepřišla reakce, že by náš podnět zaznamenali, druhý den se mě Viktor ptal, s čím mám problém a chtěla jsem se zeptat, kde se o našem podnětu dozvěděl, jde mi o obnovu důvěry a zjištění informačních toků
Viktor - na ZŠ Jungmannova ředitelka vymyslela projekt, zavést alternativní způsoby výuky, oslovila dvě učitelky, který chce, aby tam učily, vy jste s JS podali podnět, ve kterém zpochybňujete kompetentnost jedné z nich, když takové informace máš, nebylo by jednodušší vzít telefon, zavolat paní ředitelce a zeptat se na to? Protože když to dáš na komisi, přijde to tam s nějakou značkou a působí to tak, že zpochybňuješ důvěryhodnost ředitelky a té vybrané učitelky, já bych tak nepostupoval.

2.4 seznámení s pracovními setkáními
Vítek - plánujeme tři schůzky, na kterých budeme řešit různé aspekty týmové spolupráce (společné cíle a hodnoty, komunikace, vytváření bezpečného a respektujícího prostředí), první schůzka zatím zřejmě 17. dubna, po ní i další dvě, pokud by někdo chtěl být součástí nějakého core-teamu, který bude představovat Jihlavsko na volby 2022, tak dejte vědět, klidně mi napište
Eva doplnila, jak probíhají přípravy na volby: viewtopic.php?f=1014&t=56421
Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4179 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí MS Jihlavsko

Příspěvek od Eva.Novakova »

MS Jihlavsko, 23. 4. 2021 17:30

Body programu:

1.1 schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele
1.2 schválení programu
1.3 zhodnocení úkolů
1.4 report z jihlavského zastupitelstva
1.5 report z krajského zastupitelstva
1.6 informace z komisí a městských společností, bez kterých nemůžou ostatní žít
1.7 okénko s KoKSem
1.8 novinky z KF a CF

2.1 Představení Krajské expertní komise (Vojta)
2.2 Informace z Krajské koaliční rady o průběhu příprav voleb do PSP 2021 (Vojta)
2.3 Informace o dovolbě člena předsednictva MS (Vít)
2.4 Představení kandidátů na člena předsednictva MS (Vít a kandidáti)
2.5 Události na FB (Vojta, Vítek)
2.6 Akce - kampaň, spolupráce se STAN, report ze schůzky (Eva)


Přítomní: Vít Žáček, Eva Nováková, Vojtěch Prchal, Jan Kurka, Viktor Dvořák, Marta Kozdas

1.1 schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele
Předsedající: Vít Žáček
Zapisující: Eva Nováková
Ověřující: Vít Žáček

1.2. schválení programu
Program schválen

1.3 zhodnocení úkolů
PMS - hledáme nový termín pro setkání, organizujeme dovolbu, pracujeme na FB
MS - Honza - podcasty jsou v procesu tvorby dramatického konceptu i identity, na které pracuje Richard, první bude o budoucnosti práce
Vojta - příprava komunálu - na minulé schůzce (skoro) nikdo nebyl, stagnuje to, chtělo by to trochu víc aktivity

1.4 report z jihlavského zastupitelstva
Eva: HMA - bude se řešit financování, řešení i s Krajem, bude projednáno jízdné. Nebyla schválena dotace pro Bránu Jihlavy. Rezignoval Tomanec.
Vojta: řeší se zeleň, vedení přišlo s inhouse řešením. Štola na vrchu Rudný (skanzen evropského měřítka) - Fond Vysočiny, MZem - díky dotacím snad bude možné vrátit zpět do rozpočtu města a realizovat.
Eva - pořád řešíme udržitelnost Housing first

1.5 report z krajského zastupitelstva
Eva: Taky HF, ukončení spolupráce s Čínou a Běloruskem, udělení ocenění Kraje Vysočiny, je tam Běhounek, dděje se to veřejně,
Vojta: kulturní komise (podpořena a doporučena štola na vrchu Rudný), IT komise (doplnění bodů do plánu práce komise - sdílení know-how mezi samosprávnými celky v Kraji Vysočina), řídící výbor pro sportoviště (dotační titul z FV), s radním JB řeší podporu zájmově orientovaného sportu, neformálně organizovaných aktivit
Eva: bude Veřejné fórum Kraje Vysočina

1.6 informace z komisí a MS, bez kterých nemůžou ostatní žít
Vítek: Komise pro zdravé město - hlásí se málo projektů, peníze zřejmě zůstanou nevyčerpané
Eva: Majetková komise neschválila žádost Brány Jihlavy o skaladovací prostory, Bezpečnostní komise - schválila dvě dotace
Honza: audit udržitelnosti v rámci procesu Zdravého města - provázanost strategií, návaznost cílů, implementace, přestože je Jihlava jediné áčkové statutární město v ČR, má ve strategiích v souvislosti s udržitelností taky mezery (výjimka - Místní akční plán rozvoje vzdělávání), Jihlava nemá v plánu měnit energetický mix, bude z toho zpráva pro účastníky strategického plánování, dotčené komise a vedení města, Modeta - ruší se plán outsourcingu studie využitelnosti, uděláme si ji sami, pod mým vedením (občansko kulturní, institucionální a businessový pilíř), uvolnění prostředků pro přípravu projektové dokumentace (chceme žádat o dotaci), znovu to vrátilo důvěru v projekt (deadline do konce roku - zadefinovat, co tam má být a kdo se na tom má podílet v investiční a přípravné fázi) - jsou to zakázky (komerční aktivity)
Vojta - město odkoupilo podíl v Teniscentru, proběhl přepis akcií (4 zbylí akcionáři drží 5 %)
Marta - prádelny (schůzka v květnu), výbor na Kraji (online, informativní)

1.7 okénko s KoKSem
Měli jsme skvělé setkání “Zakotvi na Žďársku” a workshop pro zájemce o kandidaturu v komunálu a Zakotvi u Pirátů
Máme 4 dobrovolníky, kteří budou pomáhat s registrací lidí do OVK
Kampaň #naloďse je venku
Nalodilo se 12 lidí, newsletter odebírá 924 lidí
Budeme oslovovat Naloděné s dotazníkem zaměřeným na účast v kampani
Končím ke konci dubna, květen budu pracovat na poloviční úvazek pro PO
Než odejdu, zaktualizuju na webu profily všech, co je poslali (ještě máte šanci)
Taky bych ještě ráda položila základy práce s kontakty (pracovní skupina)
Okénka s KoKSem budou po individuální domluvě
Rozdistribuovali jsme 90 kalíšků
Info z Konsentu

1.8 novinky z KF a CF
KF - schválení JdŘ, volba zástupce v RV
CF - volby do RV, problém, že by RV měl schvalovat koaliční program (může být ochromeno, volba bude přesunuta o 14 dní, aby byl program schválen ještě současným RV), bude probíhat volba do rozhodčí komise (po rezignaci MD)

2.1 Představení Krajské expertní komise
Vojta - shrnutí statutu KEK, byl zvolen předsedou, hospodaří zhruba s polovinou z 200k rozpočtu, výstupy bude možné využít i v komunální politice, proběhne zhodnocení stavu KETů, schůzky jednou za měsíc
Eva dotaz - na koho mám odkazovat zájemce o práci KET? Vojta - zatím na mě a/nebo na Blanku

2.2 Informace z Krajské koaliční rady o průběhu příprav voleb do PSP 2021
Vojta - 18. května - celostátní zahájení kampaně, 19. května - místní zahájení kampaně, 11. září - hlavní akce na Vysočině (Jihlava), byl schválen rozpočet (problém dodržet horní limit)

2.3 Informace o dovolbě člena předsednictva MS
Vítek - probíhá dovolba, dnes končí doba pro přihlašování, na fóru byly položeny dotazy, možnost ptát se trvá

2.4 Představení kandidátů na člena předsednictva MS
přesunuto na fórum

2.5 Události na FB
Vítek - Vojta zmínil na PKS, že se mu nelíbí styl, kterým předseda zakládá FB události ke schůzím MS, dávám prostor pro diskusi, možná můžeme najít kompromis (doplnit událost komentářem), FB události vidím jako doplněk (pozvánky naloděným, členům a RegP posílám i e-mailem, svolání probíhá standardně na fóru), nerad bych se připravil o kreativitu/neotřelou image Pirátů
Marta - výhrady nemám, přijde mi to vtipné, čitelné, osobně mě to upoutalo, schůzi bych zřejmě ignorovala, tohle je něco jiného, je to pro mě takový motivační bonus pro páteční večer
Honza - tento typ komunikace funguje mezi lidmi, kteří se znají a znají se dobře (pak je možné je brát s nadsázkou a humorem), ale pokud chceme oslovovat další lidi, dostáváme se na tenký led, může to působit dětinsky, nedůstojně, když si někoho volím, chci aby to bral vážně, myslím, že to je víc kontraproduktivní než produktivní, naše komunikace by měla být inkluzivnější, reálnější a odrážet to, o co usilujeme
Vojta - já s těmi názvy nejsem ztotožněn, chtěl jsem se zeptat na názor PKS, tam padly názory, že je to trochu matoucí a že to, co je na internetu, je věčné, mohlo by nás to poškodit, ten pokus nevnímám špatně, ambice je dobrá, výsledek není šťastný, nemyslím, že takhle oslovíme lidi, kteří chtějí dělat seriózní politiku
Vítek - problém s událostmi se nese ve dvou rovinách - nejasnost, nedůstojnost vzhledem k našim cílům - do popisu události dávám, o co se jedná, snažím se to popsat jasně, s druhou rovinou se neztotožňuju, není podle mě ideální opouštět naše kořeny, nechci se stylizovat do politiků, kteří vypadají stejně jako ostatní, vtipná událost nevylučuje seriózní politiku, dívám se i na to, kde jsou naši voliči (výsledky studentských voleb, například), míříme i na generaci, která ještě nemůže volit nebo volí čerstvě (samozřejmě nás volí i ti starší)
Eva - možná můžeme rozdělit akce na formální a neformální, ale měli bychom se o tom bavit primárně v MS
Viktor - mě Vítkovy události bavily, ale teď rozumím argumentům, že by mohly být serióznější, a zároveň tam tuhle rubriku nechat, já byl nadšenej a i ostatní lidi, co byli na schůzi minule, byli nadšení
Vítek - hlavním kanálem, kterým posílám pozvánky, jsou e-maily
Marta - kdybych měla problém s něčím, šla bych za tím člověkem, který to má na starost, asi bych se cítila obejitá, kdyby se to stalo mě
Vojta - diskutoval jsem to s Vítkem i celým předsednictvem a to mi řeklo, že to považuje za správnou cestu, že to měnit nechce, a jediné, co jsem udělal bylo, že jsem se lidí ptal, co si o tom myslí, oni mi na to dali zpětnou vazbu
Vítek - ano, Vojta mě kontaktoval, měl jsem dojem, že Vojta mé vysvětlení akceptoval, na názory ses Vojto mohl zeptat na schůzce MS raději než na tom PKS, to bych viděl jako relevantnější, ale chápu, že je potřeba to prodiskutovat
Vojta - já jsem to nebral jako útok, ale jako něco, co z mýho názoru není správný, ta diskuse mi přišla důležitá
Honza - chtěl jsem navrhnout, že tohle téma bude důležitý a narůstat na důležitosti, jak se bude zvyšovat naše aktivita, teď to nepovažuji za velký problém, ale za nějaký čas bychom si měli říct, jaká komunikace nás společně vystihuje, a s jakou jsme v pohodě
Viktor - někdy je dobrý se poradit s ostatními sdruženími, Piráty vnímám jako jednu rodinu a Vítkovu aktivitu oceňuju
Marta - mě by se to líbilo, i kdybych Vítka neznala, protože mám ráda takovej humor, a to i přesto, že mi není 16, chápu, že každý potřebuje něco jiného - já zrovna ten vtip, který mě přiláká

2.6 Akce - kampaň, spolupráce se STAN, report ze schůzky
v Jihlavě bude hlavní akce kampaně - zřejmě bude část obsahu daná celostátně, ale můžeme se zapojit, přinést další nápady, vymyslet místo, STAN se angažovat chce, kontakt je Libor

2.7 Různé
diskuse o tom, jestli jsou Piráti levicoví nebo pravicoví

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Tomas.Bouda
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 236
Registrován: 23 říj 2017, 20:37
Profese: Projektový vedoucí
Dal poděkování: 486 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí MS Jihlavsko

Příspěvek od Tomas.Bouda »

MS Jihlavsko
21. 5. 2021 17:30

Body programu:

1.1 schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele
1.2 schválení programu
1.3 zhodnocení úkolů
1.4 report z jihlavského zastupitelstva
1.5 report z krajského zastupitelstva
1.6 informace z komisí a městských společností, bez kterých nemůžou ostatní žít
1.7 okénko s KoKSem
1.8 novinky z KF a CF
další body
2.1 koordinace kampaně se STAN, roznos novin
2.2 plán činnosti zastupitelů
2.3 KEK Vojta

Celkem minut
Přítomní: Tomáš Bouda, Eva Nováková, Vojta Prchal, Tomáš Vovsík, Vít Žáček, Pravomil Prchal

1.1 schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele
Předsedající: Eva Nováková
Zapisující: Tomáš Bouda
Ověřující: Vít Žáček

1.2. schválení programu
Program schválen

1.3 Úvodní kolečko
Jelikož mezi nás zavítal nový člověk, proběhlo úvodní kolečko, kde se každý v krátkosti představil. Tímto mezi náma Toma vítáme!
1.3 zhodnocení úkolů
PMS
MS

1.4 report z jihlavského zastupitelstva
Vojta: Proběhlo tento týden, z mého pohledu 2 důležité věci - schválení Brány Jihlavy, což považujeme za krok správným směrem. Druhou důležitou věcí byla Štola na vrchu Rudný, revitalizace rybníku, kde následně vznikne skanzen. Tento skanzen bude mít spojitost se stříbrnou historií města.
Vít: Jak byly vypořádány námitky zaslané zastupitelům? Například spolku Lesnov.
Vojta: Náměstek se k tomu vyjádřil. Já si vyžádal biologickou studii. Bylo nejednoznačné stanovisko k dopadu na životní prostředí. Otevřeným bodem byl dopad na zadržování vody v krajině. Z hlediska historicky kulturního to ale bude mít pozitvní dopad pro Jihlavu.
Eva: Někteří zastupitelé se zdrželi z důvodu špatného participativního provedení nebo například pro téma zadržování vody v krajině. Tato komunikace s místními obyvateli mohla být provedena lépe. Já se nakonec sama také zdržela, neboť jsem nebyla přesvědčena, že byl dán dostatečný důraz na zpětnou vazbu místních obyvatel a zmíněné dopady na životní prostředí.
Vít: Ještě se schvalovaly příspěvky pro neziskové organizace, jak to vypadadlo?
Eva: Tato agenda spadá pod sociální komisi, které jsem se bohužel nemohla účastnit (bylo krajské zastupitelstvo). Město pomocí určitého koeficientu (vypočítaného z celkového objemu žádostí a dostupných zdrojů) rozděluje tyto dotace poměrně rovným dílem tak, aby se co nejvíce přiblížilo doporučenému podílu financování.
Pravomil: Co se opozici nelíbí na činnosti rady?
Eva: Já doporučuji si pustit záznam. Opakují se často témata například rekonstrukce na Jiřího z Poděbrad.
Vojta: Já si myslím, že opozice využívá tohoto bodu pro své zviditelnění. Ale mají i otázky k multifunkční Horácké aréně.
EVa: Ještě mě napadá revitalizace náměstí u Dělnického domu. Což bylo opozici vysvětleno, že tyto studie vznikají již teď, aby se postupovalo koncepčně. A myslím si, že tento záznam plně ukazuje kulturu jihlavské politiky.
Pravomil: Rozumím, já si záznam pustím. Děkuji.
Eva: Už teď se například u Dělnického domu ukazují témata parkování, bezpečnost chodů a další. Pokud je chceme řešit - což vedení deklaruje, že ano, je dobré vědět, podle jakého plánu postupujeme.

1.5 report z krajského zastupitelstva
Eva: Jedno z témat, kde bylo složité se rozhodnout bylo ocenění kraje Vysočina. Někteří zastupitelé a zastupitelky měli výhrady, že ocenění získal člověk, který je stále aktivním politikem. Nicméně to prošlo přes daný výbor. Hodně se řešily dotace z projektu REACT-EU, kde žádosti Vysočiny až na jednu výjimku neuspěly. Po zastupitelstvu se sešli se předsedové klubů s hejtmanem a řešili podporu multifunkční Horácké arény
Vít: Jak vypadala sociální komise?
Eva: Zatím se řešilo nastavení funování této komise. Zařazování projektů do Sítě, ke které proběhl pracovní seminář. Nyní se zpracovává střednědobý plán, který bude k dispozici na konci roku.
Pravomil: Z mého pohledu se během posledních dvou let se změnilo spoustu věcí. A to z mého pohledu v neprospěch seniorů.
Já se trochu peru s nedostatečnou informovaností občanů v řešených tématech.
Eva: Zrovna třeba náměstí u Dělnického domu se Jihlava poměrně hodně snažila otevřít debatu s lidmi a zapojit je do procesu tvorby projektu. Ale rozumím tomu, že pro většinu lidí je tato komunikace stále nedostatečná.
TomV: Nabízím svou pomoc s nastavením fungování sociálních sítí
Eva: Super! Budeme moc rádi! Pošlu e-mail a v červnu bychom se na to podívali.

1.6 Informace z komisí a MS, bez kterých nemůžou ostatní žít
Eva: Majetková komise: Tato komise běží v běžném formátu.
Vít: Pro zdravé město: Bude se hlasovat o dvou dotačních titulech, které byly hlavně z důvodu Covidu poměrně nevyčerpané.
Eva: Máme podnět na Pracovnu v parku. Dala jsem kontakt na Vítka.
Vojta: Kulturní komise: Ředitel Brány Jihlavy měl prezentaci. Například předložil promítání v letním kině. Dále se řešilo Léto s Gustem, což organizuje město. A léto bude zakončeno Létem s DeGustem - festival o jídle.
Teniscentrum: Podařilo se nám odkoupit podíl a vlasníme 96% akcií. Byla svolána valná hromada. Přijďte si zasportovat, už máme otevřeno!

1.7 Okénko s KoKSem
Eva: V současné chvíli jsem tímto koordinátorem stále já, ale končím a budu předávat knowhow svému následovníkovi. Snažím se řešit všechny důležitá témata, které KOKs běžně řeší, viz například OVK.
Vít: K OVK, bude se spouštet registrace pro ty, co tam již byli v minulosti. Mám teď něco aktivně podnikat?
EVa: Nikoliv, zatím vé své podstatě čekáš, zda něco z mé strany přijde podnět.

1.8 novinky z KF a CF
Eva: Dnes členové obdrželi SMS, kde byli informováni o 3 probíhajících hlasováních. Například dovolba do RV nebo volba do KK.
Vít: Důležité je to, že hledáme nového KoKS stále. PKS Vysočina schválilo, že místní předsednictva si mohou schvalovat záměry rozpočtu.
Eva: Přes dary.pirati.cz je možné posílat peníze přímo místním sdružením. Tedy už můžete podporovat Jihlavsko.

2.1 Koordinace kampaně se STAN, roznos novin
Eva: V současné chvíli se kampaň koordinuje společněm se STANem. V Jihlavě jsme v blízkém kontaktu. Důležité je se domluvit na roznos listů. Máme vytvořenou mapu, nyní to domlouváme se STANem, které oblasti budou chtít oni. První roznos bude tuto neděli.
Důležité je zmínit akci, která bude v září v Jihlavě. Každý se může zapojit. Bude přítomen Ivan a Vítek. Už jsme se sešli se STAN a snažíme se tu akci vymýšlet společně. Řešíme místo - Český mlýn nebo náměstí.
Tom: Pro mě je důležité, že ta koordinace akce probíhá od počátku společně. Nezavrhuji ani jednu možnost.
Vít: Také zatím nejsem rozhodnutý. Náměstí je jistota, ale pokud vyjde počasí, tak Český mlýn může být super.
Vojta: souhlasím s Vítkem, že náměstí je jistota.
Pravomil: Důležité je si ověřit, jak je to s náměstím na ten termín. Ten Český mlýn je vhodnější pro oslovení například mladších párů.
Eva: Z mého pohledu je důležité je vybrat místo a pak podle toho místa koncipovat tu akci.
Pravomil: Naprosto s tím souhlasím. Buď se tedy odrazit od místa nebo od toho, co jsme schopni vůbec zvládnout zorganizovat.
Eva: Se STAN jsme vytvořili koordinační dokument, který se pak společně projde. A ano, každé toto místo vybízí k různé akci s různou koncepcí. Z mého pohledu skýtá Český mlýn spousty možností pro vyžití.
TomV: Z mého pohledu Český mlýn dává větší smysl.
Eva: jestli souhlasíte, ještě tedy ověříme obě lokality a budeme to dále koordinovat se STANem a budu ráda, když se další přidáte k této organizaci.
Vít: Souhasím s tím, že si já a Eva bereme na starosti komunikaci se STANem.

2.2 Plán činnosti zastupitelů
Vít: Tento bod jsem vypsal já. Vyplynul ze setkání, které pořádal Vojta. Myšlenka je připravit plán na zbylé funkční období zastupitelů. Vyzývám vás dva tedy, abyste se vyjádřili zda to z vašeho pohledu dává smysl, či nikoliv.
Eva: Já bych byla ráda, kdybych lepším způsobem komunikovali společnou činnost v zastupitelstvu. Například bych byla ráda, kdybychom znovu rozjeli diskusi nad materiály ze zastupitelstva. Nebo společně se podívali na to, co by bylo vhodné společnými silami dosáhnout.
Vít: Jak je to se schůzkami se ŽiJ?
Eva: Teď žádná schůzka nebyla.
Vít: Možná bych byl rád, kdyby body na fóru byly řešeny dříve než jsou odesláné materiály pro veřejnost. Klidně tyto věci zařadit do MS, či svolat schůzku k danému tématu. Zároveň bych chtěl otevřít debatu k zprůchodnění komunikace od dobrovolníků či zájemců k Vojtovi a Evě.
Eva: Já bohužel informace nemám o moc dříve než ostatní. Na seminářích se řeší většinou dlouhodobější body.
Vojta: I na schůzce ke komunálním volbám jsme řešili, že ještě máme dostatek času na přípravu nějakého projektu a aktivit na zbylé období, což by zároveň nám dalo poklady pro prezentaci do voleb.
Eva: Tímto bych ráda Pravomila a Toma vyzvala, že pokud mají zájem, budeme velmi rádi, když se zapojíte do této skupiny.

2.3 KEK
Vojta: PKS projevilo vůli vytvořit krajskou expertní komisi. V minulosti se věnovaly tyto týmy tvorbě programu do krajských voleb. V současném pojetí by tyto týmy měly nejen podporovat tvorbu programů ale i expertízu pro jednotlivé členské základny. Tímto bych teda znovu vyzval všechny, aby se připojili do těchto KEKů a stali se jeho členy.
Pravomil: Já se rád připojím nejen v oblasti sociální ale i v oblasti práva, kriminality.

2.4 Různé

Odpovědět

Zpět na „Jihlavsko“