RV 62/2018 Odvolání kandidátky do zastupitelstva v Hranicích

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a kandidátní listiny.
Pravidla fóra
Do fóra mohou psát členové skupin Republikový výbor, Vedoucí orgánů, Garanti a Účastníci. Do skupiny Účastníci se přidává na základě oprávněné žádosti v podatelně RV nebo jednateli, eventuálně předsedajícímu. Jednáním předsedají Jednatelé eventuálně Předsedající.
Do fóra hlasování píšou jen členové republikového výboru a předsedající.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Republikový výbor
Příspěvky: 3096
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 8435 poděkování
Dostal poděkování: 5709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

RV 62/2018 Odvolání kandidátky do zastupitelstva v Hranicích

Příspěvek od Marek.Necada » 07 zář 2018, 13:39

Na základě návrhu PKS OlK zde zahájím jednání ve věci odvolání všech kandidátů z kandidátní listiny do voleb městského zastupitelstva v Hranicích. Nicméně věc se poněkud komplikuje tím, že navrhovatel zároveň žádá o projednání v uzavřeném režimu. Před zahájením jednání je tedy potřeba dořešit otázku uzavřenosti jednání (pro pořádek v samostatném vlákně) a v případě uzavřeného jednání přístup oprávněných osob k tomuto jednání (zatím to nejde; řeší se s AO).
Návrh usnesení píše: Republikový výbor odvolává všechny kandidáty z kandidátní listiny Pirátů do zastupitelstva města Hranice.
OFFTOPICZatím sem dávám pro pořádek zápisy od Honzy Bednaříka, které jste pravědodobně včera večer dostali el. poštou. (Soubory smazány při zahájení otevřeného jednání, neboť se jednalo o zápisy z uzavřených jednání jiných orgánů; oprávnění účastníci jednání si je mohou vyžádat.


Protože se zdá, že ne všichni máte přístup k „soukromým“ podáním v redmine, kopíruji sem dosavadní příspěvky odtamtud:
OFFTOPIC
Jan Bednařík:
Vážení přátelé,

jako předsednictvo KS OlK jsme se usnesli (viz. příloha/zápis z 5.9.) a podáváme RV k projednání žádost na stažení kandidátní listiny v Hranicích.

Důvody:

Dozvěděli jsme se, že Hynek Kliment, lídr kandidátky v Hranicích, má exekuce. Což je potenciálně velké riziko pro mediální obraz strany.
Není k tomu ochoten zaujmout nějaký konstruktivní postoj a svoji situaci řešit způsobem, který by nás přesvědčil, že se za něj máme postavit.
Z jednání jsme nabyli dojmu, že není vhodným kandidátem na pozici, ze které by měl řídit město, ať už jako zastupitel, tak potenciálně jako starosta.
Člověk v této situaci by byl vystaven permanentnímu střetu zájmů a potenciální korupci.
Čelo kandidátky na třetí až další pozici nechce za lídra kandidáta z 2. pozice, a raději by odstoupili, proto rovnou žádáme o stažení celé kandidátky a ne jen lídra.

V příloze jsou zápisy z uzavřeného jednání PKS, zástupců RV a dalších. A také zápisy z uzavřených schůzí, které proběhly v Hranicích a v Olomouci.

Prosím o projednání co nejrychleji. Daniel Halamíček, Vojtěch Pikal a Martin Šmída jsou dobře informováni.

Děkuji,

Jan Bednařík, předseda KS OlK

Toto jednání je uzavřené protože obsahuje osobní důvěrné informace. Předpokládám, že důvody utajení nikdy nepominou.
Prosím na jednání přidat místopředsedy KS Tomáše Svobodu a Radka Vojtka, a také Karolínu Sadílkovou za MO.
Edit attached files

2018. - uzavřené jednání PKS OlK o Hranicích.odt (36,2 KB) Poista Jan Bednařík, 6. Syyskuuta 2018 00:18

2018.09.03. uzavřená schůze v Hranicích.odt (26 KB) Poista Jan Bednařík, 6. Syyskuuta 2018 00:18

2018.09.05. uzavřené jednání KS OlK k Hranicím.odt (23,7 KB) Poista Jan Bednařík, 6. Syyskuuta 2018 00:18


Marek Nečada:
Ahoj,

než to zahájíme, mám pár věcí k proceduře:

Tlačí nás něco natolik, že bychom museli hlasovat dříve než řekněme příští úterý–čtvrtek? (Podle JŘRV klidně můžeme hlasovat už zítra, ale takového hlasování bych se asi nezúčastnil. Když jsme odvolávali v Praze 3, měli jsme alespoň několik dní na jednotlivé kandidáty, a na rozhodnutí o celé kandidátce jsme si nechali asi dva týdny.)
Mají hraničtí členové / lidé na kandidátce k disposici výše uvedené dokumenty, resp. můžeme jim je rozeslat? (Přinejmenším každý z kandidátky má právo účasti na jednání a podle mého názoru by jim z logiky věci měl být dán přístup k dokumentům.)
Chápu správně, že věta „toto jednání je uzavřené, protože obsahuje osobní důvěrné informace“ se týče zápisů v tomto podání, a nejde o požadavek uzavřít celé jednání RV? (Jinak upozorňuji, že i kdyby se to vedlo jako uzavřené jednání (k čemuž tedy nyní nevidím pádný důvod), tak bude zveřejněno nejpozději týden před koncem volebního období RV.)

Marek

Jan Bednařík:
Ahoj,

3. Jde o požadavek uzavřít celé jednání RV. Informace o tom, že jsme postavili jako lídra kandidátky člověka s exekucemi se nesmí dostat na veřejnost (k novinářům, konkurentům), protože dle konzultace s MO, je riziko poškození Pirátské strany na celostátní úrovni je velmi vysoké, zvláště teď v ostré fázi kampaně. Pro MO to bude to velmi složitá situace připravit tiskovou zprávu a další podklady pro obhajobu ať už RV rozhodne o stažení nebo o zachování kandidátky. Zároveň je to velmi osobní záležitost pro Hynka Klimenta a nechceme jeho životní situaci zveřejňovat a nemělo by to vědět více lidí, než je nutné. Tzn. pokud dojde ke stažení kandidátky, budou to nějaké "závažné osobní důvody", ale nebudeme to říkat konkrétně.

Myslím si, že je třeba brát v potaz důvěrnost neveřejných citlivých údajů a myslím si že nikdy nezaniknou důvody utajení. Pokud teda nevíte jak ty informace anonymizovat tak, aby si to nikdo nedokázal spojit dohromady s Hynkem. Hynek zatím není veřejně činná osoba a musíme dbát na jeho soukromí.

2. Nemají a kromě čela kandidátky ani nejsou se situací seznámeni (vesměs se jedná o kandidáty do počtu, aby byla kandidátka naplněná), z důvodů uvedených výše (bod 3.). Snažili jsme se to řešit tak, aby o tom vědělo jen tolik lidí, kolik je nutné. Nejdříve s Hynkem, potom i s čelem kandidátky, až teď se to dostává do kontextu celé kandidátky. Měli bychom tu teoreticky řešit jen stažení Hynka z kandidáty, ale protože se čelo kandidátky jasně vyjádřilo, že se vzdají kandidátky pokud Hynek odstoupí nebo bude odvolán (viz. schůze 3.9.), nemělo by v ten moment smysl pokračovat v kandidatuře a museli bychom to stáhnout celé (tzn. další jednání RV). Proto z praktického hlediska jednáme rovnou o celé kandidátce.

Kandidáti kromě Hynka nemají jak toto jednání ovlivnit. Chápu že by bylo správné je informovat, nicméně z důvodů uvedených výše (důvěrnost a riziko úniku informací) si myslím, že bude stačit, když se dozvědí výsledek (pokud dojde ke stažení). Prosím projděte si ty dokumenty a zvažte jestli je třeba aby je dostali, jestli mohou jednání nějak ovlivnit.

Určitě je v pořádku, aby čelo kandidátky dostalo zápisy z těch dvou schůzí kterých se účastnili nebo byli zváni. Zápis z uzavřeného jednání PKS je určen pro RV jako dokumentace, jak jsme danou situaci řešili, s kým jsme to konzultovali, atp. Že jsme doufám nic neopomenuli. Pokud po jejím přečtení uznáte za důležité, aby s tím byl seznámen někdo další, asi proti tomu nemůžeme nic namítat.

1. Čas nás tlačí z důvodu, že jsme v ostré fázi kampaně a kandidáti teď visí tak trochu ve vzduchoprázdnu, zda-li pokračovat v kampani nebo to můžou zabalit. Hynek to navíc všechno bere osobně, tak pro klid jeho duše, čím dřív bude jasno co dál, tím lépe. Pročtěte si prosím ty dokumenty, případně se spojte s Danielem či Vojtou, kteří mají info více či méně z první ruky. A zvažte jak moc času budete potřebovat pro posouzení.

Honza


Marek Nečada:
Ad „Kandidáti kromě Hynka nemají jak toto jednání ovlivnit. Chápu že by bylo správné je informovat, nicméně z důvodů uvedených výše (důvěrnost a riziko úniku informací) si myslím, že bude stačit, když se dozvědí výsledek (pokud dojde ke stažení). Prosím projděte si ty dokumenty a zvažte jestli je třeba aby je dostali, jestli mohou jednání nějak ovlivnit.“

To bohužel není přijatelný postup. Lidé na kandidátce musejí mít možnost se jednání zúčastnit. Pokud je z toho chcete vyloučit, jediná možnost je navrhnout jen Hynkovo odvolání, nikoliv odvolání celé kandidátky. I tak ovšem není možné jednání utajit na věky věků – máme určitá pravidla (a já si myslím, že jsou správná).

Pokud jde o Hynka, tak má samozřejmě možnost se tomuto vyhnout jednoduše tím, že z kandidátky odstoupí sám. Pak se můžeme bavit o zbytku kandidátky, bez detailů o Hynkovi. Tak si to prosím (včetně Hynka) rozmyslete.

Vojtěch Pikal

Ano, počítá se uzavřenost celého jednání - řeší se osobní záležitosti lídra a necheme živit media dokud nebudeme mít rozhodnutí.
Rozhodnutí bychom rádi v běžném referendu, alespoň.

Vhodné by bylo nějaké mumble jednání RV, abychom to mohli efektivně projednat.

Dovolím si nesouhlasit s Honzou, že by stačilo, když se kandidáti dozvědí až výsledek. Mají právo to vědět s předstihem od médií a mají právo se k tomu vyjádřit.

Pokud by v hranicích byla nekompletní kandidátka ze slušných osobností, neměl bych s tím problém.

Ke zveřejnění s případnou anonymizací určitě časem dojde.

Jan Bednařík
Dle §27 OŘ jsme povinni zdržet se šíření důvěrných informací (neveřejné citlivé údaje, záznamy, zápisy a jiné informace z uzavřených jednání) dokud nezanikne důvod utajení. Myslím si, že v případě neveřejné citlivé informace o tom, že má Hynek exekuce, důvod utajení nezanikne nikdy. Jedině že by k tomu dal souhlas. Každopádně minimálně do voleb to určitě nebudeme chtít zveřejnit, tak tuto otázku můžeme prozatím odložit.

Tohle je jednání RV a týká se "změny kandidátní listiny" dle §17 VŘ, a to její stažení. Nejedná se o "odvolávání jednotlivých kandidátů", kterého by se kandidáti měli mít možnost účastnit dle $5 JŘRV. Myslím si, že účast na tomto jednání je čistě na rozhodnutí RV. Zvažte prosím, že kandidáti mimo pozice lídra a čela nejsou povinni býti členy Pirátské strany ani jejími registrovanými příznivci a nemají povinnost zdržet se zveřejňování důvěrných informací dle OŘ.

Varianta že by Hynek odstoupil by byla "nejlepší", nicméně není ochoten či schopen připustit, že jeho exekuce (a jak je řeší, respektive neřeší) jsou z hlediska kandidáta na veřejnou funkci problém. Několikrát se jasně vyjádřil, že neodstoupí a nechápe, proč to vůbec řešíme.


Marek Nečada:

Byli byste se minimálně PKS+Hynek schopni sejít v nejbližší době na mumble?
Jinak, Honzo, tvůj výklad je nesprávný. Důvodů je více, ale k jeho falsifikaci podle mého názoru stačí, že zákon nezná nic jako stažení kandidátní listiny, nýbrž jen odvolání kandidáta. V tomto případě by se tedy jednalo o odvolání všech kandidátů. Podrobněji to můžeme případně probrat na mumble.

Jan Bednařík:
Ok, omlouvám se za zmatečné info.

V nejbližší době znamená dnes či zítra?

Marek Nečada:
Ano, pokud by to šlo třeba dnes řekněme po 20. hodině, bylo by to ideální. Je potřeba, abychom si ujasnili procedurální otázky, protože z výše uvedeného mám pocit, že jste možné alternativy úplně nedomysleli do důsledků a rád bych si vyjasnil, co je pro Hynka z hlediska projednávání (a zveřejnění) jeho situace přípustné.


Jan Bednařík:
Dnes po 20. hodině to půjde, počítáme s tím.


Marek Nečada:
Nejdůležitější body z dnešního mumble:

S navrhovatelem (PKS OlK, resp. jeho přítomnou většinou Honzou a Tomášem) jsme si jasnili procedurální záležitosti (hlavně co se týče „veřejnosti“ různých variant návrhu).
Co se týče uzavřenosti či otevřenosti jednání (jakož i množiny lidí, kteří by případně měli mít na jednání přístup), Hynkovi nevadí veřejné projednávání majetkových poměrů.
PKS OlK ponechává svůj návrh ve stávajícím znění (resp. převedeno do hlasovatelné, právně čisté podoby, o odvolání všech kandidátů).

Přítomným (Hynek, Honza, Tomáš, Lydie, Punkie, Vojta, Jitka, Miloš a všichni ostatní, kteří mi z výčtu vypadli) děkuji za účast.

Dál budeme postupovat následovně:

Dám hlasovat o tom, zda má být jednání uzavřené.
Bude-li uzavřené, je nutné účastníkům zajistit přístup. V současnosti členové skupiny Účastníci nemají přístup k uzavřeným jednáním (již podáno k AO, #13758).
Termín rozhodujícího hlasování bych viděl zhruba na druhou polovinu příštího pracovního týdne.
Rozprava ve věci samé zatím neběží, vyčkejte prosím, než sem budou mít přístup ti, kterých se to týče. Procedurální věci řešme vedle.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Jan.Bednarik
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Republikový výbor
Příspěvky: 3096
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 8435 poděkování
Dostal poděkování: 5709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 62/2018 Odvolání kandidátky do zastupitelstva v Hranicích

Příspěvek od Marek.Necada » 08 zář 2018, 18:21

Na základě výsledku procedurálního hlasování zahajuji jednání ve standardním (otevřeném) režimu. Jednáme přiměřeně jako v referendu.

Zatím jsem zajistil přístup do jednání členům PKS OlK a těm osobám z kandidátky do zastupitelstva Hranic, kteří mají uživatelské jméno ve formátu Jmeno.Prijmeni. Ostatní, pokud se chcete účastnit rozpravy, žádejte o přístup soukromou zprávou.

Není-li nikdo proti, rozhodující hlasování začne ve středu 12. září zhruba ve 12 hodin SELČ.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Tomas.Svoboda
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Příspěvky: 4462
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1767 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 62/2018 Odvolání kandidátky do zastupitelstva v Hranicích

Příspěvek od Jiri.Rezek » 08 zář 2018, 19:48

Čekáme na někoho úvodní slovo?
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Republikový výbor
Příspěvky: 3096
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 8435 poděkování
Dostal poděkování: 5709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 62/2018 Odvolání kandidátky do zastupitelstva v Hranicích

Příspěvek od Marek.Necada » 08 zář 2018, 20:08

Asi bychom měli – psal jsem navrhovateli, ať jej přednese.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Rezek, Tomas.Svoboda, Frantisek.Kopriva
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 781 poděkování
Dostal poděkování: 367 poděkování

Re: RV 62/2018 Odvolání kandidátky do zastupitelstva v Hranicích

Příspěvek od Tomas.Svoboda » 08 zář 2018, 20:26

Čekáme na Honzu. Jako předseda XOLK přednese úvodní slovo.
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 863
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: programátor, konzultant
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 1537 poděkování

Re: RV 62/2018 Odvolání kandidátky do zastupitelstva v Hranicích

Příspěvek od Jan.Bednarik » 09 zář 2018, 09:57

úvodní slovo:

Vážení přátelé,

obracíme se na vás s podnětem na odvolání všech kandidátů z kandidátky v Hranicích. Je to poměrně závažná věc, proto se pokusím celou situaci popsat v širším kontextu.

MS Hranicko je nejmladším sdružením v našem kraji. Přímo v Hranicích začali Piráti působit zhruba před půl rokem, kdy tam Hynek Kliment, taktéž nováček, začal kontaktovat další potenciální Piráty a položili základy MS Hranicko, které oficiálně vzniklo koncem července. Obě místopředsedkyně jsou Pirátkami už nějaký rok, ale jsou z jiného města, Lipníku nad Bečvou, tak to mají do Hranic trochu z ruky. Komunální volby v Hranicích se týkají především Pirátů přímo z Hranic, proto to řeší sólo. Hynek do toho v Hranicích vložil spoustu energie a klobouk dolů, podařilo se mu přilákat další lidi k Pirátům a s jejich pomocí naplnit kandidátku o 23 lidech. Jako mladé a malé MS je ale trochu křehké, chybí mu stabilita a vyzrálost, která přijde s nabytými zkušenostmi členů.

Primární volby lídra a čela kandidátky v Hranicích organizovalo PKS. Hynek Kliment jako lídr a kandidáti na 2. až 6. místě si získali podporu Pirátů a registrovaných příznivců kteří je volili. Zbytek kandidátky byl doplněn usnesením. Během grilování kandidátů jsme ale zapomněli položit zásadní otázku, a to zda-li si někdo nese z minulosti něco, co může být použito proti němu.

V neděli 26.8. se ke mě od více lidí dostala informace, že Hynek Kliment, lídr kandidátky, má 9 exekucí. Což je potenciální průšvih především z hlediska mediálního obrazu Pirátů. Už nejsme strana s 3% preferencí, kdy jsme byli mimo zájem médií i konkurence, ale jsme strana s 15% preferencí a momentálně druhá nejsilnější v ČR. Dosavadní Pirátské kauzy, jako Sýs či kryptoměny, jsou oproti tomuto marginální. Jako Piráti se snažíme jít příkladem. A tady jsme postavili jako kandidáta na starostu člověka, který se nedokáže zodpovědně a čelem postavit ke svým problémům a nedokáže řídit svůj život. A měl by řídit město, spolu-rozhodovat o rozpočtu, apod. Vzhledem k tomu, že toto není uzavřené jednání, nebudu sem dávat příklady, jak snadno zneužitelný a výbušný materiál to je.

Věděli jsme, že Hynek na tom není finančně dobře, ale tohle nikdo nevěděl. Ještě před tím víkendem, kdy se ta informace dostala ven, se byl Hynek se svojí přítelkyní poradit za Tomášem Svobodou (m.j. finanční poradce a místopředseda KS) ohledně refinancování velmi nevýhodné půjčky na dům. Tomáš z jejich životní situace vytušil hrozící průser, kdy mohou během pár dnů přijít o dům a pozemek, a to ani netušil že Hynek už je v exekucích. Na doporučení jim zprostředkoval konzultaci zdarma s profíky z Lighthouse o.s. Toho ale nevyužili.

Vedoucí krajského MO měl z té situace pochopitelné obavy. A ozvali se i někteří kandidáti z Hranic, ke kterým se ta informace také dostala, a žádali o svolání schůzky. Jako předsednictvo jsme začali jednat (viz. příloha uzavřené jednání PKS) a průběžně jsme informovali krajské členy RV. A začali jsme konat. V pondělí 27.8. jsme s Tomášem navštívili Hynka na neoficiální osobní schůzce. Chtěli jsme prvně od něj vědět, jestli o exekucích ví, a jaká je situace. Přiznal že ví o dvou exekucích sedm let. Dalších sedm exekucí pro něj byla novinka, kterou se taktéž dozvěděl o víkendu. Dle výpisu z evidence exekucí jsou ty exekuce z roku 2002, 2012, 2013, 2x 2014, 2015, 3x 2016. Hynka jsme informovali že to řešíme z politického hlediska, a že to ohrožuje jeho kandidaturu. Tomáš to s Hynkem řešil i po osobní stránce, a předal mu cenné rady a zkušenosti. Hynek se bohužel k nějakým konstruktivním řešením, jako využít pomoc profíků z neziskových organizací jako Člověk v tísni, stavěl odmítavě.

Na schůzce zazněla jedna zásadní informace, a to že má Hynek přislíbenou práci v jeho oboru (reklama, marketing) v nějaké firmě v Hranicích, ale až po volbách, až bude zastupitel. A na naše dotazy to dvakrát zopakoval. O týden později to dementoval, s tím že to není podmíněno funkcí zastupitele, a že těch možností práce má více. Ale vzhledem k tomu, že za posledních pár měsíců žádnou práci nemohl najít, a teď asi dva týdny dělá manuální práci kterou lehce pohrdá, to vypadá krajně podezřele.

Během týdne jsme zjišťovali pohled na věc z různých stran, především od zkušených Pirátů. Docela zásadní byl názor MO strany, dle kterého by jediná rozumná možnost byla rezignace Hynka ze “závažných osobních důvodů” a dále to nerozebírat. V pondělí 3.9. jsme udělali schůzi v Hranicích, kde jsme situaci konzultovali s Hynkem a dalšími kandidáty z 2. až 5. pozice (čelo v Hranicích tvoří 4 kandidáti). Názor dalších kandidátů byl jednoznačný, a to že Hynek nemůže být lídr. Bohužel ale také zaznělo to, že kandidáti minimálně z 3. až 5. pozice nesouhlasí s tím, že by byl kandidát z 2. pozice, Petr Žurek, lídrem, a v takové situaci by rezignovali také. Schůze byla velmi emotivní, nechtěli jsme, ať se rozhodují hned, aniž by si nové “rozložení sil” stihli promyslet. Dali jsme jim prostor, ať se další den sejdou jen v sestavě Petr a zbytek kandidátky a zkusí se o tom pobavit spolu, jestli to fakt nepůjde.

Do situace se vložila místopředsedkyně MS Hranicko Lucie Schwarzová, která k situaci neměla žádné informace, přišla na úterní schůzku kandidátů a vzala sebou i Hynka. Místo toho, aby se řešilo, jestli a jak jsou schopni další kandidáti fungovat s Petrem jako lídrem, tak řešili jestli Piráty více poškodí stažení lídra z kandidátky nebo lídr s exekucemi. Ze schůzky bohužel není zápis, nicméně závěrem je, že kandidáti udělali otočku o 180° a chtějí aby Hynek zůstal lídrem. Požádali jsme je, ať nám to přijedou na středeční schůzi KS vysvětlit, protože už jsme to chtěli nějak uzavřít a udělat rozhodnutí PKS, zda-li podáme odvolání lídra z kandidátky k RV, nebo se za Hynka postavíme a připravíme si mediální obhajobu až se to provalí. Což bude nejpozději při první exekučně zabavené výplatě zastupitele, případně radního či starosty.

Ve středu 5.9. se krajské schůze zúčastnil Hynek a Lukáš Peklanský (trojka kandidátky). Bod Hranice jsme diskutovali v uzavřeném jednání. Lukáš na dotaz proč změnili názor řekl, že je Lucie přesvědčila že stažení lídra či celé kandidátky je horší varianta. Nicméně je to kompromis, protože si stále myslí, že Hynek by neměl být lídrem. Dále jsme situaci diskutovali s Hynkem a přítomnými členy KS, kteří se většinou o situaci v Hranicích dozvěděli právě na schůzi. Předtím, než jsme se jako PKS usnesli o tomto podání, ptali jsme se na názor členů KS. Panovala shoda na tom, že kandidátka by se měla stáhnout, a kdybychom se jako PKS neusnesli, tak nám to KF zadá jako úkol.

Hynek ty exekuce bere jako osobní věc, do které nikomu nic není. Což do určité míry platí. Ostatně exekuce má cca 10% lidí v tomto státě a ani mezi Piráty není výjimkou. Hynek má moji podporu a postavím se za něj co se týče vnitřního fungování ve straně. Ale přestože to Hynek není schopen či ochoten pochopit, v případě že kandiduje na veřejnou funkci už to není jeho osobní věc a musíme to řešit.

Co se týče kandidatury na veřejně činnou osobu, tak naši podporu nemá. Nemáme jak ho obhájit. Bylo by snadné čelit mediálnímu tlaku a útokům, kdyby Hynek svoji situaci řešil. A my jsme mohli říci: “Ano, víme že má exekuce, ale staví se k nim čelem. Komunikuje s exekutory, splácí dluhy, a je exemplárním příkladem pro naše spoluobčany.” To se ale bohužel neděje. Naopak Hynek je příkladem toho, jak se to řešit nemá. Před problémy utíká, hasí aktuální požáry a systematicky to neřeší. Hraje o čas a řešení odkládá na později. Za deset dní se nenamáhal zjistit si, za co má ty exekuce, o kterých nevěděl, a kolik peněz zhruba celkem dluží. K tomu mu nabíhá dluh na zdravotním pojištění, které neplatí. S exekutory nekomunikuje, ani nemá zájem vyhledat pomoc odborníků z neziskovek, kteří se na lidi s jeho problémy specializují, a mohli by mu poradit a pomoci. Má v plánu po zvolení udělat osobní bankrot, ale vzhledem k tomu, že nemá žádný oficiální příjem, a netuší kolik peněz celkem dluží, tak vůbec není jisté, jestli splní podmínky pro osobní bankrot. Jeho přístup k řešení problémů je krásně vidět na tom, že půl roku ví, že chce či bude kandidovat, ale měsíc před volbami stále nemá trvalé bydliště v Hranicích.

Nedokáže čelit mediálnímu tlaku. Na schůzích jsme ho “grilovali” jen jako přátelé a nezvládal to. Na otázky co řekne a jak to vysvětlí novinářům odpovídal ve smyslu že je obyčejný člověk a má problémy obyčejných lidí, ale žádné rozumné vysvětlení dát nedokáže. Po schůzce v Hranicích unikla do jednoho média nepřesná informace, že je Hynek odvolán kvůli zpronevěře. Nikdo to nezveřejnil, jen se novinář na to Hynka ptal a chtěl vysvětlení. Přestože je to lež, kterou lze dementovat lusknutím prstu, Hynek to nezvládá a bere si to osobně. Vůbec netuší, kolik lží a pomluv ho čeká, až bude veřejně činná osoba. A myslím si, že to neustojí.

V jeho těžké životní situaci, kdy žije ze dne na den, si nedokážu představit, jak to chce všechno stíhat s prací v zastupitelstvu. Pokud sežene práci, zbyde mu po exekucích minimum peněz, a bude potřebovat druhou práci na černo, aby splácel úvěr na dům. Hynek tvrdí, že je morálně silná osobnost, ale to pokušení a riziko korupce bude obrovské. Pokud nebude uvolněným radním či starostou, tak nebude v situaci, kdy se bude moci systematicky věnovat neplacené práci v zastupitelstvu.

Jak bylo zmíněno výše, pokud Hynek odstoupí nebo bude odvolán z kandidátky, další kandidáti na horních pozicích rezignují také. Tohle riziko platí i po volbách. Pokud ti lidi nejsou schopni spolupracovat bez Hynka teď, nebudou to zvládat ani po volbách, když Hynek z jakéhokoliv důvodu rezignuje. Je to asi trochu problém mladého a nezkušeného MS, kde lidi potřebují ještě trochu politicky vyrůst a postavit se na vlastní nohy. Pokud by Hynek odstoupil či byl odvolán z kandidátky, a s ním by odstoupili další kandidáti z čela, nemělo by smysl dále kandidovat se zbytky kandidátky. Z těchto důvodů nemá smysl odvolávat jen Hynka, ale chceme rovnou odvolat celou kandidátku.

Hynek nedokáže oddělit sebe jako člověka od politické funkce. Nechápe, proč se jeho kandidaturou na politickou funkci vůbec zabýváme. Vnímá to jako osobní zradu od Pirátů a bohužel nemá problém jiné Piráty urážet. Chybí mu pokora a sebereflexe. Jediné na co kouká je jeho půlroční fungování v Pirátské straně, za které by si zasloužil kandidovat, ale nepřipouští, že by mohl poškodit něco, na čem ostatní pracují devět let. Podle mého názoru se nedá se očekávat, že by byl ochoten či schopen vzdát se funkce zastupitele, kdyby se z toho stala kauza. Čím déle to řešíme, tím více jsem přesvědčen, že je třeba zatáhnout záchrannou brzdu. Letos je kandidatura Pirátů v Hranicích unáhlená a nesla by se v duchu slabosti po celé volební období. Pokud tamní osobnosti budou nadále růst, tak za čtyři roky může být ten správný čas. Politika je běh na dlouhou trať a nemá smysl to tlačit za každou cenu.

Děkuji za pozornost.

za PKS OlK podepsán Jan Bednařík, přeseda KS
lídr KS OlK (oficiálně předseda) • člen TO • jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 781 poděkování
Dostal poděkování: 367 poděkování

Re: RV 62/2018 Odvolání kandidátky do zastupitelstva v Hranicích

Příspěvek od Tomas.Svoboda » 09 zář 2018, 10:09

Pokud dovolíte, jako místopředseda KS připojím svůj postoj. Plně souhlasím s obsahem Honzova sdělení, obsaženém v úvodním slově. Je to dobrý, přesný a rozvážný vhled do situace.
Má moji 100% podporu.
Děkuji za Vaši pozornost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Svoboda za příspěvky (celkem 2):
Radim.Racek, Ondrej.Tuma
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652

Uživatelský avatar
Daniel.Halamicek
Republikový výbor
Příspěvky: 124
Registrován: 25 zář 2016, 09:41
Profese: Podnikatel,galanterní výroba,merchandise
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 111 poděkování

Re: RV 62/2018 Odvolání kandidátky do zastupitelstva v Hranicích

Příspěvek od Daniel.Halamicek » 09 zář 2018, 12:27

Ad Přístup na jednání. Jelikož se bude rozhodovat de facto o odvolání každého kandidáta, domnívám se (aby to bylo procesně čisté) mělo by být dáno každému z nich (zvláště pak když drtivá většina jsou Nepiráti) prokazatelně vhodnou cestou ve známost, že jednání bylo oficielně zahájeno, že se jedná na tomto fóru, a že se mohou k věci vyjádřit
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Halamicek za příspěvky (celkem 4):
Jan.Bednarik, Tomas.Svoboda, Vojtech.Pikal, Ivo.Vlasaty
Daniel Halamíček

"Nikdy jsem nechtěl žít nezajímavý život, proto si na jeho útrapy zajisté stěžovat nemůžu"

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Příspěvky: 4462
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1767 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 62/2018 Odvolání kandidátky do zastupitelstva v Hranicích

Příspěvek od Jiri.Rezek » 09 zář 2018, 12:41

Daniel.Halamicek píše:
09 zář 2018, 12:27
Ad Přístup na jednání. Jelikož se bude rozhodovat de facto o odvolání každého kandidáta, domnívám se (aby to bylo procesně čisté) mělo by být dáno každému z nich (zvláště pak když drtivá většina jsou Nepiráti) prokazatelně vhodnou cestou ve známost, že jednání bylo oficielně zahájeno, že se jedná na tomto fóru, a že se mohou k věci vyjádřit
Především bych uvítal i nějaké "úvodní" slovo druhé strany, tedy pravděpodobně Hynka Klimenta. Ví o tomto jednání a hodlá se zapojit?
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Republikový výbor
Příspěvky: 3096
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 8435 poděkování
Dostal poděkování: 5709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 62/2018 Odvolání kandidátky do zastupitelstva v Hranicích

Příspěvek od Marek.Necada » 09 zář 2018, 13:45

Daniel.Halamicek píše:
09 zář 2018, 12:27
Ad Přístup na jednání. Jelikož se bude rozhodovat de facto o odvolání každého kandidáta, domnívám se (aby to bylo procesně čisté) mělo by být dáno každému z nich (zvláště pak když drtivá většina jsou Nepiráti) prokazatelně vhodnou cestou ve známost, že jednání bylo oficielně zahájeno, že se jedná na tomto fóru, a že se mohou k věci vyjádřit
Samozřejmě. Žádal jsem proto koordinátora Miloše Zmeškala, aby mi poslal kontakty. Zatím je nemám. Pokud je někdo z vás má k disposici a pošle mi je, budu rád.

Hynkovi jsem posílal SZ. Zda si ji přečetl, nevím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Frantisek.Kopriva
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Zamčeno

Zpět na „Republikový výbor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů