MF 07/2018 Komunální volby

forum pro piráty z oblastí:
okres Vsetín. Vizovice, Brumlov - Bylnice, Valašské Klobouky


Moderátor: KoKS Zlínský kraj

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

MF 07/2018 Komunální volby

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Ahojte, dneska v 14:00 zahajujeme kampaň v Pánské zahradě v altánku. https://volby.cz/pls/kv2018/kv21111?xja ... strana=720

Kandidátka je podána takto https://volby.cz/pls/kv2018/kv21111?xja ... strana=720 (při chvilce ji nechám hlasovat jako celek, ale prakticky lidi, co chtěli mít nějaké pozice, tak byli jedinými kandidáty a ostatním to bylo jedno...)

Kandidátku a program máme jinak i na vlastním webu. https://vsetin.pirati.cz/volby-2018/kandidati.html

Zítra v pátek 24.8. od 12:00 do restaurace Náhon dojede Ivan B. a bude možnost se s ním vyfotit, pokecat, poobědvat, tak dojděte. https://www.facebook.com/events/292747534856746/

Budeme se snažit Vás o všem včas informovat i zde, ale je to momentálně trošku časově náročnější, tak děkuji za strpení.

Samozřejmě podněty k programu můžete stále dávat třeba zde (vlákno na fórum) či do SZ, případně jakoukoliv jinou cestou. Pište buď mě, Radkovi Nohavicovi či Vaškovi Včelicovi.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 07/2018 Komunální volby

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Dovolím si zde trošku shrnout ten 4,64% neúspěch za sebe "zkušeného" člena.

Myslím si, že jsme kampaň cílili hodně na mladé lidi a dle informací z komisí tam ani nechodili. Měli jsme hesla pro mladé i mladou kandidátku (průměr 30 let). Mě osobně taky hodně lidí potvrdilo, že nedošlo (výlety, práce, kocoviny...) a bohužel nejde každý rok jim říkat, že tyto volby jsou ty nejdůležitější. Letos jsem na ně ani nijak netlačil.
Další slabinou bylo to, že se nám nepodařilo sehnat dostatek aktivních kandidátů a doslova jsme byli rádi, že se nám podařila kandidátka vůbec naplnit a to z lidí - podporovatelů, kteří se ale kampaně nechtěli nijak aktivně zúčastnit. Podle mě je toto lepší cesta než se snažit na kandidátku zlákat různé osobnosti, které sice přinesou hlasy, ale nemusí být zcela loajální k pirátským záležitostem.
To, že jsem prakticky celý červenec/srpen sháněl lidi na kandidátku, pak zbrzdilo celou kampaň, kterou jsme si letos dělali sami bez žádného dalšího supportu. No říkal jsem to už v lednu, že největším problémem bude sehnat lidi.
Co se pak týče kampaně samotné, tak za mě bylo moc komplikovaná = hodně druhů plakátů, což může fungovat na ty mladé, ale ti nepřišli. Obsah na FB se nám podařilo plnit až k závěru, navíc jsme ho asi málo dotovali. A byli jsme strašně málo v ulicích. Já bohužel díky novému zaměstnání nemohl. Chybějící tiskoviny ve schránkách neberu jako handicap a rád bych i do budoucna šel touto cestou, že se tisk bude rozdávat jen do ruky, protože je to jinak trošku protiřečení, když chceme zavádět digitalizaci a spamujeme letáky. :D
Do příště budu rád, když se povede méně rafinovaná kampaň a hlavně se podaří sehnat kandidáty dřív. Máme na to 4 roky.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Vaclav.Vcelica
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 187
Registrován: 30 čer 2014, 11:11
Profese: stavební projektant
Bydliště: Malý Skalník 1632, 75501 Vsetín
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 306 poděkování

Re: MF 07/2018 Komunální volby

Příspěvek od Vaclav.Vcelica »

Hodnocení výsledků od lídra kandidátky na Vsetíně:

29.června mne oslovil Petr Tkadlec, zda bych se nestal lídrem kandidátky na Vsetíně. Dost mě to překvapilo, protože bylo měsíc před uzávěrkou kandidátek a taková věc by se měla řešit dopředu.
Dal jsem si týden na rozmyšlenou, kdy jsem si to musel vyjasnit s manželkou, zda mě v tom podpoří a taky, zda stihnu pracovní povinnosti, které mám. Pak jsem na to kývl. Jak víte, u Pirátů jsem už byl 4 měsíce v loňském roce. Dnes zpětně lituji toho, že jsem vystoupil. Jinak bych mohl lépe ovlivnit to, jak a od kdy se připravovala kampaň.

Vzhledem k tomu, že na silné kandidátce se předvolební kampaň postavit nedala, vsadil jsem na silný program a jeho propagaci. To se mi moc nepodařilo. Brzdily nás technické věci, které měly být nachystané z předchozích voleb. Sololity, o kterých jsem mluvil na začátku června s Petrem, že zajistí, jsme nakonec jeli objednávat až tři týdny před volbami, také další věci vázly. Vzhledem k tomu, že v rámci kandidátky jsme se dobře neznali, tak vázla i vzájemná komunikace a zapojených lidí do přípravy kampaně bylo také málo.

Co mě pak dostalo, že ani ze strany vedení strany nebyly připraveny materiály pro volby, jak bych si u Pirátů představoval. Když jsem chtěl po mediálním odboru šablony plakátů v nějakém rozumném formátu, tak si mne přehazovali jako horký brambor a nakonec jsem vždy skončil u nějakých pdf plakátů a grafického manuálu, který jsem už dávno měl. Také webové stránky nebyly odladěny a přidávání příspěvků vázlo. Vše se dělalo na poslední chvíli.
Informační maily chodily z ústředí Radkovi a Petrovi, ke mně se vše dostávalo se zpožděním. Ok, nemám Facebook, takže jsem nebyl ve skupině zlínských Pirátů. FB ale není podle mě ten nejlepší komunikační kanál v rámci strany.
Nakonec nám nepřálo moc ani počasí, kdy jsem jezdil po prvním výlepu plakátů druhý den je kompletně opravovat, protože je vzala vichřice. Ta tedy poničila i ostatní plakáty, ale ty naše bezkonkurenčně nejvíce a například na Sychrově-největším sídlišti byly kompletně dole až do voleb. Plyne nám z toho poučení, že práce kvapná, málo platná. A jestli budeme chtít ovlivňovat, co se na Vsetíně děje a dostat se za čtyři roky do zastupitelstva, pak to musíme dělat jinak než dosud. Pokud budeme čtyři roky spát a pak se probudíme pár měsíců před volbami, tak nás ani méně rafinovaná kampaň nezachrání.

Rád bych se vyjádřil ještě k věcem, co zazněly k Petrovi a od Petra na FB o tom, a kdo by za volební neúspěch měl vzít odpovědnost. Pár lidí se na něj přes facebook osočilo, že on byl ten, kdo to Pirátům s prominutím „kurví“. Popravdě řečeno, toto jsem slyšel i od lidí na kandidátce. Někteří členové strany jej ani nevolili a v osobních rozhovorech se vyjadřovali proti němu. Alespoň vlastní lidé na kandidátce by měli volit celou svoji stranu, za kterou kandidují a vědět, že i jedna dvacetijednina hlasu se počítá. Pro některé to byl ale právě odpor k Petrově osobě, která jim znemožnila zakřížkovat celou stranu. Piráti na Vsetíně dostali 4,64%, což oproti jiným městům v okrese je v mezích statistické odchylky podobný výsledek jako v RpR a VM. Ale pozor! Tam Piráti nejsou tak etablovaní jako na Vsetíně. Na Vsetíně byli Piráti součástí zastupitelstva v rámci Koalice pro otevřený Vsetín a sic neměli vlastního zastupitele a ve volbách byli vykřížkováni, tak mohli přes KOV zprostředkovaně podávat podněty do zastupitelstva. KOV se vyjadřoval, že především v osobě Petra je největší potíž, že s ním nelze vést konstruktivní debatu, že si vždy jede svou a nikoho neposlouchá a nechce si ani vyslechnout cizí názor. Na setkání KOVu pak zástupci Pirátů nechodili. Taktéž v osobních rozhovorech s voliči se mi lidé svěřovali, že prostě po tom, co Petr předváděl na facebooku, jsou pro ně Piráti nevolitelní a velmi se divili, že někdo takový je členem republikového výboru a necháváme si jej na kandidátce a dávno jsme jej nevyloučili. Snažil jsem se to zlehčovat, že osobní FB je každého soukromá věc, ale nakonec jsem musel uznat, že když už se někdo stát chce veřejnou osobou (zastupitelem, poslancem,...), tak by neměl psát veřejně oplzlosti, nebo co to psal. Asi to bylo závažné, když mu kvůli tomu telefonoval i Ivan Bartoš. Málem jsme pak přišli o jednu kandidátku, Jarku Lálovou, členku strany a zaměstnankyni Policie ČR, když se Petr chtěl jen tak z hecu v hospodě ukázat a volal na 158, aby prudil, že do „jeho“ hospody přišli dvě hlídky policistů zároveň a zda-li tam mají zátah nebo se jen zašívají. V té hospodě v poslední době došlo k několika závažným ublížením na zdraví. Proto tam cajti jezdí častěji. Nicméně, na místní policii z toho druhý den byla šťára a inspekce (Promiň Jarko, ale já to tady musel zveřejnit). Prostě pruda, pruda, pruda.

Za mě, ani Petrova velmi pozitivní aktivita v posledních dnech kampaně, která jistě byla ku prospěchu všeho a všech, nedokázala vyvážit moje rozpačité dojmy ze zbytku jeho působení ve straně.
Stávající vedení MS bych z neúspěchu neobviňoval, byli zvoleni před třemi a půl měsíci a jsou ve straně od tohoto roku. Petr je do funkcí nominoval a částečně se tak vyvlékl z odpovědnosti za volební neúspěch.

Nakolik jsem za volební neúspěch odpovědný i já jako lídr, nechám, ať posoudí jiní. Napište mi to.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 07/2018 Komunální volby

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Ptát se na fejsbuku na neúspěch je přesně to, co za mě není OK. Lidi chtějí silné zastupitele a ne nějaké ubečánky. Měla tam být raději výzva k nalodění, aby posílili naše řady https://nalodeni.pirati.cz/

Hejtrs jdou slyšet vždycky nahlas, ale celé je to strašná dojmologie. V okrscích, kde jsem působil, žil většinu života - Dolní Jasenka a kde žiji Kolonie, máme 8%. Navíc se tak prostě chovám stejně a třeba v posledních parlamentních volbách jsme měl nejvíc hlasů úplně ze všech Vsetíňáků. Stabilně mám dobré výsledky, takže prostě chápu, že se někomu můj styl nelíbí, ale tím moje konstatování končí. Čísla mluví jinak. Ono to totiž není jen o tom napsat super program a čekat na výsledky. S lidmi se musí komunikovat, zastávat svoje postoje a to kromě toho, že nebalí příznivce, tak přinese i ty hejtrs, kteří jsou schopní to přeřvat.

Já se vyjadřoval už několikrát, že způsob svého vystupování měnit nehodlám. Nejsem zastánce dělání kravaťácké politky. Svými "oplzlostmi" tak maximálně někoho naštvu, protože mu to přijde třeba za hranu, rozhodně tím ale nikomu neubližuji a spíš naopak.

Já v žádné krajské skupině na FB nebyl, pouze s listama, kde byl taky Radek.

Hlavní gró naší kampaně mělo být ve vyvěšení 400ks sololitů. Původně jsme měli v plánu maximálně 4 druhy, po zjištění cen jsme pak navrhovali dva druhy. Ty sis s Radkem udělal 9 druhů, kde na 6 byl ještě strašně moc dlouhý text - program, což je podle mě marketingové fiasko, které bylo ještě k tomu abnormálně předražené. Že se nám nepodařila udělat FB kampaň, tak to je naše dlouhodobá slabina, protože nikdo z nás neumí dobře plnit obsah.

KOV začal pořádat pravidelné jednání až poslední rok. Předtím jsme měli největší rozkol kvůli tomu, když mě ze začátku nechtěli poslouchat, že město bude dotovat Valův obchoďák, když on sám potřebuje posun uličních čar kvůli vjezdu a tehdá prostě nechali ty dotace schválit, což jsem zvážil to, že KOV nechce vést konstruktivní debaty a nikde nedal nikdy nic hlasovat. Až se postupně ukázalo, že se to bude salámovou metodou navyšovat, tak začali cukat. Navíc preferuji jednání/hlasování na internetu, což je u KOVu písnička budoucnosti.

Nebyl to žádný hec z hospody, ale bylo to tehdy, když jsem už šel domu. Takže jsem se ani nikomu ukázat nemohl. Mě prostě nepřijde normální, aby dvě policejní hlídky mojich "oblíbenců" si jezdili večer na kafíčka, čajíčky najednou. Giuseppe Maiello potvrdí jak před rokem jsme tam potkali holku, která tam brečela, protože si ji prolustrovali a pak se ji vysmívali z osobních důvodů mimo službu. Toto chování je nepřijatelné. Kamarádi těchto policistů jiní policisté lajkovali status, kde jeden místní "nácek" vyzývá k tomu, aby na nás někdo naběhl, když tady bude Ivan Bartoš. Že z toho byla šťára, tak za mě jenom dobře, že to schytala Jarka, tak bohužel. Kdyby odstoupila, tak nám teoreticky může pomoci, protože by se nám snížila kvóta pro vstup na zastupitelstvo a mandát bychom měli, ale nechci to takto brát.

Rozhodně nedávám za vinu nic nezkušenému vedení a proto jsem se mu snažil co nejvíce pomoc. Jinak ve vedení Vsetína nejsem už dlouhodobě, takže jsem se rozhodně z ničeho nevyvlíkl.

Dovolím si ještě shrnout, že jsem na kandidátku včetně tebe dotáhl 13 lidí z 21, což u ostatních členů se prostě říct nedá, bohužel šlo o lidi, kteří byli vesměs do počtu a nechtěli se kampaně aktivně účastnit.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 07/2018 Komunální volby

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Já ty hlavní body neúspěchu shrnul. K dojmologii ještě přidám příklad a zeptám se, proč koalice má 11%, když jsem potkal hodně moc lidí, kteří mě říkali, že je Berg nevolitelný, protože je to prospěchář, sběrač funkcí, vítač, sluníčkář, prej tu ani nebydlí, není z tudma... V souvislosti s migranty dokonce padali hodně ostřejší slova. Já jim jen říkal, že je v pohodě. Dle této logiky by KOV měl tak 1%. Jinak proč má tady ANO jen 13% a ve Valmezu a Rožnově 36% a 28%? Tady k tomu měli megaboardy a docela dobře ospamované? A nemyslím si, že by měli nějak slabou kandidátku. Tam mají asi 7 Tkadleců ve straně potom...

Celkově mi přijde, že Vašek prostě není schopen přes srdce přenést prohru. Podle mě to tak strašná prohra není a celkově jsme se zelenýma posbírali ještě víc %, jak posledně.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Jaroslava.Lalova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 10
Registrován: 23 lis 2017, 17:50
Profese: Administrativní pracovník
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: MF 07/2018 Komunální volby

Příspěvek od Jaroslava.Lalova »

Po přečtení Petrových příspěvků, mě napadá pouze jedno - JE TO MARNÉ, JE TO MARNÉ.
Petr Tkadlec je inteligentní kluk, ale bohužel nemá sám sebe pod kontrolou. U Pirátů mě oslovil program, ale ze všeho nejvíce lidé, kteří se chovali slušně, zodpovědně, ale přitom to nebrali vše zase tak vážně, klidně s lehkou, ale bezelstnou drzostí. Lidé, kteří chápou, že ve prospěch celku je potřeba potlačit ego. Kteří chápou dualitu tohoto světa, kteří mají otevřenou mysl novým věcem, nenechají se ovládat emocemi, prostě vše,co tady chybělo a je spousta lidí, kteří po tom doslova dychtí. A tyto lidi chci oslovovat dál a nabídnout jim to. Ne každý na to ještě slyší, ale to nevadí, je to proces. S digitalizací Vám asi opravdu nepomůžu, ale s komunikací s lidmi určitě ano. Změna je možná , ale začít musí každý u sebe.
Pokud chce Petr pokračovat dál ve svých praktikách , věčného napadání a osočování všeho a všech, tak jsem asi vedle jak ta jedle. :lol: ."Vím, Péťo, že chceš raději přibrat mladou krev, ale duší jsem větší Pirát než ty. "
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 07/2018 Komunální volby

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Já mám prostě svůj styl a zjevně je jiný než byste si představovali vy. Moje kritika je prostě můj názor a nemusí ho mít všichni stejný a v mnohém určitě nemluvím jen za sebe.

Neustále slyším, jak je všechno blbě, ale sami jste nikdo kromě Simony žádného kandidáta třeba nesehnali. Si ani nedokážete představit kolik mě to stálo sil. Jestli chcete abych příště držel hubu a byl zavřený doma, tak si to laskavě dělejte sami. Ani nevíte, jak já budu rád.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 07/2018 Komunální volby

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jinak prosím ještě k tomu věčnému osočování všeho a všech. Mohl bych prosím vědět čeho se to konkrétně týká, protože to je hodně neurčitá množina a nevím, co si mám pod tím představit.

Jinak ještě raz shrnu ty negativa kampaně (neberte to tak, že tady něco na někoho hážu...):
Slabá kandidátka - neaktivní lidé (nic proti nim nemám, protože mi to s tímto podepisovali, že se nebudou nijak aktivněji zapojovat)
Slabý FB marketing - prostě rozjíždět to poslední týden, dva je špatné (nebyli na to prostě lidi)
Cílenost na mladé - beru to i jako pozitivum, protože jsme měli hodně mladou kandidátku, ale mladí prostě nechodili
Komplikovaná kampaň - za mě prostě ne, program se ne plakáty nepíše a neříkám to po volbách, ale tvrdím to celou dobu
Špatné sololity, plakáty - já bohužel nejsem grafik a nedokázal jsem toto nijak urychlit, protože to vázlo čistě na té grafice a taky jsem čekal nějaký support ze základny
Minimální uliční kampaň - dík novému zaměstnání jsem taky víc jak 1 den dovolené nevyfasoval a končím až 16:30, takže jsem proto taktéž víc udělat nemohl

A abych nebyl jen negáč, tak velkým pozitivem je, že jsme to nakonec celé zvládli a to bez pomoci ostatních. V tomto jsme sice měli náskok třeba o proti Rožnovům, ale uvědomte si, že ti starší členové už jsou z toho 4 letého kolotoče voleb už trošku unavení a nejsme schopni do toho dávat tolik elánu jak na začátku.

Hlavní naší slabinou jsou ty personálie a dokud nerozšíříme akční team, tak vždycky na tom vyhoříme podobně. A nepotřebujeme žádné doktory nebo super celebrity. Potřebujeme aktivní členy/příznivce. Už se mi dva lidi ozvali, tak doporučuji rozjet kampaň na příjímání členů, protože nové členy se kromě období voleb daří nabírat jen stěží.

Krásnou kampaň předvedl STAN, ikdyž asi nebyla nejlevnější. Měli megaboardy, za tu dobu jsem je v ulicích potkal několikrát, lidi si o nich povídali, protože jim přišlo vtipné "máme na starostu pifku". Tiskoviny měli taky celkem OK. Jednotnou grafiku, žádné složitosti. Nepropagovali prakticky vůbec žádný program, což nechceme úplně takto dělat, ale je to hodně efektivní - zaujmout.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Vaclav.Vcelica
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 187
Registrován: 30 čer 2014, 11:11
Profese: stavební projektant
Bydliště: Malý Skalník 1632, 75501 Vsetín
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 306 poděkování

Re: MF 07/2018 Komunální volby

Příspěvek od Vaclav.Vcelica »

Podle mě jsme měli úspěch v Kolonce, kde Petře bydlíš, z toho důvodu, že tam Simča roznesla jako v jediném okrsku předvolební noviny a program do schránek týden před volbami, takže se o nás lidé dozvěděli dřív, také byli častěji ve městě, kam to mají blízko, kde sololity byly opraveny po vichřici druhý den, takže nás lidé registrovali ve schránkách, na sololitech a i před kulturákem s balónky. A zde byl také největší podíl lidí, kteří kroužkovali celou stranu. Možná pomohlo i to, že je zde větší romská komunita, která sice nechodí většinou k volbám, ale možná jich tam letos pár došlo. Nevím, zda hrálo roli i to, že jsem tam dělal před půl rokem technický dozor investora na jednom zateplovaném baráku v Kolonce, možná to byly ty preferenční hlasy pro mne.

Taková horní Jasenka, kde byla volební účast jedna z největších, byla pro Piráty katastrofou. Ti lidi, pokud chodí do práce, tak nás museli úplně minout. Prostě nás nezaznamenali. Takže letáky do ruky jistě fungují lépe díky osobnímu kontaktu, ale pokud je nedostaneme ke všem, tak budeme prostě stále prohrávat.

Na FB jsem chtěl samozřejmě přispět častěji a více rozepsat jednotlivé body programu, což u rozepsaných bodů, přinášelo dobrý dosah. Kdybych se nezabýval sololity, kterých bylo fakt mraky, tak bych postupně rozepisoval jednotlivé body programu jako to dělal KOV. Pak by se dalo i něco propagovat. Taky myslím, že na FB prostě nepatří fotky, které nejsou reprezentativní. Když si projedu fotky za poslední roky, tak fotky z hospod od piva prostě vytvoří jistý mediální obraz o straně a těch je tam nacpaná naprostá většina. A pokud jsme tam neměli popis jednotlivých kandidátů a ani na stránky se nám jej nepodařilo dát, tak si fotogalerii na FB možná pár lidí rozkliklo.

Do pátku nechám běžet tu anketu, co jsem avizoval přes FB. Celkem z toho vycházejí zajímavé věci, takže myslím, že to má smysl dělat i průzkumy takovýmto způsobem. Nechci se v tom babrat, ale každý máme nějakou sociální skupinu, takže naše informace jsou zkreslené přes naše brýle. Zatím můžu říct, že dost lidí se chce u Pirátů více angažovat - viz poslední otázka. Takže to beru pozitivně. Více lidí určitě potřebujeme. Přístě si neumím představit situaci, kdy budu zase dělat postupně program, snánět lidi na kandidátku, sic letos neúspěšně, natěrače, řidiče, grafika, webmastera, fb odpovídače, investigativního šťourala, diskutéra na projednávání s členy zastupitelstva, distributora letáků, ... nebo alespoň ne všechno najednou.

Jinak, za mě to prohra prostě je, ale přenést se přes ni dokážu, to bych se nechtěl dále angažovat, kdybych to nedokázal.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 07/2018 Komunální volby

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Simča roznesla noviny hlavně do té druhé části kolonie, která je jiný okrsek, do té moji Plavisko a dál noviny nebyly. A rozhodně se nefixujme na to, že noviny vůbec přinesli nějaké zázračné % hlasů prosím. Toto jsme testovali již několikrát u voleb a výsledek prakticky nikdy nešel poznat. Romové k volbám nechodí a určitě jich znám minimálně 10x víc co ty a dokonce osobně, ale nechci si tady přeměřovat... Na Horní Jasence jsem nevyrůstal a navíc se tam volilo v kostele...

Jo nemůžeš dělat natěrače, řidiče, grafika, webmastera, fb odpovídače, šťourala, distributora letáků. Mě to vysvětlovat nemusíš. Proto píšu že hlavní kámen úrazu je prostě slabá kandidátka. Před 4 lety jsem se do kampaně taky nemohl zapojit, protože jsem v září nastoupil do Brna. Letos mě bohužel potkal obdobný osud. Sice jsem byl na Vsetíně, ale když končím 16:30, tak toho taky moc nestihnu. Navíc se samozřejmě musím starat ještě o dceru.

Když se ti do teamu povede přibrat aktivní lidi, tak je to prostě o hodně lepší než mít silné kandidáty. Je třeba je jen umět namotivovat u řídit. Pak prostě stačí udělat jednoduchou, ale vytrvalou kampaň jako má STAN, KOV a výsledek se dostaví.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Zamčeno

Zpět na „[archiv] Vsetín“