Piráti pro Veselí nad Lužnicí

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Personální odbor - celý, KoKS Jihočeský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Zlikar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9
Registrován: 09 črc 2018, 17:24
Profese: makléř
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Piráti pro Veselí nad Lužnicí

Příspěvek od Zlikar »

Dobrý večer
Ve Veselí nad Lužnicí je řada lidí nespokojena s tím, jak vedení města se současnou koalicí naše město řídí.
Ti z nás kteří nechtějí sedět se založenýma rukama a chtějí se do rozhodování o našem městě aktivně zapojit. Jsme hledali cestu a hlavně způsob jakým toto uskutečnit,jako zajímavou cestu vidíme směr, kterým se ubírá Česká pirátská strana. Je
to aktivní zájem o veřejný prostor s přímou kontrolou práce radnice.
Vadí nám např. zamlčování důležitých informací, zadávání veřejných zakázek firmám, které jsou propojeny se členy rady města, chaotický rozvoj města, dlouhodobé rodinné propojení vedení města a úředníka úřadu, atd.
Věci chceme změnit.
Proto do podzimních komunálních voleb hodláme vstoupit jako nový, minulostí nezatížený subjekt, podobného modelu, jako v sousední Soběslavi a to pod názvem - Piráti pro Veselí nad Lužnicí s podporou ČPS.
Jako lídr kandidátby je plánován pan Zdeněk Líkař - OSVČ 54 let, dále Josef Míka OSVČ 47 let, Petr Hynek OSVČ 31 let, atd.
V této anketě vás všechny žádám o vyjádření se k našemu projektu a podporu. Děkuji Z. Líkař
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zlikar za příspěvek:
Martin.Kakona
Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti pro Veselí nad Lužnicí

Příspěvek od Michal.Horak »

Ahoj ,
místo toho atd. dopište ostatní jména, nemůžu to nechat hlasovat, pokud zde neuvedete tu kandidátku kompletní
Michal
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvek:
V__
Předseda Piráti Písecko
Zlikar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9
Registrován: 09 črc 2018, 17:24
Profese: makléř
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Re: Piráti pro Veselí nad Lužnicí

Příspěvek od Zlikar »

Ahoj ,Dobrý večer ,dále doplnuji Leoš Hejna elektrikář 47let a Václav Klestil řidič 48let.
Uživatelský avatar
Martin.Kakona
Krajský zastupitel
Příspěvky: 246
Registrován: 12 čer 2014, 18:54
Profese: Konstruktér počítačů a výzkumník
Bydliště: Soběslav
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti pro Veselí nad Lužnicí

Příspěvek od Martin.Kakona »

Ahoj,
dulezitejsi nez lide mi prijde, jaky mate program. Komunalni piratsky program je tady: https://wiki.pirati.cz/volby/2014/komunal/program

Dulezite je, aby se lide shodli na programu. Pirati zrejme podpori vse, co bude v souladu s programem a naopak budou proti vsemu, co je v rozporu s programem.

Nebo muzete vyjit ze vseobecneho programu: https://wiki.pirati.cz/program/start
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kakona za příspěvek:
Josef.Kadlecek
Zlikar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9
Registrován: 09 črc 2018, 17:24
Profese: makléř
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Re: Piráti pro Veselí nad Lužnicí

Příspěvek od Zlikar »

Ahoj Dobrý den
Skupina lidí ve Veselí nad Lužnicí, která se chce v podzimních komunálních volbách ucházet o přízeň voličů, se víceméně ztotožňuje s programem České pirátské strany. Proto nyní žádá její podporou, abychom mohly naše myšlenky aktivní účastí v zastupitelstvu, případně ve vedení města uplatňovat a prosazovat.


Volební program 2018 - koncept

Samospráva.
Jedním z hlavních cílů je otevřenost radnice a úřadu směrem k veřejnosti.
Nesouhlasíme se současným stavem, kdy se závěry z jednání města na různých úrovních tají a veřejnost se dozvídá skutečnosti v okamžiku kdy je záměr, zakázka, apod. až v realizaci. Jsme proti privatizaci veřejné moci úzkému okruhu zájmových skupin, které tak prosazují své zájmy a získávají zakázky za veřejné fin. prostředky pro své firmy.
Nesouhlasíme s tím, že nejsou zveřejňovány závěry z jednání komisí a výborů města a jak s nimi bylo naloženo. Nesouhlasíme rovněž s tím, že je nyní prováděna cenzura všeho co odchází z radnice a to včetně příspěvků do tiskového měsíčníku města Veselsko , osobou starosty za podpory vedení radnice.

Transparentnost všech zakázek.
Zásadně nesouhlasíme s tím, aby se členové městské rady, jejich rodinní příslušníci a společníci ve firmách, ucházeli o zakázky města, které pak získávají firmy na které mají tito radní vazby. Vesměs se jedná o předražené zakázky za které se pak realizují různé protislužby. Např. radní nemůže být radním, když jehož firma spravuje IT síť města a jeho organizací. Zveřejněním všech smluv uzavíraných městem je potřeba veřejnost informovat, kdo, komu za co a kolik platí a to včetně dodatků a změn termínů plnění.

Úředníci na úřadě.
Na odborech úřadu musí pracovat kvalifikovaní úředníci - odborníci, kteří své práci rozumí, mají výbornou znalost o městě a svá rozhodnutí dokáží řádně odůvodnit. Nesouhlasíme se současným stavem, kdy na různých úrovních na úřadě a v jeho organizacích jsou zaměstnáni rodinní příslušníci vedení města či vedení firem, které se ucházejí o zakázky města, či nekvalifikovaní pracovníci, ale političtí sympatizanti, kteří mnohdy vytvářejí zbytečnou byrokracii.
Pro informování a práci se musí maximálně využívat moderní IT technologie, které lidem i schopným úředníkům dokáží ušetřit tak drahocenný čas.

Referenda.
O dění ve městě musí rozhodovat většinový názor jeho obyvatel. Vedení města a radní nejsou nadlidé a za zkušenosti víme, že jejich rozhodování není často v souladu s názorem veřejnosti.
Jako příklad je nevýhodný výkup objektu kina v havarijním stavu od spolu stranice starosty se kterým si nyní 3 roky po výkupu, město neví rady. Před takovým rozhodnutím by mělo ve městě proběhnout referendum! Budeme prosazovat že o takovém rozhodování bude veřejnost oslovena za využití internetu.


Veřejné služby.
Každý občan, či obyvatel města si zaslouží kvalitní veřejné služby. Jedna služba by však neměla být na úkor druhé a je potřeba služby držet v rovnováze. Toho lze dosáhnout pouze tak, že bude zpracována jasná koncepce rozvoje služeb, která se po veřejné diskuzi a se souhlasem veřejnosti bude realizovat. Nesouhlasíme se současným stavem, kdy je celá řada akcí realizována chaoticky, bez koncepce a ohledu na rozvoj města. Takový stav přináší zisk firmám, které takové zakázky realizují, ale město často takové investice trvale zatěžují v budoucnosti.
S ohledem na velikost-délku našeho města chceme veřejnosti nabídnou možnost rozhodnout o zavedení pravidelné místní dopravy.
Mezi veřejné služby v našem městě patří také areál sociálních služeb. Ten je již více jak 10 let nedokončen. Budeme prosazovat vybudování plánovaného sociálního centra, které bude řešením pro ty, kteří si zaslouží řádnou ošetřovatelskou a lékařskou péči. V neposlední řadě se zde vytvoří nová pracovní místa.

Vzdělání, kultura, sport, volný čas.
V našem městě budeme podporovat všechny stupně kvalitního školství od nejnižšího stupně po střední školu a to formou jak investiční, tak i neinvestiční finanční podpory. O koncepci a rozvoji školy však musí rozhodovat kvalitní ředitel. Budeme podporovat i mimoškolní a volnočasové aktivity dětí a mládeže. Podpora města však musí mít jasná pravidla a nesmí být cílena pouze na vybranou skupinu. Investice do infrastruktury tohoto druhu musí být přiměřené a s jasným dlouhodobým využitím a financováním. Nesouhlasíme s investicemi typu šatny pro sportovce za 50 mil. které se nyní ve Veselí dokončují a není vůbec jasné jejich dlouhodobé a efektivní využití ani financování ztrátovosti.

Příroda a životní prostředí.
Veselí nad Lužnicí těsně sousedí s Chráněnou krajinnou oblastí Třeboňsko. Na tomto území se v katastru města nachází vyhledávaná jezera po těžbě štěrkopísku, kde probíhá živelná rekreace. Hodláme toto území šetrně upravit tak, aby bylo vyhledávaným místem pro naše obyvatele, bylo zde vhodné zázemí pro návštěvníky, ale to vše s ohledem na životní prostředí.
Ve Veselí je střední ekologická škola. Prohloubíme spolupráci s touto školou tak, aby škola trvale zanechávala ve městě svou stopu a to formou tvorby krajiny, naučných stezek a připomenutím památných míst ve městě.

Podpora podnikání.
Jako veseláci, hodláme podporovat místní živnostníky, podnikatele i firmy. Vše však musí mít svá jasná pravidla a podpora pro jednoho se nemůže dít na úkor druhého, nebo na úkor omezení našich občanů.


Tento program je zatím otevřený, veškeré podněty jsou vítány a prosím neinformovat současnou koalici na radnici ve Veselí n.Luž. z důvodu jeho využití, či zneužití.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zlikar za příspěvky (celkem 3):
Josef.Spak, Jana.Kolarikova, Martin.Kakona
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Jihočeský kraj“