Re: Rozprava k primárním volbám do komunálu v Poličce

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj, PMS Svitavsko

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprava k primárním volbám do komunálu v Poličce

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Ahoj všichni
z pověření předsedy kraje vypisuji rozpravu ohledně primárních voleb do komunálu 2018 v Poličce.

Prosím hlaste se v tomto vláknu, pokud máte zájem o čelní pozice.

Čelo kandidátky je definováno 1/7 počtu kandidátů. V případě Poličce jsou to první 4 lidé. V rozpravě si volený počet čelních zástupců můžete rozšířit. Abychom neměli 4 vlákena s rozpravou, bude rozprava o celém čele, včetně lídra, probíhat zde v tomto vláknu.

Prosím všechny kandidáty o kandidátské řeči a napište o které pozice byste měli zájem.

Rozprava potrvá minimálně 7 dní, poté zahájím hlasování, které se řídí volebním řádem.
Je nutné být registrován na fóru. Návod zde.
Lidé v čele kandidátek by měli mít vyplněné profily na wiki. Návod zde.

Pokud jsou námitky k tomuto způsobu, prosím vepsat do vlákna a pokusíme se je vypořádat.
Všem krásný den

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

petr007
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 18 čer 2018, 13:20
Profese: stavební inženýr
Bydliště: Polička
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Rozprava k primárním volbám do komunálu v Poličce

Příspěvek od petr007 »

Ahoj všem,

jsem člověk, který se zajímá o věci, jež se kolem něho dějí… to je důvod proč jsem se rozhodl kandidovat v letošních komunálních volbách v Poličce… původně to mělo být pod hlavičkou místního hnutí Pro Poličku… na schůzce, kde se diskutovala volební strategie hnutí, jsem vznesl otázku, zda by nestálo za zvážení jít do kampaně s oficiální podporou Pirátů… téměř všichni přítomní byli v zásadě pro, proti byl pouze jeden člen hnutí, který to ovšem z titulu své pozice (kdysi hnutí zakládal) zatrhnul… v tu chvíli mi došlo, že tam, kde něčí hlas je víc než hlas někoho jiného, nemám co pohledávat… po chvíli zvažování jsme se spolu s několika známými rozhodli, že zkusíme na poslední chvíli postavit v Poličce kandidátku Pirátů… důvodů pro to je celá řada, zkusím zmínit ty nejdůležitější… kdo zná situaci v Poličce, ten ví, že tu dlouhá léta existuje mocenský monolit jménem ODS, který město řídí pod rouškou tzv. velké koalice, jež budí dojem, že se na správě města podílejí prakticky všechny zdejší politické subjekty… defakto to znamená, že zde chybí skutečná opozice, která by zastávala roli, jež v demokratickém systému má… to považuji za velmi nezdravé prostředí, které vytváří podhoubí pro nekompetenci, klientelismus a korupci různého druhu… s tímto stavem nepochybně souvisí i druhý jev, který může člověk v Poličce pozorovat a tím je dlouhodobý nedostatek otevřené, veřejné diskuze k věcem, které se ve městě odehrávají… jako příslušník střední generace mám také silný pocit, že se mladým lidem v Poličce nedostává dostatečného prostoru pro vyjádření svých názorů a také uplatnění jejich schopností ve strukturách a organizacích města… je to paradox, protože ze strany představitelů města je slyšet poměrně častý nářek nad úbytkem mladých, kteří v Poličce nechtějí natrvalo zůstávat, přičemž zde mají objektivně dobré podmínky pro svůj život… toto jsou tedy hlavní témata, se kterými přicházím jako kandidát přicházím… Piráty považuji za důležitou součást demokratického spektra politických stran, zejména v nynější situaci, kdy se země nebezpečně nachyluje směrem k autoritativnímu populismu… z programových priorit vnímám jako nejdůležitější transparentní procesy státní a veřejné správy, svobodný přístup k informacím, srozumitelnou legislativu omezující byrokracii a svobodu podnikání

Petr Klusoň
Tito uživatelé poděkovali autorovi petr007 za příspěvek:
978Milan
978Milan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 11 črc 2018, 08:21
Profese: projektant
Bydliště: Polička
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Rozprava k primárním volbám do komunálu v Poličce

Příspěvek od 978Milan »

Zdravím
Jsem nově registrovaný příznivce pirátské strany a jeden z připravované kandidátní listiny pro podzimní komunální volby v Poličce. Do fungování zastupitelstva a jednotlivých odborů a komisí bych chtěl přizpět aktivní komunikací a oživením řad dlouholetých zástupců, jejichž mnohdy jediným přínosem je účast na zasedáních bez jediné připomínky ....
Nesouhlasím s již několik období po sobě probýhající velkou koalicí bez opozice v našem městě a chtěl bych, aby zástupce námi vzniklého nového uskupení v našem městě jako člen zastupitelstva dokázal tyto vazby nabourat a povzbudit obyvatele k aktivnější účasti v komunálním dění (jak mladé, tak i všechn věkové kategoie).
Dále očekávám úpravu městského periodika Jitřenky, která již řadu let postrádá prvky atraktivnosti.
Jedno z dalších témat je nespokojenost s politickými stranami ve vládě a s prezidentem a jednoznačné vyhrazení vůči nim. (např. odmítnutí prezidentské návštěvy, ...)
Milan Beneš
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Re: Rozprava k primárním volbám do komunálu v Poličce

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Prosím zúčastněné, aby explicitně uvedli o jaké pozice na kandidátce usilují

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

978Milan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 11 črc 2018, 08:21
Profese: projektant
Bydliště: Polička
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Re: Rozprava k primárním volbám do komunálu v Poličce

Příspěvek od 978Milan »

Po diskusi zúčastněných a vzhledem k reálným možnostem zisku ve volbách se vykrystalizovalo pořadí na čele kandidátní listiny takto

1. Jitka Bidlová
2. Miloš Kovář
3-5 již není úplně jasné pořadí, můžou přijít i další tváře
Štěpán Vlček
Milan Beneš
Petr Klusoň
Stepan.Vlcek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 12 črc 2018, 09:09
Profese: inženýr
Bydliště: Polička

Re: Re: Rozprava k primárním volbám do komunálu v Poličce

Příspěvek od Stepan.Vlcek »

Dobrý den/ ahoj,

ucházím se o přední pozici na kandidátní listině Pirátské strany do komunálních voleb 2018 v Poličce. V době voleb mi bude 30 let, jsem dvojnásobný inženýr z ČVUT, jeden z oborů byl spolugarantován VŠE. Momentálně pracuji jako inženýr v pobočce německé výrobní firmy v Hradci Králové. Nicméně v Poličce bývám velice často, město mám moc rád a není mi lhostejné, jakým směrem se ubírá jeho vývoj. Již od mala jsem aktivní člen místního sboru dobrovolných hasičů, kde jsem mnoho let působil jako vedoucí dětských a dorosteneckých kolektivů. Kromě toho se věnuji mnoha dalším sportovním aktivitám, podílím se na organizaci sportovních závodů pro širokou veřejnost.

Při své práci v zastupitelstvu bych se chtěl věnovat oblasti školství a to ve všech stupních: mateřském, základním i středním. Myslím si, že Polička je ideální místo pro výchovu dětí. Rád bych jednou své děti vychovával právě v Poličce. Dostupné a kvalitní vzdělání obyvatelstva je jedním ze základních stavebních kamenů dnešní společnosti, proto si myslím, že by se školství jako celku měla věnovat zvýšená pozornost i na komunální úrovni.

Dalším bodem mého zájmu by byla podpora spolků, zejména pak těch, které pracují s mládeží. V dnešní době jsme svědky upadání zájmu o mimoškolní, zejména pak pohybové, aktivity ze strany mládeže. Zde si myslím, že je velmi důležitá proaktivní podpora ze strany města. Trenéři, vedoucí, ale i učitelé a vychovatelé ve školách a školních družinách musejí být dostatečně motivováni a podporováni pro práci s mládeží. Je také nutné vytvářet vhodné prostředí pro provozování všech těchto mimoškolních aktivit. Návyky získané v dětství si člověk nese do dalšího života, proto je nezbytné ve městě vytvářet optimální podmínky pro to, aby se v dětech vytvářely návyky, které budou rodiče (a později) i sami děti považovat za správné.

S výše uvedeným souvisí podpora rozvoje sportovišť. V poličských podmínkách by si, dle mého názoru, zvýšenou pozornost zasloužilo především městské koupaliště.

"Přežije-li kultura, přežije národ," říká Jan Mládek z pražského muzea Kampa. To by se dalo vztáhnout na komunální úroveň a konstatovat, že pouze město, kterému v nitru tepe umění všeho druhu, je město plnohodnotné. Proto je třeba nezapomínat ani na podporu rozvoje kultury a kulturního dění ve městě.

Další nezbytnou "krví" pro městský organismus jsou místní podnikatelé. Zde je potřeba aktivní zapojení města spočívající ve vytváření vhodných podmínek pro podnikání a s tím související tvorbu pracovních míst. Ruku v ruce s tím je spojena podpora výstavby nových bytů a domů, aby nejen podnikatelé, ale i jejich zaměstnanci, měli k dispozici kvalitní a dostupné bydlení odpovídající standardům 21. století.

Samozřejmostí je i podpora spolehlivého dopravního spojení a to jak pro obyvatele okolních obcí, kteří do města dojíždějí za prací, ale i spojení s většími městy, do kterých poličská veřejnost dojíždí pravidelně za vzděláním či za prací.

Děkuji za podporu a přeji příjemné dny,
Štěpán Vlček
max123
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 04 črc 2018, 18:17
Profese: projektant

Re: Rozprava k primárním volbám do komunálu v Poličce

Příspěvek od max123 »

Můj vklad do programu k volbám do obecních zastupitelstev 2018

Každý společensky aktivní člověk může ve svém životě jednou narazit na chvíli, při níž už jen bezmocně přihlíží nepochopitelnému a nekompetentnímu rozhodování politických špiček nejen na celostátní úrovni, ale obzvláště na úrovni místní, ve městě v němž žije. Po letech občanského aktivismu jsem právě v těchto chvílích dospěla do momentu, kdy diskuse o jakémkoliv problému, vizi nebo strategii, kam by se mělo město ubírat, stojí neadekvátně úsilí a energie bez hmatatelného výsledku. Tuto roli totiž v demokratické společnosti zajišťuje daleko snáze princip volených zastupitelů města a jako občan řadový mám jen velmi omezené možnosti, jak do diskuse zasáhnout. A proto se můj občanský aktivismus postupem let přetavil v aktivismus politický.
Polička je rozhodně krásné a příjemné město pro život. Město se vstřícnými lidmi, vedením. Nicméně nemůžeme také zavírat oči nad mnohými jizvami či nedostatky, nesmíme přehlížet podle mne nejpalčivější problém města, a to absence jakýchkoliv dlouhodobých strategií a vizí. Profesí jsem architektka, člověk strategiemi se zabývající, a proto hlavní pilíř programu, jež bych ráda prosazovala či alespoň otevřela k diskusi je nasnadě – kvalitní veřejný prostor – a tudíž kvalitní život v Poličce.
Co si pod tím představit? Začněme jednoduše u kvalitní tvorby veřejného prostoru v detailu – dostatek odpočinkových ploch, míst pro setkávání, vhodné materiály pro povrchy, bezbariérovost pohybu v prostoru. Tím se dostáváme k vazbám mezi prostory – chybí plán či zamyšlení nad nekonfliktním propojením města pro pěší a cyklisty. Neexistuje ucelená koncepce řešení cyklostezek uvnitř města. S tím úzce souvisí opět neexistence strategie v řešení dopravy, obzvláště dopravy v klidu (parkovací místa – jejich dostatečnost a vhodné umístění). No a přes neutěšené řešení městské zeleně (o lesoparku Liboháj nemluvě) se obratem vše stejně dříve nebo později dostane k tématu klíčovému – k bydlení.
Zde je pro zdravý rozvoj města naprosto nezbytné podporovat nájemní bydlení. Neustálé lkaní nad úbytkem mladých z Poličky vyřeší kvalitní a dostatečné množství městských (i soukromých) bytů k nájmu. Nemůžeme očekávat, že mladí lidé budou chtít utratit (mnohdy fiktivní) miliony Kč na startu jejich životní dráhy zrovna v Poličce. Nevyřešené bydlení zasahuje pak také do dalších mnoha životních situací – stačí připomenout úspěšné programy Housing First, bezodkladná pomoc obětem domácího násilí atd. atd.
Teprve na těchto základech můžeme stavět FamilyFriendly město, město aktivních lidí, bezbariérové ve smyslu životně přístupné pro všechny jakkoliv znevýhodněné osoby – a to nemyslím jen vozíčkáře, obzvláště rodiny s dětmi, samostatně žijící rodiče s dětmi, osoby sociálně slabé či obtížně začlenitelné.
To vše je nutně ale navázáno na jednoduchý přístup k informacím. Proto i vedení města musí začít mnohem čitelněji komunikovat s občany a zapojit je do rozhodovacích procesů města. K tomu mohou dopomoci on-line přenosy ze zastupitelstev a zasedání Rady města, musí být ustaveny funkční a odborné komise a poradní orgány ve strukturách města, důsledně musí být vedeny a být zpřístupněny zápisy z těchto jednání a musí být při rozhodování dodržovány.
Tím se dostáváme k nešvaru současného vedení, a to je netransparentnost přidělování zakázek města. Argument používání výběrových řízení na nejnižší cenu neobstojí. Taková řízení můžeme činit při koupi rohlíku a i tam nemusíme být spokojeni. V oblasti architektury a stavebnictví proto trváme na zavedení kvalitních architektonických soutěží o návrh, aby tak vložené obrovské investiční prostředky města byly užity s co nejvyšší přidanou hodnotou. Současný stav tlaku pouze na nejnižší cenu ve všech fázích od projektu po realizaci naprosto degraduje investici a ve svém výsledku prodražuje.
Je toho mnoho a mnoho jen v mém oboru působnosti, to jsem ani nezmínila podporu mimoškolního vzdělávání či pobídky k rekreačnímu sportování obyvatel. Na závěr nabízím i možnost, jak finančně zajistit některé z bodů programu – kromě vlastních městských prostředků je to aktivní a efektivní využívání dotačních fondů (ať už krajských, českých nebo evropských), které právě na tyto „měkké“ investice budou v příštích letech ponejvíce určeny.

Hezký den všem přeje

Jitka Bidlová
petr007
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 18 čer 2018, 13:20
Profese: stavební inženýr
Bydliště: Polička
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Rozprava k primárním volbám do komunálu v Poličce

Příspěvek od petr007 »

ahoj, mám zájem být na kandidátce číslem 4... Petr
max123
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 04 črc 2018, 18:17
Profese: projektant

Re: Rozprava k primárním volbám do komunálu v Poličce

Příspěvek od max123 »

zdravím a potvrzuji svoji ambici být lídrem kandidátky

Jitka
Milos.Kovar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 08 srp 2017, 19:42
Profese: Lektor
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Rozprava k primárním volbám do komunálu v Poličce

Příspěvek od Milos.Kovar »

Ahoj všem,

jsem členem Pirátské strany a 2. místopředseda místního sdružení. Kandiduji na 2. pozici letošních komunálních voleb. Po mnoha letech pozorování provozu zahraničních radnicí, kde je otevřenost jak k zastupitelům, tak k občanům, chci zamezit místní "jednostrané koalici", kde jde především o klientelismus a nesmyslné "veřejné zakázky". Ty narušují místní infrastrukturu a samotný chod radnice je spíš brlohem. Našimy body se otevřená radnice bude podpírat. Dále také bych se chtěl angažovat v kultuře, pomoci Poličce neupadat a jako restauratér, dohled nad kulturním dědictví.

Přeji pěkný den,

Miloš Kovář
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Svitavsko“