Jan Bartko

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 3

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 372
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 293 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Jan Bartko

Příspěvek od Jan.Bartko »

přehazuji z CeloPrahy do TrojkoPrahy:
Dobrý den,
jmenuji se Jan Bartko (https://wiki.pirati.cz/lide/jan_bartko) a chtěl bych se stát členem Pirátů na Praze 3 . pocházím z Ostravy, je mi 28 let a z toho posledních 10 trávím v Praze. Dostudovávám humanitní vědy a živí mě dcera frankfurtské burzy. Doma na divokém Východě jsem se v mládí věnoval různým více či méně levicovým tématům, demonstroval, dělal food not bombs a vyslovoval se proti všem nepravostem, na které jsem narazil. A tady na Žižkově je to jedna nepravost za druhou. Myslím tedy, že každý zodpovědný člověk by měl dělat vše, co je v jeho možnostech, aby je vystavil na světlo, zlouna v nich vymáchal a zachránil svět.
Ač zdaleka nejsem odborníkem na slovo vzatým na žádné jedno konkrétní téma, tak doufám, že kombinace sociologických a antropologických znalostí mi pomáhá naše problémy nevidět zjednodušeně a schematicky, a zároveň mě má dlouholetá praxe ve finančním sektoru naučila hledat a navrhovat konkrétní, prosaditelná a relevantní řešení socioekonomických nešvarů, které život na městské části ovlivnují. Transparentnost, profesionalita a podpora zespoda vycházejících aktivit by měla být základem všeho.

1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?
Přečetl. Nejdůležitější jest rozhodně transparentnost i na té nejnižší úrovni, které jde ruku v ruce se svobodným přístupem k informacím. Ale bez kvalitního a koncepčního vzdělání bude stejně většina takových témat všem ukradená. Z programu bych jako souhlas vypíchl zejména danění zisku tam, kde reálně vzniká, zjednodušení daňového systému a snížení nákladů na zaměstnance.
2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU? Jako Evropan se cítit nemůžu už proto, že diskurz ohledně toho, co to vlastně to Evropanství nebo západní hodnoty jsou, není a asi nebude nikdy ujasněn. Členem EU ale rozhodně zůstat musíme a jsem pro to, aby se posílily rozhodovací pravomoci Evropského Parlamentu, asi na úkor Rady.
b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely? Ano
c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry? Ano.
3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?
Piráty "znám" asi tak od doby, kdy se Michálek stal senátorem, ale nějakou speciální podporu, krom toho, že jsem okolí říkal, že to snad budou konečně rozumní lidí, jsem nijak veřejně neprojevoval. Na to jsem byl tou dobou ještě moc velký anarch(okomunis)ta.
4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.
Zelené, protože to taky byli rozumní lidi, než se z nich stala sekta.
5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?
straníkem jsem nebyl, angažoval jsem se v neformálních anarchistických a jiných levicových skupinách.
6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
Že chci přestat být llínej a spokojenej, ale raději budu něco prospěšného dělat (a pak budu nasranej). A ten hlasovací statut je k tomu holt někdy potřeba.
7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?
Na úrovni městské části, resp. města. Pomoc tak nějak ad hoc, co je zrovna potřeba. Jsem spíše plnič úkolů než jejich vymýšleč.
8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
Chtěl bych kandidovat v komunálních volbách. když bych si to mohl akhle sám malovat.
Děkuji!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bartko za příspěvek:
V__
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Praha 3“