Piráti + Realisté ... ano, možná, ne?

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, KoKS Jihočeský kraj, PMS Českobudějovicko

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti + Realisté ... ano, možná, ne?

Příspěvek od Josef.Spak »

Eliška Richtrová se mi zdá svou dosavadní činností zajímavá, Realisté už moc ne.

Díval jsem se na stanovy a přijde mi (alespoň na první a druhý pohled), že členství u Realistů může překážet nejen při pohledu na kandidátku, ale i při spolupráci s Piráty. Program je napsaný dobře, ale to pro mě není zas tak určující - mnohem důležitější je důvěryhodnost lidí, kteří ho chtějí prosazovat, a procesů, které si pro to připravili. Demokratické mechanismy a dělbu moci u Realistů vidím jako nedostatečnou. Až jejich sbor zakladatelů nebude mít tak velké pravomoce a bude odvolatelný, mohla by spolupráce na úrovni stran nebo oblastních sdružení dávat smysl. Do té doby mi to nepřijde jako dobrý nápad. Třeba se pletu, ale zatím takhle.

Místa na kandidátce bych nenabízel, na to je trochu pozdě. Nezdá se mi, že je čas se s kandidáty seznámit a na něčem společně zapracovat před sestavením kandidátní listiny.
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti + Realisté ... ano, možná, ne?

Příspěvek od klivan »

Tomas Babicky píše: 29 čer 2018, 15:39Ne.

Robejšek se často vymezuje vůči elitám, stejně jako Babiš, Zeman, V.Klaus ml. Přitom maj prestižní školy, Robejšek dokonce řídil německy Think thank. Nechápu. My ne, to oni. :lol: Dle nich k elitám asi patří ten, kdo má jiný názor, než oni. Nenávist k elitám je vlastně nenávist k civilizaci.(Jens Jessen) O co jim tedy vlastně jde? Chtěj šmahem odstranit všechna pouta civilizace, morálky a složitost právního státu. Pojmem elita lze obvinit každého, kdo chrání kulturu, humánní uvažování, liberály, majetné, konzervativce, odbory, úspěšné vzdělance, tj vše co vedlo k vítězství pořádku nad barbarstvím. :roll:
http://forum24.cz/nenavist-vuci-tem-nahore/
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti + Realisté ... ano, možná, ne?

Příspěvek od klivan »

Ještě pro připomenutí Realisté měli např. nápad, chtěli ústavně zaručené právo na držení střelné zbraně. V jedné z nejbezpečnějších zemí světa. :lol: Bojme se :!: . K tomu se kvér hodí.
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Odpovědět

Zpět na „Českobudějovicko“