Komunikace TO - domluva na používaných platformách

Technický odbor působí v oblasti správy, údržby a vývoje technických systémů strany a jejích technických zařízení a poskytuje servis ostatním orgánům strany.

Moderátor: Technický odbor

Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Komunikace TO - domluva na používaných platformách

Příspěvek od Martin.Rejman »

Ahoj, rád bych opět oživil toto vlákno ke komunikaci dění v technické odboru. Jelikož však fórum není pro některé situace ideální, pojďme se domluvit, které další komunikační kanály a jak využívat:
  • Pro diskusi - zdejší vlákno na fóru.
  • Pro řešení konkrétních požadavků - podatelna TO na Redmine
  • Instant messaging - email, případně chat.pirati.cz
  • Fallback - v případě nedostupnosti ostatního, nebo časové tísně : SMS, telefon
Pro diskusní platformu (jak již bylo načato zde viewtopic.php?f=350&t=42278 Ondrou ), bychom mohli uspořádat workshop a prodiskutovat, jaké řešení bychom udělali. Pro mě to bude již třetí diskuse tohoto typu, mám návrh, který mohu představit, včetně rešerše ohledně dostupnosti variant.

Jsou tyto komunikační kanály vyhovující ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Kotas, Marek.Necada, Ondrej.Profant, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunikace TO - domluva na používaných platformách

Příspěvek od Jan.Hora »

Jen tak svižně jsem prubnul chat.pirati.cz (rád bych se zapojil do workshopu o diskusní platformě) a nedaří se mi přihlásit pomocí identity - chybné jméno nebo heslo. Jsem jediný, kdo má problém, nebo tam něco zlobí?

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Filip.Varecha
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 342
Registrován: 02 úno 2018, 20:10
Profese: dev lead & agile evangelist
Dal poděkování: 615 poděkování
Dostal poděkování: 394 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunikace TO - domluva na používaných platformách

Příspěvek od Filip.Varecha »

Honza.Hora píše: 26 čer 2018, 19:32 Jen tak svižně jsem prubnul chat.pirati.cz (rád bych se zapojil do workshopu o diskusní platformě) a nedaří se mi přihlásit pomocí identity - chybné jméno nebo heslo. Jsem jediný, kdo má problém, nebo tam něco zlobí?
Nejsi. Přihlášení je totiž tak trochu rébus. Nezadávej jméno a heslo, klikni na "Přihlásit pomocí identity". Je to ve skutečnosti tlačítko, akorát to není poznat. Mně trvalo asi 10 minut než mi to došlo. Perfektní UX 🙂
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Varecha za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hora, Jan.Korbel
Ivor.Kollar
Člen KS Praha
Příspěvky: 965
Registrován: 05 bře 2017, 11:57
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 2205 poděkování
Dostal poděkování: 2515 poděkování

Re: Komunikace TO - domluva na používaných platformách

Příspěvek od Ivor.Kollar »

Zdar,

na maily by sa mi pacilo mat archiv, (priklad nasho na https://brmlab.cz/pipermail/brmlab/, mozem nasadit nieco podobne ak by to stalo na nedostatku casu), takto mam pocit ze sa informacie z mailov casto stracaju/zapadaju.

Mailing list moze byt verejny aj privatny, len aby boli napriklad maily na to@pirati.cz alebo ine adresy spatne dohladatelne, co sa hodi pri vymene ludi, spatnej analyze situacie, atd.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivor.Kollar za příspěvek:
Martin.Rejman
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: Komunikace TO - domluva na používaných platformách

Příspěvek od Martin.Kucera »

Ivor.Kollar píše: 26 čer 2018, 21:02 Mailing list moze byt verejny aj privatny, len aby boli napriklad maily na to@pirati.cz alebo ine adresy spatne dohladatelne, co sa hodi pri vymene ludi, spatnej analyze situacie, atd.
Nešel by na tohle využít ten plánovaný IMAP?

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: Komunikace TO - domluva na používaných platformách

Příspěvek od Martin.Rejman »

Martin.Kucera píše: 26 čer 2018, 21:23
Ivor.Kollar píše: 26 čer 2018, 21:02 Mailing list moze byt verejny aj privatny, len aby boli napriklad maily na to@pirati.cz alebo ine adresy spatne dohladatelne, co sa hodi pri vymene ludi, spatnej analyze situacie, atd.
Nešel by na tohle využít ten plánovaný IMAP?
Asi spíše ne .. to by znamenalo, že se tam ty zprávy budou ukládat dlouhodobě, a to nechceme :-) Nápad a mailing listem je fajn, můžeme zkusit.
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunikace TO - domluva na používaných platformách

Příspěvek od Jan.Hora »

Filip.Varecha píše: 26 čer 2018, 20:27
Honza.Hora píše: 26 čer 2018, 19:32 Jen tak svižně jsem prubnul chat.pirati.cz (rád bych se zapojil do workshopu o diskusní platformě) a nedaří se mi přihlásit pomocí identity - chybné jméno nebo heslo. Jsem jediný, kdo má problém, nebo tam něco zlobí?
Nejsi. Přihlášení je totiž tak trochu rébus. Nezadávej jméno a heslo, klikni na "Přihlásit pomocí identity". Je to ve skutečnosti tlačítko, akorát to není poznat. Mně trvalo asi 10 minut než mi to došlo. Perfektní UX 🙂
Za prvé - díky, to by mě nenapadlo. Za druhé - aaaaaaarrrrrggghh, koho napadlo, že tlačítko zapustí do plochy a dá mu popisek co vypadá jako nadpis! :D

EDIT: Tak mě to tam stejně nepustí, pořád dokola mi identity posílá ověřovací mail, ověřím se, ale do chatu se znova musím přihlásit a znova to po mě chce ověření mailem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Martin.Rejman

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: Komunikace TO - domluva na používaných platformách

Příspěvek od Martin.Rejman »

Honza.Hora píše: 27 čer 2018, 07:54 EDIT: Tak mě to tam stejně nepustí, pořád dokola mi identity posílá ověřovací mail, ověřím se, ale do chatu se znova musím přihlásit a znova to po mě chce ověření mailem.
Možná je potřeba ještě jednou kliknout v tom, co ti zobrazí prohlížeč ... :-) Přijímám návrhy na vylepšení překladu / šablony :-)
Uživatelský avatar
Filip.Varecha
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 342
Registrován: 02 úno 2018, 20:10
Profese: dev lead & agile evangelist
Dal poděkování: 615 poděkování
Dostal poděkování: 394 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunikace TO - domluva na používaných platformách

Příspěvek od Filip.Varecha »

Martin.Rejman píše: 27 čer 2018, 17:14
Honza.Hora píše: 27 čer 2018, 07:54 EDIT: Tak mě to tam stejně nepustí, pořád dokola mi identity posílá ověřovací mail, ověřím se, ale do chatu se znova musím přihlásit a znova to po mě chce ověření mailem.
Možná je potřeba ještě jednou kliknout v tom, co ti zobrazí prohlížeč ... :-) Přijímám návrhy na vylepšení překladu / šablony :-)
Ono by stačilo tam jako caption toho buttonu dát: "Pro přihlášení přes pirátskou identitu klikni zde" nebo něco takovýho.
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunikace TO - domluva na používaných platformách

Příspěvek od Jan.Hora »

Zvláštní, když jsem to zkusil teď doma, tak nemám problém. Asi mi to nějak narušoval firewall v práci. CO se popisku týká, tak prosím žádné "klikni zde" - držíme i standard použitelnosti a přístupnosti ;) Co já vím tak se použivají oddělené vizuální bloky, tj. např. to tlačítko v samostatném bílém boxua pod tím (nebo vedle) přihlašovací formulář v druhém bílém boxu - mezi oběma boxy mezera nebo oddělovač. Prostě aby byly patrné "dvoje dveře dovnitř". Tak jako to je na PiroPlacení při přihlašování - 4 oddělené grafické prvky představují "4 dveře dovnitř".

Ale to je fakt detail, hlavně že jsem se tam dostal :D

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Odpovědět

Zpět na „Technický odbor“