Nikol Marhounová

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Nikol.Marhounova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 205
Registrován: 17 lis 2017, 13:20
Profese: Sociální pracovnice, psychoterapeutka
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 353 poděkování
Dostal poděkování: 128 poděkování

Nikol Marhounová

Příspěvek od Nikol.Marhounova »

Pocházím z Pištína od Českých Budějovic. Nyní jsou to 4 roky, co bydlím v Praze. V současné době jsem se svou dcerou na rodičovské dovolené. Vystudovala jsem psychologii, sociální politiku a psychoterapii. Během studií a po studiích jsem se věnovala především sociální práci, a to konkrétně v oblasti náhradní rodinné péče. Kromě studovaných oborů se zajímám rovněž o ekologii a péči o životní prostředí.
Zhruba od listopadu 2017 se zapojuji jako příznivce do činnosti místního sdružení na Praze 3 a v této i další činnosti bych ráda pokračovala také jako člen. Dosud jsem se podílela např. na organizaci akce Ukliďme Česko s Piráty na Praze 3 a tvorbě programu pro komunální volby. Aktuální se také věnuji koordinaci dobrovolníků na Praze 3, přípravě dobrovolnického projektu (utvoření skupiny dobrovolníků, kteří by v případě potřeby jednorázově vypomáhali v oblasti školství, sociálních věcí či zdravotnictví), vypracovávání analýzy potřeb subjektů, působících na Praze 3 v oblasti sociálních věcí a zdravotnictví. V působení v Pirátské straně vidím příležitost uplatnit své zkušenosti a realizovat své vize, které se týkají zejména humanizace sociálního systému a zlepšování životního prostředí tak, aby se nám žilo dobře.

A zde jsou mé odpovědi na dotazy pražského předsednictva:

1)Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?

Ano, přečetla jsem si. Za nejdůležitější považuji demokratičnost, transparentnost, zapojení občanů do rozhodování a důraz na lidská práva (ať už práva na přístup k informacím a nakládání s nimi, tak práva menšin). Nemyslím si, že s něčím nesouhlasím, nebo mě něco nezajímá. Přiznám se, že se moc nevyznám v autorském zákoně a z něj vycházejících omezení a poplatků, ačkoli to považuji za důležité.

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
Vlastně nevím jak si to Evropanství představit. Kdyby mi někdo řekl, ať vyjádřím svou geografickou identitu, tak by mě asi jako první napadlo, že jsem Jihočeška, Češka. Zároveň bych ale neřekla, že se jako Evropan necítím. Myslím, že by ČR v EU měla zůstat.

b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
Ano, podporuji.

c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
Ano. Toto téma je pro mě velmi důležité. Dlouhodobě se o něj zajímám, jelikož souvisí také s mou praxí v náhradní rodinné péči.

3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?

O Pirátech vím zhruba osm let, ale více jsem se začala zajímat až před cca 3 lety. Hlubší seznamování s Piráty však probíhá až nyní, kdy se zapojuji do aktivit v MS. První mou aktivní podporou byla asi verbální podpora v předvolebních diskusích v rámci rodiny a okruhu přátel.

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.

No, nejsem si úplně jistá. Myslím, že ODS.

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?

Ne.

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?

Upřímně jsem si dlouho myslela, že si vystačím se statutem registrovaného příznivce. Nyní jsem však nabyla dojmu, že když se nestanu členem, nejsem považována za Piráta a budím dojem, že to s pirátstvím nemyslím vážně, já se ale jako Pirát cítím a myslím to s pirátstvím velmi vážně.


7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?

Ráda se zapojím na jakékoli úrovni, na které budu nějak užitečná. Zatím to vidím primárně na městskou část. Mohu pomoci odborně, administrativně, i na ulici. Jen ne prosím organizačně, protože jakkoli se snažím zorganizovat, působím spíš disorganizačně.

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?

V současné době neplánuji nikam kandidovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikol.Marhounova za příspěvky (celkem 2):
Jana.Belecova, Tereza.Vovesova
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikol Marhounová

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Ahoj Nikol,

děkuji za Tvé představení se. Otázky Ti tedy už klást nemusím a taky vím, že jsi zapojená do činností na Praze 3, takže si myslím, že není potřeba Ti dávat různé rady pro nováčky, jelikož jsi dobře zběhlá a navíc už i členka. ;) Jen je také dobré se občas ukázat na nějaké celopražské akci, aby přehled o všech lidech na různých MSkách. :)

Měj se hezky,

Anet
Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“