Martin Staněk

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Martin Staněk

Příspěvek od Martin.Stanek »

Ahoj Piráti, rád bych se k vám přidal a fouknul do napjatých plachet!

Základní info o mě je na https://wiki.pirati.cz/lide/martin_stanek. Od února 2018 jsem aktivní příznivec Pirátů, zapojil jsem se na Praze 8, kde dlouhodobě bydlím. Vámi nastavený směr k otevřenosti, průhlednosti, odbornosti a slušnosti ve veřejné správě mě nadchnul. Volil jsem vás v posledních parlamentních volbách a pak jsem si řekl, že je na místě zvednout zadek a podpořit vás víc než jen hlasem ve volbách. Věřím, že situace v ČR si od každého žádá více informovanosti a větší zapojení do rozhodování o věcech veřejných. Piráti v tom jdou skvělým příkladem a otevírají cesty pro další, což se mi líbí!

Pokračuju odpověďmi na dotazník:
1 - Přečetl jsem si poslání Pirátů i jejich program, je v nich spousta zajímavých myšlenek. Nejdůležitější je důraz na lidská práva, na přístup k informacím a na účast každého ve veřejném dění - jsou to svého způsobu základní kameny demokracie. Z mediálně provařených témat jsem chladnější k legalizaci konopí pro rekreační účely, byť s tímto záměrem zcela souhlasím. I vzhledem k tolerantnosti společnosti v téhle otázce mi přijde, že máme mnohem palčivější problémy k řešení. Nevidím nic, s čím bych vysloveně nesouhlasil.

2a - Cítím se jako Evropan, je pro mě zásadní, aby ČR zůstala v EU a aby se chovala jako konstruktivní partner svých sousedů, jinak to při výjezdu za hranice znamená pocit ostudy. Raději jsem si toto snažil ujasnit na fóru, přál bych si, aby v tomhle byl pirátský (mediální) obraz mnohem jistější. viewtopic.php?f=637&t=34572&start=50
2b - Podporuju legalizaci konopí pro rekreační účely, i když je to za mě priorita zhruba č. 123.
2c - Podporuju manželství stejnopohlavních párů. Co do adopce dětí nemám jasný názor, protože nemám děti a cítím na kolik tato otázka přesahuje moje zkušenosti. Z toho co znám bych řekl, že pro dítě je důležité harmonické rodinné prostředí a že ho některé stejnopohlavní páry můžou vytvořit spíš než některé různopohlavní.

3 - Ani nevím jak dlouho Piráty znám. Stali se pro mě součástí politické scény v ČR v posledních (5?) letech. Jejich význam pro mě nabral na síle v souvislosti s růstem vlivu populistů a extremistů, který se bezprecedentně projevil v posledních parlamentních a prezidentských volbách.

4 - Volil jsem různě: Zelené, TOP09, ODS, KDU-ČSL, možná i jiné strany, nejsem si jistý. Nevolil jsem komunisty, SPD, Věci veřejné, ANO, jsem si jistý. Důvody k volbě spočívaly spíš v osobnostech než ve stranické příslušnosti a ze začátku jsem volil bez silných důvodů.

5 - Ne, nebyl jsem dosud členem politické strany.

6 - Rozhodující impuls pro podporu pirátů bylo zjištění, že většina spoluobčanů nemá informace a má pocit, že pro zlepšení svých životů nemůže mnoho udělat.
Ke vstupu jsem se přiklonil na základě podpory svého blízkého okolí. Chci mít stejnou legitimitu pro vyjádření a pro hlasování jako mají Piráti, se kterými stále častěji a více spolupracuju. Hodně důležité mi to přijde i vzhledem k tomu, že mám v úmyslu kandidovat v komunálních volbách.

7- Přišlo mi samozřejmé začít s podporou na místní úrovni hlavně proto, že jsem chtěl poznat lidi z pirátské základny. Zároveň moje motivace neznají hranic, natož geografických. Představy o pomoci Pirátům mám stále konkrétnější, věřím, že se mi podařilo dosud pomoct mnoha malými kroky. Na druhou stranu jsou to pro mě všechno nové výzvy, a tak spíše přispívám kde umím. Něco více se můžete dozvědět od Pirátů z P8 a z mé kandidátské řeči, viz odkaz níže.

8 - Spíš než realizaci vlastních politických cílů předpokládám spolupráci na změnách k lepšímu pro všechny. Přihlásil jsem se do primárek na kandidátní listinu do komunálních voleb na P8, viz na fóru: viewtopic.php?f=945&t=41443&start=20

Ať se daří!
Martin
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Slavka, Tereza.Vovesova
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Staněk

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Ahoj,

děkuji Ti za Tvé představení se. :)

Jelikož jsi zapojen do činností na Praze 8, tak Tě nebudu zatěžovat věcmi pro úplné nováčky. :D :) Vidím také, že otázky jsi také zodpověděl. :D

Co se Tvého členství týče, tak buď Tě mohou přijmout u Tebe na Praze 8 nebo přijdeš na krajskou schůzi, která se koná každý první čtvrtek v měsíci (příští měsíc to bude výjimečně až 19.7 kvůli svátku). Událost najdeš zde. Tam si řekneš koordinátorce/ovi o přihlášku, kterou vyplníš, představíš se a na příští krajské schůzi se necháš grilovat. Pro co se rozhodneš, necháme na Tobě.

Měj se hezky,

Anet
Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Staněk

Příspěvek od Martin.Stanek »

Ahoj Anet, děkuju za odpověď.
Počítám (a preferuju) s grilováním na MS P8, ze dvou důvodů
1) téměř souběžně jsem se přihlásil ke členství i do primárek komunálek, pro ušetření času všech bych se nechal progrilovat na oba způsoby na (snad dnešní) schůzi MS P8.
2) Byl jsem se představit na poslední krajské schůzi, byť jen jako uchazeč v primárkách komunálek.

Přihlášku mám připravenou k odevzdání na MS P8.
Nicméně, pokud to uznají Piráti za vhodné, dorazím se opět ukázat k tomuto účelu na krajskou schůzi nebo jinam. Kdyžtak dej prosím vědět.

Pěkný týden,
Martin
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Staněk

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Ahoj,

pro přehled by ses občas na nějakých celopražských akcích měl ukázat, aby o tobě mělo přehled třeba PKS a tak. :) Samozřejmě to ale záleží taky i na tvých časových možnostech. :)
Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Staněk

Příspěvek od Martin.Stanek »

Ahoj, jasně, rád se sejdu se všemi Piráty :) Jak sama píšeš, čas je rozhodující. Poslední krajská schůze mě stála 4h času, za tu dobu zvládnu např účast + zápis na schůzi plus ho hodit v čitelné podobě na wiki. Není nás mnoho, v zájmu nás všech musím dbát na účelnost činností, kterým se věnuju. Možná bychom spolu domysleli jak to udělat aby PKS mělo přehled a zároveň to bylo účelné využití mého času? Btw Ondra Profant se tu a tam ukáže na našem MS a určitě jsem neunikl jeho pozornosti ;)
Měj se krásně, Martin
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Staněk

Příspěvek od Annette.Heidlova »

No, je mi to jasné. :D KS jsou dlouhé, ale klidně můžeš přijít jen na určitou část. Nemusíš tam být od začátku až do konce. ;)
Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“