Přesun odpovědnosti za nový účetní systém pod AO

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho měsíce od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo. (pro 800 členů je to 29 hlasů)
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 800 členů je to 57 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Jsem pro přesun odpovědnosti za nový účetní systém pod AO

PRO
18
33%
PROTI
32
58%
Zdržuji se
5
9%

Celkem hlasujících: 55 - Celkem hlasů: 55

Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Profese: volební manažer
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 427 poděkování

Přesun odpovědnosti za nový účetní systém pod AO

Příspěvek od Stepan.Strebl » 22 čer 2018, 18:34

Vážené Pirátky a Piráti,

jsme strana, která prosazuje odpovědnost politiků a úředníků. Věřím, že dělat nákupy a implementovat různá technická řešení by měli v prvé řadě ti, kdo za ně nesou odpovědnost.

Protože Martin Kučera efektivně blokuje snahy zavést systém podle přání FO a člena RP, který za systém nese odpovědnost, a navrhuje řešení jiné, měl by podle mě nést odpovědnost on. Je to logické. Pokud dojde k problémům, nebude možné z nich vinit RP nebo vedoucího FO. Ti jen řeknou, že vybrali řešení, které jim vnutil někdo jiný.

Existují různá řešení tohoto systému. Ve sporu o účetní systém jsem i já sám navrhoval jiné řešení, ale respektoval jsem přání těch, kdo byli do svých funkcí zvoleni a kdo za ně nesou politickou odpovědnost. Koneckonců, při selhání systému nebudu členy souzen já, ale oni.

Proto navrhuji, aby se odpovědnost za implementaci nového účetního systému přenesly na Martina Kučeru a jeho Administrativní odbor.

Jsme konstruktivní strana a Martin by měl také dostat šanci na to, aby se předvedl a aby připravil transparentní účetnictví pro stranu i dceřinou firmu strany, které nám budou ostatní závidět a které budou přebírat města, jejich firmy a další otevřené organizace po celé České republice.

Návrh usnesení
Celostátní fórum
ukládá administrativnímu odboru připravit a koordinovat implementaci systému transparentního účetnictví a souvisejících systémů strany a její dceřiné firmy;
ukládá realizovat transparentní a rozklikávací účetnictví a rozpočet strany do konce roku 2018.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Strebl za příspěvky (celkem 3):
AdamR, Petr.Kricensky, Tomas.Martinek
Bojuji proti korporátnímu myšlení, tedy proti zbytečné byrokracii a svazujícím pravidlům. Jsem tu prostě největší áčko.

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 15581 poděkování

Re: Přesun odpovědnosti za nový účetní systém pod AO

Příspěvek od Martin.Kucera » 22 čer 2018, 18:51

Návrh je absurdní, protože můj členský podnět nijak nesouvisí s mou funkcí vedoucího AO. Kdyby ho podala Markéta Gregorová, navrhl bys uložit to zahraničnímu odboru? Kdyby ho podal předseda místního sdružení, navrhl bys uložit to příslušnému předsednictvu? Kdyby ho podal řadový člen, navrhl bys uložit to komu?

Dále návrh na přezkum je návrhem skupiny 102 členů, takže zkoušet z jednoho z nich dělat obětního beránka je poněkud trapné.

A v neposlední řadě a) CF nemůže ukládat úkoly odborům, b) i kdyby to provedlo prostřednictvím RP, tak RP těžko může odboru uložit úkol, který spadá do kompetencí odborů jiných.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Jakub.Dedek, Radek.Simkanic, Michaela.Skokanova, Ivo.Vlasaty
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Stepan.Strebl
Člen KS Praha

Příspěvek od Stepan.Strebl » 22 čer 2018, 19:05

Martin.Kucera píše:
22 čer 2018, 18:51
Návrh je absurdní, protože můj členský podnět nijak nesouvisí s mou funkcí vedoucího AO. Kdyby ho podala Markéta Gregorová, navrhl bys uložit to zahraničnímu odboru? Kdyby ho podal předseda místního sdružení, navrhl bys uložit to příslušnému předsednictvu? Kdyby ho podal řadový člen, navrhl bys uložit to komu?

Dále návrh na přezkum je návrhem skupiny 102 členů, takže zkoušet z jednoho z nich dělat obětního beránka je poněkud trapné.

A v neposlední řadě a) CF nemůže ukládat úkoly odborům, b) i kdyby to provedlo prostřednictvím RP, tak RP těžko může odboru uložit úkol, který spadá do kompetencí odborů jiných.
Nejmenuji žádného obětního beránka. Beránka jsme již obětovali. Momentálně díky přezkumu nemůže nic dělat. Pochopil jsem, že nejhlasitěji navrhuješ alternativu. Čili ano, navrhl bych pověřit tím toho, popř. ty, u nichž vidím nějaké návrhy alternativních řešení a nechal bych CF vybrat, koho z nich si přeje, v koho vloží důvěru. Takto mi to přijde nejvíce demokratické. Navíc jde o koordinaci, nevypůjčujeme si nic z výlučné působnosti odborů. Ty budou jednotlivé části samozřejmě dál zaštiťovat.

Návrh je pokud vím vždy možné upravit tak, aby byl hlasovatelný. Rád si v jednání CF osvojím ty návrhy, které pověří konkrétní osoby. Je však důležité dát možnost na půdě CF se vyjádřit. V každém případě musí být totiž jasné, kdo nese odpovědnost. Jinak jdeme proti programu, navíc proti jádru našeho programu, který bychom měli vždy a za všech okolností hájit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Strebl za příspěvek:
Tomas.Martinek
Bojuji proti korporátnímu myšlení, tedy proti zbytečné byrokracii a svazujícím pravidlům. Jsem tu prostě největší áčko.

Stepan.Strebl
Člen KS Praha

Příspěvek od Stepan.Strebl » 22 čer 2018, 19:18

@Martin Kučera A ještě bych dodal:
Nic z toho, co by po AO CF žádalo, není ve výlučné kompetenci jakéhokoli odboru.

Nejblíže je "účetnictví strany" (to, že účetnictví někdo vede, nikoli že má být transparentní a další navázané systémy). A pak technický odbor má "technický provoz všech systémů strany a dalších aplikací na serverech strany," - to je provoz, ne zavádění. A navíc mám za to, že pouze na našich serverech, ne na cizích. Čili pověření toto udělat je v možnostech CF, klidně to v hlasování změníme, aby to CF udělalo prostřednictvím RP, to už je fakt detail, který nezmění meritum návrhu. Prostě jen musí být jasné, kdo tohle má na starosti - jeden konkrétní odbor reprezentovaný jeho vedoucím, který se v této věci angažuje nejvíce.

Nevím, proč se tomu bráníš, stejně tak by to šlo uložit jakémukoli jinému odboru. Koneckonců, povinností RP ani FO tenhle systém není, alespoň ne podle organizačního řádu. Je v zájmu strany předejít chaosu, který tu vzniká, a rozmělnění odpovědnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Strebl za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 13611 poděkování
Dostal poděkování: 2449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 22 čer 2018, 19:29

Lžeš,na účetní systém smlouvu máme a tu se nikdo zrušit nesnaží
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 4):
Rostislav.Reha, Radek.Simkanic, Jan.Bednarik, Michaela.Skokanova
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 15581 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 22 čer 2018, 19:31

Stepan.Strebl píše:
22 čer 2018, 19:18
Nevím, proč se tomu bráníš, stejně tak by to šlo uložit jakémukoli jinému odboru.
Opakuji otázku. Kdyby podnět založil podal předseda místního sdružení, navrhl bys uložit to příslušnému předsednictvu? Kdyby ho založil řadový člen, navrhl bys uložit to komu?
To, že zakladatel podnětu má nějakou stranickou funkci, je zcela irelevantní, v rámci podnětu je na něj pohlíženo jako na řadového člena.
Stepan.Strebl píše:
22 čer 2018, 19:18
Koneckonců, povinností RP ani FO tenhle systém není, alespoň ne podle organizačního řádu. Je v zájmu strany předejít chaosu, který tu vzniká, a rozmělnění odpovědnosti.
Není ani povinností AO.

Mimochodem, chováš se jako ti, kteří tvrdí, že filmový kritik by měl sám umět natočit dobrý film.
(A komandér Taggart v Galaxy Questu zcela správně říká: "Nemusím být dobrý herec, abych poznal špatného.")
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Radek.Simkanic, Michaela.Skokanova
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 4280 poděkování
Dostal poděkování: 4374 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 22 čer 2018, 20:54

Ja jsem to taky prosazoval, nechces to radsi ulozit KK?
Nebo MSK PKS?
Pripadne jeste muzu nabidnout PMS Moravska Ostrava a Privoz. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Karel.Nejedlik
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 734 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 22 čer 2018, 21:10

my si planujeme poridit novy ucetni system?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Frantisek.Navrkal
two beers or not two beers?

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Analytik
Dal poděkování: 930 poděkování
Dostal poděkování: 1194 poděkování

Příspěvek od Jan.Lipavsky » 22 čer 2018, 21:57

Andrej.Ramaseuski píše:
22 čer 2018, 21:10
my si planujeme poridit novy ucetni system?
Aktuálně to vypadá, že ne.

Zato budeme dál platit řadu lidí, aby to dělali ručně :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Hoskovec, Stepan.Strebl, Petr.Kricensky, Tomas.Martinek, Vojtech.Pikal, Petr.Daubner

Jakub.Dedek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 258 poděkování

Příspěvek od Jakub.Dedek » 22 čer 2018, 22:10

Hlasím se, že to lze uložit i na PO. Jako tahle demagogická osobní válka mě nepřestane udivoat. Podnět byl úspěšný, ačkoliv Jakub prokazatelně mobilizoval své lidi v okolí a to předkladatelům stačilo jen počkat na rozeslání podnětu členské základně oficiální cestou. Tak proč se hned urážet a nasírat. Ještě bude hlasování CF a to může dopadnout jakkoliv.

Mě osobně baví tyhlety ublížené návrhy. Pokud se předtím řešilo, že to je osobní, přitom tam byly konkrétní připomínky a dle mého věcné, tak tady je podnět čistě založený na pomstě.

RP nenese odpovědnost za to, že s někým nepodepsala smlouvu. RP nese odpověddnost za to, co podepíše. Pokud se členské základně nelíbí to, co by RP mělo podepsat, tak má právo to zastavit ještě před podpisem. Pokud bude úspěšné i hlasování, nic nebrání udělat druhé výběrové řízení, kde se zohlední i požadavky odpůrcu stávajícího stavu. Může se taky s nimi konečně spolupracovat.

Kritika je běžný nástroj rozvoje, proto bychom si ji měli umět vyslechnout a poté ji i zpracovat.

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“